menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1161  
Nieprzeczytane 26-12-2018, 18:44
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

JEZUS NIE TYLKO DLA CHRZEŚCIJAN



Cytat:
Libańczycy przyzwyczajeni są do wieloreligijnego charakteru swojego państwa, dlatego Jezus Chrystus i święta Bożego Narodzenia są cenione także przez muzułmanów. Rokrocznie uroczystości związane z najważniejszym dla chrześcijan świętem organizują szyici wspierani przez Iran – zauważa dziennik „The New York Times”1.
Do mikrofonu w jednej z hal sportowych w Bejrucie podchodzi Mohamed Mehdi Shari’tamdar, attaché kulturalny ambasady Islamskiej Republiki Iranu w Bejrucie. Po obu bokach sceny widoczne są portrety ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, czyli pierwszego duchowego przywódcy Irańczyków, a także jego następcy na tym stanowisku, Aliego Chameneiego. Wizerunkom obu postaci kluczowych dla współczesnej irańskiej historii towarzyszy rozświetlona lampkami bożonarodzeniowa choinka wraz z ozdobami przedstawiającymi aniołów.
„Dzisiaj świętujemy urodziny Chrystusa” – rozpoczyna swoje przemówienie irański dyplomata, podkreślając jednocześnie fakt, że finansowana przez jego kraj uroczystość upamiętnia także zbliżającą się wielkimi krokami rocznicę Rewolucji Islamskiej. Po nim głos zabiera mężczyzna recytujący wiersz, który przygotował specjalnie na tę okazję. Zauważa w nim, że Jezus Chrystus był nie tylko zbawicielem, lecz także uwalniał niewolników i leczył ludzi, dlatego ma swoje miejsce zarówno w Biblii, jak i w Koranie.

Koegzystencja wyznawców Chrystusa i Allaha widoczna jest najlepiej kilka razy do roku, kiedy obchodzone są najważniejsze dla obu grup święta religijne. W przypadku Bożego Narodzenia w oczy rzucają się owinięte hidżabami młode muzułmanki, robiące sobie popularne „selfie” na tle świątecznych choinek, czy też dzieci z odsłoniętymi i zakrytymi kobietami czekające na możliwość przedstawienia listy życzeń Mikołajowi z centrum handlowego.

https://kresy.pl/publicystyka/jezus-...medium=browser

A w Polsce, pewne grupy zakazuja choinek, szopek...Ot ironia!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1162  
Nieprzeczytane 27-12-2018, 12:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5CCA7E 27
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1163  
Nieprzeczytane 29-12-2018, 19:46
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Na 2019 Rok

Nowy rok dziś niesie wiele życzeń w darze.
Wyjdź mu dumnie naprzeciw a wszystko pokaże.
Ma dla Ciebie miłość, szczęście i szacunek
I szczery uśmiech – na wszystko ratunek.
Niech każdy jego dzień nowy i świeży
Będzie bardzo radosny i powoli bieży.
Ciesz się każdą chwilą i tańcz dziś wesoło,
Niech Ci miłość i przyjaźń kwitnie wokoło.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1164  
Nieprzeczytane 31-12-2018, 12:52
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Kimkolwiek jesteś, bądź dobry Abraham Lincoln
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1165  
Nieprzeczytane 05-01-2019, 17:57
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Muzeum Tatrzańskie im dr T.Chałubińskiego Zakopane - 130 lat

Ważną rolę w Tworzeniu Muzeum odegrali etnograf Bronisław Piłsudski oraz twórca stylu zakopiańskiego Stanisław Witkiewicz. Projekt powstania Muzeum Tatrzańskiego wsparła finansowo Maria Skłodowska-Curie przekazując w 1911 r. część swojej nagrody Nobla. Również siostra noblistki wraz ze swoim mężem – Bronisława i Kazimierz Dłuscy zabiegali o utworzenie placówki. Działaczem Towarzystwa Muzeum Tatrzańskiego był hrabia Władysław Zamoyski, który wsparł finansowo ideę powstania muzeum.
Muzeum Tatrzańskie ma obecnie osiem filii i trzy galerie sztuki. Jest placówką wielodziałową, posiada bogate zbiory etnograficzne i przyrodnicze. Zbiory dzieł sztuki Muzeum Tatrzańskiego liczą około 5 tys. pozycji. Wśród nich znajdują się m.in. prace Witkacego, Leona Wyczółkowskiego, Marka Żuławskiego czy Władysława Hasiora.https://niezalezna.pl/253093-maria-s...-tatrzanskiego

__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1166  
Nieprzeczytane 15-02-2019, 09:42
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

W piątek (15 lutego) prezydent RP Andrzej Duda oraz wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence odwiedzą były niemiecki obóz Auschwitz.

