menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #341  
Nieprzeczytane 02-06-2014, 17:47
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nie spotkałem się nigdy, aby ktoś kogoś nauczył szczęścia.
Ja też nie spotkałam się, by ktoś kogoś nauczył szczęścia, ponieważ nie można tego nauczyć. Lecz odpowiednie nauczanie (ogólnie)zachowań prowadzi do pewności siebie, odwagi i chęci w podejmowaniu rozsądnych zadań, oraz mądrości życiowej. Najważniejsza jest wiedza. Dziecko przychodzi na świat z czystą kartą. W zależności od tego czego się go nauczy, takie będzie jego życie - szczęśliwe, czy nieszczęśliwe. Nie chcę się wymądrzać, bo nie jestem filozofem, ani pedagogiem. W uzupełnieniu mego zdania podaję lepszy wywód:
http://www.focus.pl/czlowiek/szczesc...-nauczyc-10992
Zaznaczam, że zgadzam się tylko z pierwszym filmem.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #342  
Nieprzeczytane 03-06-2014, 14:45
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Dziecko przychodzi na świat z czystą kartą. W zależności od tego czego się go nauczy, takie będzie jego życie - szczęśliwe, czy nieszczęśliwe.
Czy nie uważasz, że dziecko jest najbardziej szczęśliwe jak jeszcze nic nie rozumie, nie umie tylko czuje zapach matki?
Z chwilą, kiedy go zaczynamy czegoś uczyć to jest dla niego nowość ale czy szczęście? To już jest indoktrynacja, którą mu narzucamy i wmawiamy, że takie jest szczęście. Kiedyś czytałem o dziecku wychowanym przez wilki. Ciekawe jaka była jego karta szczęścia?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #343  
Nieprzeczytane 03-06-2014, 15:33
Irenka 26's Avatar
Irenka 26 Irenka 26 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Gliwice,śląskie, Polska
Posty: 4 047
Domyślnie

Dla mnie szczęście to być potrzebnym, kochanym i samej kochać. Zapewne brzmi to banalnie i nieoryginalnie, ale myślę, że w miłości i prawdziwej przyjaźni tkwi prawdziwa moc-opoka, na której można oprzeć swoje życie! Tyle tylko że uczucia trzeba pielęgnować jak cieplarniany kwiat, bo bez troski więdną!!! Miłość łączy ser*ca, a przy*jaźń umysły.
__________________
IRENKA 26
Odpowiedź z Cytowaniem
  #344  
Nieprzeczytane 03-06-2014, 16:30
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Czy nie uważasz, że dziecko jest najbardziej szczęśliwe jak jeszcze nic nie rozumie, nie umie tylko czuje zapach matki?
Z chwilą, kiedy go zaczynamy czegoś uczyć to jest dla niego nowość ale czy szczęście? To już jest indoktrynacja, którą mu narzucamy i wmawiamy, że takie jest szczęście. Kiedyś czytałem o dziecku wychowanym przez wilki. Ciekawe jaka była jego karta szczęścia?

Jarosławie, nie powiem, że mieszasz pojęcia, bo usłuszę, że "taka jest moja definicja i już".
Wychowanie nie ma nic wspólnego z indoktrynacją.
Podobnie uczenie się nie ma nic wspólnego z indoktrynacją.
Zarówno wychowanie, jak i uczenie to wspieranie kształtującej się indywidualności, osobowości, osoby.
Wychowujesz przez pokazanie możliwości, uczysz przez pokazanie dróg, ale cel wyznacza sobie jednostka.
Indoktrynacja to pokazanie celu, drogi i wykorzystanie możliwości.

Szczęście nie ma nic wspólnego z samozadowoleniem, ani z przemiotem zadowolenia z siebie.
Syty może być zarówno szczęśliwy, jak nieszczęśliwy.
Człowiek głęboko nieszczęśliwy może być zachwycony sobą - jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Szczęście to uważność i poczucie odpowiedzialności za to, co mnie spotyka.
Człowiek nie ma wpływu na okoliczności - choćby nie wiem jak sobie to wmawiał. Nie może też zgromadzić zasobów, ktore zagwarantują szczęście.

