menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-01-2010, 11:41
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Post Kreatywność a wiek – czy istnieje maksimum rozwojowe? - komentarze


Komentarz do artykułu: Kreatywność a wiek – czy istnieje maksimum rozwojowe?
--------------------
rebelio tak ma, odkrywa swoje możliwości właśnie coraz bardziej..
Ile miałabym lat, gdybym nie wiedziała, ile mam lat? plusminus 30 .. zresztą wiek nie ma znaczenia i będę się przy tym upierała, wszystko siedzi w głowie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-01-2010, 12:24
piernatka's Avatar
piernatka piernatka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 95
Uśmiech Kreatywność a wiek

Oczywiście, że nie ma żadnego maksimum. Wszystko zależy od nas samych. Ważne są marzenia i stopniowe w miarę możliwości dążenie do spełniania ich. Dla jednych będzie to samodzielne wejście po schodach po ciężkiej chorobie, wydzierganie szydełkiem serwetki. Dla innych nauka języków obcych lub obsługi komputera. Ważne, aby to co robimy sprawiało nam radość. Pozdrowienia i uśmiechy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-01-2010, 21:56
liha11's Avatar
liha11 liha11 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: śląskie
Posty: 391
Post

mialam tyle niespelnionych marzen z biednego dziecinstwa .... od 1995 roku krok po kroku je realizowalam, mam poczucie spelnienia marzen i nie zejde z tego swiata niezadowolona, otoczenie takich osob nie umie zaakceptowac, wczoraj uslyszalam, ze mowia o mnie-filozofka- a ja w mlodosci przeczytalam pare tysiecy powiesci, biezace czasopisma popularne i zawodowe, mam ugruntowane zdanie w wielu sprawach, jak sie odezwe to mowie wyczerpujaco na dany temat - inni tez by tak chcieli to czemu nie czytali ??? biblioteki byly i sa wszedzie, mam 800 programow telewizyjnych i zawsze z roznych krajow znajde piekne muzyczne widowiska, ktore dodaja mi skrzydel, a potem mowia, ze jestem przemadrzala, odbieram to jako komplement
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 11:58
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 020
Post

No, coż - jeden procent tak ma, reszta niestety. Tu na seniorku zgromadzili się ci o większym potencjale, którzy się jeszcze w kokonie starości nie zamknęli. Wielu z nas pisze, maluje, fotografuje itd. Robimy to, o czym marzyliśmy, a na co nie było czasu w młodości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 13:58
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

ale fajnie sobie gadacie , zresztą słusznie ...wszystko siedzi w głowie...nie ma co sie ogladac na komentazre innych zaskorupiałych, starzejących sie bo tak trzeba...mam potencjał rozkręcam go bez względu na wiek....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 14:51
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 852
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
ale fajnie sobie gadacie , zresztą słusznie ...wszystko siedzi w głowie...nie ma co sie ogladac na komentazre innych zaskorupiałych, starzejących sie bo tak trzeba...mam potencjał rozkręcam go bez względu na wiek....
Zgadzam się Malwinko, kiedyś nie wierzyłam, że mogę robić to wszystko co robię teraz. W pewnym momencie uświadomiłam sobie, że mam mało czasu i jeżeli mam coś osiągnąć to jest ostatnia chwila. Od tego czasu piszę wiersze, maluję, uczę się obsługi komputera i j.angielskiego. Czasami fizycznie jestem zmęczona, ale mój umysł jakby sam się napędza i zastanawiam się czego jeszcze mogłabym się nauczyć..
Czasem trzeba tylko spróbować
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 18:08
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dla niektórych "tylko", dla innych "aż"Melunko....no i dla tych , dla których "tylko"... życie przybiera obrót taki jaki obierają siłą realizacji potencjalnych pragnień..wiem co czujesz (myślę), jak o tym piszesz i jaką satysfakcję miewasz czasem z samej siebie...sama to znam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 18:20
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 852
Domyślnie Malwino

Może, tak trochę zboczę z tematu, ale przepiękne te Twoje ostatnie zimowe zdjęcia...wydawało mi się, że wystarczy zrobić krok i już będę na tej ośnieżonej drodze na skraju lasu Cóż, tego jeszcze muszę się nauczyć, wprawdzie robię zdjęcia, ale nie takie niestety...nie takie..
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-01-2010, 18:24
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Maluno...zlituj się ja nie umiem robić zdjeć...one mi tak wyszły..a dlaczego to nie wiem....to żadna moja umiejętnosć...po prostu są za duze na stronę i takie robią wrażenie...hihi to moje beztalencie dało efekt?..ale dzieki....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 18:12
szczuromysz's Avatar
szczuromysz szczuromysz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 14
Domyślnie