W miejscu, które jest symbolem zagłady Żydów oraz męczeństwa Polaków i innych narodów, oddadzą hołd ofiarom.


Cytat:
Politycy oddadzą hołd pomordowanym przed Ścianą Straceń w byłym obozie Auschwitz I, gdzie Niemcy rozstrzelali wiele tysięcy osób, głównie Polaków, a także przy Pomniku Ofiar, znajdującym się między ruinami dwóch największych komór gazowych w byłym Auschwitz II-Birkenau, miejscu zagłady Żydów.

Nareszcie prawda historyczna - Auschwitz I i Auschwitz II.

Cytat:
Andrzej Duda i Mike Pence na teren byłego obozu Auschwitz I wejdą przez historyczną główną bramę zwieńczoną napisem "Arbeit macht frei". Zwiedzą muzealną ekspozycję. Ukazuje ona m.in. przyczyny osadzenia w obozie więźniów różnych narodowości - Polaków, Żydów, Romów i jeńców sowieckich, a także opisuje masową zagładę Żydów. Politycy zwiedzą były Auschwitz II-Birkenau. To miejsce, w którym Niemcy dokonali masowej zagłady Żydów. Jest ono również symbolem męczeństwa Polaków i Romów.
Niemcy założyli obóz Auschwitz w 1940 r., aby więzić w nim Polaków.
Auschwitz II-Birkenau powstał dwa lata później. Stał się miejscem zagłady Żydów. W kompleksie obozowym funkcjonowała także sieć podobozów. W Auschwitz Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości.

https://www.wnp.pl/parlamentarny/wyd...itz,37392.html
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1167  
Nieprzeczytane 14-03-2019, 18:26
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Narodowe czytanie 2019

Na mocy decyzji pary prezydenckiej lekturami 8. Narodowego Czytania będą:
"Dobra pani" Elizy Orzeszkowej,
"Dym" Marii Konopnickiej,
"Katarynka" Bolesława Prusa,
"Mój ojciec wstępuje do strażaków" (ze zbioru "Sanatorium pod Klepsydrą") Brunona Schulza,
"Orka" Władysława Stanisława Reymonta,
"Rozdziobią nas kruki, wrony..." Stefana Żeromskiego, "Sachem" Henryka Sienkiewicza oraz
"Sawa" (z cyklu "Pamiątki Soplicy") Henryka Rzewuskiego.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1168  
Nieprzeczytane 18-03-2019, 19:26
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Jan Kanty Pawluśkiewicz, małżeństwo Diana i Wojciech Bonowiczowie, a także Krystyna Mrugalska i ks. Stanisław Łada zostali laureatami tegorocznej, 23. edycji Medalu św. Brata Alberta. Wręczenie wyróżnień odbyło się w poniedziałek w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.
Tegoroczni laureaci Medalu św. Brata Alberta za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
__________________

https://www.deon.pl/religia/kosciol-...wnosciami.html

Jan Kanty Pawluśkiewicz, kompozytor i malarz, od lat wspiera Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko". Maja Jaworska, dyrektorka fundacji, przypominała, że artysta od samego początku zasiada w jury Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. "Co roku robi to nieodpłatnie, wspiera także osoby z niepełnosprawnościami, które marzą o karierze artystycznej. Swoje dzieła przekazuje na aukcje, które fundacja Anny Dymnej organizuje na rzecz potrzebujących artystów" - uzasadniała wybór kapituły Jaworska.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1169  
Nieprzeczytane 07-04-2019, 14:51
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Smutna dobre wieści

