menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-12-2007, 13:13
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Babcielu! Ratuj!


Nowy wątek, bo myślę, że nie tylko ja skorzystałabym z twoich porad - kłopoty neurologiczne są częstą przypadłością.

Ale ja - egoistycznie - zacznę od siebie. Potrzebuję pomocy, bo żadne leki przeciwbólowe nie działają, a na narkotyki się zgodzić nie chcę. Fizycznie jestem może ruiną, ale psychika pracuje i chciałabym jak najdłużej zostać panią swojego mózgu. Diuretyki - to ostateczność, prawda?
Zacznę od rozpoznania, jako że - aby radzić na odległość - przynajmniej trzeba wiedzieć, jakie schorzenia w grę wchodzą. Jestem zdeterminowana. Mam mądrą, kochaną neurolog, ale i ona rozkłada ręce bezradnie. Spróbowała już wszystkiego, co znała. Może ty, kochana nasza konowałko, masz jakieś sposoby?
Rozpoznania z kart wypisowych szpitalnych:
Stan po złamaniu Th 7. Niedowład cztero-kończynowy. Mielopatia odcinka szyjnego kręgosłupa (centralno-boczna p. j. m. na poziomie C-5/C-7), niestabilność kręgosłupa.
Stan po implantacji sztucznej zastawki aortalnej - styczeń 2007 r. Alergia atopowa - nietolerancja wielu leków, nadczynność tarczycy. Stan po zatorowości płucnej 2004 r.

No i prośba o pomoc! Ból nie daje mi spać, jest silniejszy od ewentualnych środków nasennych (zrezygnowałam z nich więc) a drętwienie (bolesne) lewej ręki - i to tak śmiesznie, bo najczęściej kciuk, palec wskazujący i środkowy - a dalej przedramię i ramię - oraz prawej (głównie) nogi, powoduje, że praktycznie mam kłopoty z wykonaniem każdej pracy. Na razie chodzę. To są takie okresy, że albo się samodzielnie poruszam, albo siadam na znienawidzony wózek. Powtarzam: żadne z leków przeciwbólowych nie działają, a teraz, po operacji serca, niektóre są wykluczone ze względu na leki rozrzedzające krew, które muszę brać już do końca dni swoich.
Babcielu! Proszę! Podumaj, poczytaj, pomóż, co? Ja muszę być sprawna!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-12-2007, 20:05
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tak na odległość-niedowlad czterokończynowy jest spowodowany mielopatia szyjna,gdyż zlamanie kregoslupa piersiowego dalyby objawy niżej.podczas dretwienia palcow i kgl powinnas za lożyc ko lnierz szyjny-ale tylko na czas dretwienia i bólu.Dretwienie tych palcow jest z poziomu C5-C7.Czy probowa las reparilu-jest to jedyny lek ktory poprawia ukrwienie rdzenia kregowego.A Myolastan-probowalas?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-12-2007, 20:36
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Tak, Babcielu!

Znam i Reparil, i Myolastan... Pewnie! Naprawdę jestem pod opieką wspaniałego Człowieka przez duże C! Kołnierz też mam. Próbowałam stosować, ale nie pomaga. Wiem, że piersiowy - to nogi. To znam, mam "obłaskawione" niejako, chociaż przyznaję, że zdarza mi się panika, kiedy stwierdzam, że nie słuchają poleceń mózgu. Ja sobie je mogę zmuszać do chodzenia! Jak jest tąpnięcie - to mogę sobie chcieć!
Ale to, co się z rękami dzieje - przyprawia mnie o rozpacz! Zawsze miałam bardzo sprawne ręce! Jestem leworęczna. I teraz właśnie ta lewa ręka odmawia współpracy. Nóż wypada podczas krojenia, nie mogę precyzyjnie nic wykonać, a igły na przykład nie utrzymam za nic! No i ten ból. Ból, który jest silniejszy od zmęczenia i środków nasennych...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-12-2007, 21:10
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ewitko,ja w ogole u swoich pacjentow nie stosuje srodkow p/bolowych,nie mam pokecia jakie są dobre;dosyc chwalony jest Nemesil lub Aulin.Bardzo pomolaby iCi delikatna giimnastyka,ale pod okiem fachowca,i masaż klasyczny.a leki stosowane w padaczkach-maja wplw na osrodek bolu-np Tegretol
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-12-2007, 21:14
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Aulin - to ostatnia deska ratunku, ale ostrożnie, bo ma ponoć wpływ na krzepliwość krwi. Leki przeciwpadaczkowe przerabiałam. Mam takie zawroty głowy, że przewracam się na prostej drodze. Ja wiem, że to powinno minąć, ale u mnie nie chciało - nawet po pięciu tygodniach... Dłużej nie zdzierżyłam i - pod kontrolą - zeszłam z dawki. Trudny pacjent jestem, prawda?
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 16-12-2007, 21:16
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ale ja myślę że teraz oprocz swoich swych "zwyklych"dolegliwości,masz ostry zespol bólowy szyjny,i tu trzeba wlączyc leki p/zapalne z grupy diklofenakow-ja bardzo lubie Olfen w czopkach-bo oprocz środka p/zapalnego zawiera p/bólowy.Ja dalabym Ci środek a/depresyjny,bo przy takim bolu jest zawsze dolek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-12-2007, 21:18
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Niw ma trudnych pacjentów.Trzeba troche poglowkowac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-12-2007, 21:20
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

