menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 16-08-2012, 11:44
~gość: 83.18.7.xxx's Avatar
~gość: 83.18.7.xxx
 
Posty: n/a
Post

hej jak szukacie cos naturalnego na bolące stawy i mięśnie co koi i uśmierza szybko ból i daje super uczucie polecam maść amerykańska" końska maść pferdesable gold" rozprowadzana przez polskiego dystrybutora, powiem szczerze mam 34 lata biegam rano i dokuczały mięśnie i stawy, po 2 dniach smarowania jak ręka odjął a przy tym fajny zapach i uczucie zimna i ciepła szczerze polecam z doświadczenia, a wszystko z naturalnych ekstraktów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 21-08-2012, 14:29
~gość: 79.175.233.xxx's Avatar
~gość: 79.175.233.xxx
 
Posty: n/a
Post

a szkoda pisac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 14-09-2012, 20:38
~gość: 84.246.2.xxx's Avatar
~gość: 84.246.2.xxx
 
Posty: n/a
Post

Mam niespełna 30 lat i mam "rozrywający " ból stawu kolanowego, pracuje fizycznie od 15 lat i nigdy wcześniej nie miałem takich wielkich problemów. Potrzebuję poznać przyczynę i/lub ewentualne leczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 25-10-2012, 05:53
~gość: 69.114.231.xxx's Avatar
~gość: 69.114.231.xxx
 
Posty: n/a
Post

Ja też mam pytanie w tym temacie. Mam 20 lat i od jakiś 8 lat mam problem ze stawami... promieniujący ból az do sąsiadujących stawów od kolan i nadgarstków głównie. Jak byłam młodsza chodziłam po lekarzach, ale mówili mi że to dlatego że rosnę Jedyny lekarz który mi coś poradził to mój ortopeda, który zaproponował mi bardzo drogie zastrzyki na które nie było mnie stać (w dodatku powiedział, że mogą nie zadziałać). Fakt jestem dość wysoka ale nigdy nie miałam problemów z nadwagą, mam dużo ruchu itd.
Jak na razie nie szukam sposobu leczenia tego, tylko chciałabym wiedzieć co jest tego przyczyną zwłaszcza w tak młodym wieku...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 02-12-2012, 22:11
Elżbieta Kasztelaniec Elżbieta Kasztelaniec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Kraków
Posty: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał 86.45.60.xxx
ja mam problemy z biodrem i boli straznie kolano
Witam,
Przede wszystkim należy oczyścić organizm z toksyn. Pomocna w tym będzie herbatka Gonseen. Na wszelkiego rodzaju zwyrodnienia polecam naturalny suplement diety Reumoseen, maseczkę iłową do smarowania na stawy oraz kąpiel w solach Morza Martwego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 06-12-2012, 01:12
~gość: 31.174.105.xxx's Avatar
~gość: 31.174.105.xxx
 
Posty: n/a
Post

Witam mam 21 lat i od dzieciństwa cierpię na bule bioder ,kolan, barków , są to bardzo bolesne bule nie śpię z tego powodu po nocach nie potrafię pracować fizycznie bule wykluczają takom możliwość próbowałem maści rozgrzewających ale to nie działa już nawet nie pamiętam kiedy stawy nie bolały czytałem na necie ze takie objawy jakie posiadam wynikają z zapalenia stawów takie zapalenie może zniekształcić stawy w moim przypadku kolana ciągle trykoczą jakbym miał 100 lat ciągle coś mi strzela tak samo w stawach barkowych i w biodrach byłem u reumatologa a ten zadawał mi pytania czy mam łuszczyce czy mam wszystkie zdrowe zęby no odp ze nie mam łuszczycy ani zepsutych zębów to lekarz wysłał mnie na prześwietlenie i nic nie znalazł poprostu niema pojęcia z czego moje bule wynikają ale mam też wrodzoną wadę kręgosłupa ale lekarz powiedział ze to nie z tego powodu nie jestem otyłym człowiekiem warze zaledwie 80 kg więc z powodu wagi nie powinno mnie to boleć i dlatego nie wiem chyba jestem zepsuty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 06-12-2012, 15:57
Zgredzio Zgredzio jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Reumogel jest już niedostępny. Można natomiast spróbować z ARTRO żelem - Zawarta w żelu Artro specjalnie dobrana kompozycja naturalnych olejków: pichtowego, kamforowego, eukaliptusowego, a także wyciągów ziołowych z kory wierzby, arniki żywokostu i boswelli, z dodatkiem leczniczej wody wodorowęglanowo – chlorkowo – sodowej – bromkowo – jodkowo – borowej z Uzdrowiska Rabka, wspomaga terapię stanów zapalnych stawów i usprawnia ich funkcjonowanie. Inna alternatywa to http://kosci-stawy.apteka-internetow...tag=arthrostop Arthrostop żel
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 30-01-2013, 07:55
~gość: 194.69.207.xxx's Avatar
~gość: 194.69.207.xxx
 