Jak każdej soboty, byłem na zakupach w ogromnym centrum handlowym, kiedy zobaczyłem małego chłopca, który mógł mieć może 5 czy 6 lat rozmawiającego z kasjerem.
Kasjer powiedział: "Przykro mi, ale nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić tę lalkę. Wtedy chłopiec zwrócił się do kasjera i zapytał: czy jesteś pewien, że nie mam wystarczająco dużo pieniędzy?'' Kasjer przeliczył pieniądze ponownie i odpowiedział:'' Wiesz, naprawdę nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić tę lalkę, mały'' chłopczyk wciąż trzymał w ręku lalkę..
W końcu podszedłem do niego i zapytałem, komu chce kupić tę lalkę. "To jest lalka, o której marzyła moja siostra. Chciałem kupić jej ją na prezent urodzinowy.
Muszę dać lalkę mojej mamusi, by mogła przekazać ją mojej siostrze kiedy odejdzie. "Jego oczy były tak smutne gdy to mówił.. "Moja siostra odeszła do Bozi.. Tata mówi, że mama też tam niedługo pójdzie, więc pomyślałem, że może wziąć lalkę ze sobą by dać ją mojej ukochanej siostrze...''
Moje serce zamarło. Chłopiec spojrzał na mnie swymi błękitnymi wielkimi oczyma i powiedział: "Powiedziałem tacie żeby poprosił mamę by jeszcze nie odchodziła, nie zanim nie wrócę z centrum handlowego." Potem pokazał mi śliczne zdjęcie, na którym się śmiał. Powiedział mi: "Chcę aby mama wzięła moje zdjęcie ze sobą, tak by moja siostra mnie nie zapomniała". "Kocham moją mamę i żałuję, że musi mnie zostawić, ale tata mówi, że musi iść, aby być z moją młodszą siostrą. Spojrzał jeszcze raz na lalkę smutnym wzrokiem i zaszlochał, lecz bardzo, bardzo cicho..
Szybko sięgnąłem po portfel i powiedziałem chłopcu." Na wszelki wypadek sprawdźmy jeszcze raz czy nie masz wystarczająco pieniędzy na tę lalkę..''
"Dobrze", powiedział: "Mam nadzieję, że mam dość." Dodałem z portfela parę złotych do jego oszczędności i zaczęliśmy liczyć. Okazało się że jest ich wystarczająco dużo na lalkę, a nawet parę groszy więcej.
Mały chłopiec powiedział pod nosem: "Dziękuję Boże za to że mam wystarczająco dużo pieniędzy!" Potem spojrzał na mnie i dodał: "Wczoraj, zanim zasnąłem poprosiłem Boga, abym miał dość pieniędzy, żeby kupić tę lalkę, tak, by mama mogła dać ją mojej siostrze. Wysłuchał mnie!'' ''Chciałem również mieć wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić białą różę dla mojej mamusi, ale nie odważyłem się prosić Boga o zbyt wiele. Tymczasem dał mi wystarczająco, by kupić lalkę i białą różę. Moja mamusia kocha białe róże.''
Skończyłem zakupy w stanie zupełnie odmiennym niż kiedy je zacząłem. Przez cały czas nie mogłem zapomnieć o małym chłopcu. Wtedy przypomniałem sobie artykuł w lokalnej prasie, który czytałem dwa dni wcześniej, w którym odczytałem wzmiankę o pijanym mężczyźnie z ciężarówki, który uderzył w samochód którym jechała młoda kobieta z dziewczynką. Dziewczynka zmarła na miejscu, a matka pozostaje w stanie krytycznym. Rodzina musiała zadecydować, czy odłączyć maszynę podtrzymującą życie, bo młoda kobieta nie ma szans na wyjście ze śpiączki. Czy to rodzina małego chłopca?
Dwa dni po spotkaniu z małym chłopcem, czytałem w gazecie wiadomość, że młoda kobieta zmarła.. Nie mogłem się powstrzymać, przed kupnem bukietu białych róż z którymi poszedłem na pogrzeb. Ciało młodej kobiety było wystawione w kaplicy, by rodzina i przyjaciele mogli ją pożegnać.
Była tam, w trumnie, trzymając piękną białą różę w ręku wraz ze znajomym zdjęciem małego chłopca i lalką umieszczoną na piersi. Pozostawiłem to miejsce ze łzami w oczach, czując, że moje życie zmieniło się na zawsze ...
Miłość którą chłopiec darzył swoją matkę i siostrę jest trudna do opisania, wyobrażenia. I w ułamku sekundy, pijany kierowca to wszystko zniszczył.
Proszę nie prowadź samochodu po alkoholu.
Udostępnij jeśli się ze mną zgadzasz.