Każdy może się potknąć - nieszczęśnik pożałuje siebie, szczęśliwy człowiek podziękuje losowi za zwrócenie mu uwagi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #345  
Nieprzeczytane 03-06-2014, 18:37
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

"taka jest moja definicja i już".
Wielu ludzi jest szczęśliwych, że ma pieniądze i wielu nieszczęśliwych jak ich nie ma. Wielu ludzi jest szczęśliwych, że doszli do czegoś w życiu bo dla nich szczęściem jest osiągniecie celu jak w sporcie. Nieszczęśliwi są ci co im zazdroszczą tego szczęścia i np na nich donoszą wtedy i oni też są szczęśliwi. Wielu ludzi jest szczęśliwych, że pięknie wyglądają a inni muszą mieć szwy za uszami aby to osiągnąć.
Syty częściej jest szczęśliwy od głodnego i nie próbuj mi wmawiać, że jest inaczej, a nie to popytaj, bo ja to wiem.
Wychowanie to indoktrynacja bo sami kształtujemy swoje dzieci na obraz i podobieństwo swoje, przy okazji chroniąc ich przed swoimi błędami z czego często nie korzystają.
Uczenie też jest indoktrynacją bo albo my albo nauczyciele wymagają tego co przekazali i za to stawiają oceny a uczeń może oprócz tego poszerzać swoją wiedzę. Co innego jest wspieranie indywidualności, zupełnie co innego. Ci się przeważnie nazywają "trenerami".
Cyt:"Szczęście to uważność i poczucie odpowiedzialności za to, co mnie spotyka." Zupełnie tego nie rozumiem ale i tak nie masz zwyczaju odpowiadać na moje posty wiec nie oczekuję wyjaśnienia, najwyżej umrę głupszy niż jestem.
Filozoficznie można podchodzić do wszystkiego nawet, że to draska zapala zapałkę czy piłka uderza w nogę. Codzienna szara rzeczywistość i dążenie do indywidualnego szczęścia lub jego namiastki nie ma nic wspólnego z filozofią chyba, że dla tego stojącego z boku.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #346  
Nieprzeczytane 03-06-2014, 20:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cóż to jest szczęście...ach!
Jedna taka jest szczęśliwa, że pozbyła się tasiemca. Ale jednak okazało się, że szczęście nie jest pełne, bo nie schudła, a w tym celu połknęła jego ( tasiemca) jaja, 2.000 pln za jedno połknięcie.

Magdę Gessler mam na myśli.

ps. sorry, że nie ze sfery metafizyki, która jest mi obca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #347  
Nieprzeczytane 09-06-2015, 18:23
S0phia1947's Avatar
S0phia1947 S0phia1947 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Kraków Polska
Posty: 151
Domyślnie A może dla przypomnienia sympatyczny wierszyk?

Daleko szukamy,
co mamy tak blisko,,,,,,
wciąż się rozglądamy,
chcemy z życia wszystko,,,,,,
Tyle w świecie złego,
zawiści i krzyku,
a szczęście przysiada
cichutko w kąciku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #348  
Nieprzeczytane 05-08-2015, 11:14
GrazynaK GrazynaK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 10
Domyślnie

Dziękuję za tyle pięknych myśli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #349  
Nieprzeczytane 05-08-2015, 12:50
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
Napisał Irenka 26
Dla mnie szczęście to być potrzebnym, kochanym i samej kochać. Zapewne brzmi to banalnie i nieoryginalnie, ale myślę, że w miłości i prawdziwej przyjaźni tkwi prawdziwa moc-opoka, na której można oprzeć swoje życie! Tyle tylko że uczucia trzeba pielęgnować jak cieplarniany kwiat, bo bez troski więdną!!! Miłość łączy ser*ca, a przy*jaźń umysły.
Witam trafiłam tu przypadkiem i ja też tak samo uważam, pozdrawiam.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szczęście Terenia Różności - wątki archiwalne 47 18-11-2010 19:15
szczęście rodzinne Nika Rodzina bliższa i dalsza 33 13-05-2007 22:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.