menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 29-08-2009, 13:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Złoto dla Michalskiej i Fularczyk w dwójkach podwójnych na MŚ w wioślarstwie na poznańskiej Malcie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 29-08-2009, 20:27
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Czy chodzi o przegrani meczu w Holandii. Bramka strzelona w 92 minucie meczu. Wtedy nie było "mody" przedłużania czasu gry.

Swietna odpowiedz Tadeuszu.Brawo!!!
Moze wyjasnie na czym polegala nasza porazka w eliminacjach do Mistrzostw swiata w Meksyku.
Wtedy nie bylo trzech punktow za zwycieski mecz,a tylko dwa.
Za remis liczono jeden punkt i za przegrany mecz 0 pkt.

Mecz rozegrano 7 maja 1969r.w Rotterdamie.Wynik 0:0 dawal Polsce jeden punkt,gdyby go utrzymano...

Bulgarzy skonczyli eliminacje z dorobkiem 9 pkt.
Polska na drugim miejscu z dorobkiem 8 pkt.
Holandia trzecia z 7 pkt.
Luksemburg 0 pkt.
Niestety nie udalo nam sie utrzymac tego wyniku,gdyz w 92 min.(przedluzony mecz)Holendrzy egzekwowali rzut rozny.Pod bramka Huberta Kostki bylo 21 pilkarzy.Na polowie Holendrow znajdowal sie tylko bramkarz holenderski.
Pilka wybita z rzutu roznego trafila pod nogi Holendra,a ten wpakowal ja pod poprzeczke polskiej bramki.
Przegralismy 0:1.
Bulgarzy zremisowali z Holandia na wyjezdzie 2:2 i wlasnie tym remisem wyprzedzili Polske.
Gdybysmy zremisowali ,to wyrzucilibysmy Bulgarie za burte,gdyz mielismy zdecydowanie korzystniejszy bilans bramkowy,a mecze Polski i Bugari zakonczyly sie remisowo tzn.w Sofii przegralismy 1:4,a w Warszawie wygralismy 3:0.
Te fatalne dwie minuty juz po doliczonym czasie zadecydowaly.Wielka szkoda.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 29-08-2009, 20:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Karolu X
Pisząc odpowiedź nie byłem pewien. Raz, że wydawało mi się, że to był ostatni mecz w naszej grupie, nie byłem pewien roku eliminacji. Później sprawdziłem w przepastnej "księdze" google.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 30-08-2009, 12:34
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Żeńska dwójka podwójna wagi lekkiej Magdalena Kemnitz i Agnieszka Renc zdobyła w Poznaniu srebrny medal wioślarskich mistrzostw świata. Z kolei męska czwórka bez sternika: Paweł Rańda, Miłosz Bernatajtys, Łukasz Siemion i Łukasz Pawłowski zdobyła brązowy medal.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 30-08-2009, 12:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Drugi złoty medal na MŚ Złota wioślarska czwórka mężczyzn bez sternika.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 30-08-2009, 20:55
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie Dramat

Sport - lzy radosci,gorycz porazki.

