menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 26-11-2010, 15:43
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Wększość z nas przestało trunkować, bo zdrowie nie to co w młodości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 26-11-2010, 16:09
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Ja myślę, że nie każdy, kto leży gdzieś tam ubzdryngolony, to jest zaraz alkoholik, myślę, że i nie wiem czy nie więcej jest tych ukrytych alkoholików, którzy pracują na wysokich stanowiskach i gdzieś tam za segregatorami mają zawsze coś do wypicia. Znam różne przypadki, jeden z lat młodzieńczych, kiedy to zapragnęliśmy z kolegą zbudować sobie zagłówkę. Jego wujek zażądał ćwiartki i po 40 minutach kredą na parkiecie mieszkania był gotowy projekt, który my przez dwa dni przenosiliśmy na papier. Projekt był rewelacyjny, z wyliczonymi śrubkami itp.Inny to artysta, znany zresztą bardzo, codziennie wieczorem wypija butelkę whiskey i po nim nic nie nawet widać. Znam ludzi, którzy przyznają się do tego, ze lubią wypić, ale robią to zazwyczaj w zaciszu domowym szkodząc tylko swojemu zdrowiu, bo często rodzina nawet się nie orientuje.
Alkoholizm to na pewno problem, ale sznaps raz po raz (lepiej trochę częściej) nikomu faktycznie, jak pisze barciela, nie zaszkodzi.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 21-01-2011, 00:20
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Uśmiech

Cytat:
Napisał babciela
Jendrek, p, Bóg dał czlowiekowi wolna wolę, więc ten sam czlowiek decyduje , czy ma wypic , czy nie.Przeczytaj sobie w moich poprzednich postach , jak alkoholizm się ma do genow , do dziedzicznia.Wniosek jeden- bardzo uwazac musi czlowiek, który w jakis sposob jest obciazony tą chorobą.Poszukaj sobie w internecie, kto ewentualnie może zostac alkoholikiem- ja mam 10 pytan dla pacjentów- to tego poszukaj, i skoncz juz, bo temat wyczerpalismy. Nie męcz Tadka. A odnosnie zwierzat, to one wcale nie gardzą alkoholem-przede wszystkim drób- lubi ten smak.Jendrek- Ty jestes nie tyle oszolomem, co maniakiem- to dosyc niebezpieczne.
Miałam kotkę. Pijała mleko tylko z walerianą. Alkoholiczka? Ja nie piję, bo usypia mnie alkohol i wątroba nie nauczyła się radzić sobie z jego rozkładem. Ale nie mam nic przeciwko temu, żeby mąż sobie wypił jak jesteśmy na imprezie.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 21-01-2011, 11:21
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Elizo
zauważyłaś posty Tadeusza smutno się robi czytając
jego wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 21-01-2011, 19:22
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Elizo
zauważyłaś posty Tadeusza smutno się robi czytając
jego wypowiedzi!
Przyszłam na to forum już po Jego odejściu. Jeśli odczuwacie smutek, a zauważyłam, że dotyczy do wielu osób tzn, że był to dobry człowiek i na zawsze pozostanie w pamięciu netowych przyjaciół. Jestem katoliczką, więc muszę spuentować: to tylko chwila nieobecności. Wszyscy podążamy w tym samym kierunku.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 21-01-2011, 19:30
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Eliza2
Przyszłam na to forum już po Jego odejściu. Jeśli odczuwacie smutek, a zauważyłam, że dotyczy do wielu osób tzn, że był to dobry człowiek i na zawsze pozostanie w pamięciu netowych przyjaciół. Jestem katoliczką, więc muszę spuentować: to tylko chwila nieobecności. Wszyscy podążamy w tym samym kierunku.
Elizo bardzo ładnie napisałaś, a Tadeusz to był gość. Jeżeli jest druga strona , to jego właśnie chciałbym spotkać ze swoim
zdaniem, nie zawsze przez innych akceptowanym, ale swoim.
Szkoda,że nie miałaś okazji Go poznać. Ja też Go bardzo krótko znałam, ale jakoś teraz kogoś brakuje, wiem,że Jego. Szkoda, ze nie było mi dane znać Go dłużej. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 25-01-2011, 19:59
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Ja wierzę, że moi krewni i znajomi witać mnie będą jak przejdę na drugą stronę. Spotkam się tam tylko z miłością i otwartością. Lubię tematy o śmierci, ponieważ pozwalają mi na dokonywanie przemyślanych wyborów tu na ziemi. Mam nadzieję, że to dobre wybory.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 25-01-2011, 20:24
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Temat zszedł na to co będzię, a my jeszcze oddychamy i popikowujemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 18:18
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał wawik
Temat zszedł na to co będzię, a my jeszcze oddychamy i popikowujemy.
Mówi się, że planowanie przyszłości należy do czasu młodości.
Piwko to lubię latem i tylko jak "zaliczę" szczyt niewysokich gór (Tatry już odpadają). No i oczywiście w towarzystwie współwdrapujących się.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pić czy nie pić? Alkohol a zdrowie - komentarze amelia Ogólny 13 10-10-2012 22:05
Alkohol a kłopoty zdrowotne osób dojrzałych - komentarze Brunek_L Ogólny 0 05-01-2009 14:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.