menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Gry
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 23:45
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie Kącik układaczy puzzli


Kilka lat temu połknąłem bakcyla, który się nazywa PUZZLE
Długie, jesienne i zimowe, dni i wieczory wypełniam układaniem, tych maleńkich elementów i sprawia mi to dużą frajdę. Jest to wspaniały relaks ale nie tylko, bowiem wyszukiwanie i dopasowywanie elementów to wspaniały trening spostrzegawczości, systematyczności i cierpliwości. Doskonale słucha się, przy tym muzyki – lepiej niż w fotelu przy kawie bo bez pułapki w postaci drzemki.
Mam już sporą kolekcję puzzli i pomyślałem, że jeżeli, na forum senior cafe, są podobni miłośnicy tej zabawy to może skrzyknijmy się jakoś. Kolekcjonowanie, dalszych zestawów, staje się uciążliwe a układanie tych samych widoków powszednieje i traci na atrakcyjności. Myślę o wymianie bądź udostępnianiu posiadanych zestawów.
Co o tym sądzicie Hobbyści?
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-01-2007, 16:51
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie kącik układaczy puzli

Bardzo dobry pomysł z puzlami .Ja sie tym bawiłam ale dość dawno i nie w internecie chętnie bym sie znowu pobawiła jest to wspaniały trening umysłu . Mam jednak prosbe czy masz może cos dla 7-latka .wnuk mojej siostry przepada za tego rodzaju rozrywką- i jest w tym dobry. dziękuję.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-01-2007, 19:23
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

[IMG]http://img294.imageshack.us/i
mg294/315/kompekjk9.gif[/IMG]


Witam układaczy kolorowych kartonikow. Zajrzyjcie do tematu "gry i zabawy w internecie ".Napisała KATARZYNA,że zna miejsce w sieci gdzie do woli można "puzlować ", bo sama często układa.Swoja drogą droga Katarzynko,może byś umieściła ten adres na forum .Myślę ,ze wielu z tego adresu skorzysta .Ja rowniez mam ogromną ochotę poukladac .Pozdrawiam
__________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym.Heraklit
--------------------------
Lucyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-01-2007, 19:25
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

__________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym.Heraklit
--------------------------
Lucyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 29-01-2007, 23:00
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

NelluMoże Ty zdobyłaś linka na puzzle od Katarzyny, która gdzieś nam zniknęła...Prosimy - podaj.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-01-2007, 13:34
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Jolitko, a może ten link Ciebie zadowoli?
http://www.gry.pl/cat181_1.html
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 30-01-2007, 15:57
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie IWO 1111 - bardzo dziękuję

W ramach rewanżu uczyniłam zadość Twojej prośbie...O puzzle starałam się na rzecz w/ wpisanych, bo ja jeszcze nie zasmakowałam w tej rozrywce. Kiedyś to były brydż, kanasta, kości poprzez makao i t p., a teraz w razie potrzeby "odgramiam" sie jednoosobowymi grami t.zw. zręcznościowymi jak mahjong. bublle...Ale przepraszam wszystkich za zajęcie miejsca, to nie ten temat i potem wszyscy spotkamy się z zarzutem bałaganu, a poza tym co to kogo może obchodzić...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 17:04
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Mam świetny program do puzzli, można nawet swoje obrazki wklejać i to w dodatku ruchome. Program jest w języku angielskim, ale łatwo się w nim połapać, jest też kilka puzzli już wgranych.Wysyłam wam plik exe do zainstalowania.
http://voila.pl/csdhz/
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 16-02-2007, 17:47
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Na stronie 'gry i zabawy w internecie' zamieściłam nowy adres do puzzli i krótki opis dla tych co nie znają angielskiego - w dniu 16.02.07
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 11:56
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Prośba o powtórzenie

Cytat:
Napisał krise1
Mam świetny program do puzzli, można nawet swoje obrazki wklejać i to w dodatku ruchome. Program jest w języku angielskim, ale łatwo się w nim połapać, jest też kilka puzzli już wgranych.Wysyłam wam plik exe do zainstalowania.
http://voila.pl/csdhz/

Witaj Krystyno!
Bardzo chętnie poznałabym program do układania puzzli, trafiłam przypadkiem na tę stronę ale niestety ten folder jest już niedostępny.
Aktualnie "bawię się" układając pasjanse "maniac" lub klocki w "Mahjong" lub "Kyodai". Chętnie poukładałabym Puzzle, i dlatego mam prośbę o ponowne wczytanie tego programu.
Pozdrawiam serdecznie Ewa
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 05-02-2011, 15:24
młody_wilk młody_wilk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: POLSKA
Posty: 1
Uśmiech Puzzle