Dzis o wydarzeniu,ktore gleboko wrylo sie w nasza pamiec.
Mialo byc wielkie widowisko,pilkarska feta,pokaz fotbolu na najwyzszym swiatowym poziomie,wielkie swieto dla The Reds,czyli czerwonych z FC Liverpoolu...mialo byc...
Przeciwnikiem w finale Ligi Mistrzow byl Juventus Turyn z Platinim i Bonkiem na czele.
29 maja 1985 roku wieczorem okolo godziny 19.00 rozwydrzeni kibice(huligani)angielscy wszczeli burdy na brukselskim stadionie Heysel.
Rozpoczecie planowanego meczu przedluzalo sie.
Na trybunach stadionu,po jego lewej stronie,dzialy sie "dantejskie sceny".
Przygnieceni do wysokiego muru kibice wloscy,stratowani pod naciskiem tlumu konczyli zycie.Wielu odwieziono do szpitala.
Pomimo pomocy innych kibicow oraz sluzb medycznych i porzadkowych nie udalo sie wyciagnac wielu osob ze scisku.
Wiele slow krytyki zebrala policja belgijska za zbyt opieszala reakcje.
Pomimo ofiar smiertelnych(39),mecz odbyl sie.
Byl to najdramatyczniejszy,najsmutniejszy final Pucharu Europy jaki zna historia tych rozgrywek.
Juventus pokonal Liverpool 1:0,po bramce Platiniego.
Oba zespoly byly nieslychanie przygniecione psychicznie z powodu zaistnialej wczesniej sytuacji na stadionie.
Na konsekwencje z powodu wybrykow angielskich huliganow nie trzeba bylo dlugo czekac.Wszystkie angielskie kluby wycofala UEFA z europejskich rozgrywek na 6 lat.
Dla Anglii byl to ogromny cios,gdyz wielu znakomitych pilkarzy wyjechalo na kontynent,grajac w zagranicznych klubach.Do kas angielskich klubow nie wplynely spodziewane pieniadze z tytulu meczow pucharowych z europejskimi druzynami.
Stadion Heysel stal od tej pory jako stadion widmo,gdzie tylko sporadycznie rozgrywano zawody lekkoatletyczne na nizszym szczeblu.
Meczu pilkarskiego nie rozegrano juz nigdy.
10 lat po dramatycznych wydarzeniach,w 1995 roku stadion rozebrano,budujac na jego miejscu nowy.
Mialem zamiescic tu linka z tamtych wydarzen,ale zrezygnowalem.
Jesli ktos ma zyczenie obejrzec,moze wpisac na wyszukiwarce youtube - stadion Hesel.

Nastepnym razem opisze wydarzenia,ktore zadziwily Swiat,z udzialem tego samego klubu,w tych samych rozgrywkach.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 30-08-2009, 22:43
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Poprawka do poprzedniego tekstu.
W wyrazach powinno byc chuligani.
Za blad przepraszam.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 00:10
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie

Zapowiedziała mnie już w tym wątku Alcjone, więc piszę.

Gdy byłem "troszkę" młodszy, sport stanowił dla mnie chyba największą frajdę. Gdy po powrocie z "budy" do domu usłyszałem dźwięk odbijanej od chodnika piłki (to był znak, że koledzy byli w drodze na boisko), już mnie w domu nie było. Grało się bez oszczędzania sił przez jakieś pięć godzin, by wreszcie, gdy nadchodził zmierzch, paść na ławkę, z której trudno było się później podnieść. W domu skarpetki można było postawić na baczność. Następnego dnia w szkole podczas przerw "odrabiało się" zadaną pracę domową. To była część aktywna.

Częścią pasywną było przeżywanie występów naszych sportowców. Z tego co pamiętam, błyszczeliśmy w boksie, później w lekkoatletyce, w kolarstwie i w trochę mniej popularnych sportach jak łucznictwo. Aż przyszedł krótki czas zaistnienia w piłce nożnej. Oczywiście tradycyjnie dołowaliśmy w hokeju na lodzie. Przeżywałem imprezy sportowe przy głośniku radiowym. Znanym wówczas sprawozdawcą sportowym był Witold Dobrowolski. Z napięciem słuchałem jego relacji z Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Kibicowałem Urugwajowi, ale to już był czas zmierzchu piłki tego kraju. Coraz bardziej widać było Argentynę. A w Europie wschodziła potęga węgierska, która rozprawiła się z legendarną piłką angielską, ale ze zmiennym szczęściem radziła sobie z piłką niemiecką.

