menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 08-05-2009, 23:07
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Domyślnie

Nad aspartamem przeprowadzono łącznie 165 różnych badań w różnych laboratoriach i ośrodkach. Wyniki połowy z nich utrzymywały, że słodzik jest zdrowy, natomiast reszta wyników - iż są wątpliwości co do nieszkodliwości slodziku. Te badania, które podważały zapewnienia o szkodliwości aspartamu finansowano z funduszy pozarządowych oraz prywatnych niezwiązanych z producentem słodziku. Producentem aspartamu jest firma GD Searle, która sponsorowala część badań (tę, która stwierdzala brak szkodliwośći).
Wynika, że o szkodliwości bądź jej braku decydują interesy ....
Informację podaję za Ralph G.Walton, "Survey of Aspartame Studies: Correlation of Outcome and Funding Sources", 1998,
http://www.dorway.com/peerrev.html
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 12-05-2009, 21:50
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=4lpxM...e=channel_page
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 12:55
monkmin monkmin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 7
Domyślnie

Duzo materialow o szkodliwosci aspartamu mozna znalezc na you tube.

Inna ciekawostka: glutaminian sodu, wystepujacy glownie w wegecie czy plynnej madze do zup, jest rowniez bardzo szkodliwa substancja, powodujaca obumieranie komorek mozgowych (wysokie ryzyko zachorowania na chorobe Alzhaimera).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 13:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Za co się wziąść do jedzenia to szkodzi!!
Życie też szkodzi, oddychanie szkodzi!!
Lepiej się nie rodzić.!
To też szkodzi!
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 13:01
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Nie dajmy się zwariowac.Przecież wkrótce nie będziemy mogli oddychac.Gdybyśmy zbadali skład tego co wdychamy,to tylko do trumny!!Ja uważam,ze skoro dożyłam "sędziwego wieku" nie czytając (no prawie) różnych składów czegoś tam,to chyba nie jest aż tak żle
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 13:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

ha, ha ha ha ha ha
To samo w jednym czasie!!!
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 13:03
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
ha, ha ha ha ha ha
To samo w jednym czasie!!!
Też się uśmiałam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 13:30
monkmin monkmin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 7
Domyślnie

Nie chodzi tu o wariowanie, ale swiadomosc ludzi.
Wczesniej sie nie mowilo o szkodliwosci niektorych skladnikow. Wczesniej powietrze bylo mniej zatrute. Pozywienie bylo mniej zatrute.
Moze dzieki temu ludzi dozywaja i dozywali sedziwego wieku.
Spojrzcie na statystyki: jeszcze 40 lat temu zachorowalnosc na raka wynosila 2-3 na 100 osob. W tej chwili to 1 przypadek zachorowalnosci na 2-3 osoby.
Jesli wiemy co jest szkodliwe, dlaczego nie mozna tego ograniczyc lub zamienic na cos innego?
A co z mlodym pokoleniem?
Nie lepiej ich uswiadomic, co moze zwiekszac ryzyko zachorowan?
Kazdy jest odpowiedzialny za swoje zdrowie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 13:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał monkmin
Nie chodzi tu o wariowanie, ale swiadomosc ludzi.
Wczesniej sie nie mowilo o szkodliwosci niektorych skladnikow. Wcześniej powietrze było mniej zatrutePozywienie bylo mniej zatrute.
Moze dzieki temu ludzi dozywaja i dozywali sedziwego wieku.
Spojrzcie na statystyki: jeszcze 40 lat temu zachorowalnosc na raka wynosila 2-3 na 100 osob. W tej chwili to 1 przypadek zachorowalnosci na 2-3 osoby.
Jesli wiemy co jest szkodliwe, dlaczego nie mozna tego ograniczyc lub zamienic na cos innego?
A co z mlodym pokoleniem?
Nie lepiej ich uswiadomic, co moze zwiekszac ryzyko zachorowan?
Kazdy jest odpowiedzialny za swoje zdrowie...
Nie wiem gdzie mieszkasz. Moje miejsce zamieszkania jest widoczne i na temat zatrucia powietrza nie truj Kilka lat temu powietrzem można było się swobodnie pożywić spożywając połowę lub więcej tablicy Mendelejewa. Teraz jest o niebo lepiej. Czytałem hasła "Cukier krzepi" "Tylko szopienicka margaryna jest zdrowa" i wiele innych. Teraz jest odwrotnie. W nosie mam takie artykuły. Może mówią prawdę może nie, kto to wie. Nie jestem naukowcem.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 14:23
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał monkmin
Duzo materialow o szkodliwosci aspartamu mozna znalezc na you tube.

