menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-11-2006, 14:04
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Polscy seniorzy nie chcą internetu i komórek - komentarze


Komentarz do artykułu: Polscy seniorzy nie chcą internetu i komórek
--------------------
Niestety tak wygląda smutna rzeczywistość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-11-2006, 22:37
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Witam
Ja za bardzo nie wierzę w statystykę a tym bardziej w CBOS . Przypomniało mi sie jak były wybory na przeydenta Polski i jakie były przekłamania co do głosów wyborców. Faktem natomiast jest iż istotną przeszkodą są pieniądze a nie to , że seniorzy nie chcą internetu i komórek .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 07-11-2006, 02:05
Balladynia Balladynia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 10
Domyślnie

Jest taka sugestia, która ulatuje nad nami, że to jest dla młodych! I to błąd! Wielu starszych ludzi odnajduje się w necie fantastycznie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-11-2006, 10:51
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie

Osobiście szybciej "przekonałam" się do komputera i internetu aniżeli do komórki. Dość długo zwlekałam z zakupem "smyczy", dlatego, że bywają takie chwile, że chce się być "niedostępnym". Uważałam, że nie "wypada" wyłączać komórki.... ale teraz to czynię i jest OK.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-11-2006, 11:11
jolka's Avatar
jolka jolka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Domyślnie

Korzystam codziennie z internetu, ale też z komputera bez internetu, z komórki także - ale pamiętam, że przecież to wszystko mozna wyłączyć!!! POLECAM - nie stać się uzależnionym od od techniki, po tą są wyłączniki (niechcący rym).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-11-2006, 15:37
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Chciałam się tylko przywitać :-) Przez przypadek znalazłam się na tej stronie i bardzo mi się tu podoba :-) Z netu korzystam od kilku lat. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-11-2006, 20:12
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Wstyd mi się przyznać, ale podejrzewam, że ja jestem już uzależniona od internetu i komórki. Co dziennie korzystam z internetu i komórki. Błędne pojęcie, że seniorzy nie chcą z tego dobrodziejstwa korzystać, poprostu są ciażkie czasy i nie każdego na to stać.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 23-11-2006, 19:22
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka

Cytat:
Napisał krise1
Wstyd mi się przyznać, ale podejrzewam, że ja jestem już uzależniona od internetu i komórki. Co dziennie korzystam z internetu i komórki. Błędne pojęcie, że seniorzy nie chcą z tego dobrodziejstwa korzystać, poprostu są ciażkie czasy i nie każdego na to stać.
Czy jesteś uzależniona od internetu tego nie wiem.... ale często gdy ja wchodzę do Cafe S..... świeci się Twoje gadu-gadu. Teraz też... pozdrawiam i miłego klikania.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-11-2006, 12:35
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

I tu się mylisz droga araukario, bo GG zawsze się "świeci" na tym forum. Nie znaczy to wcale, że ktoś ma włączone gadu-gadu. Pozdrawiam :-)))
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-11-2006, 22:22
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
OK

Cytat:
Napisał iwo1111
I tu się mylisz droga araukario, bo GG zawsze się "świeci" na tym forum. Nie znaczy to wcale, że ktoś ma włączone gadu-gadu. Pozdrawiam :-)))
Dziekuję za "wyprowadzenie mnie z "nieświadomości". Pozdrawiam.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 26-11-2006, 23:57
elkarak's Avatar
elkarak elkarak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 26
Domyślnie

Jestem emerytką i dzień zczynam tak - śniadanie potem kawka przy komputerze przeglądając widomości w internecie .Tak więc to nieprawda, że nie chcemy jako seniorzy tych nowoczesności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 11:26
Nerka 45 Nerka 45 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Lubań Śl
Posty: 10
Domyślnie

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Ja korzystam i z koomorki i i internetu . komorke mam za 1zl i na karte a internet za 25zl to nie wielki wydatek a ma sie kontakt z calym swiatem . Miłego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 18:06
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Polscy seniorzy nie chcą internetu i komórek

Witajcie, jak miło dowiedzieć się że jednak jest trochę ludzi na tym forum którzy nie podchodzą do komputera jak do jeża. Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-12-2006, 17:01
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Komentarz do art. – polscy seniorzy nie chcą internetu i komórek –

