menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 20-09-2006, 19:58
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Witam Wszystkich Seniorow internautow
to moj debiut na tym forum dlatego licze na wyrozumialosc i cierpliwosc.
Chyle czola przed umiejetnosciami jakimi niektorzy sie szczyca.Dla mnie komputer to ciagle enigma,ale nie trace nadziei,nie naleze do osob ktore latwo sie poddaja.Jestem autentycznym samoukiem,mozolnie dochodze malymi krokami do pewnych wiadomosci i wierze ze pewnego dnia odkryje te wszystkie tajemnice ktore jeszcze teraz skrywa przedemna ta "piekielna" maszynka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 24-09-2006, 13:29
Sapir's Avatar
Sapir Sapir jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Zduńska Wola,woj.łódzkie
Posty: 4
Domyślnie

No i bardzo dobrze.Tak 3maj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 27-09-2006, 00:01
ryszarda ryszarda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 21
Uśmiech "Piekielna" maszynka

Cytat:
Napisał Sunshine
Witam Wszystkich Seniorow internautow
to moj debiut na tym forum dlatego licze na wyrozumialosc i cierpliwosc.
Chyle czola przed umiejetnosciami jakimi niektorzy sie szczyca.Dla mnie komputer to ciagle enigma,ale nie trace nadziei,nie naleze do osob ktore latwo sie poddaja.Jestem autentycznym samoukiem,mozolnie dochodze malymi krokami do pewnych wiadomosci i wierze ze pewnego dnia odkryje te wszystkie tajemnice ktore jeszcze teraz skrywa przedemna ta "piekielna" maszynka.

To nie jest "piekielna" maszynka, tylko cudowny wynalazek.
Jeżeli masz jakies problemy, to po prostu pytaj.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 28-09-2006, 20:36
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Uśmiech

dzieki za slowa otuchy,pozdrawiam!
Juz nie traktuje mojego komputera jak jeza,otrzymal nawet imie TOSIEK /od Toshiba/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 01-10-2006, 17:49
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Witam i pozdrawiam wszystkich.To mój pierwszy raz w Senior Cafe i w ogóle na forum grup dyskusyjnych.Komputer mam od miesiąca i jestem trochę onieśmielona,bo z waszych wypowiedzi wynika że macie ogromną wiedzę o możliwościach komputera.Ja się dopiero uczę.Kupiłam kilka książek i je po kolei przerabiam.Czytam też "Komputer Świat"- to czasopismo też bardzo pomaga.Do pierwszych sukcesów mogę zaliczyć własnoręczną instalację programu antywirusowego i ściągnięcie kilku tapet na pulpit.Lubię czytać dyskusje w grupach. Urszula-kol
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 01-10-2006, 19:34
Marian Marian jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 4
Domyślnie jakie strony Wam się podobają

Witam,

a co powiecie o stronach www?
Jakie strony lubicie? Czy uważacie, że są projektowane również z myślą o nas, czyli o starszych?
Ja albo raczej moja żona często szukamy informacji o danej dolegliwości, czy schorzeniu, porady, rekomendacji leku. Jakie strony lubicie, z których korzystacie, proszę piszcie i podajcie swoje typy.
Ja np. osobiści lubię http://www.poradnikmedyczny.pl/
A ze stron z lekami, to mi się ostatnio spodobała http://www.bio-zdrowie.pl
A wy, co lubicie najbardziej?

pozdrawiam
Marian K.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 02-10-2006, 17:18
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie Odpowiedż dla Mariana

Uważam,że następujące strony medyczne są bardzo dobre:www.zdrowemiasto.pl , www.mediweb.pl ,www.intruz.pl ,www.medserwis.pl Sprawdż.Pozdrawiam.Urszula
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 03-10-2006, 12:15
czerwonekorale czerwonekorale jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 1
Domyślnie prośba!

