menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-12-2011, 18:32
liss liss jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: pomorskie
Posty: 1
Domyślnie zus decyzja odmowna


mam 56 lat,jestem kobietą przepracowałam 34lata.Po 6 miesięcznym okresie pobierania kuroniówki,złozyłam w zusie wniosek o świadczenie przedemerytalne Dostałam decyzje odmowną poniważ/cytat/przeprowadzono postanowienie wyjaśniające z pracodawcą i nie wynika .aby stosunek pracy został rozwiązany z przyczyn dotyczących zakładu pracy -likwidacja stanowiska pracy.ZUS twierdzi ,że po moim odejściu z pracy pracodawca zatrudnił kolejne 2 osoby.Czy mam jakieś szanse i mogę się odwoływać? pomóżcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-12-2011, 18:49
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

http://forumprawne.org/prawo-pracy/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 11-12-2011, 13:37
hary hary jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 93
Zły, wściekły

Spotkala mnie taka przyjemność od ZUSu w sprawie renty. Chorobowej. Orzecznik uznal ze jestem całkowicie niezdolna do pracy, ale ZUS nie przyznał renty , zabrakło mi w owych ostatnich 10 latach 8-miu m-cy!!. Owszem po 2000r kiedy rozpadł sie ZOZ (reforma!) czyli moj z-d pracy, różnie szukałam pracy -pamietamy jakie byly bezrobotne czasy. Min. musiałam zarabiać na chlebek u niemców jako opiekunka( pobyty 2-3 mczne- rejestracja w PUP odpadała) . Bez tzw papiera. I teraz renta sie nie nalezy!!!. A mam IIgrupe inw. i zakaz pracy.
Ponoc czasem ludziom brakuje dni...- i ZUS daje figę!!!
Fajne mamy prawo- dla chorych i starych, żal d. ściska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-12-2011, 21:03
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tico- zorientuj się w ZUS- ie jakie masz szanse zaliczenia pracy " na czarno" u sasiadow. Podobno- po stosownym oswiadczeniu ludzi , u ktorych pracowałaś masz jakąś szansę zaliczenia tego przepracowanego czasu. Okres, niepłaconych skladek- wg mnie to rok i 8 miesiecy- wtedy traci się wszelkie prawo do renty .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-12-2011, 11:21
hary hary jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 93
Uśmiech

To jest raczej nie do odtworzenia, wszystko odbywało sie z przerwami, czasem 4 tyg czasem 10 tyg , jak sie udawało to się rejestrowałam w PUP, a pracowalam u różnych osób, w róznych mieścinach, nie mam z nimi kontaktu, większosc nie żyje,
Mam tez np.jeden miesiac tu w Polsce -umowe zlecenie, 185godz w miesiacu na nogach na stoisku-niestety dla ZUSu to nie liczy się. A jest w sumie 26 lat pracy, w samym ówczesnym ZOZie 11lat, tyle ze skonczyło sie to 11 lat temu.. Mimo ze mam zapisane w papierach - choroba nowotworowa i jestem po operacji płuca, zwodzili mnie 12 m-cy zasiłkiem rehabilitacyjnym w kwocie 200zl, aż czas sie zrobił inny i inne czasowe kryteria. Oni tam w ZUSie juz wiedza jak zaoszczedzic na nas.
Mam na nich inny sposob, ale trzeba odczekac...
Dzięki za słowo, wpisałam się jako przyklad, bo wielu seniorów ma z ZUSem na pieńku.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 22-07-2012, 23:44
stan2300 stan2300 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: pomorskie
Posty: 5
Domyślnie walka z ZUSEM

walcze rowniez z zusem ,w listopadzie 2011 roku skonczylem 60 lat w pazdierniku zlozylem papiery o emeryture z tytulu pracy w warunkach szczegolnych ,a ze to bylo troche ponad miesiac przed terminem wiec natychmiast mi odpisali ze mi nie przysluguje bo nie osiagnalem wieku ,wiec zlozylem ponownie 17 listopada i teraz czekalem do 20 marca na odpowiedz ze nie przysluguje mi emerytura bo nie spelniam warunkow ,nie wyszczegolniajac ktorych dokumentow mi nie uznaja a przedstawilem im nie na 15 a na 22 lata pracy w warunkach szczegolnych ,azliczyli tylko 14lat 8m-cy i 20 dni ,sam musialem sie domyslac ktorych dokumentow nie uznali ,skierowalem sprawe do sadu i juz sad przyslal pierwsze zapytanie ,mysle ze bedzie sprawa rozpatrzona po mojej mysli ,dla zainteresowanych podaje ze jesli ktos pracowal przed wojskiem w zakladzie w warunkach szczegolnych i po odbyciu sluzby wojskowej w ciagu 30 dni powrocil na poprzednie stanowisko to zus powinien zaliczyc sluzbe do pracy w warunkach szczegolnych ,ale o to trzeba walczyc rowniez przez sad bo zus nie uznakje praw nabytych ,jak rowniez zaswiadczen wystawionych przez archiwum ,jesli ktos z czytajacych chialby namiary odnosnie sluzby wojskowej to piszcie na poczte podam strone gazety prawnej
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
odmowa ZUS Asia-56 Emerytura, renta, ZUS 18 02-06-2012 13:16
Zus Ibir Emerytura, renta, ZUS 3 01-12-2011 13:48
Zus Ibir Ogólny 7 03-09-2010 15:42
Zus wuere'le Emerytura, renta, ZUS 3 29-09-2008 21:35
Pomocy Zus!!! MARIUSZ Emerytura, renta, ZUS 14 10-09-2007 21:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.