menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 11-05-2009, 09:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tragiczne jest to, że dilerzy narkotyków próbują złowić nowy narybek już w szkołach podstawowych. Mówienie przez dyrektora takiej szkoły, że jest wolna od narkotyków mija się z prawdą. Czym dalej w szkolnictwie tym gorzej.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 11-05-2009, 12:08
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tak, jest problem, i to duzy, ja nie biorę się za narkomanow , bo to ciężki temat, leczenie ........Narkomanem zostaje sie na cale zycie - a branie narkotyków poczatkowo brane dla hecy, okazuje sie duzym problemem, bo to nie heca tylko problemy zawodowe, szkolne itd
I jest duzy problem w szpitalach , bo kradna z szafek z lekarstwami, chociaz sa w specjalnych pojemnikach zamykanych na klucz i przytwierdzonych do podloża
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 28-05-2009, 21:48
BASIASARA's Avatar
BASIASARA BASIASARA jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Okolice Warszawy
Posty: 41
Domyślnie

Pochwalę się moją córką - na ulicy w Warszawie wp.pl wypowiedziała się na temat narkotyków - to ta w białym żakiecie i różowej bluzce jestem z niej bardzo dumna http://wp.tv/i,HydePark-Legalizacja-...l?ticaid=5818e
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 28-05-2009, 22:13
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

no i masz rację, bo słuszne stanowisko zajeła...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 14:10
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Ja nie wyobrażam sobie sytuacji w której byłabym zmuszona patrzeć na moje dziecko na HAJU albo NA GŁODZIE!!! Co te matki przeżywają!! Smarkateria dobrowolnie wpędza się w kozi róg, a rodzice cierpią. Każdy nałóg jest niewolą, ale narkotyki chyba najgorszą z możliwych.No ale jest wolność!!! wszystkim wszystko /prawie/wolno!!! Więc hulaj duszo!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 23:49
Monika1 Monika1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Mysłaków
Posty: 8
Domyślnie

a ja musiałam, co prawda nie długo - 2 lata, ale to był koszmar. Po to aby uratować syna , sprzedałam dom, zostawiłam męża i wyjechałam ze synem na drugi koniec Polski.Nie bierze już 9 lat ,więc coraz większa nadzieja ,że się udało. A udało się tylko dzięki temu, że miałam ze synem zawsze dobry kontakt, nie oszukiwał ,nie kłamał, kochał i był przeze mnie kochany .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 03:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Monika1
a ja musiałam, co prawda nie długo - 2 lata, ale to był koszmar. Po to aby uratować syna , sprzedałam dom, zostawiłam męża i wyjechałam ze synem na drugi koniec Polski.Nie bierze już 9 lat ,więc coraz większa nadzieja ,że się udało. A udało się tylko dzięki temu, że miałam ze synem zawsze dobry kontakt, nie oszukiwał ,nie kłamał, kochał i był przeze mnie kochany .
Gratuluję Tobie Moniko i gratuluję synowi. Osobiście nie miałem problemu z narkotykami, ale za to miałem z alkoholem. Od dziewięciu lat jestem trzeźwym alkoholikiem. Zostaniemy do śmierci osobami uzależnionymi ale bez udziału wspomagaczy chemicznych. Taką mam nadzieję, oczywiście bez pewności bo tej nikt nam nie da.
Zapomniałem się przywitać.
Witaj Moniko
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 12:32
Monika1 Monika1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Mysłaków
Posty: 8
Domyślnie

Witaj , staż odwyku dokładnie taki sam , ale chyba morfina mocniej uzależnia. Boję się ciągle o syna, on nawet nie wie jak często patrząc na niego widzę tylko jego oczy, sprawdzam czy coś się złego nie dzieje. Przykro to powiedzieć , ale ja już chyba nigdy mu nie zaufam, choć relacje między nami są bardzo dobre. A co Ty myślisz o tym , można pytać, czy lepiej nie przypominać o czymś co według syna było wspaniałe i pomagało na wszystkie bolączki świata .Syn sięgnął po narkotyki, ponieważ nie mógł uporać się z brutalnością tego świata. Wielu narkomanów to ludzie bardzo wrażliwi, jeśli tylko mogę ,to im pomagam. Czy przez te 9 lat nigdy nie sięgnąłeś po choćby odrobinę alkoholu ? Jak często masz ochotę sięgnąć po kieliszek ? Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 12:53
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