Zaraz na wstępie lektury, tego co napisała pani Joanna Gacka, opanowały mnie wątpliwości czy był
on pisany z troską czy z satysfakcją.
Stanowczo sprzeciwiam się zaliczaniu do seniorów tylko osób w wieku 55-64 lata.
To jest powielanie obiegowych opinii o ludziach starszych. Łagodzi całą sprawę charakter artykułu,
który jest ,bezkrytycznym, omówieniem określonych badań.
Zarówno w artykule jak i w komentarzach brak mi, refleksji czy analizy,
przyczyn, tak małego udziału seniorów w korzystaniu z internetu i komórek.
Osoby na tzw. zasłużonym odpoczynku – seniorzy – są wprost przeładowani wiedzą i
doświadczeniem nabytym przez lata aktywności zawodowej. Trudno jest więc pogodzić się z tym że
ta wiedza nie wystarcza, że trzeba przyswoić sobie - i to wiele – słów, znaków, symboli i całych pojęć. To wzbudza niepokój a następnie niewiarę, że - ja też potrafię – a często obawę ośmieszenia się
przed otoczeniem.
Tymczasem to właśnie otoczenie może znakomicie pomóc seniorom. Każdemu, kto zaczyna
swą przygodę z komputerem a potem z internetem, niezwykle cenna jest, każda wskazówka czy
podpowiedź. Wczytując się w wypowiedzi wielu użytkowników senior cafe, widzę manifestowaną
wręcz, ogromną chęć pomagania, każdemu kto chce i potrzebuje tej pomocy.
Może administrator lub moderator nadał by formę i ramy organizacyjne, wzajemnej pomocy
użytkowników i gości senior cafe.
Oby to tylko nie było tak jak zdarzyło się mnie. Kiedy napisałem swoje pierwsze wystąpienie na
forum senior cafe / teraz wiem że to był post / nie wiedziałem jak i gdzie mogę je wysłać. Zwróciłem
się więc do administratora z prośbą o poinstruowanie mnie. Dostałem szybką odpowiedź abym podał
link do tematu. I co taka pomoc jest warta skoro ja nie wiedziałem co to jest link ?
Pozdrawiam a szczególnie wszystkich cierpliwych.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-12-2006, 17:56
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Uśmiech W obronie wcześniej urodzonych

Prawda, w pełni się zgadzam z Feliksem. A jeśli chodzi o przedział wiekowy seniorów - no cóż - wymaga on weryfikacji. Senior zwykle się kojarzy z wiekiem podeszłym, ze schorzeniami, jakimiś ograniczeniami wszelkiego typu, a przecież często tak nie jest. Pewna pani rocznik 36. zaczęła "współpracę" z komputerem, pewien pan liczący sobie ponad 80 wiosen tez korzysta z tego urządzenia i całkiem dobrze sobie radzi. Oczywiście potrzebują pomocy, instrukcji, ale radzą sobie nie najgorzej. Chcą korzystać, oczywiście nie wszyscy, tak nigdy nie będzie, ale co powiecie o tzw. młodych, którzy nie potrafią zaprogramować magnetowidu i mają awersję do komputera? Żeby było śmieszniej, uczą w szkole przedmiotu, który obecnie nazywa się techniką (mnie uczono zajęć) i co? Czy jest to kwestia wieku, czy może jednak cech osobowości?
Denerwujący jest także sposób pisania o ludziach starszych. Często czyta się w gazetach teksty typu: samochód potrącił 67 - letnią staruszkę. Jaką staruszkę?! Starszą kobietę, to rozumiem, ale staruszkę?
Emeryci czy renciści często nie mogą sobie pozwolić na zakup komputera z dostępem do Internetu, komórki i innych jeszcze "bajerów" współczesnego świata. Często mówią, że nie chcą, ale tak naprawdę - nie bardzo mogą. Stąd być może deklarowana w niektórych przypadkach niechęć.
Te wszystkie cudeńka przywędrowały do Polski trochę za późno, a te emeryturki i renty też nie są powalające, więc to nie sztuka stawiać diagnozy bez dokładnego przyjrzenia się problemowi.
Mam rację, czy się mylę?
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
--------------------
Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 11-12-2006, 20:05
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Cytat:
Napisał FeliksG
Komentarz do art. – polscy seniorzy nie chcą internetu i komórek –

Zaraz na wstępie lektury, tego co napisała pani Joanna Gacka, opanowały mnie wątpliwości czy był
on pisany z troską czy z satysfakcją.
Stanowczo sprzeciwiam się zaliczaniu do seniorów tylko osób w wieku 55-64 lata.
To jest powielanie obiegowych opinii o ludziach starszych. Łagodzi całą sprawę charakter artykułu,
który jest ,bezkrytycznym, omówieniem określonych badań.