Znalezione na Facebook - Hubert kowal
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1170  
Nieprzeczytane 11-04-2019, 12:43
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie O.Leon Knabit

Około 50 lat uczyłem dzieci za darmo. Od roku 1949, kiedy to prowadziłem pierwsze lekcje religii, mam żywy kontakt z nauczycielami strajkującymi i nie strajkującymi. Na blogu pisałem o rażących dysproporcjach w wynagrodzeniach nauczycieli i choćby niektórych wyższych urzędników bankowych. Nie widziałem nigdy głodnych dzieci nauczycieli, ani ubóstwa w ich domach, zwłaszcza że obok innych źródeł dochodu zwykle mają jeszcze pensje współmałżonka.
Warto jest TEŻ pamiętać: jeśli strajk uniemożliwi egzaminy we właściwym terminie, to nawet zwolennicy żądań nauczycieli staną się antagonistami za destabilizację i tak trudnej sytuacji w edukacji. To może doprowadzić do nagonki na nauczycieli, a nawet do Trybunału Stanu za działalność antypaństwową.
http://www.fronda.pl/a/o-leon-knabit...li,124989.html
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1171  
Nieprzeczytane 18-04-2019, 17:28
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie





Życzenia radości, dobroci, pogodnych chwil Wielkiejnocy

dla Seniorów
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1172  
Nieprzeczytane 07-06-2019, 20:29
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie 2019 - Rok Stanisława Moniuszki /1819-1972/

Sejm ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. W 2019 r. przypada 200. rocznica urodzin kompozytora.
Dorobek kompozytorski Stanisława Moniuszki, składający się z oper, pieśni, kantat, utworów religijnych, symfonicznych, kameralnych i solowych, a także operetek, baletów i muzyki do dramatów, imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej.
Moniuszko jest twórcą "Śpiewnika domowego" obejmującego ponad 200 pieśni.
Jego dzieła, między innymi: Opery: Halka, Straszny dwór, Hrabina
Operetka Noc w Apeninach z tekstem Aleksandra Fredy
Pieśni: Sonety krymskie (tekst – wybrane 8 sonetów Adama Mickiewicza)
Msze: Msza łacińska na cztery głosy z towarzyszeniem organów, Des-dur
Pieśni: Dziad i Baba, Prząśniczki, kozak, Czarny Krzyżyk
Uwertury symfoniczne: Bajka



Posłuchajmy: Pieśń wieczorna
Śpiewa Irena Santor Obraz: Wiktor Korecki
Tekst: Władysław Syrokomla /Ludwik Władysław Kondratowicz

https://www.youtube.com/watch?v=nY0Tp_2K85A

Po nocnej rosie
płyń dźwięczny głosie
niech się twe echo rozszerzy,
gdzie nasza chatka,
gdzie stara matka
krząta się koło wieczerzy.

Jutro dzień święta,
niwa nie zżęta
niechaj przez jutro dojrzewa,
niech wiatr swawolny,
niech konik polny,
niechaj skowronek tu śpiewa.

Już blisko, blisko
chatnie ognisko
znużone serce weseli;
tam pracowita
matka mię spyta:
„Ileście w polu nażęli?”

Matko, jam młoda,
rąk moich szkoda,
szkoda na skwarze oblicza!
Źle szła robota,
przeszkadza słota
i moja dumka dziewicza!
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1173  
Nieprzeczytane 21-08-2019, 13:22
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

DREWNIANY ANIOŁ
.
na krzyżówce dróg
stał zmęczony Anioł
trzymał wezwanie
na drewnianych skrzydłach
> podążaj dobrą drogą <
.
stanąłem przed nim
on bez przekonania
rzucił spojrzenie
jakby chciał powiedzieć
> idź dokąd zechcesz <
.
ludzie przechodzili
obojętnie obok
wiedzieli lepiej
tak im się zdawało
> po co im Anioł <
.
on dobrze wiedział
że wielu z nich wróci
już nie takich pewnych
i będzie próbować
nowego kierunku
.
stał więc niezależnie
od barwy pogody
wierny posłannictwu
na białych skrzydłach
dźwigając nadzieję
.
że nie na darmo
został postawiony
akurat tutaj
przy drodze
do wsi
do lasu
na łąkę
i tej donikąd...
.
Krzysztof Woźniak
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1174  
Nieprzeczytane 22-08-2019, 15:25
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie „Babcia pątniczka” z Włoch już na Jasnej Górze



