menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 29-01-2012, 15:01
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

Cytat:
Napisał 77.115.100.xxx
NIGDY NIE IDĘ PROSTO DO APTEK WYCHODZĄC OD LEKARZA.
NAJPIERW INTRNET, W KTÓRYM SĄ WSZYTSKIE ULOTKI I BEZ PROBLEMU MOŻNA JE PRZECZYTAĆ, POTEM FORUM UŻYTKOWNIKÓW.
NA KONIEC DECYZJA CZY CHCĘ BRAĆ LEK CZY NIE.
WIELE RAZY MNIE TO URATOWAŁO PRZED SKUTKAMI UBOCZNYMI LUB UZALEŻNIENIEM OD LEKU.


najlepszy doktor to dr.google
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 29-01-2012, 17:28
rena 880's Avatar
rena 880 rena 880 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 3 420
Domyślnie

Ja bez żadnych uprzedzeń do lekarzy chociaż w swoim czasie z powodu mało płytkowości usunięto to co nie wymagało usunięcia i powrót do zdrowia troszkę trwał powiedziałam a niech tam czworo dzieci mam stało się.
Teraz tak podejrzewam a i gdzieś wyczytałam że podwiszony kwas moczowy może być przyczyną uczulenia na kwas salicylanowi a kto wie co mojemu organizmowi jeszcze nie pasuje ja już naprawdę nie czytam ulotek a wszystkie krople na jaskrę mnie duszą ,odstawić ?przeżywam męki a z drugiej strony strach .Na kwas moczowy miałam jedne leki nie chcę zniekształcać nazwy bolały nerki ,następne Milurit mówię pani doktor że co chwilę muszę do toalety i czuję okropne pieczenie od powiedziała to nie Milurit w końcu sama odstawiłam i spokój a co dalej a pani doktor jak jej o tym powiedziałam dopiero w komputerze zobaczyła że jestem uczulona na salicylany i przyznała mnie racje a około pół roku pozwoliła się mnie męczyć i do ginekologa wysyłała więc komu przyznać racje.
__________________

Ostatnio edytowane przez rena 880 : 30-01-2012 o 12:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 29-01-2012, 21:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Mogłabym odpowiedziec- ale nie rozumiem - kwas moczowy, czy moczany- bo to szalona rożnica.
Nie rozumiem też co Ci usunieto z powodu maloplytkowosci- są leki na podwyższenie- moze byl jakiś guz(sledziona?)
Kropli na jaskrę- dlaczego dusza, sa przeciez podawane miejscowo- nie wchłaniają się do ukladu oddechowego- zresztą jest ich wiele- lekarka wybierze na pewno odpowiednie.
Podejrzewam, ze masz jakiś zespoł wielonarządowy- ale to wymaga dokładnej diagnostyki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 29-01-2012, 21:50
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Kochana "Babcielu" byłam skierowana do Nefrologa za namową Kardiologa.Mam sprawdzić swóje nerki itd.Cukrzyca-Insulinozależna."Levemir i Miażdżyca 70% w nogach i Nadciśnienie. itd.Wesoło mi jest nie powiem.
Mocz w normie,ale sprawy Ginek.częściowo do wymiany i ja się nie godzę na taki zabieg.Nefrolog nie chciał ze mną rozmawiać.'
Powiedziałam że nie czuję się na psych.siłach,ale komfort będzie pani miała.Tłumaczę że ja od lat chodzę zlana i przywykłam do tego i radzę sobie z tą uciążliwością.
ie położe się na żadne OP.
Byłam osobą,Babcielu,że co powinno być zrobione kjładłam się do szpitala w ciągu 2-dni.Teraz mam strach itd.
Kazał przyjść za 2 miesiące z opisem Kreatyniny i Mocznika.
MÓj ojciec zmarł na raka nerek.
Co te badania wykażą.
Będę to musiał zrobić prywatnie bo siły opadają po czasie jak nasz Lekarz Rodzinny umarł.
Miło pozdrawiam.Wielkie dzięki.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 29-01-2012, 22:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

