menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 22-11-2010, 22:58
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Uśmiech Spróbuj

Cytat:
Napisał rici
O to Wy naprawde niewiele bierzecie; ja biore codziennie; Prednisonum-Encorton 10 mg,Pantoprazol-oslonowy,Theophiline 350 x 2, Spirive,Symbicort x2, ACC-600 long x2, Atrovent x6 z nebulizatora, oprocz tego Codiovan i Bisoprol na serce. U mnie tez najwiekszym problemem jest zalegenie flegmy w plucach , ale na to najlepszym wyjsciem jest zazywanie ACC-600 i Berotec. Na Salamol i inne tego typu leki moj organizma juz nie reaguje. A z ta flegma to prawdopodobnie bedzie choroba genetyczna na ktora choruje okolo 5 % ludzi rasy bialej, czyli jakos tak Mucosolwix, czy cos kolo tego.

rici spróbuj przez nebulizator wdychać 3 x dziennie pulmicort + 2ml mucosolvan do nebulizacji /chyba dobrze napisałam/. Staram sie tego świństwa brać jak najmniej. Rici a czy ty przypadkiem nie śpsz na poduszkach z pierza lub wełny. Tej flegmy bierze się tak dużo jak wdychasz jakiś alergen , albo jak jesteś przeziębiony. Jak będziesz zainteresowany dokładnym przepisem ww. leków to doślę, bo jest tam też atrovent /płyn do nebulizacji/. Dla mnie ta mieszanina to rarytas.Poza tym wazna jest ilośc pokarmu jaką spożywany jednorazowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 18:58
aneczka_2032's Avatar
aneczka_2032 aneczka_2032 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: tarnów
Posty: 6
Domyślnie

Hej!!!jestem tu nowa dopiero co sie zarejestrowalam ...tez choruje na POCHP wykryli mi to 2001 roku wczesniej mowili mi ze astma...tydzien temu wlasnie wyszlam ze szpitala i dlugo i tak teraz mialam przerwy od szpitali bo odkąd urodzilam dzieciaczki to mialam chwile spokoju.chcialabym kogos tu poznac chorego na to co ja..pozdrawiam!!

Ostatnio edytowane przez aneczka_2032 : 01-02-2011 o 13:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 19:25
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał aneczka_2032
Hej!!!jestem tu nowa dopiero co sie zarejestrowalam ...tez choruje na POCHP wykryli mi to 2001 roku wczesniej mowili mi ze astma...tydzien temu wlasnie wyszlam ze szpitala i dlugo i tak teraz mialam przerwy bo odkąd urodzilam dzieciaczki takze i tak mialam dluga przerwe.chcialabym kogos tu poznac chorego na to co ja..pozdrawiam!!
Ja jestem chora na tą samą chorobę co Ty. Jak chcesz możemy pisać na priw. To jest na tym portalu, ale prywatnie. Napisz co chcesz wiedzieć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 11:54
aneczka_2032's Avatar
aneczka_2032 aneczka_2032 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: tarnów
Posty: 6
Domyślnie hejjj

ja tutaj jeszcze nie bardzo umie sie obslugiwac co i jak to moj numer gg 32642184 pozdrawiam!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 14:03
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał aneczka_2032
ja tutaj jeszcze nie bardzo umie sie obslugiwac co i jak to moj numer gg 32642184 pozdrawiam!!!
Aneczko, nie mam założonego gg, bo mam słaby laptop . A może masz Skype? a jak nie, to nauczę Ciebie jak wchodzić na prywatne wiadomości. Pozdrawiam. Odpisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 15:11
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Witaj Aneczko i wejdż na swo Awatar i kliknij w ustawienia i tam masz pozycje na pierwszym miejscu e-mail i prywatne wiadomości,Kliknij lewym myszy i pokaże się na prywatnych wiadomościach haczyk i będziesz mogła otrzymywać wiadomości z Seniorka pozdrawiam Ewa,.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 20:02
aneczka_2032's Avatar
aneczka_2032 aneczka_2032 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: tarnów
Posty: 6
Domyślnie

witam...kurcze niewiem jak to sie ustawia probowalam ale nicpozdrawiam!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 20:03
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał aneczka_2032
witam...kurcze niewiem jak to sie ustawia probowalam ale nicpozdrawiam!!
Aneczko to ja napisze do Ciebie. Pisałam, ale nie masz uruchomionej poczty.
Pytaj na forum co chcesz wiedzieć. A może umiesz wysyłać email-e.
Zobacz, masz mój nick Wiesia 29 kliknij na to i otworzy się czy chcesz przesłać prywatna pocztę. Znowu kliknij i pisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 04-02-2011, 17:03
aneczka_2032's Avatar
aneczka_2032 aneczka_2032 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: tarnów
Posty: 6
Domyślnie

