menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Film, teatr
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 22:35
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Masz rację Zdzisiu film dla relaksu. Piękne zdjęcia Paryża.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 26-12-2009, 01:56
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Obejrzałam "Białą wstążkę" - polecam również.
Akcja filmu została osadzona w małej protestanckiej miejscowości na północy Niemiec. W latach 1913-1914 spokojne życie mieszkańców zostaje zakłócone przez serię dziwnych zdarzeń. Wydają się być one karą wymierzoną lokalnej społeczności i okazują się być związane z powszechnie przyjętym surowym modelem wychowania. Haneke pokazuje rzeczywistość z punktu widzenia uczniów jednej ze szkół, których rodzice poprzez dobre maniery i wypełnianie obowiązków religijnych dążą do ideału (jego symbolem jest tytułowa biała wstążka). Ich działania są jednak często podszyte zdradą, zakłamaniem, nienawiścią i wykańczaniem psychicznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 26-12-2009, 02:06
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Oskarowy faworyt, film
" Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" - mam co najmniej mieszane uczucia.


Polski film roku 2009 - "Dom zły"
"Reżyser odsłania przed kamerą paskudną gębę naszego narodu: zapijaczoną, cuchnącą i pełną kompleksów. Smarzowski rozlicza się przy okazji z komunizmem, ale nie próbuje na siłę uniwersalizować opowiadanej przez siebie historii, ani obciążać jej martyrologicznym balastem. Wybitny warsztat i wielkie aktorstwo."

Po jego obejrzeniu miałam ochotę wejść natychmiast pod prysznic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 26-12-2009, 10:55
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

Podczas oglądania Smarzewskiego "Wesela" kilkakrotnie miałam ochotę wyjśc z kina. Celowo więc nie poszłam na "Dom zły".
Nie będę się katować. I językiem i sytuacjami, i degeneracją swoich rodaków.
Co do Ciekawego przypadku Beniamina Buttona... Był dobry pomysł na film , dobry aktor, ale gdzieś po drodze całość się poobtłukiwała.
W Sopocie, w ramach DKF wyświetlają skandynawskie filmy. Większość z nich widziałam juz w studyjnych kinach, ale chętnie obejrzałam powtórnie. Lubię te klimaty,interesującą odmienność kulturową, nieszablonowych bohaterów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 26-12-2009, 12:37
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Obejrzałam "Białą wstążkę" - polecam również.
Akcja filmu została osadzona w małej protestanckiej miejscowości na północy Niemiec. W latach 1913-1914 spokojne życie mieszkańców zostaje zakłócone przez serię dziwnych zdarzeń. Wydają się być one karą wymierzoną lokalnej społeczności i okazują się być związane z powszechnie przyjętym surowym modelem wychowania. Haneke pokazuje rzeczywistość z punktu widzenia uczniów jednej ze szkół, których rodzice poprzez dobre maniery i wypełnianie obowiązków religijnych dążą do ideału (jego symbolem jest tytułowa biała wstążka). Ich działania są jednak często podszyte zdradą, zakłamaniem, nienawiścią i wykańczaniem psychicznym.

Pamietasz jak polecalam ten film w poscie 39? Bylam pod wrazeniem.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 26-12-2009, 13:11
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Pamietasz jak polecalam ten film w poscie 39? Bylam pod wrazeniem.
Pamiętam, polecałaś zupełnie zasłużenie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 31-12-2009, 10:23
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Obejrzałam wczoraj film "Coco Chanel" z Schirley MacLaine.Polecam go.Ogląda się go komfortowo,bez napięcia z uśmiechem.Trochę za dużo ckliwości jest momentami.Oglądałam już filmy o życiu Coco,ale pierwszy raz opowieść o "miłości jej życia".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 31-12-2009, 17:09
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Polecam film "Gran Torino".
Naprawdę warty obejrzenia!
Lubię aktorstwo Clinta Eastwooda.

Wybrany wśród 14 najlepszych filmów 2009 roku według redakcji Filmwebu:


"Wiekowy Clint Eastwood mógłby wiele nauczyć niejednego reżysera, który uważa, że jedyne, czego widzowie oczekują od kina, to chwytająca za serce love story i spektakularne efekty specjalne.
W roli stetryczałego i dalekiego od poprawności politycznej Walta Kowalskiego chwyta za serca przede wszystkim szczerością i bezpretensjonalnością wykreowanej postaci. Eastwood dowodzi w "Gran Torino", że dobrze zarysowani bohaterowie i ciepły humor w rękach doświadczonego reżysera wystarczą do stworzenia naprawdę dobrego filmu. Prosta historia o ostatnim szlachetnym Mohikaninie w mieście porywa więc bardziej niż romantyczne opowiastki warte kilkaset milionów dolarów."

