menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-08-2013, 06:17
AnekSadek's Avatar
AnekSadek AnekSadek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 5 767
Domyślnie


...........................
__________________
Radość dzielona jest pomnożona
Smutek dzielony jest pomniejszony...

Ostatnio edytowane przez AnekSadek : 10-08-2013 o 15:55. Powód: zupa
  #2  
Nieprzeczytane 09-08-2013, 10:31
AnekSadek's Avatar
AnekSadek AnekSadek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 5 767
Domyślnie

..................................
__________________
Radość dzielona jest pomnożona
Smutek dzielony jest pomniejszony...

Ostatnio edytowane przez AnekSadek : 10-08-2013 o 15:50.
  #3  
Nieprzeczytane 09-08-2013, 17:56
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Zajechało Islamem...
Co się dzieje, gdy religia stawiana jest ponad prawem cywilnym a duchowni mają więcej do powiedzenia niż władze świeckie..?
Weźmy pod uwagę islam... chociaż w Polsce katolicyzm idzie w tym samym kierunku....
Nie będę się rozpisywać, by nie wchodzić nikomu w drogę, ale często fotka jest warta więcej niż tysiąc słów...

  #4  
Nieprzeczytane 09-08-2013, 18:29
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Bogda, pamietam czasy forumowe kiedy wstawialas obrazki i rozne dowcipki na temat religii katolickiej. Jak tak dalej pojdzie wezmiesz sie za inne religie...pare jeszcze zostalo.


Cytat:
Mieszkajac w pomieszanym kraju moge sie na rozne rzeczy napatrzec.
Cytat:
Koniec ramadanu... jak ktos nie wie - jest to nazwa mohametanskiego miesiaca. Nie przypada to na jakis okreslony czas, co roku o 10 dni szybciej sie zaczyna. W tym okresie oni jedza tylko przed wschodem slonca I po jego zachodzie. I jak sie ramadan konczy to celebruja (bez alkoholowo ) Pracuje blisko mekkah i dzis rano byl cyrk! Tlok jak w Paryzu na wsi, jakby mogli to pietrowo by parkowali! My musielismy zamknac brame bo inaczej nasi pracownicy nie mielby gdzie zaparkowac.
Dla przykladu kierowca cos jak TIR w Europie przyjechal w nocy, zaparkowal blisko naszej bramy i poszedl w kimono. Rano sie obudzil i byl tak przyparkowany ze nie mial szansy wyjazdu. Nasz naczelny chcial wziasc widlaka i przestawic jeden blokujacy samochod ale na szczescie inny w sukmanie jakos pokierowal kierowce ze bez uszkadzania samochodu sie obylo.
A jak przelaza przez ulice to na zasadzie - stawajcie narody, ja ide! A wuja, nie przepuscilam. Jezdnia to nie pastwisko!
Kobiety zamezne to jak stado nietoperzy na czarno, ze szparka na oczy. Ktos moze sie pomylic i list wrzucic myslac ze nagle mamy czarne skrzynki pocztowe.
Juz sie uspokoilo ale to jest szokujace. Jesli ja bym pojechala do ich kraju musze sie ubrac wedlug ich wymagan. Dlaczego tego nierobia emigrujac do mojego kraju??? Przeciez teraz to tez ich kraj! Ja krakowiaka na ulicy nie odstawiam
Wydaje mi sie ze religia powinna byc bardziej intymna a niepolegajaca na wymuszaniu....



Mnie sie WYRAZNIE nie podobaja jakiekolwiek kpiny i karykatury, obojetne z jakiej religi. Jest to prymitywne i zle swiadczy o dowcipnisiach. Jest poprostu niesmaczne. Nie bronie radykalnego Islamu, tak samo jak nie bronie zaklamanego i fanatycznego katolicyzmu. Jednak znajac troche zasady wielu religii swiata, potrafilam w kazdej znalesc wiele pozytywnycvh stron.

Wszystkie bzdury, wyczytane z sensacyjnych tabloidow o golych kobietach i reakcji Muzulmanow, golych cyckach, blondynkach, podnoszeniem 4 liter w gore w czasie swietej modlitwy - zdecydowanie duzo w tym fantazji.

