menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > OGŁOSZENIA > Różne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różne Bez komercyjnych ofert firm. Ogłoszenia są moderowane.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-04-2013, 12:47
iluska222 iluska222 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 6
Domyślnie Szukam BABCI


Poszukujemy babci, która nie ma się gdzie podziać i chciałabyz moją 19letnią córką i 17letnim synem w moim domu. zamieszkać
Planuję z mężem i 2 młodszych synów wyjazd za granicę i nie chcę aby ci dwoje mieszkali sami i aby ktoś pomógł im w prowadzeniu domu.
Po prostu szkam babci dla swoich dzieci, która zapali im w piecu i ugotuje obiad.

Może to być babcia z dziadkiem.

wiecej informacji:
iluska222@gmail.com
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-04-2013, 14:25
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Szukasz gosposi, a nie babci. To istotna różnica.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-04-2013, 16:10
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie Iluzja

A poza tym ,które dorosłe dzieci posłuchają obcej osoby -
zdecydowanie popieram Barbórkę.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-04-2013, 16:25
iluska222 iluska222 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 6
Domyślnie

wiem kogo szukam.
nie chce zeby dom stal pusty calymi dniami i chce zeby ktos zamieszkal w nim, a wiem ze sa ludzie ktorzy po prostu nie maja dachu nad glowa...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-04-2013, 16:56
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Cytat:
Napisał iluska222
wiem kogo szukam.
nie chce zeby dom stal pusty calymi dniami i chce zeby ktos zamieszkal w nim, a wiem ze sa ludzie ktorzy po prostu nie maja dachu nad glowa...
Dlaczego zatem ma to być "babcia"? Lepszy byłby osiłek. Wśród bezdomnych sporo jest młodych mężczyzn.
Nie dziw się, że Twoje ogłoszenie budzi podejrzliwość, niezbyt jasno przedstawiłaś i swoje oczekiwania od "babci" i to, co mogłabyś jej w zamian zaoferować. Po za tym, łatwiej chyba taką osobę znajdziesz w pobliżu (starych drzew się nie przesadza); w lokalnej prasie czy lokalnej stacji radiowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 16-04-2013, 17:34
Boga Boga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Poznań
Posty: 1 102
Domyślnie

No chyba drogie koleżanki przesadzacie.Mnie sie to podoba ale mam gdzie mieszkać i czym sie zajmować, ale wydaje mi się to ciekawy sposób na życie. Nie ważne jak to zwał ; czy to babcia czy gosposia ale znaleźć wspólny język i porozumienie z takimi "dorosłymi" dziećmi to nie lada wyzwanie. Mi by się podobało; kocham małolaty i kontakt z nimi.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-04-2013, 17:52
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Cytat:
Napisał Boga
No chyba drogie koleżanki przesadzacie.Mnie sie to podoba ale mam gdzie mieszkać i czym sie zajmować, ale wydaje mi się to ciekawy sposób na życie. Nie ważne jak to zwał ; czy to babcia czy gosposia ale znaleźć wspólny język i porozumienie z takimi "dorosłymi" dziećmi to nie lada wyzwanie. Mi by się podobało; kocham małolaty i kontakt z nimi.
Pozdrawiam
No i fajnie Tylko że formułując w ten sposób ogłoszenie na ogólnopolskim forum, Iluska takiej babci nie znajdzie. Ktoś, kto nie ma dachu nad głową, nie ma też internetu, nie sądzisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 17-04-2013, 12:56
iluska222 iluska222 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 6
Domyślnie

Córka mówiła mi to samo, ale mimo wszystko, ktos moze znac taką osobę i pomagac jej. No szukamy jakkolwiek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-04-2013, 13:01
iluska222 iluska222 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
Dlaczego zatem ma to być "babcia"? Lepszy byłby osiłek. Wśród bezdomnych sporo jest młodych mężczyzn.
Nie dziw się, że Twoje ogłoszenie budzi podejrzliwość, niezbyt jasno przedstawiłaś i swoje oczekiwania od "babci" i to, co mogłabyś jej w zamian zaoferować. Po za tym, łatwiej chyba taką osobę znajdziesz w pobliżu (starych drzew się nie przesadza); w lokalnej prasie czy lokalnej stacji radiowej.

nie osiłek. oddasz swój dom pod opieke facetowi, ktory moze zrobic z nim wszystko?
takiej babci poszukujemy po prostu. jakby to była nasza babcia. przyszyć ją do naszej rodziny. zeby mieszkala, zyla z nam(bedziemy wracaj na urlopy, wakacje). a przeciez potrzeba tylko ciepłego obiadu i miec sie do kogo odezwac. dla 2 mlodych ludzi zmiana z 6osobowej rodziny na zycie we 2 nie bedzie latwe. nie jestesmy w stanie płacic i utrzymywac jakichs sluzacych, gosposi, czy kogokolwiek.
Babcia została nam jedna, która nie może nam pomoc.

