menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Kosmetyki
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Kosmetyki Kremy, mleczka, toniki, tusze do rzęs, pudry, farby do włosów...

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-04-2009, 20:24
JagodaM's Avatar
JagodaM JagodaM jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 280
Domyślnie chcialabym jakas dobra rade na poranny makijaz


dziewczyny poszukuje rady na jakis wiosenny lekki makijaz ??
co mozecie mi doradzic jakie kolory tej wiosny sa modne badz jaki najczesciej stosujecie same??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-04-2009, 20:34
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Witaj Jagódko,jeśli mogę coś poradzić to bardzo lekki fluid najlepiej liftingujący i w żadnym wypadku ciemny. odrobina pudru (ja używam transparentny Yardley) jasny błyszczyk . i odrobina różu na policzki. A wszystko zależy od tego czy jesteś ciemnowłosa czy też jak ja blondynką. Najważniejszy jest umiar.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-04-2009, 11:54
JagodaM's Avatar
JagodaM JagodaM jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 280
Domyślnie

Pozdrawiam Cię Frezjo i dziękuę za poradę , chociaż jestem brunetką myślę że też mogę zastosowac .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 23-08-2009, 15:31
Kasia55 Kasia55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 8
Domyślnie

jestem blondynką o jasnej karnacji i u mnie nie ma mowy o mocnym makijażu. Tak jak pisze Frezja lekki fluid i delikatnie podkreślone usta. dobrym rozwiązaniem jest też makijaż permanentny, którym można sobie na kilka lat podkreślić kontur ust, oczu, a nawet brwi . ja sama podkreśliłam sobie trwałym makijażem kształt brwi i kontur ust. Zainteresowanym polecam makijaż permanentny w Warszawie w salonie Afrodyta. Taki zabieg pozwala na ukrycie niedoskonałości twarzy, a w moim wieku jest ich coraz więcejzreszta wzrok już też nie jest taki dobry i nie raz miałam problemy z wykonaniem dokładnego makijażu, a o równych kreskach na ustach nie było mowy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 23-08-2009, 16:15
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

myślę, ze najwazniejsze w naszym wieku unikać podkreślania znacząco brwi, stajemy sie groteskowe, albo wiecznie zdziwione....reszta wszystkiego ciut i wlasnie transparentnego, błyszczykowatego...ja np wogóle nie używam podkładów, czuję się w nich jak w kokonie nylonowym...ale lekki puderek na wieczór tak..intuicja wielu z nas podpowiada..bo nie to dobre co modne , tylko w czym nam dobrze....dobrego dnia...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-08-2009, 13:18
amber amber jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 44
Domyślnie

Lekki dobrze dopasowany do cery puder matujący - może być sypki, albo w kamieniu. Delikatny, ale nie bezbarwny błyszczyk. Tusz do rzęs. Ewentualnie można delikatnie machnąć policzka różem. Ale naprawdę delikatnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 23:59
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

makijaż na dzień powinien być stonowany, odrobina błyszczyku, jasne cienie, dobrze wytuszowane rzęsy i podkład to podstawa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 05:31
iwko1234's Avatar
iwko1234 iwko1234 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał JagodaM
dziewczyny poszukuje rady na jakis wiosenny lekki makijaz ??
co mozecie mi doradzic jakie kolory tej wiosny sa modne badz jaki najczesciej stosujecie same??
Witaj) Bratnia dusza też myślisz o wiośnie Wiesz fajny podkład razem z kremem nawilżającym firmy Olay wytuszowane rzęsy leciutko różu na kości policzkowe usta błyszczykiem plus ogrom optymizmu i uśmiech na twarzy to najlepszy makijaż. Nie polecam sypkich pudrów gdyż podkreślają zmarszczki i czynią twarz dość groteskową.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-06-2011, 18:54
rodzynka rodzynka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 11
Domyślnie

Dużo fajnych porad tu przeczytałam, na pewno też skorzystam, dziękuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 10-06-2011, 07:58
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Ja mam problem z siwiejącymi brwiami....Henna w salonie odpada,bo jak zrobi hennę, to na całego!!! Ciemno nad oczami, że hej!!- to właśnie jest komiczne i nienaturalne. Robię sobie sama co jakiś czas leciutko,TYLKO na włoski, nie na skórę!! Myślę czasem o tym makijażu permanentnym, ale trochę się boję!!! Bo co jak nie spodobam się po nim sama sobie? ani to zmyć, ani wygumować haha!!!Zasięgnę rady u was?
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 14-06-2011, 16:52
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

anasty.Ostatnio oglądałam na Tvn Style program o makijażu permanentnym.Nie było przeciwwskazań wręcz zachęta,tylko cena nie jest zachęcająca.Był na oczach kamery wykonywany taki makijaż.Najpierw robi się środkiem zmywalnym i klientka widzi jaki będzie efekt finałowy.Odcień makijażu jest do uzgodnienia.Powinien być zrobiony w dwóch etapach,najpierw lekko i potem uzupełniony. Trzeba wybrać gabinet,który to dobrze robi,bo wiele kosmetyczek zabiera się za to ze względu na duży zarobek,a nie ma w tym doświadczenia.
__________________
Nigdy nie będzie szczęśliwy ktoś,kto zadręcza się myślą,
że inni są od niego szczęśliwsi.
(Seneka)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-07-2011, 21:00
Bozenka51 Bozenka51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Posty: 8
Domyślnie

