menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 18:48
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał mimoza
W moim mieście będziemy płacić od osób zamieszkujących w lokalu, a nie od zameldowanych. 12 zł za segregowane,
20 zł za nie segregowane śmieci. Jeszcze nie ma firmy, która wygra przetarg - prace przetargowe w toku. Istnieje prawdopodobieństwo, że będzie to firma ALBA, która do tej pory wywozi śmieci z miasta.

I jeszcze jedno to ustawa "śmieciowa" dała gminom prawo wyboru metody liczenia należności za wywóz śmieci
(albo od osoby, albo od żużycia wody, albo od metrażu). Sądzę, a nawet jestem pewna, że liczenie od osób jest
najbardziej sensowne.
- Cz

Podpisuję się pod tym "dwoma ręcyma".
Mieszkam w domu 2-rodzinnym, własnościowym. Jestem udziałowcem mniejszościowym, wodomierz jest jeden, należność za wodę naliczają dotąd wg wielkości udziału w nieruchomości wspólnej ; mogę wyjechać na m-c i nie zużyć kropli wody, a zapłacić i tak muszę. Moja wina, że nie doprowadziłam do założenia oddzielnych liczników, no ale trudno. Dotąd za wywóz 1 x w tygodniu pojemnika 80 l płaciłam 97 zł kwartalnie. Ja śmieci segreguję ( tzw.bytowe, papier, szkło, plastyki), sąsiedzi nie. Jeśli będzie nadal rozliczenie wg wody - wyjdę na tym jak Zabłocki na wodzie, pardon, na mydle. Ale pażywiom, uwidim - jak mawiali starożytni Rzymianie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 07-04-2013, 13:03
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

Śmieci to nowy kierunek do zarabiania pieniędzy, mam tylko nadzieję, że powszechny obowiązek ograniczy wywożenie śmieci do lasu, albo palenie w piecach plastikami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 07-04-2013, 13:22
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Ludzie na potęgę wymeldowują swoje dzieci,zamieszkałe w Niemczech lub w innym Kraju Europejskim.
Chociaż w Meldunkowym informują o podaniu,ile osób faktycznie przebywa cały Rok pod wskazanym Adresie
.Tak teraz było w Strzelcach Opolskich a wymeldowało się 176osób.Gmina bębni bo ubywa osób i dotacje będą zmniejszone.Muszą to wykazać i nachodzi na Urzędasów strach.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 07-04-2013, 13:38
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

Coś za coś! Jeżeli nie było do tej pory egzekwowania prawa do posiadania śmietnika na wsi, śmieci leżały gdzie popadnie, teraz będzie porządek, na każdej posesji kosz, nie ma zlituj się. Kwestie opłat to już decyduje gmina i są one dość wysokie, to fakt.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 07-04-2013, 15:18
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Dla mnie, ustawa śmieciowa jest zezwoleniem na podwyżkę podatku(?).
Produkowaliśmy przez ostatnie 10 lat 1 worek śmieci 120l/miesiąc, przy segregacji. Gmina żądała okresowego przedstawiania umów z firmami odbierającymi odpady. Okolica była czysta z wyjątkiem pasów wzdłuż drogi krajowej. Śmiecie z terenów ogólnodostępnych sprzątała gmina z pieniędzy podatników.
A teraz będziemy płacić tyle, co za 3 worki, chociaż śmieci w żaden sposób więcej produkować nie będziemy. Tak samo jest u sasiadów. Wszyscy bedą płacić więcej, chociaż pieniądze przeznaczane z domowych budżetów na sprzątanie były wystarczające.
O ile dobrze rozumiem, robimy zrzutkę na sprzątanie całego gminnego terenu, ale obniżki podatku nie ma i nie będzie.
W skali całego kraju to jest niewyobrażalna ilość pieniędzy, dodatkowych, do budżetu gmin. I nie mam właściwie kogo się zapytać: z jakiej paki zostaliśmy obłożeni większym podatkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 07-04-2013, 17:26
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie

U nas/dolnośląskie/radni Gminy przegłosowali 13 zł za sortowane śmieci od osoby.Pojemniki zostają jak były a do sortowania śmieci Gmina ustawi tzw.gniazda.Umowę z dotychczasowym odbiorcą trzeba wypowiedzieć conajmniej 1 mc przed planowanym terminem wejścia w życie nowych przepisów.Deklaracje składaliśmy do końca mca.marca.Zobaczymy jak to będzie w praktyce.Dotychczas płaciliśmy 41 zł i odbierali co tydzień.Teraz zapłacimy 26 i odbiorą co 2 tygodnie.Zycie pokaże co z tego wyniknie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 09-05-2013, 11:01
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witajcie i byłam dzisiaj w Gminie oddać ,Deklarację o opłatach śmieciowych i ilości Kubełków i worków.
Wszystko,ale i niechętnie Urzędas poprawił i zarządał ode-mnie poprzedniej Umowy z Gogolina.
Oczywiście nie wiedziałam o tym i wyszłam zła.

Dlatego piszę żebyście nie byli zdziwieni ,jak taki papierek będą w Gminie od Was żądać...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 09-05-2013, 12:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
I nie mam właściwie kogo się zapytać: z jakiej paki zostaliśmy obłożeni większym podatkiem.

Z takiej samej, co i podwyżka mandatów. Pustka w budżecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 09-05-2013, 12:47
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Z takiej samej, co i podwyżka mandatów. Pustka w budżecie.

