menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > małopolskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 20-12-2007, 20:59
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie cd

i jeszcze piekne stroje krakowskie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 21-12-2007, 23:27
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Nika
Piękny jest ten muzealny Dworek.Jak masz, to pokaż więcej takich uroczych miejsc .
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 22-12-2007, 01:01
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Chciałabym i ja przybliżyć troszkę historię miasta Krakowa. Chcę Wam pokazać krakowskie kopce. W tej dziedzinie jest nasze miasto swoistym rekordzistą, kopców bowiem posiada cztery.
Najstarsze dwa, to Kopiec Krakusa i Kopiec Wandy. Powstały prawdopodobnie w VII w i służyły jako miejsca kultu lub strażnice. Ciekawostką jest, że na szczycie Kopca Wandy znajduje się figura kamiennego orła, którą zaprojektował Jan Matejko.

Kopiec Wandy

Kopiec Krakusa

Trzecim z kolei kopcem jest Kopiec Kościuszki, którego budowę rozpoczęto w 1820 r, a okończono w 1823 r. Ten kopiec zawiera w sobie ziemię z pól bitewnych Powstania Kościuszkowego, oraz amerykańskiej wojny o niepodległość.

Kopiec Kościuszki

Największym ze wszystkich jest Kopiec Piłsudzkiego, zwany także Kopcem Niepodległości. Budowę tego kopca rozpoczęto w 1934 r w rocznicę wymarszu z Krakowa Polskich Legionów. Przy budowie tego kopca brała udział cała ludność Krakowa. Każdy, nawet dzieci, niósł w wiaderku w woreczku, czy w torbie, choćby garść ziemi, by powstało dzieło radości i pamięci narodu.
Tu powstała anegdotka, że do budowy tego kopca, nawet bociany ziemię w dziobach nosiły.

__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 22-12-2007, 01:52
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Piękne są Twoje fotografie Doniu, zwłaszcza te stare. Czy posiadasz może w swych zasobach zdjęcia, stare ale i współczesne Pęksów Brzizka? Miło byłoby spojrzeć na jeden z najpiękniejszych cmentarzy.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 22-12-2007, 11:26
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Wilhelmino

Bardzo mi przyjemnie ,że podobają Ci się moje , zakopiańskie
prezentacje, tym bardziej, że jestem tu dopiero od niedawna i nie bardzo jeszcze umiem się po wszystkich stronach klubu poruszać. Mam b. piękny slajd cmentarza na Pęksowym Brzysku, ale szkopuł w tym ,że nie wiem jak Wy przesyłacie
slajdy . Gdybyś mi mogła podać adres tego programu, lub podała sposób jak się to robi to b. chętnie go prześlę.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 22-12-2007, 21:53
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Donko i ja tez bardzo chciłabym zobaczyc jeszcze raz cmentarz na Pęksowym Brzyzku.Slajd mozesz przesłac za pomoca Voili .http://www.voila.pl
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 23-12-2007, 09:39
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

http://www.voila.pl/do66d/?1

Cmentarz na Pęksowym Brzysku w Zakopanem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 23-12-2007, 09:51
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał donka35
http://www.voila.pl/do66d/?1

Cmentarz na Pęksowym Brzysku w Zakopanem.

Donko,dziękuję za umożliwienie obejrzenia, raz jeszcze, tego jedynego w swoim rodzaju cmentarza.
Bardzo ładny pokaz,świetna muzyka.piosenka......
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 23-12-2007, 10:01
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie Salwator

Jedno z bardziej urokliwych miejsc w Krakowie,mieszkałam tam ponad 30 lat.
A oto widok z okna mojego dawnego mieszkania,w scenerii zimowej, kościółek św. Salwatora
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 23-12-2007, 10:47
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Piekne zdjęcie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 23-12-2007, 10:51
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Piękna projekcja slajdów z zakopiańskiego, owianego sławą cmentarza.Warto było zajrzeć do zaprzyjaźnionego województwa...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 23-12-2007, 14:34
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Problem w tym,ze musimy gonić po województwach,zamiast wszyscy fotki we właścwym watku oglądać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 24-12-2007, 02:35
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Nika

Może masz rację, że trzeba latać po województwach , ale ten podział stwarza tak wiele możliwości tematycznych , że wybór odpowiedniego wątku ogólnego może być problemem.
Ja staram się zgodnie z życzeniem bodajże Lorisona i chyba Twoim umieszczać stare fotografie Zakopanego tu w regionie małopolskim i w Podróżach / Dawnych wspomnień czar /, ale już jakieś materiały współczesne , również warte tego , by je pokazac, czy podzielić się nimi z innymi ,musiałabym umieszczać w innym wątku , ale w jakim.Pewnie miałabym z tym problem, a tak można wrzucać wszystko do jednego worka /regionalnego/ .Jestem tu od niedawna i nie chciałabym przyczyniać się do zmiany panujących w klubie zwyczajów,więc poradż wobec tego ,jak zamieszczać swoje
ewentualne prezentacje w ogólnych wątkach, by również po nich nie skakać . A w ogóle to chyba w dużym stopniu ponosi za tą krytykowaną sytuację administrator.
Pozdrawiam i przy okazji składam wszystkim Życzenia Spokojnych i Radosnych Świąt. Przepraszam, że nie przesyłam
życzeń imiennych i osobistych ,których b. dużo otrzymałam i za które ogromnie dziękuję,ale nie mam jeszcze w tej dziedzinie takiej wprawy i umiejętności, jakimi większość członków klubu się wykazuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 24-12-2007, 02:37
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Doniu, dziękuję, że spełniłaś moją prośbę. Zaglądnęłam dopiero dzisiaj, a tu taki piękny świąteczny prezent.
Niki, może właśnie o to chodzi, aby więcej czasu poświęcać na "chodzenie", a mniej na sprzeczanie? W myśl zasady, że jak się przychodzi w gości, to nie pasuje wywoływać burd?
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 24-12-2007, 08:25
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Doniu,cieszę się na Twoje fotki,wklejaj tu i tam,ważne,by je zobaczyć.Moje niezadowolenie jest skierowane tylko i wyłącznie w stronę adminki,ale stało się i kuniec.Wilhelmino,kto burdy wywołuje to będzie to robił na specjalnym wątku-nie zauważyłas? lub na wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 26-12-2007, 00:49
margo's Avatar
margo margo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: tarnow malopolskie
Posty: 2 121
Post Malopolska stare Kosciolki