Dobry wieczor witam mile panie.Zgadzam sie w 100%,ze starosc bardziej siedzi w glowie niz w metryce.Mimo 50+VAT(prawie) zaczelam odkrywac uroki marketingu sieciowego.Temat mnie wciagnal na tyle,ze nawiazalam wspolprace z 2 firmami o calkowicie polskich korzeniach.Mam kontakt z ludzmi,musze sie stale czegos nowego uczyc,no i grosz jakis kapnie.Podziwiam tych co umieja wypowiadac sie w tworczosci.Mnie niestety slon nadepnal na ucho,wielblad na reke a osiol kopnal w glowe wiec nie potrafie spiewac,pisac wierszy,ani haftowac.Musialam poszukac bardziej prozaicznego sposobu wyrazania siebie na starosc.Czy pasuje do klubu pozytywnie zakreconych,jaki reprezentuja moje poprzedniczki na tej stronie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 19:06
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

A ja podziwiam tych co potrafią się wyrażać w działaniach prozaicznych..naprawdę....w ten sposób każdy w każdym mozę coś podziwiać....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 21:33
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał liha11
mialam tyle niespelnionych marzen z biednego dziecinstwa .... od 1995 roku krok po kroku je realizowalam, mam poczucie spelnienia marzen i nie zejde z tego swiata niezadowolona, otoczenie takich osob nie umie zaakceptowac, wczoraj uslyszalam, ze mowia o mnie-filozofka- a ja w mlodosci przeczytalam pare tysiecy powiesci, biezace czasopisma popularne i zawodowe, mam ugruntowane zdanie w wielu sprawach, jak sie odezwe to mowie wyczerpujaco na dany temat - inni tez by tak chcieli to czemu nie czytali ??? biblioteki byly i sa wszedzie, mam 800 programow telewizyjnych i zawsze z roznych krajow znajde piekne muzyczne widowiska, ktore dodaja mi skrzydel, a potem mowia, ze jestem przemadrzala, odbieram to jako komplement

Cytat:
No, coż - jeden procent tak ma, reszta niestety. Tu na seniorku zgromadzili się ci o większym potencjale, którzy się jeszcze w kokonie starości nie zamknęli. Wielu z nas pisze, maluje, fotografuje itd. Robimy to, o czym marzyliśmy, a na co nie było czasu w młodości.

Przepraszam, ze sie wladowalam na ten ciekawy watek. Podobaja mi sie powyzsze wypowiedzi. Mam dobrze za soba 50+ VAT!...i wcale nie mysle zamknac sie w kokonie starosci. Robie to czego nie moglam zrobic przez cale lata...nareszcie jestem wolna od zobowiazan i obowiazkow. Czy to nie piekne uczucie?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 20-02-2010, 08:50
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Dopiero będąc na emeryturze zdałam sobie sprawę, że moje marzenia zamknięte w skorupce (w mojej głowie), pochowane gdzieś na dnie szarych komórek muszę wyciągnąć na wierzch, posegregować i nadać im "osobowość". W ten sposób zaczęłam pisać wiersze. Najpierw nieudolnie, potem coraz śmielej i cóż się stało? stało się to, że bez nich (tych moich wierszy) chyba bym się zestarzała, tak zwyczajnie. A ja po prostu nie chcę być zwyczajna , i chociaż latem skończę dokładnie 45+VAT, czuję się jakbym miała tylko 45 lat. Pozdrawiam - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 21:20
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
Post

Stawiam na aktywność jak umysłową tak i fizyczną.Wspomiane w artykule osoby były
w całym swoim zyciu aktywne i takie pozostały w późnej starości. Uważam,że każdy coś potrafi i w miarę swoich możliwości może działać.
Tylko , że większość seniorów zamyka się w czterech ścianach,wyjście
z domu ogranicza do minimum.Telewizja przyciaga tasiemcowymi serialami ,patrzą prawie na wszystkie. Skutek tego to nadwaga, bóle stawów ,nadciśnienie ,demencja itp...
Najgorsze w tym jest to ,że robią to z pełną świadomością.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 21:23
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
Post

Stawiam na aktywność jak umysłową tak i fizyczną.Wspomiane w artykule osoby były
w całym swoim zyciu aktywne i takie pozostały w późnej starości. Uważam,że każdy coś potrafi i w miarę swoich możliwości może działać.
Tylko , że większość seniorów zamyka się w czterech ścianach,wyjście
z domu ogranicza do minimum.Telewizja przyciaga tasiemcowymi serialami ,patrzą prawie na wszystkie. Skutek tego to nadwaga, bóle stawów ,nadciśnienie ,demencja itp...
Najgorsze w tym jest to ,że robią to z pełną świadomością.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 10:45
MSen MSen jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 69
Domyślnie

Zgadzam sie z tymi,którzy twierdzą że starość siedzi głównie w naszym umyśle niż w naszym codziennym sposobie bycia. Wcale nie uważam aby wiek przeszkadzał nam w rozwoju duchowym czy fizycznym. Więcej czasu który mamy na emeryturze wręcz nam pomaga.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.