menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działów www.finanse.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-07-2012, 22:36
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Post Emeryci boją się biedy - komentarze


Komentarz do artykułu: Emeryci boją się biedy
--------------------
Artykuł b.płytki.Wiele w nim nieprawdy,niedomówień.
Nie ma wzmianki nawet o uprawnieniach emerytów do świadczeń zdrowotnych, do nieodpłatnego leczenia i refundacji leków.
Emeryci na ogół chorują, to tych schorowanych obecne rygory w służbie zdrowia wpedzają w nędzę. Stawiają wobec wyboru; leczyc się czy kupić coś domu,ubrać się, zadbać o mieszkanie,że nie wspomnę o potrzebie zaspokojenia głodu ducha.Najczęściej jednak nie starcza na nic, ani na pełne leczenie ani na godne życie człowieka. I dotyczy to osób właśnie wykształconych, właśnie byłą inteligencję bo tam zar0bki były najniższe. Prosty robotnik często zarabiał dużo więcej.
Zatem oburzające jest stwierdzenie że niska emerytura = prosty ,niewykształcony człowiek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-07-2012, 22:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Viko- slusznie- ja mam taka specjalizację, ze moi pacjenci to 50plus i 60 plus- ja mam znizkowe leki na Parkinsona, srodki p/bolowe i na Altz( te najlepsze 100procentowa odpłatnosc)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-07-2012, 23:11
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Viko- slusznie- ja mam taka specjalizację, ze moi pacjenci to 50plus i 60 plus- ja mam znizkowe leki na Parkinsona, srodki p/bolowe i na Altz( te najlepsze 100procentowa odpłatnosc)
No właśnie, dobry lek i konieczny w pełnej odpłatości.
Wkurzyła mnie nowa lista refundacyjna zgodnie z którą spośród wielu innych leków cofnięto refundację na leki leczące chorobę wrzodową żołądka /bo są inne..też mi uzasadnienie//,
natomiast ,cytuję;
Refundowany będzie lek z substancją czynną Toxinum botulinicum typum A (Botox), który będzie stosowany, zamiennie z już refundowanymi lekami z tą substancją czynną, w programach lekowych: leczeniu kurczu twarzy i leczeniu spastyczności w mózgowym porażeniu dziecięcym.

I tu mam pewne podejrzenia, bowiem wiemy do czego służy botulina /botox/ . Oby rzeczywiście lek ten stosowany był ściśle zgodnie z przeznaczeniem.
Bo przecież niemało jest niechlubnych przykładów.

Tak więc znowu miało być lepiej dla pacjenta,
a jest gorzej bo leki najniezbędniejsze są 100% płatne o czym przekonałam się na własnej skórze. A jeszcze równanie ubóstwa z niskim poziomem wykształcenia to już nie jest w porządku. Niedługo patologią zaczną nazywać, zresztą nagminnie używa się określeń ;bieda i patologia na równi.
Pozdrawiam babcielu!
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-03-2019, 15:10
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Niestety nie ma się co dziwić...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.