menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > zagranica > Ameryka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 19:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Marbello!
Podobają mi sie twoje zdjęcia. Może niekoniecznie te z Miami, bo osobiście mam awersje do tego typu zabudowy, ale dobrze, że złapałaś city hall. To trochę daje proporcję tego co jest wazniejsze w zurbanizowanych obszarach. Biznes przynoszący dobrobyt i miejsca pracy, czy administracja osadzona w megabudynkach.
Natomiast zdjecia z florydzkich mokradel sa świetne. To unikalne tereny. i USmany w całych Stanach wkładają dużo wysiłku i pieniedzy w to, zeby chronić potężne połacie unikalnej przyrody przed zniszczeniem.
Jesli jeszcze Cie nie "trafiło" zachodnie Wybrzeże od Kaliforni po Alaske, to polecam. Miejsc na sesje zdjęciowe jest na Zachodzie znacznie więcej.
  #42  
Nieprzeczytane 28-05-2012, 14:11
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Marbello!
Podobają mi sie twoje zdjęcia. Może niekoniecznie te z Miami, bo osobiście mam awersje do tego typu zabudowy, ale dobrze, że złapałaś city hall. To trochę daje proporcję tego co jest wazniejsze w zurbanizowanych obszarach. Biznes przynoszący dobrobyt i miejsca pracy, czy administracja osadzona w megabudynkach.
Natomiast zdjecia z florydzkich mokradel sa świetne. To unikalne tereny. i USmany w całych Stanach wkładają dużo wysiłku i pieniedzy w to, zeby chronić potężne połacie unikalnej przyrody przed zniszczeniem.
Jesli jeszcze Cie nie "trafiło" zachodnie Wybrzeże od Kaliforni po Alaske, to polecam. Miejsc na sesje zdjęciowe jest na Zachodzie znacznie więcej.

Dziekuje wszystkim za komentarze.
Pluto doskonale ujal, ze mokradla florydzkie to unikalne tereny. Bradzo chcialabym wrocic tam ponownie i zobaczyc wiecej ciekawej przyrody.

Ha ha, zachodnie Wybrzeze az do Alaski w "bliskich planach" - jestem pewna, ze bedzie to cudowna wyprawa.

Wroce na chwilke do samego Miami...postaralam sie pokazac pare "historycznych" miejsc, m.innymi City Hall, ktore naprawde warto zobaczyc.


Teraz zapraszam ma krotki Wildlife show...naturalnie w Gator Park, Everglades.















Wiecej na watku glownym. Zapraszam.



http://www.klub.senior.pl/zagranica/t-podroz-na-quotcosta-atlanticaquot-na-trasie-malaga-przez-atlantyk-do-miami-10446.html
__________________
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #43  
Nieprzeczytane 28-05-2012, 15:22
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Witaj Droga podróżniczko Marbello. Z miłą chęcią lecę na Twój wątek podróżniczy.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
  #44  
Nieprzeczytane 30-05-2012, 22:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=marbella]
Cytat:
Dziekuje wszystkim za komentarze.
Pluto doskonale ujal, ze mokradla florydzkie to unikalne tereny. Bradzo chcialabym wrocic tam ponownie i zobaczyc wiecej ciekawej przyrody.

Ha ha, zachodnie Wybrzeze az do Alaski w "bliskich planach" - jestem pewna, ze bedzie to cudowna wyprawa.

Jakoś tak dziwnie się składa, że na Amerykę czy US patrzymy głównie przez pryzmat polityki, wiz, hollywoodzkich produkcji czy chicagowskich rezydentów z Jackowa.
A to jest fantastyczny kontynent pod względem turystycznym.
Tego w wielu przypadkach żadne Dicovery i podobne kanały zawodowo zajmujace sie tematem nie oddadzą. To -jesli mozna- trzeba poczuć własnymi zmysłami. Jak nie staniesz i nie dotkniesz sekwoji, jak nie poczujesz oddechu wulkanu, czy nie zobaczysz kanionów na pograniczu Utah, Nevady i Colorado to nie poznasz, że film jest tylko drobna imitacja natury.
Musze przyznac, że te hotelowe ciągi Miami mnie przerażają.
A z kolei jestem pełen uznania dla limitowania liczby turystów we wrażliwych ekologicznie parkach narodowych. Są takie gdzie tylko kilkuosobowe zorganizowane grupy zapisuja sie na dwa-trzy lata przed planowanym pobytem.
Życzę spełnienia tej wyprawy wzdłuż wybrzeża Pacyfiku.
Vegas -jeśli jeszcze nie widziałaś mozesz sobie darować. Kino wystarczy Szkoda czasu, a grosiwo mozesz puścić w kazdym innym miejscu z równym skutkiem
  #45  
Nieprzeczytane 02-06-2012, 21:17
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Pluto, ciekawie ujeles sprawe. Wielokrotnie na tym Forum pisalam, ze Ameryka to piekny geograficznie kraj i raj dla turysty. Masz racje, ze zadne Discovery, film GEO nie odda tego co dotkniesz wlasna reka. Zazdroszcze (pozytywnie) tym co wedrowali przez duze W, po Stanach i widzieli wszystkie ciekawosci geograficzne. Moi synowie, ktorzy studiowali w Stanach i teraz nieomal przebywaja tam na stale - zwiedzili wiele miejsc. Teraz moja kolej - pojsc w ich slady. Las Vegas - to nie moj sport, casina sa wszedzie i nawet jedno mam na rzut beretem w Monaco.

Usmialam sie z chicagowskich rezydentow z dzielnicy Jackowa. Bylam tam w koncu grudnia i po 24 godzinach zabralam 4 litery w troki i wrocilam do Europy. Ciezkie "toto" do strawienia a juz zyc w poblizu - kleska totalna.

Dziekuje za odwiedziny.

Zapraszam na spacer po Downtown - Brickell Ave.




















Wiecej na watku glownym. Zapraszam.



http://www.klub.senior.pl/zagranica/t-podroz-na-quotcosta-atlanticaquot-na-trasie-malaga-przez-atlantyk-do-miami-10446.html
__________________
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wielkanoc 2011 Kankan Hobby, pasje 6 23-09-2013 09:29
Podroz transatlantykiem na trasie Malaga - Caraiby - Miami Mar-Basia zagranica 2145 06-08-2012 09:40
Miami Kolczuga Ameryka 10 26-04-2012 23:24
6.11.2011 liha11 Katowice 2 06-11-2011 21:44
...Walentynki 2011 tar-ninka Różności - wątki archiwalne 22 14-02-2011 22:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.