menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 20:55
akrystek akrystek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: polska
Posty: 1
Domyślnie świetny reportaz o dyskryminacji seniorów


Polecam swietna audycje o dyskryminacji seniorów i o tym jak społeczeństwo podchodzi do osób starszych. Natknąłem się przez przypadek. link
http://www.centrumjp2.pl/reportaz/?a...ska-jesie.html

Ten reportaz powstał na konkurs,ale uwazam,ze to bardzo prawdziwa i wstrzsajaca rzecz.napiszcie co o tym sadzicie.zagłosowałem na niego.
  #2  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 21:10
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Dziwny ten przypadek?Pierwszy post na forum i już taki link? To chyba normalna reklama a nie jakis przypadek i co ma do tego papież który za swojego życia nie miał w sobie kruszyny godności zezwalając na stawianie sobie pomników i tytułowania się "Ojciec Święty",to przecież jawne świętokradztwo,wynosić się ponad Boga, jemu to nie przeszkadzało.A co do dyskryminacji seniorów to jakoś tego nie dostrzegam,moze tylko siły mamy mniej niż w młodości ale za to mamy wiedzę i doświadczenie i potrafimy odróżnić prawdę od kłamstwa chociaż przyznam, że nie wszystkim się to udaje.
  #3  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 22:28
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Cytat:
Napisał akrystek
Polecam swietna audycje o dyskryminacji seniorów i o tym jak społeczeństwo podchodzi do osób starszych. Natknąłem się przez przypadek. link
http://www.centrumjp2.pl/reportaz/?a...ska-jesie.html

Ten reportaz powstał na konkurs,ale uwazam,ze to bardzo prawdziwa i wstrzsajaca rzecz.napiszcie co o tym sadzicie.zagłosowałem na niego.
Nie widzę w tym reportażu żadnej dyskryminacji. Oto mamy następujące wypowiedzi,ludzi starszych, samotnych, często niecnie wykorzystywanych przez rodzinę, i osób którzy z racji pełnionego zawodu, (lekarze, pielęgniarki) opiekują się chorymi. Jako przerywnik, autorka zastosowała nagrania z wypowiedzi Ojca Świętego. Brakuje wypowiedzi osób na których wiesza się psy tj.pracujących dzieci czy wnuków tych starszych ludzi. Kiedy mają czas na opiekę, kiedy muszą pracować, bo inaczej nie utrzymają swojej rodziny? Dlaczego emerytura czy renta schorowanego seniora nie wystarcza na opłacenie fachowej opieki?I dlaczego musi być na starość ciężarem dla bliskich, bo inaczej nie można?
__________________
-----------------------------------
  #4  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 22:29
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A u mnie społeczeństwo dobrze podchodzi do osób starszych i nie z powodu papieża. Mnie reportaż zadziwił ogromem bzdur. Co to jest, że staruszki tylko o papieżu pogadują i kościele. Nic innego im do siwych głów nie przychodzi. Jak szanować takich co własnego zdania nie mają, tylko powtarzają ciągle to samo.
  #5  
Nieprzeczytane 02-07-2010, 05:40
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Zły, wściekły Oj wibi

Cytat:
Napisał wibi
Dziwny ten przypadek?Pierwszy post na forum i już taki link? To chyba normalna reklama a nie jakis przypadek i co ma do tego papież który za swojego życia nie miał w sobie kruszyny godności zezwalając na stawianie sobie pomników i tytułowania się "Ojciec Święty",to przecież jawne świętokradztwo,wynosić się ponad Boga, jemu to nie przeszkadzało.A co do dyskryminacji seniorów to jakoś tego nie dostrzegam,moze tylko siły mamy mniej niż w młodości ale za to mamy wiedzę i doświadczenie i potrafimy odróżnić prawdę od kłamstwa chociaż przyznam, że nie wszystkim się to udaje.
Dopiero dziś wysłuchałem tego reportarzu bardzo przygnębiający.Na szczęście nie dotyczy to wszystkich i nie należy tego uogólniać.Natomiast reakcja"wibi"to pokaz zaciekłości i nienawiści"i co ma do tego papież"no właśnie.
  #6  
Nieprzeczytane 02-07-2010, 06:00
Kalina30's Avatar
Kalina30 Kalina30 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: warmińsko-mazurski
Posty: 629
Domyślnie

Ja szanuję osoby starsze , mimo wszystko są ludzie myślący nie tylko o swoich potrzebach , ale też wspierających tych którzy
przeżyli już pół wieku i dziś służą swoim doświadczeniem ,
__________________
  #7  
Nieprzeczytane 03-07-2010, 17:27
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Uśmiech Tak już na starość jest

Cytat:
Napisał bronczyk
A u mnie społeczeństwo dobrze podchodzi do osób starszych i nie z powodu papieża. Mnie reportaż zadziwił ogromem bzdur. Co to jest, że staruszki tylko o papieżu pogadują i kościele. Nic innego im do siwych głów nie przychodzi. Jak szanować takich co własnego zdania nie mają, tylko powtarzają ciągle to samo.
A swoje zdanie mają i dlatego ciągle powtarzają.Jeszcze trochę i się przekonasz.
  #8  
Nieprzeczytane 03-07-2010, 23:28
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Ja ateista wolę się, nie wypowiadać. Mnie jednak nic nie przeszkadza, chyba tylko pazerność KK..
  #9  
Nieprzeczytane 04-07-2010, 09:40
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Z uwagą słuchałam wypowiedzi osób występujących w tym reportażu. Moim zdaniem to wszystko smutna prawda, ale nie należy generalizować. Sądzę, że na ten temat, każdy z nas ma własne doświadczenia, i obserwacje bliższych i dalszych znajomych.

Trzeba dobrze zapamiętać ,że przyjdzie kryska na Matyska czyli sprawiedliwości stanie zadość.

Na temat papieża nie chcę się wypowiadać, ponieważ nie jest moim idolem, miałaby wiele uwag krytycznych.

Z mojego doświadczenia wiem, że w starszym wieku "super" niezależność finansowa jest podstawą godnej jesieni życia.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.