menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Pielęgnacja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Pielęgnacja Wszystko o zabiegach i sposobach, na piękny i zadbany wygląd - nie tylko dla Pań.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 09:08
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie opalanie


wiosna przejdzie szybciutko,zacznie przygrzewać słoneczko i większość z nas zamarzy o pieknej opaleniźnie.No własnie...opalać się czy nie? Jakie balsamy i kremy stosować,aby chronić skórę?Proszę o głos w dyskusji na ten temat.Czy powtarzać :"białe jest piękne" i nie ryzykować-wszak wiadomo-rak skóry zbiera coraz większe żniwo,częste opalanie postarza etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 10:36
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie opalanie

12a.gifKocham słońce,już zdążyłam sie opalić.Na początku piegi na buzi,potem znikają.Opalam się teraz,poniewaz słońce nie pali tylko grzeje,a opalenizna jest trwała. Mam jasną karnację opalanie trwa długo,a kolor nie jest ciemny.Od lat nie pamietam,by schodziła mi skóra po opalaniu.Opalone sadełko jest bardziej apetyczne niż białe.A rak skóry jeżeli nie dorwał mnie przez 60 lat,to już chyba sobie odpuści.Smaruję sie dopiero w czerwcu i lipcu,najczęsciej oliwką lub masłem kakaowym.Po opalaniu używam odpowiednich balsamów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 10:39
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

A jeśli chodzi o starzenie to przybywa troszkę zmarszczek, ale bez opalania tez z roku na rok jest ich coraz więcej,nie ma co sie oszukiwać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 10:44
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał emka46
A jeśli chodzi o starzenie to przybywa troszkę zmarszczek, ale bez opalania tez z roku na rok jest ich coraz więcej,nie ma co sie oszukiwać.
Przez całe życie się opalałam, nigdy nie "gubiłam" skóry, zawsze przeznaczałam po 30 minut "na przód i tył". Na plaży zaliczałam się do grupy "najładniej opalonych". W tym roku po 2-letnie przerwie wracam do opalania. Opalać się można pod warunkiem,że nie będziemy robić z siebie "szaszłyka " przez cały dzień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 12:20
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

A ja nie mogę się opalać, zaraz dostaję uczulenia, a tak lubię słoneczko... buuu
Tyle go łapię co w "locie" a i tak w ub.roku całe ręce miałam w wysypce, trudno w upały zakrywać ręce. Teraz sobie kupię krem lub balsam z b. wysokim filtrem, może coś pomoże.
A jak miałam naście lat to opalałam się na mulatkę, ale teraz klimat się zmienił i słonko jest ostrzejsze...hahaha
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 13:14
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka

Przy terapii hormonalnej czasami wystepuje uczulenie na nadmiar promieni słonecznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 13:23
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Ale ja nie brałam i nie biorę żadnych leków hormonalnych... biorę leki na nadciśnienie i podobno to jest właśnie skutek brania tych leków...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 14:12
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Też mialam uczulenie w czasie terapii plastrami.W tym roku skończyłam-zobaczę rezultaty.Mam jasną cerę,więc muszę uwazać,żeby nie opalić sie na prosiaka / na początku/, a poza tym nie cierpię lezenia na plazy.Łapię słonce w ruchu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 14:39
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Smutny A ja...

mogę powiedzieć, ze tylko 1 raz w życiu byłam ładnie opalona

Słoneczko nie dla mnie, źle znoszę upały i ...opalanie
Tyle mojego opalania, co w ruchu...

funny0477.jpg

Ostatnio dużo się mówi o rozsądnym opalaniu, więc dziewczynki
uważajcie na te promyczki świetlne
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 23-04-2007, 10:07
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie nie przesadzać

Name:  pali słońce.gif
Views: 177
Size:  6.9 KBumiar we wszystkim jest bardzo wskazany,zwłaszcza w tej kwestii.Gdy widzę na plazy we Włoszech leżących plackiem i smażących się godzinami ludzi-bez względu na wiek i tuszę / a to ma znaczenie/ tonie mogę zrozumiec ich lekkomyślności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 15-05-2008, 12:17
dzwoneczek dzwoneczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 23
Domyślnie