Witam wszystkich serdecznie . Zdecydowałem się na post na tym forum ponieważ stwierdziłem iż skoro układacie państwo puzzle od dłuższego czasu to być może ktoś z was będzie mógł pomóc mi z moim problemem. A wygląda on mniej więcej tak . Mam puzzle 1500 elementów które układałem sobie spokojnie na stole , lecz w trakcie mojej nieobecności ktoś nieopatrznie wylał w ich okolicy jakiś płyn w wyniku czego kilkadziesiąt z nich jest kompletnie mokra od spodu . Zauważyłem także że część z nich zaczęła się rozwarstwiać . Czy ktoś wie jak je wysuszyć w taki sposób by zostały całe ? czy może komuś przytrafiło się coś podobnego ? Proszę o pilną odpowiedź . PS zastanawiam się , czy nie spróbować skleić ich na mokro , bo i tak mam zamiar je na coś nakleić i wstawić w antyramę .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 05-02-2011, 22:08
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Włożyć między dwa grube kartony, z góry docisnąć czymś ciężkim i poczekać aż wyschną. Być może nie trzeba będzie ich sklejać. A jak trzeba, to użyć wikolu lub kleju introligatorskiego, które po wyschnięciu są bezbarwne.
Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 06-02-2011, 19:53
oloolo oloolo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 48
Domyślnie

Witam wszystkich serdecznie Dawniej bardzo lubiłem układać puzzle i całkiem nieźle mi szło. Niestety z powodu pracy nie miałem na to zbyt wiele czasu Teraz chcę powrócić do tego hobby. Naprawdę super sprawa.

...a co sądzicie o łamigłówkach i układankach logicznych? Ja czasami grywam w sudoku lub układam małe drewniane układanki polegające na ułożeniu danej figury z kilku nierównomiernie pociętych nijak nie pasujących do siebie, mniejszych figur

np. coś takiego: http://www.twojelamiglowki.pl/drewni...tka-p-356.html
__________________
"Bądź ostrożny czytając książki o zdrowiu. Możesz umrzeć na błąd w druku" - Mark Twain
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 01-03-2011, 07:14
słodka idiotka's Avatar
słodka idiotka słodka idiotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Łódź
Posty: 13
Domyślnie

Witajcie kochani. Układanie puzzli to moja wielka namietność. Z braku miejsca w domu, układam je w internecie. Jest taka stronka gdzie jest ich do wyboru do koloru
www.ipuzzle.pl
Polecam
__________________
Wiek dojrzały charakteryzuje się tym, że szeroki umysł i wąska talia zamieniają sie miejscami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 13-03-2011, 08:41
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam, bylam tu zapisałam sobie strony, czasem tez probuję ukladac puzle, pozdrawiam
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 23-05-2011, 22:02
Barakuda Barakuda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Chrzanów
Posty: 1 276
Domyślnie

Witam, też układałam kiedyś puzle, zwłaszcza z wnuczkami. Teraz robię to w sieci, a na kurniku jest też wiele innych świetnych gier i można w nie grać w towarzystwie.
Dobranoc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 23-05-2011, 22:12
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barakuda
Witam, też układałam kiedyś puzle, zwłaszcza z wnuczkami. Teraz robię to w sieci, a na kurniku jest też wiele innych świetnych gier i można w nie grać w towarzystwie.
Dobranoc

Wklej Barakudo link , jeśli można Ciebie prosić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 23-05-2011, 22:35
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Witam, ja puzzle także lubię układać, ale robię to najczęściej za pomocą komputera, posyłam Wam kilka linków, gdzie można znaleść nie tylko puzzle.

http://www.pykam.pl/gry-flash-kategoria/3/Puzzle.html

http://www.spielaffe.de/Puzzlespiele

http://www.spielen.de/games/webpuzzles.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 31-05-2011, 12:29
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał FeliksG
Kilka lat temu połknąłem bakcyla, który się nazywa PUZZLE
Kolekcjonowanie, dalszych zestawów, staje się uciążliwe a układanie tych samych widoków powszednieje i traci na atrakcyjności. Myślę o wymianie bądź udostępnianiu posiadanych zestawów.
Skoro TY tak powiedziałeś, spróbuję. Wielokrotne podchodzenie do tego samego obrazka wydaje mi się beznadziejne. Nie chodzi tylko o nudę
Ciekawam, gdzie teraz jesteś i czy ratujesz wzrok, wpatrując się w zieleń trawnika. A ratujesz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-02-2012, 19:39
pisii35 pisii35 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Posty: 15
Domyślnie

jakoś nie mogę się przełamać do układania puzzli w internecie - zdecydowanie preferuje tradycyjnie układać!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kącik poezji własnej i nie tylko... Stach Głąbiński Książka, literatura, poezja 534 25-02-2009 21:21
Kącik Nocnych Marków (wstep po północy) kufa86 Humor, zabawa - wątki archiwalne 279 18-08-2008 02:21

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.