menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-10-2006, 08:05
eurydyka eurydyka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 10
Post Ćwiczenia fizyczne dobre na serce - komentarze


Komentarz do artykułu: Ćwiczenia fizyczne dobre na serce
--------------------
Witam. Wydaje mi się, że ćw. fizyczne dobre są na wszystko , na serce równiez.Zimą miałam wypadek - ratowałam struszkę przewracajcą się na lodzie i sama w rezutacie wyłozyłam sie jak długa. Potem konieczna była fizykoterapia. Chodziłam do zakladu gdzie gros stanowiły starsze kobiety, z najróżniejszymi schorzeniami wynikającymi przede wszystkim z braku ruchu. Miały zwyrodniałe i zesztywniale stawy a na gimnastyce widać było, że nigdy w życiu niczego nie ćwiczyły bo nawet bywało,że nie rozumiały prostych poleceń. 25minutowe zajęcia powodowały niewiarygodne zmęczenie a potem opowieści o obolałych mięśniach i kolosalnych zakwasach! To było smutne doświadczenie. Bo nie ma nic b. przykrego jak widok zaniedbania i chorób na własne zyczenie. A tak niewiele trzeba wysilku, j.w. np. tylko 3 godz. w tygodniu! Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 18-01-2007, 14:46
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Droga Eurydyko, masz rację, że ćwiczenia fizyczne są dobre na wszystko i w każdym wieku.Wiem to po sobie,jak dobrze się czułam po gimnastyce w sanatorium. Teraz np. zapisałam się na gimnastykę dla pań i zaczynam za tydzień. Opiszę, jak się będę czuła po niej, bo trwa 1,5 godz. jedna sesja./?/.Potem kawka w pięknym miejscu.A propos, to kawa podobno dobra na zakwasy.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-02-2007, 01:18
aleksa5's Avatar
aleksa5 aleksa5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Polkowice,Dolny Sląsk,Polska
Posty: 820
Domyślnie ćwiczenia fizyczne dobre na serce

Twoje serce jest niczym sportowiec: jeśli trenuje regularnie, trzyma formę i w momencie próby, czyli np. dużego wysiłku czy nagłego stresu, na pewno da sobie radę.
Niestety, większość z nas zapomina o tym, że serce jest mięśniem i jak każdy mięsień wymaga regularnego treningu.
Każdy chciałby być zdrowy i długo żyć. Wszyscy też wiedzą, że kiedy lekarz zaleca prowadzenie zdrowego trybu życia ma na myśli nie tylko odpowiednią dietę, ale też regularny wysiłek fizyczny. Paradoksem jest to, że wynalazki techniczne, które miały ułatwić ludziom życie, w efekcie przyczyniają się do jego skrócenia. Samochody, windy, komputery, itp. sprawiają, że większość dnia spędzamy w pozycji siedzącej, a ruch nie jest dla nas naturalną aktywnością: staje się czymś, na co musimy znaleźć czas. Zwykle jednak czasu na ruch nie potrafimy wygospodarować. Ponad połowa Polaków przyznaje się do małej aktywności fizycznej. Jednocześnie jednak przeciętny Polak spędza przed telewizorem codziennie ponad cztery godziny ! (dane: AGB Nielsen Media Research).
Gdybyśmy z tych kilku godzin spędzanych z pilotem w ręku, wygospodarowali chociaż 30 minut dziennie na ruch, nasze serca byłyby w znacznie lepszej formie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak bezpiecznie i zdrowo wykonywać ćwiczenia fizyczne? - komentarze elkarak Ogólny 12 23-12-2016 13:46
Eleni - wielkie greckie serce - komentarze kinga Ogólny 8 28-06-2011 17:41
Dieta bogata w brokuły pomaga chronić serce - komentarze Bianka Ogólny 12 09-06-2009 12:09
Szybka diagnoza ratuje chorych na serce - komentarze wipin Ogólny 0 11-10-2006 12:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.