menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 23:12
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Basiu to trzeba mnie bylo widziec pare lat temu jak jeszcze nie mialam problemow,to byly włosy.A pani jest po prostu niegrzećzna i zle wychowana,a my nie jestesmy panie niedołężne co to nie wiedzą gdzie szukac potrzebnych informacji.Spokojnej nocy wszystkim życze i kolorowych snow.Name:  10.gif
Views: 82
Size:  2.7 KB
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 23:21
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Post

Jakkolwiek bym nie napisała to i tak by wyszlo to samo co napisaly moje poprzedniczki , zgadzam sie z nimi Zas pani ,ktora napisała to cos powinna wyciągnąc własciwe wnioski a nie obrazac się. I na drugi raz solidnie sie przygotowac aby nie pisac dla samego pisania. Małgoś nie martw sie jak ci ta meno cos tam przejdzie to ci włoski wróca , moze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 23:36
ja-ninka ja-ninka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 56
Post

Pomysł, że sama to napisałam jest na Twoim poziomie, bo tylko tak może wnioskować osoba zakompleksiona. Zaatakowałam- to za dużo- zwyczajnie się odniosłam. Osobiście to arczia zaatakowała autorkę!!!! A cala sytuacja przypomina mi problem rodem z polityki, dokładnie z PiS. Kiedy zapytać przeciętnego rozmówcy, dlaczego nie lubi PiS, to nie potrafi podać ŻADNYCH racjonalnych argumentów, tak jest w tym przypadku. Arczia przypomina stereotypową panią w średnim wieku, która bezpodstawnym krytykanctwem poprawia sobie samopoczucie. Dlaczego miałabym pisać prywatnie, skoro te głupawe komentarze ciągle pisane są na forum. Podstawowa zasada (ja również biorę ją pod uwagę i dlatego piszę tu): odzywasz się na forum- licz się z tym, że forum ci odpowie!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 17-11-2007, 23:57
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

no i forum odpowiedziało - wystarczy poczytać powyżej Pani wypowiedzi

Ostatnio edytowane przez arczia : 18-11-2007 o 00:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 18-11-2007, 00:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał ja-ninka
tak elizka, zgadzam się. Skąd tylko tyle zjadliwości w niektórych postach?? To forum istotnie różni się od innych mi znanych, chciałabym, żeby tak zostało.

POZDRAWIAM
To rozmawiaj merytorycznie ,a nie pouczaj .jakby mało mnie interesuje co ty bys chciala
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 18-11-2007, 00:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał ja-ninka
Pomysł, że sama to napisałam jest na Twoim poziomie, bo tylko tak może wnioskować osoba zakompleksiona. Zaatakowałam- to za dużo- zwyczajnie się odniosłam. Osobiście to arczia zaatakowała autorkę!!!! A cala sytuacja przypomina mi problem rodem z polityki, dokładnie z PiS. Kiedy zapytać przeciętnego rozmówcy, dlaczego nie lubi PiS, to nie potrafi podać ŻADNYCH racjonalnych argumentów, tak jest w tym przypadku. Arczia przypomina stereotypową panią w średnim wieku, która bezpodstawnym krytykanctwem poprawia sobie samopoczucie. Dlaczego miałabym pisać prywatnie, skoro te głupawe komentarze ciągle pisane są na forum. Podstawowa zasada (ja również biorę ją pod uwagę i dlatego piszę tu): odzywasz się na forum- licz się z tym, że forum ci odpowie!!!
Przeczytaj jeszcze raz co napisałaś i powtorz sobie siedem razy przed snem.Wycieczki odnoszace się do kompleksów pomijam milczeniem ...oraz spuszczam zasłone milosierdzia!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 18-11-2007, 00:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Hih...o le !! Kurcze ,co jest ?
Jak ja się staję w szranki ,to mi przyświeca przyszłość Polski,mateńki mojej ukochanej...
A Wam moje miłe ,jedynie własna ...hmmm...będę żartować,uwaga....par excellence...łysina..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 18-11-2007, 00:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie No dobra ...........