Witam Państwa,
jestem dziennikarką jednego z największych ogólnopolskich tygodników opinii. Przygotowuję artykuł o seniorach korzystających z internetu. Czy ktoś z Państwa byłby skłonny zostac jednym z "bohaterów" mojego tekstu i opowiedzieć o swojej przygodzie z siecią? O tym, skąd się wzięło zainteresowanie komputerami, kto był Państwa przewodnikiem i nauczycielem internetu, co daje wam internet, jak z niego korzystacie?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc, serdecznie pozdrawiam, proszę o maile pod adres czerwonekorale@tlen.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 04-10-2006, 20:36
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

Dzień dobry,ja również staram się iść z postępem i pomału oswajam się z internetem mam już swoje ulubione strony i gry online,często gram w mahjonga ,relaksuje mnie to Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 06-10-2006, 19:46
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Proszę bardzo o informację jak uzyskać dostęp do
grupy dyskusyjnej przez program pocztowy Outlook
Express.Chodzi mi o grupę dyskusyjną na naszej stronie
www.senior.pl - jaki jest adres serwera i nazwa grupy.
Pozdrawiam i czekam. Urszula
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 07-10-2006, 13:13
Bates's Avatar
Bates Bates jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Miasto: łódzkie
Posty: 57
Domyślnie

Na stronie senior.pl dostępne jest wiele grup dyskusyjnych, pełna lista dostępna na stronie: http://www.grupy.senior.pl/.

Wszystkie te grupy dostępne są na publicznych serwerach (np. news.tpi.pl). W razie problemów proszę pisać

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 07-10-2006, 13:59
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Bates serdecznie dziękuję za nazwę serwera.Ja jeszcze niewiele wiem, uczę się z książek.Strona www.grupy.senior.pl to chyba tylko do czytania dla wszystkich,a ja chciałabym komuś odpowiedzieć lub napisać post w jakimś temacie, więc muszę mieć adres serwera i pobrać listę grup dyskusyjnych.Może mi się uda.Będę próbować wieczorem.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 07-10-2006, 23:04
Bates's Avatar
Bates Bates jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Miasto: łódzkie
Posty: 57
Domyślnie

Dokladnie, poprzez grupy.senior.pl można tylko czytać.

Moja uwaga: jeśli będziesz podawać adres email w konfiguracji serwera grup dyskusyjnych podaj go 'zamaskowanego', czyli: twojemail@serwer.pl podajesz jako twojemailWYTNIJTO@serwer.pl dodanie WYTNIJTO pozwoli na wyeliminowanie ataku spamerów . Jeśli coś by nie działało pisz na forum albo na prywatną wiadomość do mnie.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 08-10-2006, 16:33
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Bardzo dziękuję za dobre rady.Gdy czytałam posty senior.pl i adresy e-mail to bardzo się dziwiłam co to jest WYTNIJTO, a teraz już wszystko jasne.Mam jeszcze duże luki w wiedzy internetowej.
Dziękuję. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 08-10-2006, 20:47
Bates's Avatar
Bates Bates jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Miasto: łódzkie
Posty: 57
Domyślnie

Proszę bardzo!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 11-10-2006, 09:49
eurydyka eurydyka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 10
Domyślnie Ja w sieci

Witajcie
Przeczytałam wszystkie posty i czuję się nieco dziwnie bo coś w tym jest z konkursu p.n." Kto starszy i co jeszcze może". Dla mnie to, że korzystam z internetu, piszę semsy i umiem włączyć pralkę to żadne osiągnięcie i nie rozumiem dlaczego miałabym czuć się wyjątkowo. To raczej niezwykli są ci, co nie wykazują chęci używania ułatwień jakie przynosi cywilizacja.
Parę dni temu wróciłam z Bieszczad gdzie codziennie piesze i rowerowe wycieczki i też nie czułam się heroicznie mimo ,że byłam najstarsza i niekiedy musiałam wspierać o 20 lat młodszych.
Wymarzony komputer mam od kilku miesięcy. Fascynuje mnie program Photoshopa, którego intensywnie sama się uczę i szukam kontaku z tymi co bardziej zaawansowani. Mam kilka problemów których jak narazie nie umiem rozwiązać. B. proszę o kontakt i pomoc.
Wszystkich pozdrawiam serdecznie
eurydyka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 22-10-2006, 12:49
kornik40 kornik40 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 9
Domyślnie