Ja już od lat staram się nie opalać, szczególnie twarzy. A jak weszły na rynek kremy z wysokim filtrem (tzw. blokery, z filtrem 50) to na dobre zagościły na mojej półce i twarzy.
Jeśli mogę polecić, to zachęcam do kremu Avene z filtrem 50, który nakłada się jak fluid na twarz. Jest koloryzujący, więc nie nie ma potrzeby nakładania pudru. Twarz wygląda bardzo naturalnie i jest zabezpieczona przed słońcem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 15-05-2008, 16:36
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Cześć dzwoneczku, ja o niczym innym nie marzę , jak o tym by nie być taką bladą , marzy mi sie piękna opalenizna! . Ale ten fluid mnie zaintrygował, napisz coś więcej, lub podaj link.
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 15-05-2008 o 22:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 15-05-2008, 21:03
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Ja też całe życie się opalałam i będe to robic dalej bo bardzo lubię słoneczko, cere mam śniadą więc i szybko się opalam, używam kremow z filtrem i nie schodzi mi nigdy skora.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 15-05-2008, 22:55
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Załącznik 1197wiosna przejdzie szybciutko,zacznie przygrzewać słoneczko i większość z nas zamarzy o pieknej opaleniźnie.No własnie...opalać się czy nie? Jakie balsamy i kremy stosować,aby chronić skórę?Proszę o głos w dyskusji na ten temat.Czy powtarzać :"białe jest piękne" i nie ryzykować-wszak wiadomo-rak skóry zbiera coraz większe żniwo,częste opalanie postarza etc.
Opalenizna już od paru lat jest już niemodna, ale przyzwyczjenie to druga natura człowieka.Bardzo dużo przebywam na świeżym powietrzu ,/ rower, kijki/,wyjeżdżam na wakacje prawie co roku do ciepłych krajów więc czy tego chcę czy nie jestem zawsze opalona chociaż nie leżę ani 5 minut na słońcu.A do tego bardzo kocham słońce może być cały rok .
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 11:35
Afra Afra jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 13
Domyślnie

Lubię przebywać na plaży, lubię słońce i słoneczną pogodę.Ale nie lubię "się opalać".Nigdy nie uprawiam smażenia się, z każdej strony po trochę(by było równo ), bezczynnego leżenia i wystawianie członków na działanie promieni słonecznych.Słońce niszczy skórę, to pewne, bez względu ile ma się lat.Wszystkie specyfiki z UV filtrem chronią przed poparzeniem ale nie chronią przed działaniem słońca w ogóle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 11:39
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Opalenizna jest fajna, kazdy po lecie powinien byc opalony, ale najlepiej bierze słonko nad wodą, w miescie nawet na spacerze trudno sie jest usmażyć na czekoladowo.
__________________
Grazyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 11:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Grażynko

Cytat:
Napisał grazyna
Opalenizna jest fajna, kazdy po lecie powinien byc opalony, ale najlepiej bierze słonko nad wodą, w miescie nawet na spacerze trudno sie jest usmażyć na czekoladowo.
opalenizna jest super, opalone ciało wygląda o wiele lepiej niż blade.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 11:46
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Jasne że tak!
__________________
Grazyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 11:52
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
opalenizna jest super, opalone ciało wygląda o wiele lepiej niż blade.


Nawet sadełko jest bardziej apetyczne opalone i zmarszczki sa ładniejsze opalone niż blade.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-07-2008, 11:48
wisienka wisienka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 10
Domyślnie

Witajcie kochane. Ostatnio znajoma poleciła mi kosmetyk, który ma odżywić skórę i dać ładny kolor dzięki witaminą. To Sun Effect z Eris. Znacie może?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opalanie zmniejsza ryzyko raka piersi? - komentarze Basia. Ogólny 6 04-04-2011 14:28
Opalanie zdrowe dla dojrzałych kobiet - komentarze Basia. Ogólny 20 12-06-2007 23:26

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.