Anielko grzeszysz bo masz dużo włosów na głowie, włosy masz ok. Nie chcę się mądrzyć ale słyszlam, ze bardzo dobrze robi na wzmocnienie włosów nafta kosmetyczna, próbowałyście?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 18-11-2007, 00:37
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Basiu ale przed klopotami mialam jeszcze raz tyle i ciągle wypadaja,mamich pelno na rzebieu,w wannie przy myciu glowy.Nafty probowalam,wtedy kiedy chorowalam na nadcZynnos/około 20 lat temu-tez wypadaly/Dobrze ,ze nie wylysialam.Pozdrówka i naprade ide do łożeczka.Spokojnej nocy.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 18-11-2007, 00:38
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał ja-ninka
. Kiedy zapytać przeciętnego rozmówcy, dlaczego nie lubi PiS, to nie potrafi podać ŻADNYCH racjonalnych argumentów, tak jest w tym przypadku. odzywasz się na forum- licz się z tym, że forum ci odpowie!!!

"Racjonalne argumenty" - dla każdego dyskutanta tutaj to sa właśnie jego argumenty.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 18-11-2007, 00:56
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No niezupelnie tylko jego ,po prostu racjonalne
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 19-11-2007, 13:38
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Na włosy można kupić ziołowy płyn do wcierania w skórę głowy (u Bonifratrów) - dobry, stosuję. Dobrze jest płukać włosy po umyciu w ziołach i tak zostawiać do wyschnięcia, ale to nie każdemu odpowiada, bo trochę kłopotliwe i czasochłonne. Dobrze jest przed myciem robić sobie maseczki z żółtka, paru kropel cytryny i oliwy z oliwek. Wciera się w skórę, nakłada na włosy jakieś coś polietylenowe, okręca ręcznikiem i trzyma min. 2 godziny.
Dobrze jest robić masaż głowy - wspomaga ukrwienie.
Jest naprawdę masa różnych dobrych rad, są one też skuteczne, ale wymagają dużo cierpliwości. Poprawę można zauważyc dopiero po mniej więcej pół roku...
Wg moich Chińczyków osłabione włosy mogą wiązać się równiez z osłabieniem pracy nerek. Jeżeli więc podchodzić do sprawy "od podstaw", to trzeba by zadbać o zdrowy styl życia.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 19-11-2007, 14:13
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie kilka uwag

1. ja-ninka nie jest autorką komentowanego artykułu
2. pod każdym tekstem znajduje się link "Zastrzeżenia odpowiedzialności" - sugeruję zapoznanie się z jego zawartością, a także z nazwą działu w której znajduje się artykuł (Uroda a nie zdrowie). Z natury rzeczy artykuły w tym dziale nie są przekrojowymi poradami zdrowotnymi, dotyczączymi na przykład wszystkich aspektów łysienia. Ten konkretny artykuł miał jedynie zasygnalizować istnienie związku między menopauzą i łysieniem a nie stać się kompleksowym opracowaniem na temat łysienia w ogóle

Nieścisłości w artykule zostały skorygowane, zgodnie z sugestią dodaliśmy także drugą nazwę specyfiku (obie równolegle fukcjonują na polskim rynku).

Co do tematu "wypadanie włosów a niedoczynność tarczycy", to temat komentowania artykułu jest inny ale chętnie przekażę że jest zainteresowanie właśnie takim związkiem.

Bardzo proszę o nie kruszenie kopii o krytykę artykułów - jest ona potrzebna i bardzo się przydaje ich autorom Sugeruję, by uwagi co do merytorycznych błędów i nieścicłości wysyłać także na adres e-mail redakcji dostępny tu: http://www.senior.pl/kontakt/ lub skorzystać z formularza zgłaszania uwag i błędów znajdującego się na dole strony. Na pewno przyspieszy to prace nad ewentualnym korygowaniem/poprawianiem tekstów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 19-11-2007, 17:45
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał admin
Bardzo proszę o nie kruszenie kopii o krytykę artykułów - jest ona potrzebna i bardzo się przydaje ich autorom Sugeruję, by uwagi co do merytorycznych błędów i nieścisłości wysyłać także na adres e-mail redakcji dostępny tu: http://www.senior.pl/kontakt/ lub skorzystać z formularza zgłaszania uwag i błędów znajdującego się na dole strony. Na pewno przyspieszy to prace nad ewentualnym korygowaniem/poprawianiem tekstów.

