menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 16:07
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Ustawa Śmieciowa od Lipca..


Witajcie i zapewne wszystkim wiadomo co nas czeka.Śmieci wywożą różne firmy i średnio kasują po 23,oo za dwukrotne wywożenie w miesiącu.
Teraz na przykładzie naszej Krapkowickiej Gminy,będziemy opłacać od osoby zameldowanej w domu,mieszkaniu dla Gminnej Kasy.Otrzymamy wydruki płatnicze i Grafik w których dniach będą wywożone śmieci.

Cały czas odbierała śmieci Firma z Gogolina.Wieczne niezadowolenie ze strony mieszkańców i skargi na tą firmę.

Nowością u nas będzie to;
Przetarg wygrała Firma z Kędzierzyna i proponują nam takie rozwiązania.
Dostaniemy,brązowy pojemnik-kubeł na odpady organiczne tzw;trawa,gałęzie,liście i resztki jedzenia bez mięsa i ryb.
Czarny jak zwykle na pozostałe śmieci.
Worki żółte do;papier,plastiki,metale,kartoniki po mleku i sokach.
Worek zielony na wszystko co związane jest ze szkłem,białym i kolorowym.

Istotną sprawą jest to że;
TRZEBA SAMEMU ROZWIĄZAĆ UMOWĘ ZE STARYM KOMUNALNYM PRZEDSIĘBIORSTWEM MINIMUM NA TRZY MIESIĄCE>

Ja już wydruki mam i oddam to w Sekretariacie naszej Gminy a Oni poślą to dalej.

Każdy z Was będzie miał słowo do napisania,więc zachęcam bo niektórzy będą niedoinformowani a w końcu to są nasze pieniądze.


Wywóz Śmieci to Góra Złota i niech nikt nie mówi że Komunalka na tym nic nie ma...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 16:22
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Ewo ! Muszę stwierdzić z zazdrością, że radni Twojej gminy dobrze pomyśleli co do tego, wg jakich norm obliczać należnośc za wywóz smieci. Dla mnie jasnym jest, że śmieci "produkują" ludzie - im więcej osób w domu, tym więcej odpadów.
W moim mieście natomiast radni uznali, że ilość śmieci w gospodarstwie domowym jest uzależniona od tego, ile gospodarstwo zużywa wody. Jak się ma ilość zużytej wody do ilości odpadów - nie wiem; chyba że przyjmiemy zasadę, że kto sie rzadko (lub wcale) myje i nie pierze - ten nie wytwarza odpadów. Może naprawdę ma to jakiś związek ?
Co o tym myślicie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 16:26
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Naliczanie kosztów wywozu na podstawie zużycia wody, to kompletny idiotyzm, no ale takich radnych wybraliście, to teraz macie.
U nas płacimy od osoby, a że mieszkam w spółdzielczym własnościowym, to odpady są sortowane i cena od osoby /miesiąc 11,-
Dodam, ze gdzie nie gdzie płaci się od metrażu, to też bzdura, np 2 osoby na 60 metrach zapłacą więcej jak 5 osób na 40. To po prostu niesprawiedliwe.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 16:32
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witaj Madero 1938.Dzięki za komentarz i coraz więcej ludzi jest rozżalonych na postępowanie Radnych którzy żyją z naszych podatków.W Głowach tych M,edrców nie zawsze jest to co powinno.Czasami jest zwykła sieczka.
U nas też chcieli kasować od osoby po 14,oo,ale domyślili się że w przyszłym roku wybory to lepiej teraz nie zaczynać z WYBORCAMI..
Pozdrawiam miło...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 16:37
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Naliczanie kosztów wywozu na podstawie zużycia wody, to kompletny idiotyzm, no ale takich radnych wybraliście, to teraz macie.
U nas płacimy od osoby, a że mieszkam w spółdzielczym własnościowym, to odpady są sortowane i cena od osoby /miesiąc 11,-
Dodam, ze gdzie nie gdzie płaci się od metrażu, to też bzdura, np 2 osoby na 60 metrach zapłacą więcej jak 5 osób na 40. To po prostu niesprawiedliwe.

No właśnie ! U nas przeprowadzono plebiscyt wśród mieszkańców. Za naliczaniem systemem woda = śmieci opowiedziało sie tylko 19% ankietowanych, mimo to taka uchwała została podjęta. Z litości nie podam nazwy miasta .
Teraz dla zakładu wywożącego śmieci płacimy od ilości dzierżawionych pojemników : ja dzierżawię jeden 80 litrowy, opróżniany jeden raz w tygodniu ( nie zawsze mam pełny) opłata kwartalna 97 zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 16:51
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

o, Ewo dzięki za temat
Mam umowę na wywóz odpadów i nie miałam możliwości zawrzeć jej na mniej niż 120l. odbieranych raz w m-c.
Tyle odpadów nie produkuję.
trzeba mi sprawdzić u źródła co uradzono u mnie

o, znalazłam co uradzono w moim mieście i podane są i inne miasta

-->http://www.radom24.pl/artykul/czytaj/9766
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 14-03-2013 o 16:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 16:55
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
W moim mieście natomiast radni uznali, że ilość śmieci w gospodarstwie domowym jest uzależniona od tego, ile gospodarstwo zużywa wody. Jak się ma ilość zużytej wody do ilości odpadów - nie wiem; chyba że przyjmiemy zasadę, że kto sie rzadko (lub wcale) myje i nie pierze - ten nie wytwarza odpadów. Może naprawdę ma to jakiś związek ?
Co o tym myślicie ?