No coz. Poczytalam wypowiedzi. Przyznam szczerze, ze bedac zona i matka lekarzy, poczulam sie niekomfortowo. Wspolczuje lekarzom, ktorzy Was lecza. Faktycznie najlepszym konowalem jest google
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 29-01-2012, 22:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A moze najpierw USG nerek?jak bedziesz miala poziom kreatyniny i mocznika , to podam czy prawidlowe
Nic nie rób prywatnie, bo poziom mocznika i kreatyniny robi sie w ciągu jednego dnia.Z operacją ginekologiczną ja też wstrzymałabym się.
nie martw sie na zapas, bo niczego to nie zmieni- a moze podwyzszyć cukier.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 29-01-2012, 23:34
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Może sobie przeczytacie ten i następny post.
Nie twierdzę,że jest to obiektywna prawda,ale może warto się też nad tym zastanowić?
http://www.klub.senior.pl/showpost.p...tcou nt=29713
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 10:05
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Babcielu,bardzo a bardzo dziękuję,za wirtualną pomoc.Do Diabetologa mam termin na 24 Maja.Katastrofa.
Miło wszystkich pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 12:16
rena 880's Avatar
rena 880 rena 880 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 3 420
Domyślnie

Babcielu przepraszam za pomyłkę już poprawiłam chodziło o kwas moczowy a usunięto wszystko co nazywa się narządami rodnymi miałam 47-lat i nic rakotwórczego tak wykazało badanie , minęły już 22-lata i żyję .
Babcielu jeszcze raz muszę przeprosić że piszę na raty ale nie chciałam zanudzać moimi chorobami ale skoro pytasz muszę dodać że krople na jaskrę mogą mnie dusić z powodu astmy opiszę taką sytuacje zakraplam oczy i z mężem wychodzimy na ulicy po czasie zaczynam czuć się źle zasycha w gardle i tu czuje pragnienie a dołem boli brzuch i do toalety po chwili wszystko mija a jak mężowi mówię że właśnie źle się poczułam odpowiedział że widział jak zmieniłam się na twarzy bo samej sobie nie wierzyłam U.S .G wykazuje wszystko w normie
__________________

Ostatnio edytowane przez rena 880 : 30-01-2012 o 15:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 12:48
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał rena 880
Babcielu przepraszam za pomyłkę już poprawiłam chodziło o kwas moczowy a usunięto wszystko co nazywa się narządami rodnymi miałam 47-lat i nic rakotwórczego tak wykazało badanie , minęło już 22-lata i żyję .
Reniu, mam taka sama sytuację, usunięto mi zdrowe narządy dla zysku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 13:44
rena 880's Avatar
rena 880 rena 880 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 3 420
Domyślnie

Wiesiu bardzo się ucieszyłam że jesteś ze mną bo czułam się skrępowana już właśnie chciałam tą wypowiedź usunąć a teraz razem z Tobą już jest dobrze.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 14:06
WandaO's Avatar
WandaO WandaO jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gorzów Wlkp
Posty: 2 788
Domyślnie

Wiesiu,wytłumacz bliżej,co miałaś na myśli,bo nie pojmuję.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 15:23
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 251
Domyślnie

Nie czytałam ulotek ........do czasu. Zdarzały się nawet zasłabnięcia po lekach. Potem zaczęłam czytać dokładnie, ale co z tego, trzeba było próbować leczenia z różnym skutkiem.To raczej walka o przetrwanie.
Od dawna mam problemy z cholesterolem, jesienią podskoczyły hormony tarczycy, i również cholesterol. Zażywalam lek o nazwie XIMVE,,nie skojarzyłam bólów stawowych, mięśni,pieczenia , pomyślałam;zaostrzenie choroby zwyrodnienieniowej. Nie mogłam już chodzić, nawet zgiąć nogi w stawie kolanowym. Teraz nowy lek;ROSWERA i znów to samo, potworne bóle nawet w nocy.
Drugi lek na jelita, Duspatalin retard, gastrolog zlecił za drogi jak dla mnie-Zirid, poprosiłam lek.rodzinnego o tańszy j.wyżej. Nie dość że w sumie okazał się droższy,to dosłownie zwalił mnie z nóg. Zażyłam przed obiadem, a potem półprzytomna całe popołudnie leżałam. I tak 2 razy. Nawet w ulotce aż tak drastycznych ostrzeżeń nie było, ot senność tylko. I tak mam z większością leków, bo chorób jest kilka. Nie wiem już co mam robić, jak się ratować, jak ulżyć w cierpieniach. Wiem jedno, nie powinno było dojść do tylu schorzeń, przecież nie piłam, nie paliłam, żyłam zwyczajnie jak większość kobiet, ale każda skarga u lekarza zbywana była byle czym, żadnych badań kompleksowych, tak jak słyszę w Niemczech zdrowy pacjent jest badany nawet w szpitalu. To jest prewencja!

