menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 22-06-2009, 23:56
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Jak dobrze, ze mozna dowiedzieć się takich rzeczy na tym forum, ja tez od pewnego czasu mam bóle barku i calej lewej ręki, do tabletek podchodzę bardzo nieufnie, a wiem ,że mam zwyrodnienia kregów szyjnych, kilka lat temu powodem tych zwyrodnień były zawroty głowy, Bylam na akupunkturze i biorezonansie, pomogło, do dzisiaj nie mam zawrotow i bólu głowy, a teraz od 2 tygodni boli mnie ręka, zamierzam znow skorzystać z biorezonansu, a jak nie pomoze pojdę na akupunkturę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 00:13
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Miałam podobne objawy,odczucie takie jakbym miała opuszki sparzone.Pani neurolog stwierdziła,mimo że nie było widoczne na prześwietleniu,że jednak górne kręgi,gdzieś uciskają na nerwy.Była rehabilitacja i masaże,na dłuższy czas przeszło.Teraz zaczynam odczuwać mrowienie do dretwienia,jak dłuższy czas siedzę przy komp.Myślę że znowu przydałaby się rehabilitacja,ale jeszcze nie zgłaszałam lekarzowi.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 09:12
Daro Daro jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Daro u Ciebie przewodnictwo n posrodkowego- wskazane
Witam, dzięki za info, ale prosiłbym o szersze opisanie hasła "przewodnictwo n posrodkowego" ponieważ nie rozumiem sformułowania. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 14:58
fredzia44's Avatar
fredzia44 fredzia44 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 655
Domyślnie

Dziękuję babcielu za diagnoze .Chętnie bym sie przeniosła do przychodni w której przyjmujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 25-06-2009, 18:50
JAGODA57's Avatar
JAGODA57 JAGODA57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 585
Domyślnie

Też bym się przeniosła do przychodni "babcieli",gdyby oczywiście odległości były inne.
U mnie prawie dobrze.Tylko mały palec jeszcze szwankuje.
Stwierdzono :
Sklioza prawostronna kręgosłupa szyjnego.Cechy wielopoziomowej dyskopatii C4/C5/C6/C7,z obecnością osteofitow na krawędziach przednich i tylnych sąsiadujących trzonów kręgowych.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych.
Brałam zastrzyki 2 razy dziennie.Teraz chodzę na rehabilitację,codziennie po 3 zabiegi:solux czerwony,wyciąg szyjny i masaż.
Kupiłam też sobie poduszkę ortopedyczną do spania.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich tu zaglądających,szczególnie naszą kochaną "babcielę".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 17:19
Pr3z3s87 Pr3z3s87 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 1
Domyślnie

Od kilku dni drętwieje mi lewa reka od łokcia ku dłoni ,palce (mały i serdeczny) cały czas sa dretwe i połowa dłoni. drętwota nasila sie gdy opieram łokiec np o blat biurka. Z GÓRY DZIEKUJE ZA PORADE!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 10-07-2009, 13:17
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pr3z3s87
Od kilku dni drętwieje mi lewa reka od łokcia ku dłoni ,palce (mały i serdeczny) cały czas sa dretwe i połowa dłoni. drętwota nasila sie gdy opieram łokiec np o blat biurka. Z GÓRY DZIEKUJE ZA PORADE!!

Możesz mieć problem z krążeniem, lub z kręgosłupem szyjnym, zasięgnij porady lekarza.
Zyczę zdrowia.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 11-07-2009, 15:55
amelka722 amelka722 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pr3z3s87
Od kilku dni drętwieje mi lewa reka od łokcia ku dłoni ,palce (mały i serdeczny) cały czas sa dretwe i połowa dłoni. drętwota nasila sie gdy opieram łokiec np o blat biurka. Z GÓRY DZIEKUJE ZA PORADE!!