Tu z racji doświadczeń przestrzegam - gabinet musi mieć certyfikaty z kilku szkoleń, dobrą dokumentację wykonywanych zabiegów, trzeba zaglądnąć w każdy kąt i sprawdzić sterylność, poprosić o telefony do klientek z referencjami, sprawdzić opinię w internecie, popytać znajomych, sprawdzić w internecie nazwisko właściciela i osób wykonujących zabiegi. I zapewniam, że to nie jest przesada. Naoglądałam się źle wykonanych zabiegów, np kiedy Pani pomyliła pigment i zrobiła klientce perłowe niebieskie brwi zamiast kreski na powiece, krzywe brwi, zbyt głęboko wprowadzony pigment na ustach itp. Nie mówiąc oczywiście o alergiach i zakażeniach. Zresztą można takie zdjęcia znaleźć w google bez problemu. Oczywiście nie odradzam ale trzeba być pewnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 04-07-2011, 12:24
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Można jeszcze spróbować porady makijażystki. Mnie nauczyła kilku sztuczek, dobrała kosmetyki itd. Kiedyś też dałam się pomalować w sephorze, ale efekt był marny, ale przynajmniej dowiedziałam się co mi nie odpowiada a to już jakaś wiedza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 05-09-2011, 18:23
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Witam
Ja w okresie wiosenno-letnim używam tylko kosmetyków mineralnych sypkich ale tych dobrych marek bo wtedy mam pewność , że moja twarz nie będzie nafaszerowana "chemią" . Mam cerę mieszaną i jak na 62 lata w miarę dobrą. Zawsze pamiętam aby na noc używać dobrego kremu .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 09:35
Vitamarket_pl's Avatar
Vitamarket_pl Vitamarket_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Domyślnie

rodzaj makijażu, dobór palety barw uzależniony jest od typu urody, Jeśli ma być lekki to na pewno z udziałem naturalnych barw, beżów i brązów oraz sypkich pudrów, bez fluidów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 11:57
E-zikoapteka_pl E-zikoapteka_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 20
Domyślnie

Polecam lekki makijaż, delikatnie podkreślający urodę. Najlepiej rozświetlający fluid, jasny sypki puder, lekki brązowy cień, no i kredka podkreślająca oko. Do tego delikatnie zarysowany kontur ust. Optymalny makijaż, który powinien pasować każdej z nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 13:18
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Myślę, że to dobra rada powyżej. Taki delikatny, rozświetlający makijaż. Ale żeby nie za dużo świeciło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 16:07
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=qK-1e...eature=related

w 10 min http://www.youtube.com/watch?feature...cfNOnGpAU&NR=1

resztę porad tej pani poszukajcie w youtube
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 21:44
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Oj Artfilka, ale mi narobiłaś ...
Zaczęłam oglądać polecane przez Ciebie linki i tak oglądam.....daj Boże już 4 godziny ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 22:01
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Ja widziałam te nagrania wcześniej i kupiłam parę najpotrzebniejszych przyborów....miedzy innymi korektor.Naprawdę sie przydaje.Nie wiedziałam jak takich maskujących kosmetyków używać. Pani z youtube świetnie prowadzi.Zwłaszcza makijaż odmładzajacy jest prosty i naprawdę zadawalajacy.

http://www.youtube.com/watch?v=5nfCP...6&feature=plcp

Tu cała szkoła pani Anny http://www.youtube.com/user/annawolinska
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zielona kawa dobra na odchudzanie - komentarze blimp Ogólny 30 13-07-2015 23:12
licze na rade karolina80 Menopauza/Andropauza 15 30-01-2012 12:23
Muzyczny koncert zyczen cz.VI.....piosenka jest dobra na wszystko. Karol X Muzyka - wątki archiwalne 507 27-11-2008 18:39
Muzyczny koncert zyczen cz.V - piosenka jest dobra na wszystko... Karol X Muzyka - wątki archiwalne 565 26-07-2008 23:18
Balet poranny Anna_Maria_57 Dom, wnętrza, ogród 87 29-01-2008 23:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.