Poza tym, nie chcemy domu sprzedawac, bo nie sztuką jest wyjechac za granice, trzeba miec gdzie wrocic w razie niepowodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-04-2013, 13:06
iluska222 iluska222 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał Boga
No chyba drogie koleżanki przesadzacie.Mnie sie to podoba ale mam gdzie mieszkać i czym sie zajmować, ale wydaje mi się to ciekawy sposób na życie. Nie ważne jak to zwał ; czy to babcia czy gosposia ale znaleźć wspólny język i porozumienie z takimi "dorosłymi" dziećmi to nie lada wyzwanie. Mi by się podobało; kocham małolaty i kontakt z nimi.
Pozdrawiam

Córka pójdzie na studia, syn do 2 klasy szkoly sredniej. Uczą się dobrze, mysle że problemów z nimi nie bedzie. Sami mówią, że jak beda mogli spokojnie wrócic do domu, i wiedza ze ktos wnim jest, i do którego nikt się przez cały dzień nie włamał(bo już zostaliśmy okradzeni i mają uraz) to im wystarczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-04-2013, 19:11
Boga Boga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Poznań
Posty: 1 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
No i fajnie Tylko że formułując w ten sposób ogłoszenie na ogólnopolskim forum, Iluska takiej babci nie znajdzie. Ktoś, kto nie ma dachu nad głową, nie ma też internetu, nie sądzisz?
Nie zawsze brak dachu nad głową jest z całkowitej biedy, chociaż zgadzam się że wtedy trudniej o internet.
Może być ktoś samotny i fajne byłyby takie duże wnuki.Jeżeli mieszka się w wynajętym mieszkaniu to można zmienić.
Dobrze byłoby chyba gdyby "poszukująca"( zapomniałam Nick - ale to ponoć nie boli ) podała okolice np województwo bo jednak zawsze człowiek jakoś jest trochę zakorzeniony .
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 18-04-2013, 08:00
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Boga No właśnie to miałam na myśli, pisząc, że trudno będzie tak znaleźć babcię. Tak myślę, że zaczęłabym od wywiadu w najbliższym otoczeniu, wywiesiłabym trochę ogłoszeń w najbliższym urzędzie pracy, w najbliższym ośrodku pomocy, jeśli babcia taka jest w pobliżu, to jest szansa i dla niej i dla Iluśki.
Niby każda metoda jest dobra i z każdej zapewne Iluśka korzysta.

Życzę Iluśko powodzenia w poszukiwaniach. I potencjalnej babci również życzę powodzenia.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 29-04-2013, 10:29
iluska222 iluska222 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 6
Domyślnie

dziekuje bardzo.
mieszkamy w malej wsi 30km od Krakowa
Nie mamy gospodarki tylko kilka kur i pieska.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 05-05-2013, 09:46
lida111 lida111 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Polska
Posty: 3
Uśmiech RE- poszukuje babci

Moim zdaniem pomysł fajny i nie widzę w tym nic złego. Taka pomoc może działać w dwie strony. Jest dużo samotnych ludzi, którzy chcieliby chętnie ugotować obiad lub upiec ciasto ale komu skoro są samotni. Sama znam kilku ludzi, którzy siedzą w czterech ścianach i nie mają z kim porozmawiać, nie wspomnę już o świętach. Szkoda, ze jest to drugi koniec Polski, bo dałabym Ci namiar na takie osoby.
Pozdrawiam i życzę znalezienia takiej babci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 05-05-2013, 10:20
coffifi-Irena's Avatar
coffifi-Irena coffifi-Irena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: opolskie
Posty: 4 569
Domyślnie

Też mi się ten pomysł podoba ale....iluska222 nie piszesz dokładnie czego oczekujesz i co proponujesz.Czy ta dziś samotna babcia ma zostać już na zawsze z Wami?Czy to na czas waszego wyjazdu?Ale i tak myślę że powinniście poszukać kogoś z waszej okolicy,kogoś samotnego z dalekich krewnych.Przecież tej osobie chcecie powierzyć to co macie najcenniejszego Wasze dzieci i dorobek życia.Warto się zastanowić nim się przyjmie pod dach osobę całkiem obcą.Ale idea mi się podoba.,,Dożywotnie utrzymanie i mieszkanie przy rodzinie w zamian za ,,babcine serce,,i wszystko co od babci dostać można ,,Piękne to życzę powodzenia i już się cieszę że kogoś uszczęśliwicie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam babci,szukam dziadka-ciag dalszy majabxl Zaproszenia 4 02-03-2014 00:15
Szukam babci z Wrocławia MonikaM Rodzina bliższa i dalsza 12 22-07-2010 21:45
Szukam Babci Do Kochania Arletka Różne 3 03-03-2010 09:31
szukam Babci Kasia_warszawa Zaproszenia 54 19-11-2009 20:14
szukam babci i dziadka kokosanka73 Zaproszenia 1 19-11-2009 20:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.