To prawdopodobnie nie jest od kregosłupa szyjnego. Problem tkwi najprawdopodobniej w rowku nerwu łokciowego. Występuje tam ucisk na nerw łokciowy, ktory unerwia wlaśnie palce maly i serdeczny. Inna możliwość, to ucisk tego nerwu w kanale Guyona czyli w okolicy nadgarstka. Wbrew obiegowej opinii, najrzadziej przyczyną dretwienia rąk są zmiany w kręgoslupie szyjnym. O wiele cześciej sa to zespoly uciskowe nerwow lokciowego lub pośrodkowego.
Co należy zrobic? Poprosic o skierowanie na badanie EMG nerwu łokciowego i z wynikiem udac się do neurochirurga.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez amelka722 : 11-07-2009 o 17:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 11-07-2009, 21:53
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Istotnie jest to zespół n. Lokciowego w wyniku ucisku tego nerwu w rowku nLokciowego. Ale z praktyki, jednak najczesciej mam do czynienia z zespołami w przebiegu zmian w kregoslupie szyjnym. Jeszcze poprawka nie EMG tylko przewodnictwo odpowiedniego nerwu.Skierowanie na to przewodnictwo daje n-chirurg. EMG robi sie tylko w przypadku ewidentnych zmian w samym mięsniu(np,miastenia, lub w przypadku uszkodzenia m. bez zmian w przewodnictwie)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 01-10-2014, 12:41
Patricia's Avatar
Patricia Patricia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Wieś
Posty: 5
Domyślnie

Witam, ostatnio pośliznęłam się schodząc po schodach i upadłam, zjeżdzajac z impetem w dół.. stukłam cały kręgosłup którego uraz odczuwam do dziś, przy zginaniu się np do przodu czy podczas sidzenia, jak siedzę prosto to jest Ok, jak się zginam to nie. Co gorsza pojawiły się drętwienia palców u stóp i dłoni co wzbudziło moje podejrzenia i znalazłam potencjalną listę chorób.. http://www.biomedical.pl/objawy-chor...i-stop-85.html – potem dotarałm do tekstu, gdzie był filmik i pani doktor mówiła o jakiś zabiegach obciążających czy jakiś tak.. i jak widzę, warto wykonać te specjalne testy z tym że gdzie mam się udać? Mieszkam przy granicy z ukrainą gdzie u nas no bądźmy szczerzy z ośrodkami jest marnie, jedynie lublin ale to i tak daleko :/// teraz to nie wiem co mam robić :/ moja wieś to prawdziwe bez ludzie z jedną apteką........
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 01-10-2014, 20:09
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

No, niestety trzeba zrobić prześwietlenie kregosłupa szyjnego i ledzwiowo- krzyżowego.
Polecam Revitanerw-przeczytajcie ulotkę- można dostac bez recepty-likwiduje przede wszystkim dretwienia palcow .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 01-10-2014, 22:44
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

No a co ja mam powiedzieć, jak codziennie wstaje z oboma rękami zdrętwiałymi.
Tzn. jakiś czas leżę z wyciągniętymi wzdłuż ciała, pomału minuta po minucie zdrętwienia ubywa.
Prawdopodobnie to miażdżyca, to samo jest z palcami u stóp
ale tylko gdy ciut za długo są w butach z pełnymi czubkami.
Nieraz to nawet czucia nie mam, szczególnie w dużych palcach.
Biorę od lat Polfilin - domowa mi przypisała.
To jest bardzo wnerwiające, ale nauczyłam się z tym żyć.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 02-10-2014, 19:12
Irenka 26's Avatar
Irenka 26 Irenka 26 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Gliwice,śląskie, Polska
Posty: 4 047
Domyślnie

Mam także podobne objawy-szczególnie ręce....to naprawdę niemiłe! Czasem budzę się w nocy i zupełnie nie czuję dłoni-martwa, jak kłoda! Obiecałam sobie, że zajmę się tym, ale obecnie mam tylu innych specjalistów, że ciągle brak czasu na kolejnego....A załatwienie czegokolwiek w służbie zdrowia to naprawdę wyzwanie-trzeba mieć ''końskie zdrowie'', aby się leczyć....A tak humorystycznie to wszystkie części zamienne przydałyby się~~
__________________
IRENKA 26
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 31-07-2018, 17:18
sszklener sszklener jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 1
Domyślnie emg - cieśń nadgarstka