Wiem, że to przykre czytać takie uwagi osobom związanym jakiś sposób ze środowiskiem lekarzy,
ale dużą winę ponoszą lekarze pierwszego kontaktu.
Zwykle są to młodzi ludzie,którzy dopiero się uczą na nas.
Poza tym, te ograniczenia dot.badań.Wielu chorobom można byłoby zapobiec gdyby były regularnie badania. A u nas nawet na podstawowe badanie krwi i to jeszcze niepełne kieruje się wówczas ,gdy pacjent zgłasza się już z niepokojącymi dolegliwościami. A inne dokładniejsze badania? To już naprawdę problem.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 15:25
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał rena 880
Wiesiu bardzo się ucieszyłam że jesteś ze mną bo czułam się skrępowana już właśnie chciałam tą wypowiedź usunąć a teraz razem z Tobą już jest dobrze.
Reniu, dlaczego chciałaś usunąć, przecież, to prawda, że za pieniądze lekarz usunął mi i nie tylko mnie, zdrowe organy, poza tym jak idziesz prywatnie do lekarza, to masz tyle chorób i z takimi honorami jesteś przyjmowana, jak minister.
Idź do tego samego lekarza na NFZ, to wizyta trwa 2 minuty.
Ja miałam "przyjemność " mąż i ja / 2 osoby/ jeździć 25 km do neurologa prywatnie.
Byliśmy w gabinecie traktowani jak rodzina.

Potem ten sam lekarz zaczął przyjmować w przychodni koło naszego domu na NFZ, to ,że nas nie poznał to jeszcze nic / miał prawo, po prawie 2 letniej znajomości leczenia prywatnie/ , ale jak nas potraktował to horror.
Jak ośmieliliśmy się przyjść do przychodni finansowanej przez NFZ, a prywatnie to kto będzie chodził?

Zresztą wiele takich przypadków mogę przytaczać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 15:30
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał WandaO
Wiesiu,wytłumacz bliżej,co miałaś na myśli,bo nie pojmuję.
Zapłaciłam lekarzowi za usunięcie narządów rodnych, bo ktoś dopisał, innych charakterem pisma do badać cytologicznych, że mam komórki rakowe.
Byłam u lekarza prywatnie, poradził szybką operację za pieniądze, ale jaka opieka, pokój jednosobowy, operacja po 2 dniach pobytu.
Kochana to dopiero była opieka, szkoda, że narządy zdrowe i
lżejsza kieszeń o parę tysięcy.
Ale to już było........
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 15:31
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wiesia.
Potem ten sam lekarz zaczął przyjmować w przychodni koło naszego domu na NFZ, to ,że nas nie poznał to jeszcze nic / miał prawo, po prawie 2 letniej znajomości leczenia prywatnie/ , ale jak nas potraktował to horror.
Jak ośmieliliśmy się przyjść do przychodni finansowanej przez NFZ, a prywatnie to kto będzie chodził?

Zresztą wiele takich przypadków mogę przytaczać.

No właśnie.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 15:48
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
No właśnie.

Viko, dziwię się , że jest tak mało wpisów, czyżbyśmy tylko my trafiły na takich lekarzy?
W życiu miałam lekarzy rodzinnych, takich których do dzisiaj wspominam, ale to chyba było w innej epoce.