---
----
-----URL=http://www.vpx.pl/][/url]
__________________
Mów sercem, a i głusi cię zrozumieją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 27-12-2007, 15:37
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie Bigos

Mam SWOJE zdanie na temat województw,moze tak zalożyć temat:
BIGOS POLSKI,wtedy wymieszają się wszystkie województwa,regiony,powiaty,,wszystkie galerie,wszystkie obrazki,bo jak do tej pory,to powielanie brazków i to osób z różnych regionów.Tak więc wspanialy bigos,choć nie wszyscy muszą lubić bigos?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 27-12-2007, 18:30
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Miła Doneczko, przykro mi i na pewno nie tylko mnie, że Twoje wspaniałe, niepotarzalne zbiory, spotkały się z jakimiś niemiłymi uwagami. Absolutnie nie powodujesz żadnego bigosu. Twoje zbiory prezentowane są w odpowiednim miejscu, które powstało ponoć po to, aby poznawać i promować regiony do których należy się z racji zamieszkania. Twoje cudowne zbiory są nobilitacją dla naszego wątku. Spróbuj, miła, nie zwracać uwagi na dąsy niektórych osób i wklejaj nadal, ku ogromnemu zadowoleniu innych, czego dowody w postach wcześniejszych są.
Powiem Ci w ogromnej tajemnicy, że od jakiegoś czasu, diabeł usiadł na naszym forum i ogonem z upodobaniem miesza ludziom w sercach i głowach. Nie przejmuj się.Tutaj dużo osób jest wspaniałych, bardzo życzliwych i serdecznych, pomimo zakusów czarta. Wklejaj dla nas, a reszta niech nie ogląda. Niektórych piękno nudzi. Jest szansa, że razem z końcem roku minie czas panoszenia się głupoty, a rok 2008 przyniesie ponowne zrozumienie i ogólną serdeczność.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 27-12-2007, 23:10
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam Cię Doniu.No cuż Wilchelmina nazwala mnie diabelkiem,ma taki prawo.Na wstępie napisalam,że wyrażam moje wlasne zdanie,by nikogo nie obrazić,a najmniej, Twojej pasji zdjęciowej i pięknych zabytków,bo takie są.Jedynie Ja mialam na mysli, iż bardzo dobry byl pomysl produkcji pokazu zdjęć w wątku podróże ksztalcą,jak i galerię,którą chętnie oglądam.Wlasnie chcę oglądać takie pokazy,lecz nie wiadomo,gdzie szukać,bo jest wiele wątków i wciąż tworzy się nowe podobnej wersji.Wyjasnilam i nie czuję się winna,bo nikt nikomu nie zabrania mieć wlasnego zdania.Ja wyrazilam wlasne.Wczesniej też niektóre osoby uważaly,że tworzy się jakies podzialy.Szanuję wszystkie wypowiedzi,bo kazdy ma takie prawo,byle nie byly obraźliwe.Pozdrawiam.Dla Doni-usmiech.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 02-01-2008, 02:12
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Doniu

to wspaniale że Ty i Wilhelmina nadałyście formy nie wiedzieć w jakiej intencji powstałym wątkom...ja spróbowałam podobnie zareagować, ale może przez to że stworzyłam "podwątek" czy dla innej przyczyny narazie nie wychodzi...(dot.Pomorza, a w tym "My i nasze miasta"). Przyznam, że dotąd nie obejrzałam Twoich prezentacji, ale interesuje mnię czy już była lub będzie pokazana willa p.Modrzejewskiej? tam spędziłam miły urlop świąteczny i noworoczny i chętnie "odświeżyłabym" wspomnienia...
Pozdrawiam serdecznie - Jola.sampfc92fafa00662729.jpg
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Małopolskie Spotkanie Forumowiczów rok 2010 krynia małopolskie 717 27-04-2023 17:41
Piękno,na które warto zwrócić uwagę cz.4 Sunshine Sztuka, kulturoznawstwo 2701 07-12-2021 01:06
Piękno miast kufa86 Podróże, turystyka 99 06-03-2013 01:22
Afryka wita - MUNDIAL 2010 jasinek123 Hobby, pasje 111 12-07-2010 09:58
PIĘKNO, na które warto zwrócić uwagę Sunshine Sztuka, kulturoznawstwo 504 20-11-2007 17:43

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.