menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 14:52
Zenek Zenek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 45
Post Zniknie dodatek pielęgnacyjny? - komentarze


Komentarz do artykułu: Zniknie dodatek pielęgnacyjny?
--------------------
Szkoda czsu i nerwów na komentowanie czegoś tak głupiego o czym muśli PO. Zastanawia mnie tylko jedno a mianowicie czy Ci ludzie myślą, że nigdy nie będą starzy i na emeryturze, które jakie są to widać i słychać. Czy 150 zł za cieżką prace, traudne warunki życia jakie od 1945 roku mamu w naszym kraju. to jest tak duży wysiłek ekip rządodolnościwych dla tego człowieka, który przemęczył te 75 lat dzieki ich nieudolności. W innych krajach o ludziach w podeszłym wieku mówi się a szacunkiem i stara się robić wszystko by resztę ich życia polepszyć. U nas robi się wszystko by resztę zycia im obrzydzić i zachęcić do jak najszybszego umierania. Kawał o dobrym emerycie w świetle tego wszystkiego nabiera faktycznego kształtu cyt. ten emeryt jest dobrym emerytem, który dziś idzie na emeryturę a jutro umiera. Taki to jest nasz kraj dzięki "wspaniałym" politykom, którzy dla siebie niczego nie żałują a obojetne to jest z jakiej obcji pochodzą czy to z prawej czy lewej strony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 15:16
antyla's Avatar
antyla antyla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 334
Domyślnie

Tak Zenku, masz rację ,szkoda nerwów. A czy Ci ludzie nie myślą o starości? Oni nie muszą się martwić, będą sobie żyć dostatnio do końca swoich dni . Już tam oni potrafią się zabezpieczyć kosztem zwykłego śmiertelnika.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 16:05
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Cholera jasna ,mówiłam , że PO jest zdolne do każdej podłosci. Ale uwaga dodatek piel.egnacyjny należy się starym ludziom z mopsu. Walczcie, jeżeli zabiora ten dodatek. Ale ja myslę ,że nie zabiora , my jestesmy znacząca grupa elektoratu PIS-u.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 16:37
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Gdzieś słyszałem-czytałem nie mogę skojarzyć gdzie wyjaśnienie zabrania dodatku. Otóż ci co go mają będą mieli go nadal czyli nie zostanie im odebrany.do tej pory dodatek ten dawany był z urzędu kto skończył 75 lat, teraz będzie się musiał ubiegać o niego tak jak ci co go posiadają w wyniku całkowitej niepełnosprawności. Być może jednak takie rozwiązanie będzie korzystniejsze. Gromy ślemy a nie wiadomo czemu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 16:44
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Dodatek pielęgnacyjny.

O dodatku już dawno słyszałam,że maja zrobić z nim rewolucję to znaczy według mnie kto posiada grupę inwalidzką ten z wnioskiem do Zusu może się o niego ubiegać.Kiedy to ma być zmienione,ale wszystkie rządy szukaja pieniędzy i Salomon z pustego nie naleje.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 17:13
della della jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 3
Domyślnie

Dodatek pielęgnacyjny dla 75-latka to żadna łaska.To jedynie drobny gest który im się należy.Projektowane zmiany spowodują sytuację,że dodatek załatwi sobie ten kto ma odpowiednie układy w służbie zdrowia,albo za łapówki tak jak się załatwia renty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 17:21
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

dodatek pielęgnacyjny przecież i teraz można dostać bez względu na wiek a na stan zdrowia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 17:30
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Szczegółów jeszcze nie ma, ale pytam: czy jest sens dawania tym, którzy mają emerytury kilkutysięczne?
A becikowe też wszystkie pary otrzymują bez względu na wysokość uposażeń?
A wszyscy renciści to rzeczywiście tacy niezdolni do pracy?

