menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 20:15
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Basiu! Czytam w tekście który podałaś:
Cytat:
Prokuratura Rejonowa w Białogardzie postawiła 22-letniemu Grzegorzowi Ł. zarzut usiłowania gwałtu zbiorowego i naruszenie nietykalności cielesnej – tylko tak można zakwalifikować ogolenie głowy dziewczynie, pozbawienia wolności i zgwałcenie. Jego 15-letni kolega usłyszał te same zarzuty, poza gwałtem.
Jestem zbulwersowana zdarzeniem!
Znowu będą długie mowy o jej prowadzeniu się, korzystaniu ze sponsoringu finansowego, kusym ubiorze itd itd.
Ocenę i karę takiego zdarzenia pozostawiłabym w rękach ojców, dziadków, braci i mężów skrzywdzonych kobiet.
O kobietach nie mówię. Kobieta taką krzywdę rozumie.
  #182  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 20:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Aluniu
Cytat:
Ocenę i karę takiego zdarzenia pozostawiłabym w rękach ojców, dziadków, braci i mężów skrzywdzonych kobiet.

W zdecydowanej większości "delikwent"-sprawca, miałby marne szanse przeżycia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #183  
Nieprzeczytane 07-10-2009, 23:22
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Aluniu
W zdecydowanej większości "delikwent"-sprawca, miałby marne szanse przeżycia.
Masz rację!
Sam widzisz Tadeuszu, jak łatwo jest ludziom krytykować ofiarę, a nie sprawcę, kiedy dramat nie ich bliskich dotyczy.
Żaden ojciec, mąż, brat, syn, czy luby nie szukał by winy w NIEJ, prawda?
  #184  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 00:00
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Masz rację!
Sam widzisz Tadeuszu, jak łatwo jest ludziom krytykować ofiarę, a nie sprawcę, kiedy dramat nie ich bliskich dotyczy.
Żaden ojciec, mąż, brat, syn, czy luby nie szukał by winy w NIEJ, prawda?



Wiesz Aluniu w wypadku kiedy jest na 100% udowodniona wina, i nie ma najmniejszej watpliwosci ze to facet-gwalciciel popelnil zbrodnie, ludzie naturalnie stoja po stronie ofiary i koniec..

Ale wczuj sie w rodzicow "gwalciciela" ktory jest niewinny a posadzony o ta zbrodnie przez kobiete bez skrupulow, zadna zemsty np.. Czy wtedy nie jest jeszcze bardziel zal ?? Tylko ze nie tej niby ofiary a domienanego zbrodniarza??
Ile takich przypadkow bylo??

Dlatego w czasie procesu, zdarza sie ze tak doglebnie analizuje sie fakty i przyczyny.. Nie dlatego ze "sama chciala" ale po to zeby byla pewnosc ze oskarzony naprawde jest winny.
W wypadku gdy tak jest.. ofiara przezywa swoj napad powtornie.. I to jest potworne
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #185  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 00:05
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Wiem Joanno! Przecież kobiety też są podłe!
Rozumiem jaki to dramat dla rodziny chłopaka, czy mężczyzny.
Nie rozumiem tylko lekkiego, nawet rubasznego podchodzenia np. policjantów
- do kobiet zgłaszających gwałt. To mnie oburza!
  #186  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 00:13
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Wiem Joanno! Przecież kobiety też są podłe!
Rozumiem jaki to dramat dla rodziny chłopaka, czy mężczyzny.
Nie rozumiem tylko lekkiego, nawet rubasznego podchodzenia np. policjantów
- do kobiet zgłaszających gwałt. To mnie oburza!


Policjant policjantowi nie rowny.. chamidla sa wszedzie.

Nieraz mam wrazenie ze w kazdym facecie siedzi jakas dzika chec aby zgwalcic.. nawet w tych ktorzy tego nigdy nie zrobiliby.. ale u kazdego sa inne przyczyny.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #187  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 15:51
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Przeczytałam, więcej zrozumiałam i dobrze, że mam już dorosłe córki.

Debata na temat rozpoczęcia życia seksualnego wciąż powraca.
http://www.kafeteria.pl/punkt/temat.php?id_pw=171
Zwłaszcza teraz, gdy do kin trafił przerażający obraz Katarzyny Rosłaniec Galerianki - o nastoletnich dziewczynach, które sprzedają swoje ciała na parkingach galerii dużych miast. Tę formę zarobku (oddają się za najnowszy model dżinsów, za telefon) uważają nie za prostytucję, ale za zaradność. Są zorganizowane, radzą sobie w życiu, mają to, o czym marzą. To jedno z najniebezpieczniejszych zjawisk wśród młodzieży.

W nr 39 Polityki, z 26 września 2009 roku, w obszernym wywiadzie Joanny Podgórskiej z dr Elżbietą Michałowską, specjalizującą się w problematyce patologii społecznej wśród młodzieży, możemy przeczytać: Zjawisko prostytucji nieletnich niestety się rozszerza. (...) Jest prostytucja wymuszona, do której dziewczynę nakłania dom. Kilka lat temu robiłam badania dotyczące patologii w biednych dzielnicach łódzkich. Zdarzało się, że ojcowie przychodzili do szkoły po córkę, bo trafił się klient. Wyskakiwała w czasie dużej przerwy, a tata potem inkasował pieniądze. Jest prostytucja dworcowa, uprawiana przez dziewczyny na gigancie (...) One są zdesperowane. Galerianki nie. Tu nie gra roli wyłącznie czynnik ekonomiczny, ale także kulturowy.
Właśnie o kulturę chodzi, o powszechną goliznę, w mediach, prasie, internecie. Ciało sprzedają znane aktorki publikując swoje nagie zdjęcia w różnych pismach. O seksie, bez pruderii pisze wiele miesięczników, również dla młodzieży. Czy to nasza kultura stworzyła Galerianki, czy jesteśmy za to odpowiedzialni?