(Recenzja za "FilmWeb")
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 31-12-2009, 17:12
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

A ja polecam kanał "Ale kino"
Warto sobie zaplanować obejrzenie dobrego filmu.


http://www.alekino.pl/

i jeszcze

http://www.hbo.pl/Program.aspx?menu=1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 31-12-2009, 18:19
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

'Gran Torino" Oglądałam.Fantastyczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 02-01-2010, 17:20
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Chcę dziś polecić dwa filmy.
Z roku 2009 - Bękarty wojny - Quentina Tarantino

Recenzja za Fimweb:
"II wojna światowa, okupowana przez nazistów Francja. Pułkownik SS Hans Landa dokonuje egzekucji żydowskiej rodziny ukrywającej się na jednej z farm. Jedyną osobą, która unika śmierci z rąk hitlerowskich oprawców jest kilkunastoletnia Shosanna. Dziewczyna postanawia uciec do Paryża. Tymczasem po drugiej stronie kanału La Manche porucznik Aldo Raine organizuje grupę amerykańskich żołnierzy żydowskiego pochodzenia. Zadaniem jednostki ma być sianie strachu wśród hitlerowców. Wkrótce dokonujący spektakularnych aktów zemsty oddział zaczyna być znany wśród nazistów jako "bękarty wojny". Inwencja mścicieli w zadawaniu cierpień Niemcom zdaje się nie mieć końca. W miarę, jak pod ciosami kija bejsbolowego pękają czaszki kolejnych esesmanów, legenda o żydowskich komandosach zaczyna krążyć po Europie."

Film trzyma w napięciu do ostatniego kadru.
Może młode pokolenie patrzy na okres II wojny z niechęcią.
Mnie nie się temat nie przejadł, dzięki takim obrazom.
Prawdziwa wartość pozostaje wartością, a bestialstwo wciąż tym samym, pomimo upływającego czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 02-01-2010, 17:31
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Drugi, to film, który obejrzałam dawno temu i nigdy nie zapomniałam.
Z 2003 roku
"Zło" - skandynawski obraz w reżyserii Mikaela Håfströma

Scenariusz filmu powstał na podstawie autobiograficznej książki Jana Guillou.
Bohaterem rozgrywającego się w latach 50. ubiegłego wieku obrazu jest szesnastoletni Eryk,
który bity w domu przez sadystycznego ojczyma wyładowuje swoją złość w szkolnych i niezwykle brutalnych bójkach z rówieśnikami.
Kiedy zostaje relegowany z kolejnej szkoły matka zapisuje go do elitarnej akademii Stjärnsberg.
" Rozgrywające się w szkolnych realiach "Zło" pokazuje, jak drobne z pozoru wydarzenia powodują nakręcanie się prowadzącej do tragedii spirali nienawiści, której nawet nie próbują zapobiec obserwujący to wszystko z boku nauczyciele. (...)Eryk jest przekonanym, że byłby w stanie bardzo szybko rozprawić się ze swoimi przeciwnikami, jednak to oznaczałoby wyrzucenie ze szkoły. "

Prosta, ale wspaniale opowiedziana i zagrana historia dostarczająca ogromnych emocji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 08-01-2010, 05:44
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Obejrzałam "Zło".Rzeczywiście,należy do filmów o których się szybko nie zapomina.Przy okazji wspomniałam nasz,polski film "Pręgi".Też o destrukcyjnej przemocy. W filmie "Zło" jest dające nadzieję "światełko w tunelu" Nasunęła mi się tez refleksja- w ilu terażniejszych szkołach nauczyciele nie chcą dla świętego spokoju widzieć problemów w nadziei,że one same się rozwiążą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 00:09
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Polecam film - Wzgórze nadziei
Film nie nowy, bo z 2004 roku, jednak wart obejrzenia.

Akcja filmu rozgrywa się w czasach amerykańskiej wojny secesyjnej.
Wojna dobiega końca. Inman, raniony w bitwie żołnierz wojsk Konfederacji, zmierza do domu. Wierzył w słuszność sprawy Południa, ale z czasem, będąc świadkiem kolejnych koszmarów wojny, przeszedł głęboką przemianę. Jest przekonany, że najważniejszą wartością jest miłość do kobiety, do której za wszelką cenę stara się powrócić.
W drodze w rodzinne strony czyha na niego wiele niebezpieczeństw: zdemoralizowani maruderzy, uwolnieni niewolnicy, łowcy nagród. Ścigany jak dzikie zwierzę musi walczyć o przetrwanie. O przetrwanie walczy także Ada - żyjąca wcześniej we własnym, pozbawionym trosk materialnych świecie, teraz musi nauczyć się sztuki przetrwania w okrutnych czasach wojny i zamętu, który po niej nastąpił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 00:19
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