Trzeba pewne sprawy uporządkować, zwłaszcza w sytuacji pustki w kasie państwowej, a nie bawić się w nierozsądne rozdawnictwo, na które nas nie stać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 18:16
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

To nie jest rozdawnictwo- sa starzy ludzie którzy maja z dodatkiem emerytury 1100 - wiem bo jestem na komisjach niepełnosprawnych. Znaczna grupa niepełnosprawności daje ten dodatek, tylko że to idzie z naszych podatków, natomiast tamten z ZUS-u- czyli ludzie wypracowywuja go sobie.I to jest logiczne.Otrzymanie dodatku wymaga pewnego zachodu w Mopsie- i nie jest to tak , ze zapłaci sie lekarzowi - i sie ma- potrzebne sa karty leczenia , kupa dokumentów, i dopiero wtedy na tak zwanych zaocznych komisjach orzeka sie ten stopien. Daje Ci slowo honoru, Polu, że jeszcze na tych komisjach nie przyznano wielotysięcznej emeryturze dodatku- gduz bierze sie pod uwage i dochody zainteresowanego i dochody rodziny.
To ie jest rozdawnictwo , to jest suma której dotad nie wypłacano emerytowi- czyli obligatoryjnie należy mu się.
A pustka w kasie państwowej premier mógł zainteresowac sie pare miesięcy temu- wszyscy trabili o kryzysie- tylko PPremier był j wesołkowaty( zreszta jest do tej pory)- no, w końcu sobie nie zabierze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 18:47
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Post

Babcielu, pozwolisz, ze jako obca przylacze sie do Twojej wypowiedzi na temat dodatku pielegnacyjnego. W Austrii jest dokladnie tak, jak to opisalas, przed kilkoma miesiacami zalatwialam taki podatek na meza, bo ja jestem jego opiekunka. To wcale nie jest takie proste, mimo, ze maz jest inwalida z niezdolnoscia do pracy! Po zlozeniu odpowiedniego formularza, w naszym austriackim zusie, czekalismy na zawiadomienie, kiedy w domu zjawi sie lekarz. Po uplywie dwoch miesiecy zjawil sie pan doktor, dokladnie przejrzal papiery dotyczace inwalidztwa, dokumenty o dochodach mial z zusu, badanie i wywiad w domu trwal 45 min. Dostalismy najnizszy dodatek, ale to juz jest cos. Nikt nie musi miec skonczone 75 lat, nasz sasiad naprzyklad ma 25 i tez ma ten dodatek. Balam sie zabrac glos, bo w temacie dom starcow zostalam strasznie opluta!
__________________
Zycie bylo piekne..., ale do pewnego momentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 22:31
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Daje Ci slowo honoru, Polu, że jeszcze na tych komisjach nie przyznano wielotysięcznej emeryturze dodatku- gduz bierze sie pod uwage i dochody zainteresowanego i dochody rodziny.
To ie jest rozdawnictwo , to jest suma której dotad nie wypłacano emerytowi- czyli obligatoryjnie należy mu się.

Elu, nie zrozumiałyśmy się.
Jest dodatek, który dostaje każdy emeryt po skończeniu 75. roku życia i on jest obligatoryjny. Jest także zwolniony z obowiązku płacenia abonamentu tvr. To świadczenie doliczane jest do emerytury, wypłaca je ZUS. Wiem, bo moja ciocia z tego korzysta, a jest zdrowa jak ryba i oby tak dalej.
Czy takie świadczenie należy przyznawać osobom, które mają kilkutysięczne emerytury?
Moim zdaniem nie, bo budżetu na to nie stać. Gdyby kasa była inna - nie miałabym nic przeciwko.

Jest też świadczenie dla inwalidów i o tym decyduje lekarz orzecznik ZUSu lub terenowy oddział pomocy społecznej, oczywiście po zbadaniu przez wyznaczonego lekarza z uprawnieniami.

Natomiast co do orzecznictwa w ogóle: Ty jesteś solidna i uczciwa, ale sporo mamy takich przypadków, które dają podstawy do zwątpienia. Przykład: emeryt, samotny już na świecie, 60+, stracił oko, (nieudana operacja), a w drugim ma zaledwie poczucie światła, Ty wiesz, co to znaczy. Te resztki oka toczą trzy schorzenia, w tym AMD, też wiesz, że to wyrok.
Orzeczenie: niezdolny do samodzielnej egzystencji, ale dodatek do emerytury dostał na rok zaledwie.
Dla mnie to zwyczajna bezduszność, bo jak mam to nazwać?