Posty: n/a
Post

Witam.
Najczęstszą przyczyną bólów stawów jest choroba zwyrodnienia stawów. Zdarzają się również bóle spowodowane uciskiem nerwów w kręgosłupie. niemniej jednak trzeba zadać sobie pytanie co to jest zwyrodnienie stawów, jakie są objawy, leczenie oraz skutki. Poniżej wstawiam tekst znaleziony w necie. Pamiętajcie również o tym że powinien nas leczyć lekarz z krwi i koście a nie doktor Google

Zwyrodnienie stawów

Zwyrodnienie stawów inaczej artroza jest to choroba, która dotyka coraz to więcej osób. Jest to choroba ludzi starszych, a także osób aktywnie uprawiających sport i wielbicieli nurkowania. Szacuje się, że cierpi na nią około 30% ludzi, którzy ukończyli czterdziesty rok życia, 50% pięćdziesięcio i sześćdziesięciolatków oraz ponad 70% osób, które przekroczyły granicę siedemdziesięciu lat. Artroza jest obecnie najczęstszą przyczyną przyznawania renty inwalidzkiej. Dlatego też w trosce o własne zdrowie jak najwcześniej trzeba zacząć stosować leki i suplementy diety, które pomogą odbudować chrząstkę stawową oraz będą przeciwdziałać jej dalszej degeneracji. W wielu przypadkach pomaga także odpowiednia dieta i regularne ćwiczenia, ale niestety wraz z wiekiem postęp choroby jest coraz trudniejszy do zatrzymania, a proces leczenia może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. W takim przypadku niezbędne są specjalistyczne preparaty zawierające kwas hialuronowy lub też zastrzyki dostawowe z hialuronianem sodu bądź ze sterydów. Dzięki nim istnieje duża szansa na regenerację chrząstki stawowej, a tym samym na złagodzenie bólu i odzyskanie sprawności motorycznej.

Rodzaje zwyrodnienia stawów

Zwyrodnienie stawów jest to choroba, której istotą jest powiązanie ze sobą procesów degradacji chrząstki stawowej oraz zaburzeń jej syntezy. W wyniku tego następuje powolne ścieranie się chrząstki stawowej, które powoduje ból i ograniczenie sprawności ruchowej. Konsekwencją zmniejszenia powierzchni chrząstki stawowej jest to, że kości są położone zbyt blisko siebie i przy poruszaniu ocierają się, co powoduje powstanie stanu zapalnego i promienisty ból w trakcie wykonywania zwykłych czynności, takich jak chodzenie, wstawanie czy siadanie. Pojawia się sztywnienie kości, trzeszczenie, a w zaawansowanym stadium całkowite zniekształcenie stawu. W takim przypadku niezbędne są leki stosowano miejscowo poprzez tak zwane iniekcje dostawowe zawierające zarówno środek przeciwbólowy jak też Hilaluronian sodu, czyli substancję wspomagającą syntezę chrząstki stawowej. Najczęściej choroba dotyka stawu kolanowego, biodrowego, a także stawów rąk i palców. Jej przyczyny mogą być pierwotne (idiopatyczne) a ich etymologia jest niestety nieznana lub wtórne, czyli wywołane przez miejscowe uszkodzenie struktury chrząstki stawowej, urazy i choroby ogólnoustrojowe.

• Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego zwana gonartrozą polega na stopniowym ścieraniu się chrząstki stawu kolanowego. Znacznie częściej występuje ona u kobiet niż u mężczyzn. Rozpoznać ją można po częstych przykurczach i uciążliwym bólu kolana, które traci swoja sprawność, a w rezultacie nawet proste czynności takie jak wchodzenie po schodach czy podnoszenie się z pozycji siedzącej sprawiają ból.

• Zwyrodnienie stawu biodrowego czyli koksartroza jest jednym z najcięższych i najbardziej bolesnych rodzajów choroby zwyrodnieniowej stawów. Jej pierwsze objawy to łagodny ból i lekkie przykurcze utrudniające na przykład zakładanie nogi na nogę. Jednakże nieleczona postępuje bardzo szybko powodując ból nie do zniesienia i całkowite wyłączenie chorego z normalnego życia.
• Choroba zwyrodnieniowa rąk – powoduje znaczne ograniczenie sprawności rąk i palców. Chory ma utrudnione chwytania i podnoszenie małych przedmiotów.

Przyczyny choroby

- starzenie się organizmu, w wyniku czego następuje zmniejszenie syntezy tkanek chrząstki stawowej
- intensywne treningi, które obciążają stawy
- nadwaga
- przeciążenie stawów wynikające z genetycznych wad w budowie szkieletu lub spowodowane wadami postawy
- urazy powstałe w wyniku wypadków
- mikrourazy
- zaburzenia neurologiczne
- czynniki genetyczne
- dna moczanowa i reumatoidalne zapalenie stawów to dolegliwości, które znacznie zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia choroby zwyrodnieniowej stawów

Metody leczenia

Współczesna medycyna oferuje wiele metod, dzięki którym zwyrodnienie stawów leczenie prowadzi do całkowitego lub przynajmniej częściowego ustąpienia objawów chorobowych. Dzięki temu pacjent może normalnie funkcjonować, nie odczuwa dokuczliwego bólu i następuje u niego poprawa sprawności motorycznej. Wyróżniamy następujące metody leczenia:

• Leczenie farmakologiczne – głównie poprzez zastosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych

• Leczenie niefarmakologiczne – polega przede wszystkim na eliminacji lub ograniczeniu czynników sprzyjających chorobie. Możemy tu zaliczyć walkę z otyłością, korygowanie wad postawy, ćwiczenia usprawniające czyli kinezyterapię oraz ogólną zachętę do codziennej aktywności ruchowej. W przypadku podeszłego wieku podeszłego wieku lub też dużego zaawansowania choroby stosuje się urządzenia ortopedyczne, takie jak laski, kule, opaski ochronne i stabilizatory. Ich celem jest mechaniczne odciążenie najbardziej chorych stawów.

• Leczenie operacyjne- stosowane w przypadku zmian nie dających pozytywnych rokowań na leczenie farmakologiczne. W miejsce chorego stawu biodrowego lub kolanowego wstawiana jest wykonana z biomateriałów endoproteza. Jest to implant, który wszczepiany jest po uprzednim usunięciu nasad kostnych. Zabieg ten przynosi znaczną poprawę sprawności ruchowej oraz praktycznie całkowicie niweluje ból w stawie.