Na samą myśl o tak wysokim wzroście opłat otwiera sie człowiekowi przysłowiowy nóż w kieszeni. Przecież skoro do tej pory "produkowałam" co tydzień około połowy 80 l pojemnika , na jakiej podstawie usiłują mi wmówic, że teraz te smieci w cudowny sposób sie u mnie rozmnożą ? Dlatego, że zużywam dużo wody, za którą zresztą płacę oddzielnie ?
A jesli przyjme metodę pakowania smieci w małe woreczki i podrzucania ich codziennie do ulicznych koszy, wobec czego mój pojemnik na smieci będzie pusty - to co ? Może zadać sobie trudu i nalewać do tego pojemnika wody ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 09-05-2013, 12:52
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Śmieci produkuje każdy a oglądając obrzeża lasu to kroi się Serce.

Gdyby była lepsza organizacja w ściągalności opłat i pilnowanie dlaczego te lub inne osoby nie wystawiają Kubłów.MPO-spisywało kto oddaje i dobrze wiedzieli ile z ulicy mają Rodzin zameldowanych do wywózki.
Niestety u nas tak jest,mam na uwadze naszą Gminę a teraz wielkie Ay-way bo będziemy tyle płacić.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 09-05-2013, 15:45
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Gdyby była lepsza organizacja w ściągalności opłat i pilnowanie dlaczego te lub inne osoby nie wystawiają Kubłów.MPO-spisywało kto oddaje i dobrze wiedzieli ile z ulicy mają Rodzin zameldowanych do wywózki.
Niestety u nas tak jest,mam na uwadze naszą Gminę a teraz wielkie Ay-way bo będziemy tyle płacić.

Otó właśnie o te lepszą organizację chodzi. A kto to powienien robić ? Chyba nie mieszkańcy, którzy przeciez za to płacą. Ale po co miejskie służby komunalne mają sie trudzić ? Najlepiej przerzucić ciężar opłat na mieszkańców. Czy to takie trudne sprawdzić, kto ma zawartą umowę na wywóz smieci, a kto nie ?
Podam przykład : moje osiedle zostało przyłączone do miejskiej kanalizacji kilkanaście lat temu ( przedtem funkcjonowały szamba). Po wykonaniu przyłącza każdy miał obowiązek podłączyc swoją posesję do kanalizacji ulicznej. Nie wszyscy to zrobili; mało tego, niektórzy wpuszczają nieczystości w grunt. Do tych, którzy tak robią można, zwłaszcza latem, trafić po zapachu, jaki sie roznosi wokół . Interwencje w wydziale ochrony środowiska sa bezskuteczne. A przecież wystarczyłoby sprawdzić, czy mają faktury za opróżnianie szamba, nie mówiąc o tym, że za brak podłączenia powinni być ukarani i zmuszeni do jego wykonania. I co na to miejskie służby ? Ano nic.
Tak samo będzie ze smieciami. Podniesienie opłat uderzy po kieszeni tych, co i tak dotychczas uczciwie płacili.
To taka wynaturzona polska demokracja: mniejszość czyli urzędnicy, decyduje o wiekszości, czyli o mieszkańcach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 04-07-2013, 12:22
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie Katastrofa śmieciowa.

Witajcie i u nas w Gminie nikt się nie troszczy o to:
Gdzie składować odpadki,plastiki i od chorych osób "Pampersy"

Zapowiedzieli Ludzie że będą wrzucać śmieci do fontanny.

Nie upłynął tydzień a była w naszej Gminie sprawa "Dziur'

Ludzie nasypali ziemi do głebokich rynien i posadzili Kwiatki.
Wójt śpi,ale obudzi się przed wyborami....
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 04-07-2013, 12:50
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Witajcie i u nas w Gminie nikt się nie troszczy o to:
Gdzie składować odpadki,plastiki i od chorych osób "Pampersy"

Zapowiedzieli Ludzie że będą wrzucać śmieci do fontanny.

Nie upłynął tydzień a była w naszej Gminie sprawa "Dziur'

Ludzie nasypali ziemi do głebokich rynien i posadzili Kwiatki.
Wójt śpi,ale obudzi się przed wyborami....

U mnie tez jest "fajnie" .
Nie dostarczono pojemników na poszczególne odpady, zapytałam w Urzędzie Miasta i dowiedziałam się, że do czasu dostarczenia odpowiednich pojemników ( nie wiadomo kiedy) mam wrzucac wszystko jak leci do tego pojemnika, który mam
To po co była i jest cała ta, pożałowania godna, akcja ?
Przestałam segeregowac śmieci, co robiłam sama do tej pory, i wrzucam, jak leci .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 19-03-2019, 12:40
marian406 marian406 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 34
Domyślnie

Tak to niestety wygląda - śmieci to biznes, mniej lub bardziej śmierdzący. Niedawno mój syn który prowadzi firmę, wspomniał mi o pewnej sprawie w tym temacie, otóż co to jest opłata produktowa - przydatna sprawa dla przedsiębiorcy który ma styczność z tematem odpadów. Nie rozumiem dokładnie o co chodzi, ale są to jakieś oszczędności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku - komentarze 46.20.56.xxx Ogólny 19 06-07-2012 13:30
Oferta promocyjna w terminie 15- 31 lipca 2012 wysowa Turystyczne 0 13-06-2012 01:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.