A inny pan, na rencie z powodu lichego zdrowia, zasuwa w robocie (na czarno) aż huczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 23:10
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Dodatek będzie przedłużony- na rok daje ZUS ze wzgledu na wiek .Jak na ZUS= młody. Natomiast bardziej oplaca mu sie dodatek mopsowski bo powinien dostac znaczny stopien , dopłate do osobnego pokoju, zwolnienie z opłaty radio- telewizyjnej , i jezeli jest samotny opieke na pare godzin dziennie- ale to juz niestety płatne. napisz dokładnie , to pana poinstruuje , co ma mówic na komisji, lekarze powinni to mówic pacjentom, ale ...nie mówiaZ tym ,ze nie można dostawac dwoch dodatków.A wiec 3 miesiace przed zakończeniem dodatku ZUS, powinien okulista wypełnic wniosek z dokładnym badaniem i zaznaczeniem ,ze z powodu kalectwa nie jest w stanie sam przyjsc na komisje.We wniosku sa takie rubryki jak samoobsługa, samodzielne ubieranie itd, rozumiem że pan nie potrafi sam tego wykonac, ale to wszystko trzeba podkreslic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 00:14
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Elu, dziękuję pięknie, my temu panu już pomogliśmy. Z MPOPSu miał nieco niższy dodatek niż z ZUSU, woli mieć razem z emeryturą. Zwolnienie z rtv oraz zniżke na telefon też już załatwiliśmy.

Chodzi jednak o zasadę i głupie przepisy.
Oko nie odrośnie, a te resztki drugiego się nie naprawią, więc po co człowieka męczyć i wysyłać na komisję kilkadziesiąt km, skoro on sam nie potrafi się poruszać i lekarz orzecznik o tym wie?
Tego nie rozumiem i przeciwko bezduszności się buntuję...daremnie.
I jeszcze Ci coś takiego zacytuję:
- Ooo! to się pan zdążył załapać na emeryturę.
To słowa lekarza orzecznika, wojewódzkiego.
Scina krew w żyłach, prawda?

Dziękuję jeszcze raz za chęć pomocy.
Tylko dzięki dobrym ludziom życie ma sens.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 00:20
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jeżeli pan ma klopoty z poruszaniem sie , w nastepnym wniosku ZUS powinno byc to zaznaczone przez lekarza wypełniajaego wniosek. Wowczas lekarz ZUS przyjeżdza do domu.A ten cytat to chyba nalezy "olac". Sa rózne rodzaje poczucia humoru i może on myslał, że jest dowcipny,nie wiem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 00:35
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Chodzić może, z kimś, musi mieć przewodnika w nieznanym terenie. Poza tym to bardzo ambitny człowiek i nie chce nikomu przysparzać kłopotu.
Często tak bywa, że ci potrzebujący wsparcia o tę pomoc nie proszą.

To nie był żart, to zostało powiedziane z przekąsem. Zdarza się, nie wszyscy mają zdolność do empatii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 10:59
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Polu, w takim razie musi byc napisane we wniosku, że nie porusza się samodzielnie i NIE ROKUJE POPRAWY- może któryś z lekarzy zna sie troche na okulistyce. A wniosek do Mopsu swoja droga. Ja myslę że dla takiej osoby wyjazd na turnus rehabilitacyjny , nawet za niewuelka oplata- to byloby to-powinien poruszac się w obcych srodowiskach i poznawac nowych ludzi- to jest dla tego nieszceśnika b, dobre rozwiązanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 11:01
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

acha, Polu, przy stopniu niepełnosprawności ma odpis na leki. Jak będziesz pomagała mu wypełniac wniosek ja podam Ci mo adres e mail i wypełnimy razem. OK?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 12:28
IdaZ IdaZ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Jelenia Góra
Posty: 7
Post

W KRUS-ie znaleźliby o wiele większe pieniądze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 13:41
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
acha, Polu, przy stopniu niepełnosprawności ma odpis na leki. Jak będziesz pomagała mu wypełniac wniosek ja podam Ci mo adres e mail i wypełnimy razem. OK?
Odliczyć można to, co jest powyżej 100zł?
Jest jeszcze ulga dla inwalidów w PITach, na psa, ewentualnie samochód itp., stała kwota, bez rachunków, z tego już korzysta.
Dziękuję ślicznie , w razie pytań - przekieruję się na priv, jeśli można.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 13:47
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał IdaZ
W KRUS-ie znaleźliby o wiele większe pieniądze.
Masz rację, ale zauważ, że żaden rząd tego nie tknął, ten - tym bardziej, bo koalicjant pilnuje swojej kasy i broni jej jak niepodległości, a i opozycja nie poprze.
I tak się kręcimy w kółko, a trzeba to w końcu zrobić.
A ja teraz idę dopichcić obiadek dla zaokrętowanych na mojej domowej łajbie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.