Tak jest, ale co innego popsioczyć na forum, a co innego "'uprzejmie donoszę" )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 19-11-2007, 17:50
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Wg moich Chińczyków osłabione włosy mogą wiązać się równiez z osłabieniem pracy nerek. Jeżeli więc podchodzić do sprawy "od podstaw", to trzeba by zadbać o zdrowy styl życia.

moja przyjaciółka dopadła w Kanadzie Chińczyka - z tzw chińskiej medycyny i wypadanie włosów z jakim się zgłosiła wytłumaczył nadmiernym piciem herbaty i prawdopodobnym uczuleniem na nią. Podobno przeszło jej, jak przestała pić - a poniżej 6 szklanek dziennie nie schodziła
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 19-11-2007, 18:09
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Archia,

Ja nie jestem lekarzem medycyny chińskiej, jestem tylko amatorem-czytaczem i poniekąd jej fanem
Z tego, co przeczytałam wynika, że problemy z włosami (matowe, kruche, wypadające, przedwczesna siwizna), to osłabienie nerek (brak yang), jak też osłabiona wątroba i śledziona. Taki stan może być spowodowany niewłaściwym odżywianiem i silnym stresem.
Zalecane są ciepłe, rozgrzewające posiłki, spokój (oni zalecają odpowiednie ćwiczenia i medytację), ciepło.
Herbata wg chińskiej medycyny należy do napojów wychładzających organizm, czyli powodujących jego osłabienie. Oni co prawda piją sporo herbaty, ale stosują całkiem inną, zrównoważoną dietę. My zaś, z ich punktu widzenia, odżywiamy się i tak wyjątkowo niezdrowo, więc herbata nam tylko szkodzi.
To trochę za skomplikowane do opisania w poście, więc nie będę się rozwodzić.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 19-11-2007, 18:38
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

a to ciekawe - większość z nas pija herbatkę - na rozgrzanie - a tymczasem... coś w tej chińskiej medycynie jest - ma TYYYLE lat !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 20-11-2007, 02:07
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Cytat:
Napisał arczia
Tak jest, ale co innego popsioczyć na forum, a co innego "'uprzejmie donoszę" )

ja to wiem - ale zachęcam do tego drugiego, bo będzie z większym pożytkiem
zresztą przygotowujemy ułatwienia żeby "to drugie" robićteż jednym kliknięciem )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 21:29
Krystyna01's Avatar
Krystyna01 Krystyna01 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 155
Domyślnie

Blanko, zainteresowała mnie informacja o roli nerek i ich osłabieniu objawiającym się kłopotami z włosami. Gdzie mogłabym się na ten temat dowiedzieć więcej? Może jakis tytuł książki, linki na dobre strony itp. Będę wdzięczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 22:52
Joanna52 Joanna52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 3
Domyślnie

Od 2 lat stosuje szampon DERMENA (do nabycia w aptekach),
od tego czasu skonczył się problem z wypadaniem włosów.
Polecam takze żel o tej samej nazwie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
menopauza kristof 1970 Menopauza/Andropauza 242 09-02-2023 13:01
Menopauza admin Menopauza/Andropauza 5 13-03-2019 13:30
Farby do włosów Basia. Kosmetyki 201 26-02-2018 11:21
Menopauza i HTZ – tematy nadal nieznane - komentarze Basia. Ogólny 5 17-06-2007 21:37
Menopauza a zdrowie kobiety - komentarze Basia. Ogólny 0 28-03-2007 15:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.