menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-11-2011, 17:50
Moloko66 Moloko66 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 15
Post Religia zapewnia optymizm i dłuższe życie - komentarze


Komentarz do artykułu: Religia zapewnia optymizm i dłuższe życie
--------------------
Religia zapewnia dłuższe życie..no nie wiem, gdy pomyślę ile ofiar od zarania dziejów pociągnął już za sobą religijny fanatyzm; ile niewinnych kobiet spalił na stosach chrześcijański kościół; o tych wszystkich, których torturami nawracano na chrześcijanizm lub po prostu mordowano w imię krzewienia wiary; o ofiarach antysemityzmu i nietolerancji wobec innych religii; o niezliczonych krwawych wojnach toczonych w imię religii; o bitych, ukamienowanych na śmierć muzułmańskich kobietach i wszystkich innych ofiarach prawa Sharia; o wyprawach krzyżowych; o tajnych spiskach, morderstwach i intrygach snutych na przestrzeni dziejów przez kolejnych papieży...to ja chyba jednak pozostanę szczęśliwą, niepalącą, niepijącą i dbającą o własne zdrowie oraz kondycje ateistką
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-11-2011, 10:58
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

http://demotywatory.pl/1659269/Jesli-jedna-osoba
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-12-2011, 19:47
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malavida
Religia zapewnia dłuższe życie..no nie wiem, gdy pomyślę ile ofiar od zarania dziejów pociągnął już za sobą religijny fanatyzm; ile niewinnych kobiet spalił na stosach chrześcijański kościół; o tych wszystkich, których torturami nawracano na chrześcijanizm lub po prostu mordowano w imię krzewienia wiary; o ofiarach antysemityzmu i nietolerancji wobec innych religii; o niezliczonych krwawych wojnach toczonych w imię religii; o bitych, ukamienowanych na śmierć muzułmańskich kobietach i wszystkich innych ofiarach prawa Sharia; o wyprawach krzyżowych; o tajnych spiskach, morderstwach i intrygach snutych na przestrzeni dziejów przez kolejnych papieży...to ja chyba jednak pozostanę szczęśliwą, niepalącą, niepijącą i dbającą o własne zdrowie oraz kondycje ateistką
Każda rozumna istota ma prawo do decydowania o swoim losie. Niemniej jednak z własnego doświadczenia wiem, że dwa razy do roku warto się zresetować. Nawet takie głupie i bezduszne urządzenie jakim jest komputer też co jakiś czas resetujemy aby pozbyć się wirusów. A cha jeszcze jedno warto zrobić i to zrobić skutecznie oddzielić wiarę od KK jako instytucji zatrudniającą głupich i bezdusznych ludzi, często bardzo złych i szkodzących innym ludziom, a nawet całym narodom.
Zdrowych i Wesołych Dziadków Mrozów i Szczęśliwego Nowego Roku.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 21-12-2011, 14:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 613
Domyślnie

Cytat:
Osoby religijne rzadziej palą papierosy, unikają nadmiernych ilości alkoholu, częściej chodzą do lekarza i prowadzą zdrowszy tryb życia.

Wyniki badań opublikowano w magazynie Religion and Health.
A ci jeszcze bardziej religijni zakładają ładunki wybuchowe na siebie i się detonują , są szybciej bliżej boga by
na co dzień mieć hurysy.Nie zdziwię się kiedy przeczytam że osoby religijne mężczyźni mają więcej plemników i jest wśród nich więcej Noblistów bo się ukazał głupi artykuł w języku angielskim jakiegoś pismaka.
Z badań przeprowadzonych w USA obecnie żyje 30 000 stulatków ale to zasługa stopy życiowej tych ludzi i dostępu do nowoczesnej medycyny.W Afryce osoby religijne nie chodzą do lekarza bo go nie ma nie palą papierosów bo ich nie stać mało jedzą bo na dobre odżywianie też nie mogą sobie pozwolić to jaki wniosek?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 21-12-2011, 16:11
Kornelia Kornelia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Częstochowa,śląskie,PL
Posty: 29
Domyślnie