A potem pojawiła się telewizja. "Z pewną nieśmiałością" powiem, że z części kupowanych na tzw. "bublach" zmontowałem sobie telewizor, by móc wygodnie obejrzeć u siebie piłkarskie Mistrzostwa Świata w Anglii. Ale sam telewizor nie zawsze wystarczał. Ponoć jeden z naszych oficjeli nie do końca był sprawny w rozumieniu języków obcych, co zaowocowało tym, że nasz kraj nie dostał praw do transmitowania jednych z mistrzostw. Moi koledzy pojechali wówczas pod ruską granicę i tam wprosili się do kogoś, by obejrzeć mecze pokazywane w telewizji rosyjskiej. Ja już się na to nie zdobyłem. Innym utrudnieniem w oglądaniu meczy było słynne "Poruha je mimo uzemi CSSR", ale już tego nie będę ciągnął, bo za dużo już tu napisałem. A zamierzałem napisać zupełnie co innego.

Spokojnej nocy,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 20:08
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Dobry wieczor.
Bardzo sie ciesze Jesionie,ze napisales tu bardzo ciekawy post.
Pamietam glos Witolda Dobrowolskiego "Oj strzelaj predzej strzelaj,jeeest!"- z kroniki sportowej i pamietnego meczu Legii ze Slovanem Bratyslawa.
Pamietam wypowiedz nie zyjacego juz Jana Ciszewskiego,ktory podkreslal,ze jego prawdziwym mistrzem,jesli chodzi o komentatora meczow pilkarskich byl wlasnie Witold Dobrowolski.
Pamietam tez z opowiadan starszych ludzi,interesujacych sie wtedy sportem,ktorzy wspominali potege Wegier w pilce noznej w latach 50-tych ubieglego wieku.
Jako jadna z nielicznych reprezentacji pokonala Anglie na slynnym Wembley.
Pamietam tez dramatyczny final Mistrzostw Swiata w Anglii i bramke dziwna strzelona Niemcom,ale uznana przez sedziego.Pamietam krolowa Elzbiete w lozy honorowej na stadionie i wreczanie pucharu Rimeta kapitanowi reprezentacji Anglii - Bobiemu Moor(temu samemu,ktoremu Lubanski odbierze pilke 7 lat pozniej na stadionie Slaskim i strzeli bramke Anglikom).
To wszystko zapamietalem.
Bedzie jeszcze okazja do porozmawiania,mam nadzieje.

Dzis rocznica wyjatkowa.Mija 70 lat od napasci Niemiec hitlerowskich na Polske.Oddajac hold obroncom Polski i pomordowanym nie zapominajmy o innej rocznicy tego dnia.
Dzis mija 20 lat od tragicznej smierci jednego z najlepszych pilkarzy Swiata - Kazimierza Deyny.
Byl podpora wielu klubow,w ktorych wystepowal.
W reprezentacji Polski odegral szczegolna role,bedac silnym punktem w drugiej linii,strzelajac wiele bramek.
Jego strzal przeciw Wlochom na Mistrzostwach Swiata w 1974 roku przejdzie do historii futbolu,jako jeden z najpiekniejszych,najsilniejszych i najbardziej precyzyjnych strzalow.Po tym strzale na bramke pekl mu but,ktory musial zmienic po przerwie.
Wielu kibicow pilkarstwa nie moze mu zapomniec nieszczesnego rzutu karnego na Mistrzostwach Swiata w Argentynie w 1978 r. przeciwko gospodarzom mistrzostw.
Coz,sport nie bylby pieknym,gdyby wszystko wychodzilo na medal.
Kazimierz Deyna przyczynil sie do wielu sukcesow druzyny Legii i reprezentacji kraju.
Bez jego udzialu nie byloby tych sukcesow,o ktorych wspominamy z nostalgia.

