menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Menopauza/Andropauza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Menopauza/Andropauza Blaski i cienie wieku dojrzałego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 22:06
kamil212 kamil212 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Posty: 1
Domyślnie andropauza w 28 lat ??


Witam !
Moim problemem jest niski poziom testostronu.

moje aktualne wyniki
FSH 18,80 mIU/ml normy 0,70 11,10 H
LH 3,86 mIU/ml normy 0,80 7,60 N
Testosteron 185,00 ng/dl normy 262,00 1 593,00 L
byłem juz u 3 lekarzy
pierwszy bez wiekszego namysłu kazał brać mi onmadren,pomyslałem że moze jest cos innego jak suplementacja wic poszedłem do drugiego
lekarz drugi dał mi pregnyl i to nie przyniosło skutku
lekarz trzeci(kobieta) nie dał mi nic bo powiedział że sie sam zblokowałem i wszystko wróci do normy (błedne koło).
rece mi opadły bo do jakiej normy ma wrócic skoro zanim poszedłem do pierwszego lekarza to miałem wynik 230ng/dl,\
lecz lekarka z uporem maniaka patrzy namnie i sugeruje że to wina mojej suplementacji którą przeciez lekarz mi przepisał ze wzgledu na niski poziom testosteronu. przepraszam za ten haotyczny post ale nie daje rady... pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-12-2011, 22:11
swistak2112's Avatar
swistak2112 swistak2112 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pruszków
Posty: 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał kamil212
Witam !
Moim problemem jest niski poziom testostronu.

moje aktualne wyniki
FSH 18,80 mIU/ml normy 0,70 11,10 H
LH 3,86 mIU/ml normy 0,80 7,60 N
Testosteron 185,00 ng/dl normy 262,00 1 593,00 L

W przypadku andropauzy (czyli spadku poziomu testosteronu po 50 roku życia) stosuje się suplementację np. lekiem Undestor.
Jednak o decyzji wdrożenia leczenia tym lekiem decyduje androlog.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-04-2012, 20:00
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

wahania poziomu testosteronu są normalne, ale nie wydaje mi się, żeby andropauza mogła wystąpić w tak młodym wieku. Proponowałabym, żebyś poszedł do endokrynologa i zbadał poziom pozostałych hormonów. Problemem może też być otyłość (jeśli ostatnio mocno przybrałeś na wadze) i inne przebyte choroby. Endokrynolog koniecznie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 18-12-2012, 20:44
Jolka4346's Avatar
Jolka4346 Jolka4346 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 2
Domyślnie

Dziecko, nie ma co się diagnozować poprzez forum w tak poważnych sprawach. Hormony wpływają na tak wiele spraw w naszych organizmach, że dobrze Ci radzę, idź do lekarza póki nie jest za późno.

____
Znalazłam transport z bułgarii, bo na nogach wracać nie zamierzam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-12-2012, 14:42
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie kamil212

Kamilu - na pewno jest Ci potrzebny dobry lekarz. Z tego co piszesz wynika, że nie masz takiego, któremu mógłbyś zaufać i stąd to poszukiwanie rady u wielu lekarzy. Zastanawiam się co zrobiłbym w Twojej sytuacji. Chyba spróbowałbym poszukać dobrego seksuologa. Lekarze tej specjalności są specjalnie wyczuleni na pewne sprawy, które mogą być niezauważone przez lekarzy innych specjalności. Pytanie jak takiego lekarza znaleźć? Może warto poszukać przychodni tej specjalności i zorientować się co za lekarze w niej przyjmują. Mógłbyś też pójść do takiego lekarza prywatnie. Niestety nie umiem Ci doradzić konkretnie to znaczy wskazać takiego lekarza. Ale może Twój lekarz pierwszego kontaktu mógłby Ci poradzić do kogo się udać?
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 23-03-2013, 15:43
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Absolutnie potrzebny dobry lekarz- endokrynolog i kompleksowe badanie hormonow.Przydalaby sie diagnostyka jader...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-06-2014, 20:56
swistak2112's Avatar
swistak2112 swistak2112 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pruszków
Posty: 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogdanaster
Kamilu - na pewno jest Ci potrzebny dobry lekarz. Z tego co piszesz wynika, że nie masz takiego, któremu mógłbyś zaufać i stąd to poszukiwanie rady u wielu lekarzy. Zastanawiam się co zrobiłbym w Twojej sytuacji. Chyba spróbowałbym poszukać dobrego seksuologa. Lekarze tej specjalności są specjalnie wyczuleni na pewne sprawy, które mogą być niezauważone przez lekarzy innych specjalności. Pytanie jak takiego lekarza znaleźć? Może warto poszukać przychodni tej specjalności i zorientować się co za lekarze w niej przyjmują. Mógłbyś też pójść do takiego lekarza prywatnie. Niestety nie umiem Ci doradzić konkretnie to znaczy wskazać takiego lekarza. Ale może Twój lekarz pierwszego kontaktu mógłby Ci poradzić do kogo się udać?
Seksuolog nie zajmuje się diagnostyką zaburzeń hormonalnych. Potrzebujesz wizyty w poradni andrologicznej.
Poza tym mówienie o andropauzie jest słuszne wtedy, gdy wcześniej jądra pracowały prawidłowo. A są przypadki zespołów chorobowych np. Klinefeltera, gdzie jest od urodzenia uszkodzona gonada (jądra) i skutkuje to podwyższonym poziomem gonadotropin (FSH, LH) i za małym poziomem testosteronu. Ja bym się kierował ku przebadaniu strukturalnemu jąder, czemu nie odpowiadają produkcją testosteronu na podwyższone poziomy LH.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
andropauza Basia. Menopauza/Andropauza 105 17-09-2021 16:57
Pierwsza randka od 8 lat... Leokadia Miłość, przyjaźń, związki, samotność 41 15-11-2019 20:23
Andropauza - komentarze 178.238.251.xxx Ogólny 1 20-02-2013 08:58
Andropauza w wieku 25 lat. chojny997 Choroby, badania, terapie 2 17-09-2008 19:47
Gdzie Dziewczęta z tamtych lat... jolita Różności - wątki archiwalne 99 25-10-2007 23:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.