• Leczenie miejscowe – czyli zastrzyki dostawowe, które cechują się zarówno działaniem przeciwbólowych jak też spowalniającym degeneracje chrząstki stawowej poprzez odtworzenie lepko-elastycznych właściwości płynu stawowego. Do tej pory stosowano leki sterydowe, których stosowanie wiązało się wieloma skutkami ubocznymi. Obecnie alternatywą jest szwajcarski preparat Synolis V-A, który jest preparatem posiadającym bardzo wysokie stężenie kwasu hialuronowego, dzięki czemu efekty leczenie są już widoczne po jednym zastrzyku i utrzymują się nawet do roku czasu. Dodatkowo jest to jedyny preparat podawany dostawowo, który zawiera sorbitol. Substancja ta eliminuje wolne rodniki i dzięki temu redukuje proces zapalny oraz chroni kwas hialuronowy w stawie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 30-03-2013, 17:17
Senna Senna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Posty: 19
Domyślnie

Cytat:
Napisał zosinek
A co zrobić jeśli marzną mi kolana. Stopy są ciepłe a kolan nie mogę rozgrzać.
Zosinek, nie wiem, czy nadal marzną Ci kolana, ale proponuję zaopatrzyć się w ocieplacze kolanowe, nie rozstaję się z nimi w okresie jesienno-zimowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 30-03-2013, 17:31
Teresa44 Teresa44 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Polska
Posty: 8
Domyślnie

Tak, ocieplacze na kolana to fajna sprawa, a i końska maść polecam na bóle.
Przy okazji ślicznie proszę o wypełnienie krótkiej, przyjemnej ankiety na temat czekolady. Jej wyniki potrzebne są mojej wnusi do pracy magisterskiej. Baaardzo proszę o pomoc i pięknie dziękuję każdemu za wypełnienia,

link: http://www.ankietka.pl/ankieta/99860...bliczkach.html - link do ankietki

pozdrawiam:]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 31-03-2013, 11:17
Senna Senna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Posty: 19
Domyślnie

Witaj Teresa44 chętnie wypełnię ankietę dla Twojej wnusi, ale pod podanym linkiem strona niestety nie istnieje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 31-03-2013, 21:30
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał Teresa44
Tak, ocieplacze na kolana to fajna sprawa, a i końska maść polecam na bóle.
Przy okazji ślicznie proszę o wypełnienie krótkiej, przyjemnej ankiety na temat czekolady. Jej wyniki potrzebne są mojej wnusi do pracy magisterskiej. Baaardzo proszę o pomoc i pięknie dziękuję każdemu za wypełnienia,

link: http://www.ankietka.pl/ankieta/99860...bliczkach.html - link do ankietki

pozdrawiam:]
Teresa44, Twój post z linkiem do ankiety przeniosłem tu:http://www.klub.senior.pl/spoleczens...e60-11845.html
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 08-12-2014, 12:25
anggie76 anggie76 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 70
Post

Problemy ze stawami wynikają zazwyczaja z niedostatecznej ilosci kolagenu w organizmie. Tu jest też trochę jak z magnezem. Kupisz jakies dziadostwo i tylko wyda sie niepotrzebnie pieniądze. Mi moj lekarz polecil 4 flex. Wazne jednak, zeby stosować go regularnie. Wiecej informacji znajdziesz tutaj: http://www.apteka-oliwna.pl/witaminy-i-mineraly-5/4flex-30-saszetek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 15-02-2017, 14:46
stariman stariman jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Posty: 1
Domyślnie

Mi w bólach stawów bardzo pomaga reumaphyt. Zresztą nawet lekarz mi zalecił ten suplement.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bóle kręgosłupa - częsty problem - komentarze zdzislaw.bedrylo Ogólny 57 03-08-2013 07:27
Bóle reumatyczne, stawów i inne madalena49 Profilaktyka i zdrowy styl życia 81 01-07-2013 13:30
Zwyrodnienie stawów - komentarze BIOPTRON Ogólny 25 30-06-2013 13:10
Felietony – wspomnienia – komentarze Karol Książka, literatura, poezja 20 02-01-2008 21:16
Tai chi rekomendowane dla chorych na zapalenie stawów - komentarze Boga Ogólny 4 12-11-2007 19:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.