Postanowiłam opisać moją historię z nadzieją, że może matki, ojcowie przeczytają to i zaczną uważniej przyglądać się swoim córkom, bo to co działo się w moim życiu, dzieje się w życiu wielu dziewczyn w Polsce - tylko o tym tak głośno się nie mówi - Napisała do mnie rok temu dwudziestoczteroletnia Basia.
Miałam 14 lat. Rodzice wyjechali na wakacje
. Pieniądze zostawione przez rodziców rozeszły się drugiego dnia na lody, napoje i basen. Wtedy moja koleżanka powiedziała, że jej nigdy nie brakuje. Alka powiedziała, że pieniądze dostaje od pana, który mieszka w klatce obok, wystarczy że ściągnie majteczki i pozwoli się dotykać. Mówiła, że on nie robi nic więcej, tylko dotyka i że jest to nawet przyjemne. Alka dostawała 25 zł za każdym razem, gdy się rozebrała, a przychodziła do niego, gdy miała ochotę lub potrzebowała pieniędzy. I tak jakoś wyszło..., od słowa do słowa, że doszłam do wniosku, że nie ma w tym nic złego i że to nie są brudne pieniądze. Nawet podziwiałam Alkę, że w tym wieku już zarabia i że ma kasę na swoje potrzeby, gdy ja musiałam prosić o pieniądze na podpaski. To ja namówiłam Alkę, żebym mogła pójść razem z nią. Poszłyśmy do niego. Pamiętam do dziś to mieszkanie. Zapach smażonego jajka, wersalka w pokoju, fotel. Pan okazał się mężczyzną koło 35 lat. Nie był ani gruby ani łysy ani brzydki. Powiedział, że płaci nam nie tylko za rozbieranie, ale i za to, że nikomu o tym nie mówimy. Potem tak jak mówiła Ala, kazał jej zdjąć majtki, a mi dotknąć ją między nogami
. Dostałyśmy po 25 zł i poszłyśmy na lody.
  #188  
Nieprzeczytane 12-10-2009, 09:37
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

Tak było zawsze , jest i będzie. Czy tak być powinno ---nie , i co z tego.Pozostaje tylko rola matek , sióstr aby uzmysłowić zagrożenia młodym dziewczynkom .Cyganie , muzułmanie - 9 letnie żony ,azjaci .Tam gdzie jest bieda i bogactwo nie ma norm / wszystko jest na sprzedaż / Mamy już świadomość i po co taki temat do dyskusji ????/
  #189  
Nieprzeczytane 12-10-2009, 09:41
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

Lolitki wiek 20, galeryjki wiek 21 itd.
  #190  
Nieprzeczytane 12-10-2009, 10:03
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Cytat:
Napisał smakokoszka
Tak było zawsze , jest i będzie. Czy tak być powinno ---nie , i co z tego.Pozostaje tylko rola matek , sióstr aby uzmysłowić zagrożenia młodym dziewczynkom .Cyganie , muzułmanie - 9 letnie żony ,azjaci .Tam gdzie jest bieda i bogactwo nie ma norm / wszystko jest na sprzedaż / Mamy już świadomość i po co taki temat do dyskusji ????/

Temat do dyskusji dobry jak każdy inny. Jeśli będziemy o tym mówić z córkami , wnuczkami może uchronimy je przed takimi doświadczeniami. Że w innych krajach, ,że zawsze tak było, ale czy musi być u nas, w naszej rodzinie, klatce,mieście, kraju?
Na pewno nie zbawimy swiata, ale możemy przestrzec najbliższych Co oni z tym zrobią to zupełnie inny temat.CZy mamy świadomość? Chyba nie, dlatego takie sytuacje mają miejsce.
Gwałciciele, to też synowie, bracia,wnukowie. Oni tez wymagają pomocy!
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
  #191  
Nieprzeczytane 12-10-2009, 10:10
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Smakoszka
Cytat:
Mamy już świadomość i po co taki temat do dyskusji ????/

Czy przypadkiem nie wstałaś lewą nogą? Nie podoba się temat w dyskusji to nie zabieraj głosu. Ja w watkach muzycznych, gifach, szydełkowaniu itd nie dyskutuję bo nie chce nie znam się, nie bawi mnie to.
Fortum jest dyskusyjne i każdy temat jest godzien dyskusji. Można najwyżej omijać ją z daleka.

Cytat:
Lolitki wiek 20, galeryjki wiek 21 itd.

Gdyby chodziło o taki wiek to pewnie może inie ma co dyskutować, ale chodzi o zdecydowanie młodsze dziewczyny i o gwałty na nich (w ogóle na kobietach)
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #192  
Nieprzeczytane 12-10-2009, 10:15
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Cytat:
Napisał smakokoszka
Lolitki wiek 20, galeryjki wiek 21 itd.

Byłam wczoraj na filmie "Galerianki"
Przerażający obraz młodzieży, zwłaszcza dziewcząt.
To były uczennice gimnazjum więc wiek 15, 16 lat.
Myślę, że ten film powinni właściwie obejrzeć rodzice nastolatek, babcie i dziadkowie też.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Teściowa chce nmieszkać sama tadeusz1 Opieka 17 08-09-2009 13:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.