menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 06-12-2011, 23:35
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie Cukrzyca

Znalazłem taką stronkę dla cukrzyków.
http://cukrzycaseniora.szablon.pl/

Jest tu kalkulator dietetyczny (program do pobrania), tabele węglowodanowe i inne ciekawostki.

Pozdrawiam
Czarek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 21:28
basia5555 basia5555 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 25
Domyślnie aparat

jaki kupic aparat do mierzenia poziomu cukru .choruje od 2tygodni .mam aparat igly sa bardzo grube i badanie bolesne .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 22:18
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Glukometr dostaniesz w sklepie medycznym i prawie w każdej aptece. Przedtem dowiedz się jednak o cenę pasków do glukometru, bo z tym bywa różnie.
Nie wiem co to za aparat, bo do glukometrów używa się specjalnych nakłuwaczy, które są cienkie i raczej bólu jest niewiele.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 22:29
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Basieńko kochana a podam tobie numer telefonu i powinnaś dostać aparat do mierzecia cukru za darmo.
Zadzwoń do Działu Obsługi Klienta Firmy Life-Scan pod numer infilinni.
0801 -23-23-23.
Powiedz ze swój aparat masz zepsuty i prosisz o nadesłanie ich aparatu.Podasz swoje namiary a są pewne i nie potrzebujesz się obawiać o narażenie Twoich danych na komplikację bo sama korzystam z ich usług i jestem cukrzykiem.Powodzenia a biore isulinę "Levemir".o długotrwałym działaniu,czyli raz na dzień.
Pisz coś doradzimy znowu.Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 27-03-2012, 19:13
~gość: 46.134.145.xxx's Avatar
~gość: 46.134.145.xxx
 
Posty: n/a
Post

je też choruje na cukrzycę juz od 10 lat zachoriwalam jak miałam 7 i żyje normalnie jem co chce i wszytko jest oki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 28-03-2012, 09:41
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Tak to jest tzw nietolerancja cukru, ale krzywa cukrowa obowiazkowa, bo byc moze jakies doustne trzeba. Przeglądnełam wszystkie posty, ja mysle że sa dobre porady odnośnie RUCHU(obniza poziom cukru), i diety, reszte - zostawcie prosze lekarzom.Cukrzycy nie ma się co bac- jest to taka choroba jak nadcisnienie, czyli na całe zycie, ale mamy- o czym 100x pisałam- XXI wiek i niezłe wyniki leczenia. SPOKOJ,RUCH,DIETA- reszta lekarz
Nie, to nie jest choroba na cale życie, to znaczy jest, ale jej objawy można zminimalizować, czego dowody miałam w swoim życiu dwukrotnie.

Raz opiekowałam się kimś, kto był chory na cukrzycę typu II i był na insulinie, odpowiednie jedzenie bez tych świństw sklepowych, skromne, tradycyjne ale robione z dużą ilością jarzyn, kompletnie bez chleba, zdrowe, nietłuste, bez dodatków chemicznych i skromne. Nastąpił spadek wagi - i po kilku latach cukier wrócił do normy, pacjent przestał brać insulinę, to był mój tata. Kompletnie się tego nie spodziewałam. Tata z oszczędności przestał kupować sobie bzdety w sklepie, jadał tylko to co dostawał... i to wystarczyło. Odstawiono insulinę i nawet badań nie musieliśmy robić codziennie i zapisywać.

Niefarmakologiczna terapia cukrzycy typu 2 jest możliwa. Znałam osobiście pana, który ustawił sobie sam świadomie dietę w taki sposób, że nie musiał się kłuć ani brać tabletek, nawet nie odwiedzał lekarza bo nie było po co. po prostu liczył i jadł rozumem, a nie tylko kubkami smakowymi i nawykami.

A teraz: ta pani http://carolina.pl/pacjent/725-malgorzata_desmond.html współtworzy pierwsze w Polsce Centrum medycyny żywienia, prowadzą cukrzyków dietą, niefarmakologicznie i maja znakomite efekty, ze wszystkimi chorobami cywilizacyjnymi zresztą maja takie dobre efekty http://www.carolina.pl/pacjent/566-c..._zywienia.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 28-03-2012, 10:02
kasiajotka kasiajotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 2
Domyślnie

Witam,
wkrótce powstanie nowy serwis poświęcony cukrzycy. Bardzo zależałoby nam na poznaniu waszych opinii i sugestii, co w takim serwisie powinno się znaleźć, o czym chcielibyście przeczytać i czego się dowiedzieć. Wasze opinie pomogą nam stworzyć serwis, który będzie spełniał wasze oczekiwania. Bardzo liczymy na odzew!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 28-03-2012, 11:49
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

W takim serwisie powinny się znaleźć zasady diety cukrzycowej, przeliczniki WW oraz jasno przedstawione zasady stosowania, wpływ WW na poziom cukru we krwi, dalej informacje o nowościach w leczeniu i kontrolowaniu cukrzycy.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 08-03-2013, 11:27
ja2977's Avatar
ja2977 ja2977 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Miasto: Słupsk Polska
Posty: 24
Post

Mam cukrzycę od wielu lat, wykrytą 20 lat temu, jestem na insulinie. Staram sie unikać słodyczy, ale gdy pocuję, że cukru mam zbyt mało, chetnie zjadam wypieki, a do sniadania konfitur4ę lub cos podobnego. Ostatnio kupiłem w Kauflandzie borówkę leśną, wynalazek firmy Devaldano. Ostrzegam! jest to wyrób z marchwi (czarnej) zaprawionej borówką, ma brzydki zapach. Podobny wrób z marchwi czarnej tej samej firmy to żurawina leśna i jagoda lesna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cukrzyca - nowe leki? - komentarze smerfeta Ogólny 3 05-08-2022 12:40
Cukrzyca - nowe metody leczenia - komentarze Jadwiga60 Ogólny 5 05-08-2022 12:38
Cukrzyca cj77 Choroby, badania, terapie 23 05-08-2022 12:36
Produkty mleczne a cukrzyca - komentarze duszka07 Ogólny 0 10-06-2007 22:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.