95-letnia Emma Morosini, Włoszka, która wybrała się w samotną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górą pokonując ok. 1 tys. jest już u celu. - Ostatnie owoce mojego życia: modlitwę o pokój na świecie, za kapłanów i młodych chciałam przynieść tutaj Matce Bożej - powiedziała pątniczka, która do częstochowskiego Sanktuarium dotarła późnym po południem. Pierwsze kroki skierowała przed Cudowny Obraz, gdzie długo się modliła a potem spotkała się z Paulinami. Przeor klasztoru ucałował jej ręce i podziękował za pielgrzymi trud ofiarując ryngraf Jasnogórskiej Pani i różaniec.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1175  
Nieprzeczytane 22-08-2019, 19:35
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

W Sandomierzu, w Oknie Życia wieczorem we wtorek 20 sierpnia 2019 znaleziono noworodka. Jak informuje Caritas Diecezji Sandomierskiej, chłopczyk, który błyskawicznie trafił na badania, jest zdrowy i bezpieczny. W historii sandomierskiego okna to drugie uratowane dziecko.
To, że w oknie znajduje się maluch, obwieścił alarm w domu Sióstr Szarytek, które zajmują się Oknem Życia.
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/n...ar/c1-14364229
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1176  
Nieprzeczytane 27-08-2019, 10:59
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Jan Kobuszewski



"Nigdy się nie zgodziłem, by w jakiejkolwiek sztuce mówić coś przeciwko Bogu czy choćby tylko przeciw tej instytucji, jaką jest Kościół. Nie będę dla kariery czy dla jakiegoś złamanego grosza mówić tego, w co nie wierzę."
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1177  
Nieprzeczytane 25-09-2019, 19:22
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Lekarze z Krakowa pomnożyli dobro w Afryce

400 konsultacji i 750 specjalistycznych badań takich jak EKG czy USG wykonali lekarze z Krakowa podczas miesięcznej misji w Afryce – w Ugandzie i Tanzanii. Ta liczba przyprawia o zawrót głowy zważywszy, że lekarzy było tylko trzech. Pojechali do Afryki z trzema studentami Collegium Medicum w Krakowie, aby wspomóc pacjentów w placówkach medycznych prowadzonych przez polskich misjonarzy.

https://www.deon.pl/po-godzinach/lek...565532,galeria
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1178  
Nieprzeczytane 30-09-2019, 13:44
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 498
Domyślnie

Witam !

W Dąbrowie Górniczej – Wypaleniskach, na terenie leśnictwa Łosień, już po raz dwunasty odbyło się sadzenie Lasu Europejskiego.

Pierwsze sadzenie odbyło się w roku wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z roku na rok wydarzenie to cieszy się coraz większą popularnością. Las sadzą nie tylko mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego, ale przybyli także mieszkańcy Bytomia, Częstochowy, Katowic, Rudy Śląskiej oraz Zabrza.

Posadzono 2 tysiące sadzonek olchy, 1 tysiąc sadzonek sosny oraz 140 sztuk dębów.

Odnowiono także powierzchnię, która została spalona.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1179  
Nieprzeczytane 06-10-2019, 22:06
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie



http://facebog.deon.pl/wp-content/up...38_22marca.jpg
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1180  
Nieprzeczytane 28-11-2019, 18:19
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Niezwykła sytuacja w Katowicach. Bezdomny nie miał butów – kiedy dowiedział się o tym jeden z patrolujących Katowice policjantów, bez wahania oddał bezdomnemu swoje własne buty!https://tvs.pl/informacje/katowice-bezdomny-nie-mial-butow-swoje-sluzbowe-buty-oddal-mu-policjant-foto/
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poproszę o dobre rady. renet Profilaktyka i zdrowy styl życia 33 04-05-2010 19:20
Raczki, wbijajcie. Wspaniałe wieści Łukasz Choroby, badania, terapie 5 28-03-2009 18:15
Dobre WieŚci nutaDo Różności - wątki archiwalne 510 23-01-2009 13:41
Dobre radio internetowe krystynas53 Różności - wątki archiwalne 3 04-10-2008 00:24
Ćwiczenia fizyczne dobre na serce - komentarze eurydyka Ogólny 3 06-02-2007 01:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.