To nie religia ale wiara pomaga w trudnych chwilach zachować optymizm życiowy.Religia,kościół to tylko ideologie i instytucje stworzone przez kler dla własnych celów.Modlitwa do Boga przynosi ulgę i przeświadcznie, że człowiek nie jest sam w tym <ludzkim stadzie>,gdzie wygrywa zawsze silniejszy na daną chwilę.To nie znaczy,że zawsze dobry!Nie na darmo przysłowie:< modli się pod figurą, a diabła ma za skórą>
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-12-2011, 21:13
al-ka's Avatar
al-ka al-ka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 102
Post

Bardzo chciałabym wiedzieć która religia?A jeśli wszystkie to czy i np.satanizm też?Wątpliwej jakości te badania ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-12-2011, 21:30
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Chodzenie ustawiczne do lekarza to nie jest objaw optymizmu, raczej nudy. Znam wiele osób, które raz w tygodniu odwiedzają różne przychodnie. Być może będą dłużej żyć, ale jak? Ciągle rozdygotani, ze coś im tam szwankuje. A ja wierzę, że jeśli będę z humorem podchodzić do życia to i zdrowie lepsze będę mieć.
Jak komu służy satanizm to niech go sobie wyznaje. Nie znam tematu to nie wiem czy wyznają go ludzie optymistyczni i zdrowi.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 21-12-2011, 22:20
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Wiara w Boga pomaga w trudnych chwilach a modlitwa daje wyciszenie.Bronczyk dobrze napisał ludzie którzy podchodzą do życia z humorem są zdrowsi!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 23-12-2011, 10:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 613
Domyślnie

Cytat:
Wiara w Boga pomaga w trudnych chwilach a modlitwa daje wyciszenie
Lub wiara w siłę własnego organizmu i swoje możliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 23-12-2011, 12:10
bodzio2's Avatar
bodzio2 bodzio2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kędzierzyn-Kozle
Posty: 166
Domyślnie

Wierzę w to co widzę i czuję.
__________________
Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 23-12-2011, 13:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 613
Domyślnie

Cytat:
bodzio2 napisał-Wierzę w to co widzę i czuję.
Ale uwierzyć też można w to co w obecnym czasie nie możemy zobaczyć z powodu braku technicznych możliwości a możemy badać oddziaływania /fizyka cząstek elementarnych/ lub promieniowanie poza tym co odbiera oko/podczerwień.....
Religia oparta jest na lęku i na tym lęku rozkwita.A przetrwać może dzięki technikom indoktrynacji młodych ludzi....S.C.Hitchcock
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 23-12-2011, 14:18
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam dzisiaj z netu.Warto przeczytać.

Dziewięcioro dzieci księdza
Dziewięcioro dzieci księdza
Joanna Moorhead | Guardian | 22 Grudzień 2011 |

Fot. Getty Images/FPM

Ian Hellyer jest rzymskokatolickim księdzem, ale ma też żonę i dziewięcioro dzieci. Jest jednym z nielicznych duchownych, którzy mogą opowiadać parafianom o życiu w rodzinie na podstawie własnych doświadczeń. Jak to możliwe, skoro obowiązuje celibat?

45-letni Ian Hellyer jest rzymskokatolickim księdzem, ale daleko mu do celibatu. Jest ojcem i to w prawdziwie katolickim stylu, gdyż ma aż dziewięcioro dzieci: Clare (18 lat), Teresę (17 lat), Angelę (15 lat), Marthę (11 lat), Johna (9 lat), Luke'a (7 lat), Simeona (4 lata), Gregory'ego (2 lata) i siedmiomiesięczną Rose.

Dołącz do nas na Facebooku

W to przedsięwzięcie była też mocno zaangażowana jego 43-letnia żona Margaret. Przy filiżance herbaty w ich mocno zagraconym domu, Margaret przyznaje, że styl życia jej męża zaskakuje wielu ludzi. Niedawno cała grupa wiekowych katolickich pań przyglądała mu się dziwnie, kiedy w rzucającej się w oczy koloratce wprowadził do kościoła wózek z Rose przed mszą. – Na ich twarzach malowała się mieszanka radości i przerażenia – wspomina Ian. – Radość z powodu dziecka i przerażenie, ponieważ należało do mnie.

Kto pyta nie błądzi - odpowiedz na pytania naszych użytkowników

Jeszcze rok temu Ian był anglikańskim księdzem i mieszkał z rodziną w dużej wiktoriańskiej plebanii w hrabstwie Devon. Zarówno ich dom, jak i życie wydawały się idealne: mieli sześć sypialni i dwa wejścia na piętro. Był też olbrzymi ogród i mnóstwo przyjaciół z okolicznych wiosek.