i jak dostala Pani odemnie wiadmosc??pozdrawiam!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 04-02-2011, 17:06
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał aneczka_2032
i jak dostala Pani odemnie wiadmosc??pozdrawiam!!
Aneczka, dostałam wiadomość,odpisałam ,ale nie otrzymałam następnej. Chyba,że przed 2 godzinami. Zaraz sprawdzę.Niestety nie ma żadnej wiadomości od Ciebie. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 04-02-2011, 17:48
aneczka_2032's Avatar
aneczka_2032 aneczka_2032 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: tarnów
Posty: 6
Domyślnie

kurcze ja nic nie dostalam pewnie nie umie jej odczytac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 04-02-2011, 17:52
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał aneczka_2032
kurcze ja nic nie dostalam pewnie nie umie jej odczytac
Aneczka, kliknij na mój nick do przy awatar-ku /tj. zdjęcie/ otworzy ci się do mnie poczta na priv. Albo kliknij u góry jak piszesz post FAQ/Pomoc kliknij tam, to poszukasz co masz robić
Ja pisałam na Twoja prywatną pocztę seniorka, ale masz zablokowaną.
Napisałam w Twojej sprawie do specjalisty seniorkowego, może pomoże. Ma nick gerd
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 04-02-2011, 18:05
aneczka_2032's Avatar
aneczka_2032 aneczka_2032 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: tarnów
Posty: 6
Domyślnie

nom tak pisze mi ze mam zablokowana poczte i mam to ustawic w swoim profilu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 04-02-2011, 18:06
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Albo jest pełna skrzynka,
albo nie oznaczona opcja otrzymywania wiadomości, a na końcu trzeba kliknąć "zapisz zmiany"

http://www.klub.senior.pl/profile.php?do=editoptions
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 01-03-2011, 18:34
Wiki 122 Wiki 122 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Leszno
Posty: 2
Post

witam ! ciesze sie ze znalazlam ten portal.Jestem tu nowa i tez mam POCHP.Jestem smiertelnie przerazona i szukam ludzi ktorzy wiedza cos wiecej na temat tej choroby.Nie radze sobie psychicznie.Caly czas boje sie,Moj szwagier umarl nagle z powodu astmy przy ataku dusznosci.Mial 42 lata i 3 dzieci.A teraz ja mam cos podobnego albo jeszcze gorszego i jestem przerazona. Napiszcie mi jak sobie z tym radzicie bo na lekarzy to ja za bardzo nie licze. Traktuja to jak chorobe na wlasne zyczenie bo tak troche jest.Ja palilam niestety.Teraz tez nie do konca sobie radze.Na razie probuje rzucic.A ze na lekarzy nie bardzo licze to na przykladzie wizyt u pulmunologa: jedna mialam 31 stycznia a do kontroli zapisano mnie na 30 czerwca.Lekarz rodzinny na moje opowiadania jak sie czuje ma tylko jedna odpowiedz "tak bedzie pani miala"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 17-03-2011, 23:13
sant1 sant1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Posty: 9
Domyślnie

Serwus Wiki! Też jestem nowy, na tym forum i niestety też choruję na POChP.Jeśli o mnie chodzi to moja choroba ma inną genezę.Widzisz, ja nie paliłem, ale z kolei od dzieciństwa chorowałem na astmę alergiczną. Żle leczona astma, środowisko
palaczy, nieodpowiednie warunki w pracy dla astmatyka, "przechodzone" grypy spowodowały u mnie POChP. Ale dość o mnie. Jeśli chorujesz na POChP to na miłość boską MUSISZ rzucić palenie!!!!! Tu Ci żaden lekarz nie pomoże.W tej sytuacji musisz sobie niestety pomóc sama.Sprawa jest prosta albo życie albo papierosy. Przepraszam, brzmi to brutalnie, ale chyba zdajesz sobie sprawę z powagi sytuacji.Jeśli chodzi o lekarzy to temat rzeka, jak polityka, generalnie wszystkim brak empatii.To chyba jest problem globalny, bo nie ma kraju na świecie, żeby nie narzekano na lekarzy. Na POChP na razie nie ma lekarstwa w zadowalającym stopniu skutecznego. Jak sobie radzę? Zażywam regularnie lekarstwa, bardzo ważne. NIE PALE, też bardzo ważne. Unikam palaczy i środowisk zapylonych, zadymionych itp, ważne bardzo. Dbam o kondycję fizyczną to przy POChP też bardzo ważne.Unikam przeziębień, gryp jednym słowem infekcji dróg oddechowych.Dużo czytam na temat POChP, o leczeniu, o rechabilitacji, chcę jak najwięcej wiedzieć, bo od lekarzy niestety nic się nie dowiesz. Staram się poza tym być optymistą, co nie jest zawsze łatwe, ale staram, czego i tobie życzę. Ciekawi mnie jakie leki zażywasz i jak Ci pomagają. Trzymam kciuki żebyś rzuciła palenie i więcej optymizmu. Sorry, ale się rozpisałem. Ciepło pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 19-03-2011, 00:18
Wiki 122 Wiki 122 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Leszno
Posty: 2
Post