Naliczanie na podstawie zużycia wody ma swoje racje. Woda podliczana jest na zegarach i każdy mieszkaniec domu jej używa.

Śmieci nalicza się od mieszkańców zameldowanych, co często mija się z prawdą o ilości mieszkających tam ludzi.

Przykład;, mieszkanie obok mojego, ma jeden meldunek a mieszka w nim małżeństwo z dzieckiem = 3 osoby,
bo lokal jest wynajmowany i nikt mieszkańców nie melduje.

No to jak wygląda sprawiedliwe naliczanie śmieci??
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 17:04
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

u nas segregujacy płaca 13,70 za osobe na mc, a niesegregujacy 17,80
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 17:08
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Madero - aż zerknęłam do Twojego profilu,bo pomyślałam,że jesteśmy z tego samego miasta.
U nas tak samo wymyślili ,że za śmieci będziemy płacić w zależności od zużytej wody !!!...
4.00zł za 1m3 zużytej wody przy segregacji i 6,00zł przy braku segregacji.
U Was przynajmniej przeprowadzono konsultacje z mieszkańcami a nas potraktowano odgórnie !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 17:11
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krycha.
Naliczanie na podstawie zużycia wody ma swoje racje. Woda podliczana jest na zegarach i każdy mieszkaniec domu jej używa.

Śmieci nalicza się od mieszkańców zameldowanych, co często mija się z prawdą o ilości mieszkających tam ludzi.

Przykład;, mieszkanie obok mojego, ma jeden meldunek a mieszka w nim małżeństwo z dzieckiem = 3 osoby,
bo lokal jest wynajmowany i nikt mieszkańców nie melduje.

No to jak wygląda sprawiedliwe naliczanie śmieci??


Uważam, że to administrator budynku musi wiedzieć, ile osób mieszka w danym lokalu, a nie ile jest zameldowanych.
A ja w dalszym ciągu nie rozumiem, w jaki sposób ilość zużytej wody wpływa na ilość śmieci. Jaki zegar to pokazuje ?
Ktoś pierze np. dwa razy w tygodniu i kąpie sie codziennie, a inny robi pranie raz na miesiąc i myje sie raz dziennie w misce wody. W pierwszym mieszkaniu sa dwie osoby, w drugim też dwie.No i kto będzie więcej płacił za śmieci ? I dlaczego ?
I czy to bedzie sprawiedliwie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 17:15
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał uka
Madero - aż zerknęłam do Twojego profilu,bo pomyślałam,że jesteśmy z tego samego miasta.
U nas tak samo wymyślili ,że za śmieci będziemy płacić w zależności od zużytej wody !!!...
4.00zł za 1m3 zużytej wody przy segregacji i 6,00zł przy braku segregacji.
U Was przynajmniej przeprowadzono konsultacje z mieszkańcami a nas potraktowano odgórnie !

Tak, ale te konsultacje nic nie dały. Za obliczaniem wg osób opowiedziało sie ponad 60% ankietowanych - i co ? Te niby konsultacje wg mnie przeprowadzono nie wiadomo po co. W tej sprawie chyba najwięcej do powiedzenia mieli inni "krewni i znajomi królika".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 17:25
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał uka
Madero - aż zerknęłam do Twojego profilu,bo pomyślałam,że jesteśmy z tego samego miasta.
U nas tak samo wymyślili ,że za śmieci będziemy płacić w zależności od zużytej wody !!!...
4.00zł za 1m3 zużytej wody przy segregacji i 6,00zł przy braku segregacji.
U Was przynajmniej przeprowadzono konsultacje z mieszkańcami a nas potraktowano odgórnie !

nooo a jak będzie wyciek wody

u mnie od osoby ma być 17.55 za odpady niesegregowane i 13.50 za odpady segregowane.