Choć ich życie wyglądało kolorowo, to wcale takie nie było. Ponieważ w głębi duszy Ian, który otrzymał anglikańskie święcenia kapłańskie w 1995 r., miał wątpliwości, czy należy do właściwego Kościoła. – Czułem się jak ryba wyjęta z wody – tłumaczy. – Kościół anglikański podejmował decyzje, które miały więcej wspólnego ze światem niż z fundamentami chrześcijaństwa. Zmieniał swoje stanowiska bez przerwy i w każdej sprawie. Odniosłem wrażenie, że podejmuje się w nim decyzje w zależności od sytuacji politycznej, a nie jak według mnie powinno być – woli Bożej.

Zawsze był blisko Kościoła katolickiego, ponieważ Margaret, którą poznał na studiach na Lancaster University i poślubił 19 lat temu, jest katoliczką. Wychowują więc swoje dzieci w dwóch wyznaniach. – W niedzielę chodziliśmy na msze dwa razy: raz do kościoła Iana i raz do kościoła katolickiego – mówi Margaret. Kiedy w zeszłym roku Wielką Brytanię odwiedził papież, Hellyerowie pojechali na mszę w Birmingham, aby go wysłuchać. Jak twierdzi Ian, to wydarzenie przesądziło o wszystkim. – Tamtego dnia wszystko poukładało mi się we właściwy sposób – mówi. – Zrozumiałem, że należę do Kościoła katolickiego.

W przeszłości anglikańscy księża, którzy przechodzili na katolicką wiarę, mogli być nadal kapłanami tylko wtedy, jeśli byli kawalerami. Ale w 2009 roku Watykan zmienił zasady, ustanawiając Ordynariat Personalny Matki Bożej z Walsingham, w ramach którego żyjący w związkach małżeńskich anglikańscy księża mogli otrzymać katolickie święcenia kapłańskie.

W tej sytuacji odejście z anglikańskiego Kościoła stało się znacznie bardziej atrakcyjne. Ian mógł opuścić swój kościół i nadal pełnić posługę kapłańską, mimo że posiadał żonę i dzieci. Ale czy stwarzając taką możliwość Kościół katolicki nie zrobił tego samego, co Ian krytykował w Kościele anglikańskim, czyli nie zmienił zasad na takie, które mu lepiej pasują?

– Dla mnie celibat jest dyscypliną, a nie fundamentalną zasadą, a ja czułem, że Kościół anglikański zmieniał właśnie te fundamentalne zasady – odpowiada Ian. – W Kościele prawosławnym, który pod względem zasad jest niezwykle bliski Kościołowi katolickiemu, duchowni posiadają żony. Celibat nie leży u podstaw wyznania w tym samym stopniu, jak na przykład zmartwychwstanie ciała lub niepokalane poczęcie. Miałem wrażenie, że te wszystkie kwestie nie są jasne dla anglikanów.

Fot. Getty Images/FPM


Ale przejście na katolicyzm wcale nie było łatwe. Katolickim księżom w Wielkiej Brytanii wypłaca się jedynie drobne stypendia i nie ma tam budżetu na wspieranie księży z rodzinami, nie wspominając o rodzinach z dziewięciorgiem dzieci.

– Wielu naszych przyjaciół martwiło się o nas, ponieważ trudno było sobie wyobrazić, jak damy sobie radę finansowo – mówi Margaret. – Ale oboje wierzyliśmy, że to jest właściwa droga, którą Bóg chce, abyśmy poszli, więc pomyśleliśmy: ”Bóg nam pomoże”.

Łatwo to powiedzieć, lecz nie łatwo przeżyć w praktyce. Wielu byłych kolegów Iana z Kościoła anglikańskiego wolało pozostać w nim do momentu, w którym podrosną ich dzieci, i Ian twierdzi, że rozumie ich motywację.

Wspomina, że powiadomienie o powziętej decyzji swoich anglikańskich parafian nie było łatwe, ale większość z nich zrozumiała. – Nie miałem poczucia winy z powodu odejścia, ale byłem bardzo smutny – mówi. Pozwolono im pozostać w plebanii jeszcze przez parę miesięcy, ale z końcem lata musieli się z niej wynieść.