Sant 1 dziekuje za slowa otuchy.Wiem ,ze masz racje ale to nie takie proste. Na mnie papierosy dzialaly jak tabletka uspakajajaca.Dzisiaj mam inny powod zeby sie denerwowac, a po papierosy nie wolno mi siegac.
Pytasz jakie biore leki-Pulmoterol i Budesonidum.
Ale mnie interesuje cos jeszcze.Ja mam oprocz dolegliwosci ,ktore opisuja tu najczesciej jeszcze inne i nigdy nie wiem czy to POCHP czy jeszcze cos innego np. bole miesni, pocenie sie ,czasami oslabienie, bole glowy,gardla. Boli mnie tez w okolicach wezlow chlonnych itd. Moj lekarz na to jak juz pisalam ma jedna odpowiedz "tak bedzie pani miala"
Czy takie objawy tez towarzysza POCHP oprocz dusznosci i kaszlu? A moze to jeszcze cos innego chociaz badanie krwi i przeswietlenie nic nie wykazalo?

Ostatnio edytowane przez Wiki 122 : 19-03-2011 o 16:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 18:51
~gość: 84.10.153.xxx's Avatar
~gość: 84.10.153.xxx
 
Posty: n/a
Post

Jestem chory na POCHP od 10 lat-zostałem poinformowany przez lekarza na
WKL.Jestem emerytem strazackim/PSP/i musze stale zażywać leki -Foradil,
Atvorent.Wpływ na to miało wdychanie wszelkich gazów i dymów pożarowych-w czasie zdarzenia na 6 osób były tylko 2 aparaty powietrzne
butlowe ochrony dróg oddechowych.Równocześnie sprawdzcie na stronie internetowej Woj.Wydz.Ochr.Środ. zanieczyszczenie powietrza przez pył zawieszony PM10.Norma to=50 mikrogramów/m2. W Opolu średnia
miesięczna za luty 2011 to 56 mikrogramów/m2 a 1.02.2011-154 mikrogramy/m2.
Jak się leczyć i oddychać na powietrzu,jak oddycha się zanieczyszczonym
powietrzem. Mówienie o paleniu papierosów to na pewno ma wpływ ale
najważniejsze jest środowisko-czym się oddycha.O tym lekarze nie chca wiedzieć w jakim środowisku żyjemy.
Mam nie wychodzić z domu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 29-03-2011, 17:56
~gość: 83.22.156.xxx's Avatar
~gość: 83.22.156.xxx
 
Posty: n/a
Post

Witam , robię referat na temat POChP i bardzo mnie ciekawi jakie macie doświadczenie z tą choroba (początki , trwanie choroby). Pale 6 lat 5-8 papierosów dziennie i się bardzo dobrze czuje. Proszę o jak najszybsza odpowiedz.
Pozdrawiam MarleY
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 05-04-2011, 17:30
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Post

WITAM W KLUBIE
Choruję na POCHP od 18 lat. Odniosę się w tym wątku jedynie do nazwy, ponieważ jestem na nią UCZULONA !!!
POCHP jaka INNOWACYJNOŚĆ
Wymyślili ją wyłącznie dlatego, żeby traktować osoby chore jako PODCZŁOWIEKA ,który to nie zasługuje na godne leczenie. Miliony razy spotkałam na swojej drodze lekarzy pulmonologów, którzy sami palili papierosy i jednocześnie wypowiadali takie zdania " palacze powinni płacić za swoje leczenie lub Pani już nigdy nie będzie zdrowa, choruje Pani na własne życzenie itp, itp "
Pozdrawiam wszystkich chorych na WŁASNE ŻYCZENIE
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.