Opady mokre, w zabudowie jednorodzinnej będą odbierane raz na dwa tygodnie, odpady suche jeden raz na jeden miesiąc, a odpady wielkogabarytowe jeden raz na kwartał.

czyli co? 2x w m-c odbiór odpadów ma kosztować
13,50x2? =27zł ??? czyli na kwartał 81zł

a teraz za odbiór raz w m-c płacę niecałe 60zł

czyli Radomianie zapłacą więcej za wywóz odpadów.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 17:31
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witajcie na wątku wszyscy a jednak jest dużo niezadowolenia,<Śmieciowego...
Najważniejsze jest to aby porównać rozbieżności płatnicze..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 17:40
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
Uważam, że to administrator budynku musi wiedzieć, ile osób mieszka w danym lokalu, a nie ile jest zameldowanych.
A ja w dalszym ciągu nie rozumiem, w jaki sposób ilość zużytej wody wpływa na ilość śmieci. Jaki zegar to pokazuje ?
Ktoś pierze np. dwa razy w tygodniu i kąpie sie codziennie, a inny robi pranie raz na miesiąc i myje sie raz dziennie w misce wody. W pierwszym mieszkaniu sa dwie osoby, w drugim też dwie.No i kto będzie więcej płacił za śmieci ? I dlaczego ?
I czy to bedzie sprawiedliwie ?

W mieszkaniach na wynajem, ilość mieszkańców dość często się zmienia i ilość zużytej wody jest jakimś tam miernikiem. ( niekoniecznie dobrym).
Właściciele nie mają obowiązku ich meldowania, a administracja spółdzielni, nie jest w stanie tego sprawdzać.

Tak sobie myślę, że ta dwójka brudasów, wcale śmieci nie wynosi, raczej wyrzucą pełną reklamówkę po drodze do sklepu.


W domach prywatnych wszystko wiadomo po pojemnikach, chyba, że worki do lasów okolicznych wędrują.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 17:43
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Kiedy trzeba złożyć deklarację i co w niej podać?

Właściciel nieruchomości będzie zobowiązany złożyć w wydziale podatków i opłat urzędu gminy deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Termin złożenia pierwszej deklaracji gmina określa w uchwale (podjętej najpóźniej do końca 2012 r.).

Kiedy już nowy gminny system odbioru odpadów zacznie działać, właściciele będą obowiązani składać deklaracje w terminie 14 dni od zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub powstania na niej odpadów komunalnych. W razie zmiany danych, które wskazał właściciel w pierwszej deklaracji (na przykład zmiany właściciela, zwiększenia liczby mieszkańców, rozbudowy domu), nową deklarację trzeba złożyć w ciągu 14 dni od wystąpienia zmiany.

Jeżeli ktoś deklaracji w ogóle nie złoży albo gdy dane w niej zawarte wzbudzą uzasadnione wątpliwości, gmina określi wysokość opłaty w decyzji, biorąc pod uwagę uzasadnione szacunki, w tym średnią ilość odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach o podobnym charakterze.


--->http://muratordom.pl/prawo/podatki-i...6.html?&page=1


no, to się trzeba wybrać do Wydziału podatków i dopytać i deklarację złożyć.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 17:46
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Nie napisałam,że mieszkam w bloku,a zużycie wody będzie się brało z wodomierza głównego budynku !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 17:48
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krycha.

W domach prywatnych wszystko wiadomo po pojemnikach, chyba, że worki do lasów okolicznych wędrują.

Jeden pojemnik i to niepełny mam zimą przez okres 1-mc
a od wiosny kompostnik to może pół pojemnika uzbieram
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 17:51
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał uka
Nie napisałam,że mieszkam w bloku,a zużycie wody będzie się brało z wodomierza głównego budynku !!!

no to tylko wodomierze swoje możesz w mieszkaniu założyć
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 17:51
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krycha.





W domach prywatnych wszystko wiadomo po pojemnikach, chyba, że worki do lasów okolicznych wędrują.

Po pojemnikach było wiadomo do tej pory. O to chodzi, że teraz nie pojemniki, a woda będzie miernikiem. I o to w tym wszystkim chodzi.
A brudasy z mojego przykładu mieszkaja powiedzmy w mieszkaniu gminnym lub spółdzielczym i opłate będą mieli naliczoną w czynszu, więc nie będzie im sie chciało targać śmieci i wyrzucać gdzies po drodze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 18:12
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

W moim mieście będziemy płacić od osób zamieszkujących w lokalu, a nie od zameldowanych. 12 zł za segregowane,
20 zł za nie segregowane śmieci. Jeszcze nie ma firmy, która wygra przetarg - prace przetargowe w toku. Istnieje prawdopodobieństwo, że będzie to firma ALBA, która do tej pory wywozi śmieci z miasta.

I jeszcze jedno to ustawa "śmieciowa" dała gminom prawo wyboru metody liczenia należności za wywóz śmieci
(albo od osoby, albo od żużycia wody, albo od metrażu). Sądzę, a nawet jestem pewna, że liczenie od osób jest
najbardziej sensowne.
- Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku - komentarze 46.20.56.xxx Ogólny 19 06-07-2012 13:30
Oferta promocyjna w terminie 15- 31 lipca 2012 wysowa Turystyczne 0 13-06-2012 01:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.