Ian i Margaret obawiali się o to, jak to wszystko odbije się na dzieciach. – One kochały plebanię, miały w okolicy przyjaciół i nagle pojawiła się cała ta niepewność jutra – mówi Margaret. – Gdzie będziemy mieszkać? Z czego będziemy żyć? To było dla nich bardzo niepokojące.

Hellyerowie zawsze żyli skromnie, jednak teraz istniała realna i przerażająca perspektywa braku pieniędzy. – Pamiętam, że chodziłem do hurtowni kupować duże ilości makaronu, mąki, ryżu i soczewicy i zastanawiałem się, na ile to wszystko nam wystarczy – mówi Ian. – W międzyczasie brzuch Margaret stawał się coraz większy, bo zbliżała się data porodu kolejnego dziecka.

Wiosną 2011 roku Ian przeszedł na katolicyzm i raz w tygodniu zaczął jeździć do Londynu, aby studiować w seminarium Allen Hall w Chelsea. Ale pewnego dnia w maju nie mógł tam jechać. – Zadzwoniłem, by wyjaśnić, że moja żona właśnie rodzi – wspomina. – Nie sądzę, by w tym seminarium odebrano wiele tego typu telefonów!

Kilka tygodni później Ian otrzymał święcenia w obecności nowonarodzonej Rose. Poinformowano go również, że znaleziono dla niego pracę kapelana na University of Plymouth. Co więcej, biskup miał dla niego radosną nowinę, że przy kościele w centrum Plymouth czeka na nich pięciopokojowy dom, do którego mogą się natychmiast wprowadzić.

Dziś dom wypełniają dzieci, zabawki i podręczniki szkolne (Margaret uczy czworo z dzieci w domu). Ian przyznaje, że w Kościele, którego przywódcy posiadają niewielkie doświadczenie w kwestiach życia rodzinnego, ma on do zaoferowania zupełnie nową perspektywę. Ale ze skromnością odnosi się do pytania, czy takie przykłady jak jego skłonią Watykan do przemyślenia swojego stanowiska odnośnie celibatu. – Cieszę się, że mogę być dobrym przykładem na to, jak może funkcjonować małżeństwo duchownego, ale nie uważam, że moim zadaniem jest podnoszenie tej kwestii na forum Kościoła – mówi. – Ufam, że papież podejmie właściwą decyzję.

Ian twierdzi, że zawsze był wdzięczny swojemu nowemu biskupowi i rektorowi seminarium za to, że uświadomili mu, komu przede wszystkim powinien być wierny. – Obaj powiedzieli mi, że bycie ojcem i mężem jest ważniejsze od bycia księdzem – mówi. Ale dodaje, że nigdy nie chciałby pomieszać ról ojca biologicznego i duchownego. – Na przykład, nie chciałbym chrzcić własnych dzieci – mówi. – W tym dniu przyjmuję rolę ojca rodziny, a nie księdza.

Ich nowy dom, choć nie tak wielki jak dawna plebania, posiada pewną zaletę: drzwi z salonu prowadzą do ołtarza przylegającego kościoła. Czasami cała rodzina przechodzi przez nie i Ian odprawia mszę dla ich jedenastki. W ostatnich dniach jego myśli zaprzątają opowieści związane z Bożym Narodzeniem. – Myślę o świętym Józefie, który przeprowadził swoją rodzinę przez trudny okres i zawsze starał się postępować zgodnie z wolą Boga – mówi. – To był dla nas rok bogaty w wydarzenia, ale w końcu Bóg naprawdę nam pomógł.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 23-12-2011, 14:49
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Bóg się rodzi - wersja prawdziwa bez cenzury

http://www.youtube.com/watch?v=UjTP7NJ_1XA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 24-12-2011, 13:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 613
Domyślnie