Inna ciekawostka: glutaminian sodu, wystepujacy glownie w wegecie czy plynnej madze do zup, jest rowniez bardzo szkodliwa substancja, powodujaca obumieranie komorek mozgowych (wysokie ryzyko zachorowania na chorobe Alzhaimera).

Możliwe że tak jest - ale .... gdybyśmy przed jedzeniem chcieli wszystko dokładnie studiować to porostu człowiek by zwariował, bo czego się tkniesz jest szkodliwe, więc nie dajmy się zwariować !!
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 14:25
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zadam jedno zasadnicze pytanie. Skoro teraz wszystko jest szkodliwe, to czemu przeciętna życia jest dłuższa??
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 14:40
monkmin monkmin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 7
Domyślnie

Powiem tak Tadeuszu:
Ludzie sa bardziej swiadomi tego co jedza, prowadza zdrowszy styl zycia, stosuja suplementy diety. Kiedys nie bylo spa, ludzie nie chodzili do sanatorium, nie chodzili do silowni czy na roznego rodzaju gimnastyke.
Spojrz prosze na statystyki umieralnosci lub zachorowalnosci.
Co z tego, ze ludzie zyja dluzej... skoro wiekszosc jest schorowana.
Jesli zas chodzi o powietrze, daj mi prosze dowody na to, ze jest ono mniej szkodliwe teraz niz kilkadziesiat lat temu.
Czy wczesniej mielismy tyle aut lub fabryk co dzis? W jaki sposob to powietrze sie oczyscilo, skoro twierdzisz, ze kiedys bylo bardziej zanieczyszczone niz obecnie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 15:39
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał monkmin
Powiem tak Tadeuszu:
Ludzie sa bardziej swiadomi tego co jedza, prowadza zdrowszy styl zycia, stosuja suplementy diety. Kiedys nie bylo spa, ludzie nie chodzili do sanatorium, nie chodzili do silowni czy na roznego rodzaju gimnastyke.
Spojrz prosze na statystyki umieralnosci lub zachorowalnosci.
Co z tego, ze ludzie zyja dluzej... skoro wiekszosc jest schorowana.
Jesli zas chodzi o powietrze, daj mi prosze dowody na to, ze jest ono mniej szkodliwe teraz niz kilkadziesiat lat temu.
Czy wczesniej mielismy tyle aut lub fabryk co dzis? W jaki sposob to powietrze sie oczyscilo, skoro twierdzisz, ze kiedys bylo bardziej zanieczyszczone niz obecnie?
Cóż w dalszym ciągu nie wiem z kim dyskutuję??? Kobieta, mężczyzna? Gdzie mieszkasz? na księżycu? Kiedyś mając dwadzieścia lat ktoś umierał na "coś" do lekarza nie chodził bo nie choruje (widocznie) daleko itd. Pewnie chorował ale w statystykach nie.. Jak mam udowodnić kwadraturę koła lub 2x2=4. Kilka lat temu rano wytarłem kurze i w południe można było w tym miejscu pisać palcem. Teraz po kilku dniach. To samo z myciem okien. Kiedyś po kilku tygodniach "świata" nie było widać obecnie wytrzymuje kilka miesięcy. Swojego czasu podawali w radio zanieczyszczenie powietrza i
CO2 przekroczone o np 2000%
CO przekroczone o 1000%