ALE RADY RADY I JESZCZE RAZ RADY
tylko po co tyle wycieczek osobistych
że admin musi interweniowac!!!
czy nie można na spokojnie pogadac
doradzic tak od serca!
ale fachowscy sie z bożej łaski znalezli
popatrzcie wyżej!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 13:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Moniko
Czy narkotyk -obojętnie jaki- bardziej uzależnia, raczej nie ma co w ten sposób sprawy rozpatrywać. Z mojej wiedzy szybciej można się uzależnić od narkotyków. Rozpatrywanie które gorsze które lepsze jest bez sensu. Co do odzyskania zaufania. Moim zdaniem źle robisz, że mu nie ufasz. Ja odzyskałem pełne zaufanie u dzieci (bardzo dorosłych, żona wiele lat nie żyje). Początkowo widziałem właśnie patrzenie w oczy, przypadkowe niby obwąchiwanie czy gdzieś coś nie wypiłem w ukryciu. Czy narkomani to wrażliwi ludzie? Nie wiem ale to samo można powiedzieć o alkoholikach. W każdym uzależnieniu jest przegląd wszystkich zawodów świata, łącznie z przywódcami wyznań. Nie, nie sięgnąłem nawet po odrobinę alkoholu bo wówczas trzeźwość liczy się od nowa. Nie ma ochot sięgnąć po niego bo zdaję sobie sprawę, że to jest powrót do tego co przeżyłem. Pozdrawiam i życzę synowi wytrwałości.

ps. jasinek o co Ci chodzi?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 15:28
DiscoveryChannel DiscoveryChannel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 3
Domyślnie Ech ..

Gdy tak czytam ten wątek to nie potrafie zrozumieć, czemu tak bardzo chcecie pomagać osobom "uzależnionym". Czemu nie dociera do was, że oni często pomocy takiej nie potrzebują i nie chcą. Sam mam stały kontakt z jak to nazywacie "narkotykami" ( tu też śmieszna sprawa, że tak naprawdę wszycy jesteście narkomanami, bo przecież papieros czy kieliszek wódki to nic innego jak narkotyk) i nie czuje, żeby moje życie było przez to gorsze. Oczywiście nie mówię tu o tak ciężkich środkach jak heroina, czy wspomniana morfina, ale to tak naprawdę tylko jeden z wielu rodzaji używek. Większość nie uzależnia i jest w miarę bezpieczna, jeśli korzysta z nich się z głową. Czemu w tym społeczeństwie nie może się zrodzić świadomość, że narkotyki to nie jest największe zło, ale coś dla ludzi.
Dzięki nim człowiek potrafi więcej zrozumieć z otaczającego świata, poczuć piękno i przy tym normalnie żyć.
Ja pomimo częstego kontaktu z narkotykami, nie znalazłem się w rynsztoku, a na studiach i nie mam żadnych problemów w nauce, ani ze zdrowiem.
Wiadomo, że zaczynać tą przygodę trzeba w dojrzałym wieku, ale naprawdę wszystko jest dla ludzi.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że może zburze choć jeden stereotyp "narkomana".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 16:06
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