Ja z lekarzami , którzy leczą prywatnie, a nie mogą pacjenta wyleczyć, mam doświadczenie duże, bo 2001 roku mieliśmy ciężki wypadek samochodowy.
Jakby czuli jeszcze kasę , to do dzisiaj leczyliby na te same choroby , co po wypadku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 16:05
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie lekarze

Cytat:
Napisał Wiesia.
Viko, dziwię się , że jest tak mało wpisów, czyżbyśmy tylko my trafiły na takich lekarzy?
W życiu miałam lekarzy rodzinnych, takich których do dzisiaj wspominam, ale to chyba było w innej epoce.

Ja z lekarzami , którzy leczą prywatnie, a nie mogą pacjenta wyleczyć, mam doświadczenie duże, bo 2001 roku mieliśmy ciężki wypadek samochodowy.
Jakby czuli jeszcze kasę , to do dzisiaj leczyliby na te same choroby , co po wypadku.


Wiesiu , ja mam tyle doświadczeń z lekarzami,że nie wiem od czego zacząć...
Tych dobrych i tych złych i bardzo,bardzo złych...


Dlatego tylko czytam (na razie)

Z tych dobrych wspomnę o naszej Babcieli ,która do ostatnich chwil telefonicznie dopytywała o stan córci i instruowała co robić ,o co prosić ,nawet ...czego żądać.
Bezcenne


Natomiast ,jeśli chodzi o moje problemy ze zdrowiem ,to kieruję się zasadą ograniczonego zaufania.
Chce mi się każdy mój problem skonsultować u kilku specjalistów.
Dużo czytam o medycynie alternatywnej (niektóre metody stosuję , leki również)
Na razie udaje mi się tym sposobem jakoś unikać większych blędów.
Kilka lat temu np.małą zmianę (pierwszy z lekarzy okreslił ją jako podejrzaną i skierował na oddz. chirurg.),nie usunęłam ,ale po trzeciej konsultacji.

No i dodam,że nadal nie biorę statyn Pilnuję za to diety .
Wyniki co jakiś czas wykazują ,że ogolny "stoi " w miejscu zły jest taki sobie (ale też nie wzrasta)
dobry wzrósł ,natomiast trójglicerydy spadły na łeb i szyję.
To co ostatnio (od 3 mies) stosuję to Red Yeast Rice
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 16:14
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał marion
Wiesiu , ja mam tyle doświadczeń z lekarzami,że nie wiem od czego zacząć...
Tych dobrych i tych złych i bardzo,bardzo złych...


Dlatego tylko czytam (na razie)

Z tych dobrych wspomnę o naszej Babcieli ,która do ostatnich chwil telefonicznie dopytywała o stan córci i instruowała co robić ,o co prosić ,nawet ...czego żądać.
Bezcenne
Marion, nie miałam przyjemności pisać z Babciąelą, przepraszam, jak coś ja dotknęło osobiście, dlatego napisałam , że też miałam wspaniałych lekarzy, ale to ta starsza ekipa.
Dzisiaj ważny jest szmal, a pacjent, ważne aby płacił i nie marudził.
Ja jak mam iść , to wpadam w dół, jestem tak zestresowana, bo nigdy nie wiem jak zostanę potraktowana.

Marion dzisiejsi lekarze, to hańba dla tego zawodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 16:26
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie Lekarze

Cytat:
Napisał Wiesia.
Marion, nie miałam przyjemności pisać z Babciąelą, przepraszam, jak coś ja dotknęło osobiście, dlatego napisałam , że też miałam wspaniałych lekarzy, ale to ta starsza ekipa.
Dzisiaj ważny jest szmal, a pacjent, ważne aby płacił i nie marudził.

Marion dzisiejsi lekarze, to hańba dla tego zawodu.

W niektórych przypadkach zgadzam się w 100% z Tobą

Diagnozowanie Natalki i kilka epizodów z Jej leczenia to potwierdza .
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.