Na moim blogu wstawilam w calosci doskonale opracowanie o Kobietach w Islamie, jaka role odgrywaly, dlaczego przeszly do historii. Proponuje poswiecic im troche czasu - nadwyzka wiedzy jeszcze nikomu mnie zaszkodzila, PRZECIWNIE.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 11-08-2013 o 17:29.
  #5  
Nieprzeczytane 09-08-2013, 18:44
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał AnekSadek
[size="3"]Mieszkajac w pomieszanym kraju moge sie na rozne rzeczy napatrzec.
Z pewnością mieszkałaś też w Polsce. Czy w tej katolickiej Polsce lub innym kraju katolickim nic Cię nie razi ze zwyczajów lub obrzędów religijnych.Mnie wiele razi.
  #6  
Nieprzeczytane 09-08-2013, 18:49
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Jestem na tyle prymitywna, że inaczej nie umiem...(a może brak odpowiednich słów..). I tak ograniczyłam swoją obecność na tym forum, więc trudno mi się wpisać w obecny klimat. Nie zarzucajmy innym, że wyrażają swoje myśli obrazkami- zamiast słowami.. Najpierw poszukajmy odpowiedzi: DLACZEGO to robią.
Swoim zwyczajem wypowiem się obrazkiem.
Zaznaczam, że oba obrazki są prawdziwe.

Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 09-08-2013 o 18:55.
  #7  
Nieprzeczytane 09-08-2013, 20:16
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Mnie sie WYRAZNIE nie podobaja jakiekolwiek kpiny i karykatury, obojetne z jakiej religi. Jest to prymitywne i zle swiadczy o dowcipnisiach. Jest poprostu niesmaczne. Nie bronie radykalnego Islamu, tak samo jak nie bronie zaklamanego i fanatycznego katolicyzmu. Jednak znajac troche zasady wielu religii swiata, potrafilam w kazdej znalesc wiele pozytywnycvh stron.
Jestem zaskoczony tą wypowiedzią, bo nie przypominam sobie Twojej reakcji na wyszydzanie wiary i katolików, a przecież nie widziałem tu nawracania ani idoktrynacji. Ale widocznie idzie na lepsze i nie trzeba będzie schodzić do katakumb jak pierwsi chrześcijanie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #8  
Nieprzeczytane 09-08-2013, 22:47
AnekSadek's Avatar
AnekSadek AnekSadek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 5 767
Domyślnie

Oooo nie wiedzialam ze zalozylam nowy watek!
To sa zupelne jaja!
__________________
Radość dzielona jest pomnożona
Smutek dzielony jest pomniejszony...
  #9  
Nieprzeczytane 09-08-2013, 23:02
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 31 823
Domyślnie

Zulka, te Twoje cy... ( no te co to je mają kobiety a faceci chcieliby mieć ), na wątku religijnym?
Koniec świata!
  #10  
Nieprzeczytane 09-08-2013, 23:03
AnekSadek's Avatar
AnekSadek AnekSadek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 5 767
Domyślnie

Prosze zamknac ten watek.
Nie ja go zakladalam tylko admin przeniosl moje wypowiedzi.
Nie chcialam zadnej dyskusji tylko opisalam jak bylo wczoraj kolo pracy!!!!!

Rozmowy kontrolowane... rozmowy kontrolowane.
I to ma byc wolnosc slowa?
Ten regulamin - kto go ukladal?
__________________
Radość dzielona jest pomnożona
Smutek dzielony jest pomniejszony...
  #11  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 07:15
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 008
Domyślnie

A mnie jest kobiet islamskich po prostu żal.
Tak samo jak głupio się czuję, gdy na poczcie staruszka wysyla część emerytury ojcu dyrektorowi.
Wiem, ze im jest z tym dobrze, nie protestuję, nie uszczęśliwiam na siłę, ale patrzę z pożałowaniem.
Marbasiu zgadzam się z Tobą zupełnie.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #12  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 08:30
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał AnekSadek
Prosze zamknac ten watek.
Nie ja go zakladalam tylko admin przeniosl moje wypowiedzi.
Nie chcialam zadnej dyskusji tylko opisalam jak bylo wczoraj kolo pracy!!!!!

Rozmowy kontrolowane... rozmowy kontrolowane.
I to ma byc wolnosc slowa?
Ten regulamin - kto go ukladal?
Już teraz nie masz nic do gadania, wątek jest już publiczny możesz najwyżej (jak zdążysz) wykasować wszystkie swoje posty. Wtedy nie bedziesz miała swego wątku.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #13  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 08:46
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
A mnie jest kobiet islamskich po prostu żal.
Tak samo jak głupio się czuję, gdy na poczcie staruszka wysyla część emerytury ojcu dyrektorowi.
Wiem, ze im jest z tym dobrze, nie protestuję, nie uszczęśliwiam na siłę, ale patrzę z pożałowaniem.
Marbasiu zgadzam się z Tobą zupełnie.