Ani z tym ani z tym. To jest krótki tekst informacyjny a nie oceniający cokolwiek. A badanie obejmowało taką właśnie grupę wiekową. Myślę, że dobrze iż w ogóle zaczyna się robić takie badania. Jeszcze 2-3 lata temu kończyło się to na 55 roku życia właśnie a temat osób po 60-tce w internecie w naszym pięknym kraju w ogóle nie istniał. Mam nadzieję, że autorzy badania trafią na te komentarze


Cytat:
Może administrator lub moderator nadał by formę i ramy organizacyjne, wzajemnej pomocy
użytkowników i gości senior cafe.

ależ mamy nawet cały dział ePomoc - dostępny tutaj: http://www.cafe.senior.pl/forumdisplay.php?f=122

aktualnie szukamy do niego moderatorów - serdecznie proszę o kontakt osoby chętne do podjęcia się takiego zadania.

Cytat:
Oby to tylko nie było tak jak zdarzyło się mnie. Kiedy napisałem swoje pierwsze wystąpienie na
forum senior cafe / teraz wiem że to był post / nie wiedziałem jak i gdzie mogę je wysłać. Zwróciłem
się więc do administratora z prośbą o poinstruowanie mnie. Dostałem szybką odpowiedź abym podał
link do tematu. I co taka pomoc jest warta skoro ja nie wiedziałem co to jest link ?

Bardzo mi przykro, że nie czuł się Pan usatysfakcjonowany odpowiedzią. Staramy się odpowiadać w taki sposób, by z jednej strony maksymalnie pomóc a z drugiej - nie urazić nadawcy listu (a tak już bywało wielokrotnie, gdy wysylaliśmy list z bardzo dokładną instrukcją i wyjaśnieniem wszystkich słów, otrzymywaliśmy odpowiedź z wyrazami oburzenia, że traktujemy pytającego jak zgrzybiałego staruszka). Dlatego proszę pytać o wszystko czego Pan nie wie albo nie jest pewien - odpowiemy na każdy email Myślę, że będą też w stanie Panu pomóc inni użytkownicy, jeśli zamieści Pan na forum (na przykład w podanym powyżej miejscu) swoje pytania czy wątpliwości.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego pobytu w Senior Cafe

Joanna Gacka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-12-2006, 14:32
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Ja byłabym chętna jak najbardziej, tylko obawiam się, że moje umiejętności, a raczej ich brak, nie pozwolą na to. Może Krise1, ona jest taką bystrą osobą? Udzieliła już forumowiczom tylu cennych porad.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-12-2006, 16:57
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Bardzo się cieszę, że ePomoc rozwinie się organizacyjnie.Ja jestem na samym początku "drogi komputerowej" i ciągle natrafiam na brak nawet podstawowych wiadomości i mam wiele wątpliwości, a nie wypada nadużywać cierpliwości naszej Krise - Krystynki.Korzystam bardzo z jej porad.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 17-12-2006, 19:20
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Trzymam za słowo i napewno, będę pytał, bo jestem na początku drgi.Jeżeli uda się stworzyć RWPK jakie zaproponowała Himalaya, to epomoc zyska wielu sympatyków.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 05-01-2007, 00:02
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Ależ Wy sobie doskonale radzicie!!!!!!!!!

Kochani Państwo, radzicie sobie znakomicie. Tak trzymać!!!!!!!!!! Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polscy seniorzy o sobie - komentarze Danka Ogólny 98 02-05-2013 14:15
Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! - komentarze Biedronka Ogólny 19 24-08-2009 10:56
Seniorzy w wykorzystaniu internetu do pracy/zarabiania KorneliuszKK Seniorzy i praca 11 21-08-2009 19:28
Debata Polscy Seniorzy – jak odnajdują się w świecie nowoczesnych technologii admin Zaproszenia 0 19-09-2007 11:52
Seniorzy chcą do zakonów - komentarze Basia. Ogólny 44 15-08-2007 22:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.