Przezyjmy to jeszcze raz:
Mistrzostwa Swiata w 1974 r.
Mecz Wlochy - Polska.
http://www.youtube.com/watch?v=Ko9k5Vi0Du8&translated=1
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 22:38
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie

Cytat:
Pamietam glos Witolda Dobrowolskiego "Oj strzelaj predzej strzelaj,jeeest!"- z kroniki sportowej i pamietnego meczu Legii ze Slovanem Bratyslawa.
Byłem na tym meczu. Później dowiedziałem się z tejże kroniki, że ten fragment jej czołówki naprawdę brzmiał: "Kowol strzelaj prędzej ...". Przyznaję, że na słuch trudno to było wychwycić.
Cytat:
Pamietam tez z opowiadan starszych ludzi,interesujacych sie wtedy sportem,ktorzy wspominali potege Wegier w pilce noznej w latach 50-tych ubieglego wieku.
Jako jadna z nielicznych reprezentacji pokonala Anglie na slynnym Wembley.
Chyba należę do tej grupy ludzi, bo o ile pamiętam, na Wembley było 6:3, a w rewanżu 7:1 - oczywiście dla drużyny Puskasa, Kocicsa, Hidegkutiego, Buzanszkyego i pozostałych. Po tym drugim meczu pisano: "... i stąd wynika, że łatwiej trafić do bramki Merricka, niż do bramki Grosicsa."
Cytat:
Dzis mija 20 lat od tragicznej smierci jednego z najlepszych pilkarzy Swiata - Kazimierza Deyny.
To był prawdziwy talent. Swoją fantastyczną kiwką ustawiał przeciwników jak chciał. Pamiętam, jak pięknie przygotował sobie strzał do bramki węgierskiej w finałowym meczu na olimpiadzie. Szkoda, że po wyjeździe z kraju życie źle się z nim obeszło. Jeszcze na długo przed jego tragicznym wypadkiem.

Pozdrowienia,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 02-09-2009, 11:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Aleksandra Dawidowicz zdobyła Złoty medal w MŚ w kolarstwie górskim w Canberze. Brawo.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 04-09-2009, 08:55
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

A dzisiaj ważny mecz w piłkę kopaną.
Panowie na pewno napiszą więcej.

Dlaczego ten wątek ciągle jest w muzyce???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 04-09-2009, 09:03
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
A dzisiaj ważny mecz w piłkę kopaną.
Panowie na pewno napiszą więcej.
Oj, chyba jutro. Dziś w siatkówkę z Niemcami.
Cytat:
Dlaczego ten wątek ciągle jest w muzyce???
Bo mowa jest głównie o graniu...

Pozdrawiam,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 04-09-2009, 09:53
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

No właśnie, panowie wiedzą lepiej.
Dzięki Jesionku, posprawdzam dokładniej godziny.
Na obydwa się cieszę!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 04-09-2009, 16:08
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie Już o 16:30

Zlecenie na Niemców: Wyeliminować Schoepsa

Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 04-09-2009, 18:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

W siatkarskich ME Polska-Niemcy 3:1
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 04-09-2009, 18:40
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Tadeuszu! Huraaaaaa!

Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 04-09-2009, 20:44
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
W siatkarskich ME Polska-Niemcy 3:1
Chciałoby się, by w dopełniającej reprezentacji pojawiła się taka Jaroszówna, albo Kurkówna ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 04-09-2009, 20:54
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
A dzisiaj ważny mecz w piłkę kopaną.
Panowie na pewno napiszą więcej.

Dlaczego ten wątek ciągle jest w muzyce???

Wątek już dawno został przeniesiony do Hobby , pasje, ( http://www.klub.senior.pl/f-hobby-pasje-101.html ) w muzyce została tylko informacja o przeniesieniu wątku dla tych co go szukają tam gdzie kiedyś był.Kliknięcie w odnośnik otwiera wątek tak samo jakby kliknęło się w folderze Hobby,pasje
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 05-09-2009, 20:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Siatkarskie ME Polska-Turcja 3:0 BRAWO
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sport seniora... hary Profilaktyka i zdrowy styl życia 123 03-07-2023 11:25
dojrzały sport Anonymous Hobby, pasje 2 14-08-2012 09:05
sport to zdrowie ;) Mirosław Hobby, pasje 36 01-04-2012 12:33
Sport, sport - kibicujecie? Alunia Hobby, pasje 26 19-02-2012 19:53
szkatulka szczescia malgos651 Różności - wątki archiwalne 26 06-05-2007 20:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.