itd itp.
Może odezwie się paru mieszkańców Śląska dla potwierdzenia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 16:02
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Cóż w dalszym ciągu nie wiem z kim dyskutuję??? Kobieta, mężczyzna? Gdzie mieszkasz? na księżycu? Kiedyś mając dwadzieścia lat ktoś umierał na "coś" do lekarza nie chodził bo nie choruje (widocznie) daleko itd. Pewnie chorował ale w statystykach nie.. Jak mam udowodnić kwadraturę koła lub 2x2=4. Kilka lat temu rano wytarłem kurze i w południe można było w tym miejscu pisać palcem. Teraz po kilku dniach. To samo z myciem okien. Kiedyś po kilku tygodniach "świata" nie było widać obecnie wytrzymuje kilka miesięcy. Swojego czasu podawali w radio zanieczyszczenie powietrza i
CO2 przekroczone o np 2000%
CO przekroczone o 1000%

itd itp.
Może odezwie się paru mieszkańców Śląska dla potwierdzenia.
Wiesz Tadziu ! jeśli ktoś nie mieszkał tu gdzie my - to nawet nie są w stanie tego sobie wyobrazić. Dziś jest zdecydowanie lepsze i mniej zanieczyszczone powietrze. Przed laty kiedy wracałam z nad morza to w pewnym odcinku drogi mogłam nawet nie patrzeć- a już czułam że zbliżam się do domu - to się po prostu czuło !!!
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 16:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jadziu dzięki. Pewnie bym znalazł potwierdzenie w necie lecz nie chce mi się szukać. Sama prawda to co napisałaś. Z pamięci mogę wymienić pewne miejscowości gdzie uderzało to "przyjemne powietrze" Zawiercie, Tychy, przed Gliwicami. Cóż tajemnicza osoba nie chce w przybliżeniu podać gdzie się znajduje.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 17:16
monkmin monkmin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 7
Domyślnie

Tadeuszu, nie jestem tajemnicza osoba. Mieszkam w roznych czesciach Europy, pochodze z Dolnego Slaska. Z powodu mojej pracy duzo podrozuje.Glownie jednak przebywam w duzych aglomeracjach.
link basi111 mowi sam za siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 17:26
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał monkmin
Tadeuszu, nie jestem tajemnicza osoba. Mieszkam w roznych czesciach Europy, pochodze z Dolnego Slaska. Z powodu mojej pracy duzo podrozuje.Glownie jednak przebywam w duzych aglomeracjach.
link basi111 mowi sam za siebie.
Widzisz ja żyję i mieszkam w tym samym miejscu i wiem jak to wyglądało parę lat temu i teraz. Pamiętam też Zagłębie Ruhry. Filmik każdy może zmanipulować. Nosa który pamięta zapach sprzed kilku lat i obecnie nie zmanipuluje się.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 20:22
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witam,nawiązując do tego tematu to ja sie też odezwię.Ja jestem z dziada pradziada urodzona i wychowana na tym czarnym Sląsku i na temat zanieczyszczen to mozna wtedy było pisać grube księgi.Nikt na to nie reagował-podstawa to dużo węgla i pieniądze.Zawsze mówiłam że kiedyś tego węgla braknie.Węgla nie brakło ale wydobywanie jest coraz drozsze.Srodowisko się zmieniło i to bardzo-począwszy od Bogucic,Załeża dalej w kierunku Chorzowa kop. Gotwald.Chorzów wielka Huta Kościuszko,zlikwidowane w kierunku Bytomia po prawej stronie same nieużytki były dziś Centrum Handlowe.Sam Bytom w ruinie mało kto pamieta te piękne Delikatesy przy więzieniu.W okresie świąt w latach 1955 to były cytrusy i ananasy jako dziewuszka mam to dziś jeszcze przed oczyma i te zapachy.Może dalej pojedziemy w kierunku Rudy Sląskiej za Chebziem stawy przy dawnej Kopalni Paweł nic nie ma a co jest wielkie Zakłady Masarskie,na cały region Sląska.Wtedy gdy się wyjechało z tego regionu na parę dni pociągiem to wjeżdzając od strony Tarnowskich Gór już się to czuło w płucyskach.Kto tam nie mieszkał-lub mieszkał krotko co taki ludż może na temat naszych warunków powiedzieć Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 08:19
monkmin monkmin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 7
Domyślnie

A ja myslalam, ze rozmawiamy ogolnie o powietrzu, nie wg regionizacji.
Nie bede z wami polemizowac. Fakt, nie mieszkalam w waszych regionach. Ale mieszkalam w wielu innych miejscach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.