Babko Gratko, kobieta wyznajaca Islam w dzisiejszych dniach to temat skomplikowany. Wiemy o tym wszyscy. Jak w kazdym temacie jest tzw "ale".
Gdyby tylko chodzilo o nakrycie glowy, zaslonienie twarzy - bo tego wymaga religia. Problem w tym, ze w swietej ksiedze KORANie trudno znalesc, ze jest to wymoga religii. Dzisiejszy swiat Islamu jest bardzo podzielony, zbuntowany. Przyczyny? Dluga lista. Zacznijmy od wojen pod kazdym mozliwym pretekstem. GEO Bliskiego Wschodu, proby dominacji ludem arabskim, proby narzucenia im naszego stylu zycia....itd, itd.

Voile kobiety jest w tej walce jakby symbolem, identyfikacja i czesto pretekstem..

Mialam szczescie i wielka przyjemnosc podrozowac troche po swiecie. W tym do krajow muzulmanskich. Rozmawialam z kobietami zarowno wyksztalconymi, zajmujacymi wazne stanowiska, jak rowniez z prostymi kobietami. Wszystkie byly wierzace i szanujace religie przodkow. Nie odnioslam wrazenia, ze sa nieszczesliwe. Mysle, ze byloby wskazane zostawic decyzje o ich losie, sposobie bycia - im samym.

Zgodze sie rowniez z glosami, ze jezeli ktokolwiek decyduje sie zyc w innym otoczeniu, musi sie do niego dostosowac, a nie odwrotnie.

Kiedy jestem w krajach muzulmanskich staram sie ubierac w sposob nie zwracajacy uwage. NIGDY nikt nie narzucal mi noszenia "voile" za wyjatkiem kiedy zwiedzalam swiete meczety. Traktowano mnie zawsze z szacunkiem.

Tak jak napisalam, temat jest ciekawy, skomplikowany. Jedno wiem, ze wykpiwanie i karykaturowanie jakiejkolwiek religii jest niesmaczne i PRYMITYWNE.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #14  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 11:30
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Nie krytykuję Koranu ale zwyczaje, czyli nadawanie religii charakteru siły przewodniej w danym kraju, zwyczaje zezwalające na bestialstwo i głupotę, że o żądzy władzy już nie wspomnę.

Nie wiem Marbella jakie kobiety spotykałaś na swoich drogach po Bliskim Wschodzie ale na pewno nie były to te, które można znaleźć pod tym linkiem , bo one po ulicach pięknych miast nie chodzą, a jeśli nawet by się tam zjawiły, to twarze miałyby zakryte...

http://www.papilot.pl/wydarzenia/107...l#galleryimage

( zobacz i przeczytaj wszystkie 7 stron... a potem udowodnij mi... że Allach tak chce)

Wiem, że moje wpisy nie są lubiane... ale dziwi mnie , że odzywa się twój głos protestu gdy krytykuję islam, podczas gdy świetnie bawiłaś się, gdy to samo robiłam w stosunku do katolicyzmu...
  #15  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 12:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Nie krytykuję Koranu ale zwyczaje, czyli nadawanie religii charakteru siły przewodniej w danym kraju, zwyczaje zezwalające na bestialstwo i głupotę, że o żądzy władzy już nie wspomnę.

Zerknij na wlasne podworko, pare metrow od Ciebie.

Cytat:
Nie wiem Marbella jakie kobiety spotykałaś na swoich drogach po Bliskim Wschodzie ale na pewno nie były to te, które można znaleźć pod tym linkiem , bo one po ulicach pięknych miast nie chodzą, a jeśli nawet by się tam zjawiły, to twarze miałyby zakryte...

Usuniete Konto, czy Ci sie podoba czy nie, widzialam zarowne piekne miasta jak i male wioski, gdzie wyznawano religie muzulmanska. Nie jest tak zle jak rozdmuchuja to tabloidy aby zarobic forse na naiwnych i zadnych sensacji czytelnikach. Nie ma sie co podniecac, skrajne przypadki dotycza kazej religii i sytuacji.


Cytat:
zobacz i przeczytaj wszystkie 7 stron... a potem udowodnij mi... że Allach tak chce

Przeciez wyraznie pisalam, ze w Koranie, swietej ksiedze nie ma wzmianek o tego typu postepowaniu. Umiejetnosc czytania jest duzym darem

Cytat:
Wiem, że moje wpisy nie są lubiane... ale dziwi mnie , że odzywa się twój głos protestu gdy krytykuję islam, podczas gdy świetnie bawiłaś się, gdy to samo robiłam w stosunku do katolicyzmu...