wszystkie leki maja wplyw na ukld krzepniecia,stad krwawienia ,ale stosowany w malych dawkach nic zlego nie uczyni.A poradnia leczenia bolu? Oni mają rożne mieszankip/blowe

Ostatnio edytowane przez babciela : 16-12-2007 o 21:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 16-12-2007, 21:35
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Głupio powiedzieć...

Olfen i Voltaren przez dłuższy czas mi pomagały... Teraz już nie. Masz rację, na pewno mam teraz ostry zespół bólowy! Na antydepresanty warczę... Nie depresja jest moim problemem, naprawdę! Depresje miewam, kiedy nie mogę chodzić i jestem więźniem w domu. Na razie, dzięki niebiosom - chodzę jakoś. Ech, Babcielu - może jednak nie na forum powinnyśmy rozmawiać?
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-12-2007, 21:38
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie warcz na antydepresanty,ja zawsze daje Bioxetin.One nie uzależnieja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-12-2007, 21:54
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Widzisz...

...może to zabrzmi głupio, ale ja od lat muszę przyjmować tony leków. Jeszcze w zeszłym roku, żeby żyć, musiałam wspomagać organizm lekami nasercowymi, odwadniającymi, rozkurczającymi oskrzela, a do tego jeszcze nadczynność tarczycy i leki na zespół jelita wrażliwego. Mój organizm protestuje głośno. Nie muszę ci tłumaczyć, jak się do tego ma wątroba na przykład, bo pewnie wiesz. A jestem silna psychicznie. Jeśli depresja - to sytuacyjna, która mija, kiedy zmienia się sytuacja. A teraz nie mam czasu na depresje! Raczej wyciągam z dołka innych. Bym chciała pospać, odpocząć od bólu - byłoby łatwiej może! Przerobiłam, co było można - może oprócz medytacji i jogi, której nie jestem w stanie fizycznie ćwiczyć. Od przykładania liści kapusty począwszy, poprzez środki homeopatyczne, lampę Zeptera (której jestem właścicielką) do tramalu i jemu podobnych. Nic. Nic nie działa. Czy jest jeszcze coś, co pominęłam?
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 11:52
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Babciela ma rację - odpocząć od bólu może pomóc poradnia p/bólowa
czasem podaje się Morfinę - doustnie(nie działa narkotycznie) - poradnia p/bólowa coś pewnie zaproponuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 12:00
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Jeśli tak...

...będę musiała poszukać takiej poradni i przejść "drogę przez mękę", żeby się tam dostać... Nie mam do tego zdrowia, ale jak mus, to mus...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 14:32
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie Ewita

próbowałaś Zaldiar
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 16:41
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Nie znam!

Co to za lek i z jakiej grupy?
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 16:52
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie

chlorowodorek tramadolu i paracetamolu.
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 16:57
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

To małe szanse - tramal nie działa, paracetamol też nie! Chyba mi coś takiego dawali po operacji serca, kiedy ból odcinka szyjnego kręgosłupa nie pozwalał mi leżeć na wznak... Muszę pogadać z moją neurolog, ona jest na bieżąco, co już próbowałyśmy
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 00:31
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewita
To małe szanse - tramal nie działa, paracetamol też nie! Chyba mi coś takiego dawali po operacji serca, kiedy ból odcinka szyjnego kręgosłupa nie pozwalał mi leżeć na wznak... Muszę pogadać z moją neurolog, ona jest na bieżąco, co już próbowałyśmy
Ewitek, zwracam Twoją uwagę na fakt, że wodór znakomicie się pali, a tlen podtrzymuje palenie. Ale już kombinacja tych dwóch pierwiastków potrafi ugasić pożar, czego i Tobie życzę
I druga sprawa: Można mieć poważne schorzenie organiczne oraz nerwicę, wzmacniają się nawzajem Czasem jak nie można z jednego końca ugryźć to trzeba próbować z drugiego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 06:50
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Pewnie masz rację

jutro będę u swojej neurolog, pogadam... Ona mnie prowadzi od 1991 roku, zna mój organizm na wylot i jego przedziwne reakcje też
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 22:03
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Po konsultacji

dostałam inny lek. Katadon się to nazywa. Zaldiar nie dla mnie. A i ten mam wprowadzać ostrożnie, na początek dzieląc tabletkę na czworo, jako że reakcje mojego organizmu bywają nieprzewidywalne
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.