Cytat:
W ostatnich dniach jego myśli zaprzątają opowieści związane z Bożym Narodzeniem. – Myślę o świętym Józefie, który przeprowadził swoją rodzinę przez trudny okres i zawsze starał się postępować zgodnie z wolą Boga
Ian Hellyer nie czytał postów naszego Ostatka i biedaczysko nie wie skąd się wzięła tradycja wigilii widać rektor jego seminarium nie odbiega wiedza od Iana na temat stajenki osła i innych gadżetów związanych z tą tradycją. Mam pytanie po co Józefowi była żona z którą nie współżył , była dziewicą? Jeżeli postępował z wolą boga to nie zapomniał swego syna obrzezać. no i zachować napletek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 29-12-2011, 13:09
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Jeżeli postępował z wolą boga to nie zapomniał swego syna obrzezać. no i zachować napletek.
Bo taka była tradycja żydowska a Jezus był Żydem. Czy mieli go obrzezać po ukrzyżowaniu? Za wszelką cenę na każdym kroku starasz się wierzących zdyskredytować, dlaczego? Czy zabili ci kogoś w Oświęcimiu czy w czasie kiedy działało UB. Chłopie odpuść, wiara jest mocniejsza niż twoja czerwona przeszłość.Chcesz walczyć z kościołem to walcz bo to przeciwnik twojego niskiego, trywialnego pokroju a od wiary wara, bo może to jedyne co ludzie mają i nie wolno ci jej nikomu zabierać.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 29-12-2011 o 15:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 01-01-2012, 18:47
only only jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wa-wa Polska
Posty: 4 417
Domyślnie

Cytat:
RELIGIA [łac. religio]

zespół wierzeń dotyczących pochodzenia człowieka i celu jego istnienia, istoty ludzkości i świata, Boga itp.; także: związane z nim obrzędy, zasady moralne i instytucje.
Mam trochę żal do Malavidy , że w swoim poście odniosła się w zasadzie do religii chrześcijańskiej, a dokładniej wyznania rzymsko-katolickiego .
KK stał się ostatnio chłopcem do bicia . Kto może wali jak w bęben. Na świecie jest ok.10 000 tyś religii i wyznań
Religia najczęściej jest dualistyczna , a więc wiara i kult .
Często właśnie w religii, kult staje się dominujący , co powoduje /u niewierzących/negatywną ocenę całej religii i przenosi tę ocenę na wiarę .
Czy religia przedłuża życie ?
Mogę się wypowiedzieć tylko o tych które jako tako znam .
Odnosząc się do zasad moralnych i systemu wartości, nakazów i zakazów , niektórych religii , to przestrzeganie ich na pewno chroni nasze zdrowie .
Człowiek jest zwierzęciem stadnym .Źle znosi samotność .Przynależność do wspólnoty religijnej zapewnia mu towarzystwo , a niejednokrotnie i pomoc tak duchową jak i materialną .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 18-01-2012, 22:10
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Wiara i religia to zupełnie inne definicje. Człowiek religijny wcale nie musi być wierzący. Zawierzenie Bogu skutkuje inną decyzyjnością człowieka.
Ktoś, kto pisuje bzdury o wojnach religijnych nie zna podstaw. To choroba na człowieka wynikająca z religijności.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 07:58
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Eliza2
Wiara i religia to zupełnie inne definicje. Człowiek religijny wcale nie musi być wierzący. Zawierzenie Bogu skutkuje inną decyzyjnością człowieka.
Ktoś, kto pisuje bzdury o wojnach religijnych nie zna podstaw. To choroba na człowieka wynikająca z religijności.
Ci co je wywołują często też nie znają podstaw tylko preteksty.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 10:42
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał only
Człowiek jest zwierzęciem stadnym .Źle znosi samotność .Przynależność do wspólnoty religijnej zapewnia mu towarzystwo , a niejednokrotnie i pomoc tak duchową jak i materialną .
Bardzo mi się spodobało Twoje wyjaśnienie istoty religijności. Najważniejsze jest towarzystwo (bez ironii), tak trzymać .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 12:05
~gość: 91.218.156.xxx's Avatar
~gość: 91.218.156.xxx
 
Posty: n/a
Post

Napisała Eliza2
"Ktoś, kto pisuje bzdury o wojnach religijnych nie zna podstaw. To choroba na człowieka wynikająca z religijności."

Choroba nieuleczalna? Od prześladowania pogan, przez wyprawy krzyżowe, inkwizycję, pogromy Żydów, podbój Ameryk do czasów współczesnych.

W dobrym towarzystwie owoce zwycięstwa są dwa razy słodsze. Bez ironii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.