he, he do czasu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 16:13
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał DiscoveryChannel
Gdy tak czytam ten wątek to nie potrafie zrozumieć, czemu tak bardzo chcecie pomagać osobom "uzależnionym". Czemu nie dociera do was, że oni często pomocy takiej nie potrzebują i nie chcą. Sam mam stały kontakt z jak to nazywacie "narkotykami" ( tu też śmieszna sprawa, że tak naprawdę wszycy jesteście narkomanami, bo przecież papieros czy kieliszek wódki to nic innego jak narkotyk) i nie czuje, żeby moje życie było przez to gorsze. Oczywiście nie mówię tu o tak ciężkich środkach jak heroina, czy wspomniana morfina, ale to tak naprawdę tylko jeden z wielu rodzaji używek. Większość nie uzależnia i jest w miarę bezpieczna, jeśli korzysta z nich się z głową. Czemu w tym społeczeństwie nie może się zrodzić świadomość, że narkotyki to nie jest największe zło, ale coś dla ludzi.
Dzięki nim człowiek potrafi więcej zrozumieć z otaczającego świata, poczuć piękno i przy tym normalnie żyć.
Ja pomimo częstego kontaktu z narkotykami, nie znalazłem się w rynsztoku, a na studiach i nie mam żadnych problemów w nauce, ani ze zdrowiem.
Wiadomo, że zaczynać tą przygodę trzeba w dojrzałym wieku, ale naprawdę wszystko jest dla ludzi.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że może zburze choć jeden stereotyp "narkomana".
Tak trzymaj w tej swojej wierze, ze narkotyki nie szkodzą. Co tam stare ramole będą pouczać co jest lepsze. Przecież jesteś NAJMĄDRZEJSZY. Z całego serca życzę dożycia w tej wierze wieku sędziwego. TAK TRZYMAJ
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 16:17
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

W pewnym momencie chce się więcej i więcej, albo mocniej i mocnej, bo dotychczasowa dawka już za mała i trzeba większego kopa, bo żyć się już nie da.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 16:43
DiscoveryChannel DiscoveryChannel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 3
Domyślnie

Tak. Wasza wiedza opiera się na zasłyszanych gdzieś w telewizji czy radiu opiniach, a nie na rzetelnych informacjach, naukowych badaniach. Radzę poczytać trochę na ten temat w różnych źródłach, a następnie się wypowiadać.
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 17:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Moja odpowiedź
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw ściągnie Cię na swój poziom,a później pokona doświadczeniem.

doświadczenie w wyzwoleniu się z nałogów życie wygarbowało na mej skórze (to nie narkotyki) a doświadczenie z narkotykami leży dwa metry po ziemią. przeżyła lat 20 bo nie słuchała bliskich- dla jasności moja chrześnica. Tam na grób prowadzam swoje wnuczki i opowiadam o pięknej i madrej dziewczynie -(do czasu)
Ponownie życzę szczęśliwego dożycia wieku senioralnego.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 17:06
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

No cóż, mamy tu bohatera, któremu nie straszne są narkotyki, a więc po co są takie fora, na których młodzi ludzie wołają o pomoc?
Cymbały jakieś, bo nie wiedzą jak i ile brać

http://www.narkotyki.pl/katalog-placowek/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 17:46
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Ja pomimo częstego kontaktu z narkotykami, nie znalazłem się w rynsztoku, a na studiach i nie mam żadnych problemów w nauce, ani ze zdrowiem.

Jeszcze nie znalazles sie w rynsztoku ,jeszcze nie masz problemow ze zdrowiem ale sadze ,ze jezeli dalej bedziesz myslal tymi kategoriami z pewnoscia znajdziesz sie w rynsztoku i bedziesz mial problemy ze zdrowiem. A co do studiow , jezeli jestes studentem platnej uczelni i moze filii to trudno bys ich nie skonczyl , chyba ze braknie Ci kasy na czesne albo checi do dalszej nauki. To ze piszesz,ze nie masz zadnych problemow w nauce nie jest to zaden atut.Osobiscie bardzo zaluje ze sie nie opamietalem w czasie kiedy myslalem tak jak Ty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 20:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zastanawiam się czy to nie jest prowokacja do wywołania dyskusji.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 23:34
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Może i prowokacja, ale ja i tak wiem swoje. Narkotyki, to najgorszy ze wszystkich rodzaj uzależnienia. Nie muszę osobiście ćpać, żeby o tym wiedzieć. Wystarczy to co widziałam. Większość tych ludzi już nie żyje i to ich spotkało w młodym wieku. A dopóki żyli, to kim byli? Jak wyglądali i jak się zachowywali? Nie ma "dobrego" ćpania, bo zawsze skończy się jednakowo dla wszystkich.Jedyny ratunek, to jak najwcześniejsze podjęcie leczenia w zamkniętym ośrodku leczniczym - no i uzależniony musi sam tego chcieć.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.