Nie bawilam sie, wielokrotnie pisalam Ci na Twoim blogu i na PW abys troche zwolnila tempa. Nie podobaly Ci sie krytyki, zamknelas dostep, zmienilas nicka - tez metoda aby szalec bez zadnych ograniczen i kopiowac tabloidy.

Moj glos protestu nie dotyczy krytyki POZYTYWNEJ I REALNEJ ISLAMU. Dotyczy niesmacznych, prymitywnych "opowiadanek" pod pretekstem taniego humoru i "grubego" dowcipu oraz karykatury sytuacji.
Zmykam, real wyje jak kojot - powtarzam za Babka Gratka.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #16  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 12:30
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
[b]. Jedno wiem, ze wykpiwanie i karykaturowanie jakiejkolwiek religii jest niesmaczne i PRYMITYWNE.

Ogromnie, ogromnie nie zgadzam się z powyższym zdaniem.
Nie można tolerować niegodnych czynów w wykonaniu kogokolwiek. Kobiety w religii katolickiej i islamie były i są okrutnie traktowane. Bogda pokazała aktualne zdjęcia kobiet islamskich. To barbarzyństwo w najwyższym wydaniu.W innych religiach tez było podobnie np. palenie żywcem kobiet (tzw " czarownic") przez wyznawców katolicyzmu, czy palenie wdów w Indiach, to nie wszystkie czyny haniebne.W obronie tysięcy kobiet musimy ujawniać, krzyczeć i wzywać najważniejsze światowe organizacje do walki z tym barbarzyństwem. Nikt kobietom nie ulży, jeśli same nie będziemy o to walczyć.
To nie jest wykpiwanie praktyk religijnych, to są zbrodnie wobec ludzkości. Sprawcy tych zbrodni powinni być najsurowiej karani , nie można absolutnie stosować tu okresu przedawnienia.Amen.
  #17  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 14:52
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Ogromnie, ogromnie nie zgadzam się z powyższym zdaniem.
Nie można tolerować niegodnych czynów w wykonaniu kogokolwiek. Kobiety w religii katolickiej i islamie były i są okrutnie traktowane.

Wando, naturalnie masz racje. Nikt trzezo myslacy nie zaakceptuje tego typu praktyk. Tylko aby cokolwiek uzyskac w tej dziedzinie, nalezy podchodzic do problemu z powaga i argumentami. NIE OSMIESZAC, nabijac sie butelke, myslac, ze jest sie wybitnie dowcipnym. Fantazje na temat ludzi Islamu, bajeczki opowiadane przez ciocie "Zosie" - zdecydowanie nie lubie tego.

Cytat:
W obronie tysięcy kobiet musimy ujawniać, krzyczeć i wzywać najważniejsze światowe organizacje do walki z tym barbarzyństwem. Nikt kobietom nie ulży, jeśli same nie będziemy o to walczyć.

A moze wiele z tych kobiet nie chce abysmy my, kobiety "wyzwolone" zajmowaly sie ich problemami? Narzucaly im nasz styl zycia, postepowania?
Pomyslalas o tym? Cos wiem o tym - mialam mozliwosc rozmawiac "na zywo" z wieloma z nich, szczegolnie w Indiach. Zreszta pisalam o tym na watku podrozniczym o tym kraju.

Cytat:
To nie jest wykpiwanie praktyk religijnych, to są zbrodnie wobec ludzkości. Sprawcy tych zbrodni powinni być najsurowiej karani , nie można absolutnie stosować tu okresu przedawnienia.Amen.

Zdecydowanie sa to zbrodnie, kary w tym przypadku musimy zostawic odpowiednim instancjom miedzynarodowym, ktore robia dobra robote i powoli maja wyniki.

Powtarzam, nie robmy sobie przyslowiowych "jaj" pod publiczke z jakiejkolwiek religii, sposobu ubierania, swiat i obchodow. Mysle, ze takie spojrzenie na Islam, dalo poczatek temu watkowi. Prymitywne i tyle

Co do zdjec Bogdy - nie wiem, ale czasami dobry fotograf potrafi zrobic doskonaly fotomontaz.

I na koniec. Ciesze sie, ze mozna spokojnie dyskutowac, bo w koncu o to chodzi. Nie wiele mamy wplywu na losy kobiet, ktore sa gnebione, ponizane, zdane na mezczyzne, okaleczane kiedy sa malymi dziewczynkami.
Wiele wazniejszych problemow jest do rozwiazania niz skupianie sie na noszeniu voile (nakrycia glowy) lub zakrywaniu twarzy.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #18  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 15:06
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Co do kobiet oszpecanych i traktowanych gorzej jak zwierzęta;
wszystko się we mnie buntuje jak czytam książki na ten temat czy relacje w prasie.