Wygląda na to że to cieśń. Mnie budziło w nocy, drętwiały 3 palce. Zrobiłem badanie elektromiograficzne i wyszła cieśń teraz jestem po zabiegu i nic nie dokucza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 31-07-2018, 21:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

ZCN- zdarza się coraż częściej- ale nie zawsze drętwienie rąk jest tym zespołem- wazne jest badanie przewodnictwa nerwu posrodkowego ewenualnie nerwu lokciowego(ale to juz inny zespół).. Pozdrawiam i słuze radami, bo akurat te dolegliwości są domeną neurologa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 01-08-2018, 13:37
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 593
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Pozdrawiam i słuze radami, bo akurat te dolegliwości są domeną neurologa
Skorzystam z okazji. Dużo jeżdżę na rowerze. Ostatnio zauważyłam, że po przejechaniu ok. 15 km, drętwieją mi palce rąk. Czasem muszę zsiąść i pomachać, pozginać, rozmasować - zwykle wystarcza na krótko. Poza dłuższą jazdą na rowerze takich dolegliwości nie odczuwam.
Dziękuję z góry.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 01-08-2018, 19:56
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

To bez znaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 01-08-2018, 23:00
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
ZCN- zdarza się coraż częściej- ale nie zawsze drętwienie rąk jest tym zespołem- wazne jest badanie przewodnictwa nerwu posrodkowego ewenualnie nerwu lokciowego(ale to juz inny zespół).. Pozdrawiam i słuze radami, bo akurat te dolegliwości są domeną neurologa
Babcielu,leczę się u neurologa i mimo zglaszanych dolegliwości podobnych nieco do wymienianych tu,nie otrzymałam skierowania na żadne badanie. Usłyszałam,że to
od kręgosłupa szyjno piersiowego,gdzie istotnie mam zmiany.Po paru minutach pisania odczuwam najpierw mrowienia w kręgach,potem drętwieją i bolą dłonie,,jesli w porę nie przerwię,przypłacę bólem głowy.
Natomiast bardzo drętwieją mi ręce gdy są opuszczone nieruchomo wzdłuż tułowia,czasem także w nocy. Pojawił się także problem przykurczu III i IV palca prawej dłoni po nocnym spoczynku.
Zgadzam się ze zdaniem Irenki,cyt.''.A załatwienie czegokolwiek w służbie zdrowia to naprawdę wyzwanie-trzeba mieć ''końskie zdrowie'', aby się leczyć....A tak humorystycznie to wszystkie części zamienne przydałyby się'' .Od lat mam z tym problem,cud że jeszcze żyję i chodzę,ale coraz mi ciężej.
Pozdrawiam dr.Elu/jaka szkoda,że nie mieszkasz bliżej /
Pozdrawiam wszystkich chorych.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 18-12-2018, 15:01
Faldony Faldony jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 110
Domyślnie

Witam,
Mi też czasem drętwieją dłonie i stopy - mam problemy z kręgosłupem (wada wrodzona). Leki pomagają tylko na ból, dzięki zastrzykom nie czuję bólu i blokady, która utrudnia mi chodzenie. Najlepszym i długoterminowym sposobem na radzenie sobie z tego typu dolegliwościami jest regularna fizjoterapia.
Jeśli jesteś z Wrocławia, polecam Ci wizytę w Global Therapy - pan Grzegorz zajmuje się takimi problemami.
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 27-12-2018, 08:31
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Może brakuje Ci magnezu? Zdarzały mi się takie sytuacje z tego powodu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy sa w polsce wybitni chirurdzy ręki? grazyna Choroby, badania, terapie 2 21-08-2008 22:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.