29 grudnia obejrzalem film "Awatar".
Moi synowie zakupili mi bilet,wiec sie nie bylo co zastanawiac.
Film obejrzalem w specjalnych okularach,obraz trojwymiarowy,a efekty niesamowite.
Akcja filmu rozgrywa sie na innej planecie.Ten film pobije z pewnoscia rekord wplywow ze sprzedazy biletow.
Wszystkie bilety byly wyprzedane,choc od premiery uplynelo kilka tygodni.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 14:43
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Obejrzałam dzisiaj film:" Pan Smith jedzie do Waszyngtonu" - komediodramat USA 1939 (tvp.Kultura)
- Grupa skorumpowanych senatorów chce przeforsować ustawę, która zabezpieczy ich interesy. Senator Smith ma być marionetką w ich rękach -
Tak bardzo pasuje do dzisiejszych posłów i ustaw, forsujących ich interesy. Minęło 70 lat a w polityce nic się nie zmieniło.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 22:24
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Dzisiaj polecam dwa filmy. Obydwa należą do tych, które pamięta się dłużej.

Hotel Ruanda - obraz z 2004 roku - dramat wojenny

Akcja filmu przenosi nas do roku 1993, do stolicy Rwandy, Kigali, w czasy najokrutniejszych walk międzyplemiennych w historii tego kraju, w których podczas trzymiesięcznych starć brutalnie zamordowano około miliona Rwandyjczyków. Film ukazuje losy Paula Rusesabagina, właściciela hotelu, który nie bacząc na własny los, dawał pomoc oraz schronienie tysiącom bezbronnych rodaków. Podczas gdy ekstremiści z plemienia Hutu mordowali przedstawicieli Tutsi z zimną krwią, nie bacząc na to, czy są to ich sąsiedzi czy nawet członkowie rodziny.

oraz

Jęk czarnego węża
- z roku 2006 - dramat

Pożądanie jest chorobą dla Rae (Christina Ricci), palącą potrzebą która zżera ją od środka i sprawia, że staje się ona obiektem seksualnym każdego mężczyzny i chłopca w jej małym mieście. Kiedy jej prawdziwa miłość Ronnie (Justin Timberlake) wyjeżdża odbyć służbę wojskową, Rae rozpoczyna dzikie ekscesy. Wkrótce pobita, pozostawiona na śmierć, zostaje przygarnięta przez Lazarusa (Samuel L. Jackson), zreformowanego czarnego muzyka, który leczy swoją mocno skrywaną złość. Zobowiązuje samego siebie do utrzymania dziewczyny przy życiu, robiąc z niej więźnia i dając jej szansę na wolność i znalezienie swojej własnej drogi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 18:05
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Dzisiaj polecam dwa filmy. Obydwa należą do tych, które pamięta się dłużej.

Aluniu! Oglądam filmy,które polecasz.Teraz też obejrzę "Jęk czarnego węża". " Hotelu Rwanda" raczej nie. Widziałam już film o tej samej tematyce.Tyle tam poniżania ludzkiej godności,krwawych scen....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 19:07
dener dener jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 161
Domyślnie

Law Abiding Citizen - Prawo zemsty
__________________
Giętarki do rur
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 13-01-2010, 11:40
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Obejrzałam wczoraj film "Romulus ma father" i gorąco go polecam. Jest to opowieść o rumuńskiej rodzinie,która w latach 60-tych zamieszkała w Australii w nadziei na lepsze życie.Lecz doznają prawie samych niepowodzeń i dramatycznych przeżyć.Film kończy się "światełkiem w tunelu" tzn.nadzieją na lepszą przyszłość. Film naprawdę wg,mnie wart uwagi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy film musi być gorszy od książki, obsadzenie ról, plotki o aktorach. kufa86 Film, teatr 77 30-12-2016 10:25
„ Kabaret” film USA 1972 kultura-bemowo Zaproszenia 0 14-09-2009 10:37
Film o Popiełuszce trafi „pod strzechy” - komentarze Ludgarda Ogólny 2 02-03-2009 13:40
Jan i Zdenek Sverakowie, Butelki zwrotne - film nie tylko dla seniorów - komentarze dreamer9 Ogólny 0 11-08-2008 09:51
nie polecam tych lekarzy psychiatrów i psychologów z lubuski malineczka Opieka 9 13-01-2008 11:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.