Lulko, trzeba miec znieczulice aby przejsc obojetnie kolo takich praktyk.


Cytat:
Tylko tak naprawdę tych kobiet nie zobaczymy na żadnej wycieczce, te tragedie rozgrywają się z zaciszu domowym,
bo to "właściciel" tych kobiet dyktuje warunki.

W Indiach, nie zawsze bylam na wycieczkach. Fundacja z ktora wspolpracowalam umozliwiala mi osobiste spotkania z prostymi kobietami z Islamskich regionow Indii. Na poczatku bylam przerazona, wszystko mnie przerastalo. Pozniej zrozumialam, ze mimo problemow a glowna przeszkoda byl mezczyzna - mozna dyskusja cos osiagnac. Na zarciki i dowcipkowanie nie bylo tam miejsca.

Cytat:
Niepokoi mnie, nawet bardzo, inna sprawa - eskalacja nienawiści między religiami, wszelkimi, podsycana mediami.
To jest niezwykle groźne dla pokoju na świecie i to mi spędza sen z powiek.

Mnie rowniez i to bardzo powaznie. Dlatego powtarzam, ze kpinami i drwinami nic nie zalatwimy. Wrrrrrr
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #19  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 15:39
amiii's Avatar
amiii amiii jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 31 823
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
[b] Dlatego powtarzam, ze kpinami i drwinami nic nie zalatwimy. Wrrrrrr
Nie zamierzam nic załatwiać, świat poradzi sobie beze mnie.
Ks. Tischner powiedział, że o żadnej religii nie należy rozmawiać klęcząc.
Opisałam sytuację, jak ją widziałam. Tysiące pleców uniesionych , jak bili pokłony?
No chyba nie pleców a tego co poniżej.
I że widziałam ich uduchowione spojrzenia?
No też nie. Raczej nieprzyjemnie pożądliwe, bo koleżanka naprawdę piekną kobietą była a panom nie w głowie Allach w tym momencie!

I nie zamierzam już nic dodawać w temacie, bo zbyt on złożony , by się wypowiadać na podstawie
szczątkowych obserwacji!

Wyciągnięto ciężkie działa, wielkie słowa, pogrubienia, oskarżenia a to wszystko na przysłowiowego wróbla .
  #20  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 16:29
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 713
Domyślnie

Cytat:
Napisał AnekSadek
30 lat tu mieszkam, mam znajomych wielu wyznan, fotek dla udowodnienia nie bede zamieszczac ale dziwie sie ze ktos powtarza te same slowa, ta sama opinie kilka razy.
Dlaczego?
Bo co? nie rozumiemy? Czy moze za pierwszym razem nie uslyszelismy.
Bedac przejazdem, wycieczka w jakims kraju jakiez mozna wyrobic sobie zdanie?????
Rozmawiajac na szlaku?
Czy zyjc drzwi w drzwi z kims tak jak ja?

Nie rozumiem tej calej awantury.. tej "obrony" Islamu
Anek napisala tak jak widziala swoimi oczami opisala w prostych slowach ..nic nie ubarwila ani nie wybielila..
Nie wyczytalam tu drwin ..
Ja podobne sytuacje widzialam ... w Izraelu
A nie bylam tam tylko przejazdem z aparatem w reku ..
Mialam dosc czasu zeby duzo zaobserwowac .

Nie rozumiem tez napasci na Bogdę.. przeciez ona zamiescila tylko obrazy przedstawiajace rzeczywistos..
Gdzie tu drwiny , kpiny

Cytat:
Napisał amiii
Wyciągnięto ciężkie działa, wielkie słowa, pogrubienia, oskarżenia a to wszystko na przysłowiowego wróbla .

No wlasnie i poco ? nie rozumiem ..
a moze rozumiem
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prywatna czy publiczna opieka zdrowotna? wieslaw.mat Profilaktyka i zdrowy styl życia 66 01-11-2020 14:39
Czy film musi być gorszy od książki, obsadzenie ról, plotki o aktorach. kufa86 Film, teatr 77 30-12-2016 09:25
Jesienny weekend nie musi być ponury - komentarze 85.89.189.xxx Ogólny 1 20-10-2011 20:23
Religia wuere'le Społeczeństwo - wątki archiwalne 297 12-10-2008 10:40
TV - publiczna? wuere'le Polityka - wątki archiwalne 7 06-08-2008 15:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.