Witam!!
Jak to mawiają życie zaczyna się po-+++++++
Jeśli jesteś optymistą-to super-pesymiści mają swoje ścieżki życiowe.Jestem pod wrażeniem dla ''HYDROSA'' po
70-ce to jest coś-wcześnie co prawda zaczynał-ale jak
ciągnie!!!! Jestem na stronie po raz pierwszy ale myślę
że dobrze znalazłem!!!! Głowy do góry!!! kornik40
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 22-10-2006, 19:18
Stach Głąbiński Stach Głąbiński jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Miasto: Gdańsk, pomorze, Polska
Posty: 3
Domyślnie Temat wymiany e-m

Cytat:
Napisał ryszarda
...szukam kontaktu z osobami równie
poważnymi, celem wymiany mailowej, ...
Wymiana e-mailowa to dobra rzecz, jednak aby coś z tego wyszło, należy ustalić wspólny temat. Jestem zainteresowany lekturą, szczególnie dotyczącą historii, wiedzy przyrodniczej, publicystyki politycznej i społecznej w aspekcie globalnym, problematyką kulturalną i poezją (z wyłączeniem utworów współczesnych) i jeszcze czymś tam, co okaże się ciekawe, a na razie nie wiem o tym. Gdyby ktoś chciał spróbować wymiany ze mną, podaję adresy e- mail i GG:
stachgla@wp.pl
2532045
Co do kwalifikacji wiekowej - 75
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 22-10-2006, 22:54
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Witam jest to mój pierwszy post więc pozdrawiam wszystkich cieplutko. Szkoda , że nie ma emotikonków to wkleiłabym uśmiech od ucha do ucha . Mam 57 lat obecnie jestem samotna (po rozwodzie) 2 lata jestem na emeryturze a moja przygoda z kompterem rozpoczęła się w 1990 roku. Poszłam na kurs komputerowy który był organizowany na Uniwersytecie w Sopocie
Na pierwszej lekcji podniosłam paluszek do góry i zapytałam co tu można popsuć a miły Pan odpowiedział , że nic, śmiechu było co nie miara ,kurs trwał 3 tygodnie . A potem kupiłam komputr na raty, teraz mam już 4 komputer bo technologia idzie w zawrotnym tempie
i niektóre programy nie działają. Nie ma programu lub systemu Win. którego bym nie umiała zainstalować albo przywrócic do "życia" .
Nie raz bywało , że o 4 nad ranem usłyszała piękny powitalny odgłos
Windowsa . Bo ja jestem bardzo ciekawa i instaluje programy aby sprawdzić czy mi sie przydadzą . Dorabiam sobie do emeryturki na um-zlecenie ( księgowość) i bez komputera nie wyobrażam sobie pracy . Też mam bankowść internetową (zero zł. a przelewy) robię zakupy na allegro należę do kilku Forum np ;80s.pl - muzyka z lat 60;70;....itd; murator- pamiętajcie o ogrodach. Internet traktuje jako kopalnie wiedzy np wchodze na www.google.pl i wpisuje - jaki termoregulator do pieca dwufunkcyjnego i pokazuje mi się klikadziesiąt stron . Można to również wyszukać w wersji graficznej po prostu trzeba kliknąć na Grafike . Tej wersji używam jak szukam informacji o roślinach do mojego ogródka . No ale się rozpisałam.UFF
Pozdrawiam wszystkich
Himalaya z Gdańska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 22-10-2006, 23:35
Balladynia Balladynia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 10
Domyślnie

A ja czytam to forum tak troche nieladnie, bo nie bezinteresownie - jak juz napisalam w innym miejscu pisze prace o tym jak osoby, ktore ukonczyly formalna edukacje juz dosc dawno, korzystaja z komputera i internetu.
Widze, ze maja Panstwo wspanialy, czyli normalny stosunek do w/w sprzetu
Moim zdaniem wiek nic tu nie ma do rzeczy! Ale wiedza o tym tylko niektorzy, ci co nie marudza tylko traktuja ciagle swiat jako swoj! Komputery sa dla wszystkich!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samotni w sieci destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 498 28-11-2014 16:11
Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! - komentarze Biedronka Ogólny 19 24-08-2009 10:56
Ciekawe miejsca w SIECI araukaria eSenior 527 31-08-2007 23:52
Polacy w sieci - komentarze czort Ogólny 4 19-05-2007 01:20
Seniorzy szukają zarobku w sieci - komentarze Krystyna Ogólny 0 03-04-2007 10:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.