menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #481  
Nieprzeczytane 16-08-2011, 15:24
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Emko46 dzięki,ale wytłumaczę to tak;Jak poklikam prawym i polikwiduję wszystkie otwarte strony to zamykam Lapcia i wtedy pokazuję się tablica z tym CC,cache i pisze że nie może kompa zamknąć,pojawia się jasno niebieska tablica i długo trzeba czekać aż wreszcie się pozamyka.
Czyściłam,komp 2-krotnie i cały zeskanowałam z Awasta i Malwarebytes.Pozdrawiam miło.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #482  
Nieprzeczytane 16-08-2011, 15:35
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Czyściłam,komp 2-krotnie i cały zeskanowałam z Awasta i Malwarebytes.Pozdrawiam miło.
Czy przypadkiem nie dzieje się tak dlatego, że masz zainstalowane dwa programy antywirusowe?
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #483  
Nieprzeczytane 16-08-2011, 15:56
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witaj Stasieńko ja mam laptop 2,5 roku i tylko miałam Nortona przez 3 miesiące.Potem nie było żadnego Anty i zaczęło szwankować.Wprowadziła mnie "Netia" w błąd że mają takie łącza które chronią Komputery.
Wiesz ze nie mam nikogo młodego w domu lub koło domu i przypadek sprawił że przyszedł młody Sąsiad spod 1 a ja mieszkam wiele nr dalej.Studiuje ten Chłopak Informatyke na ostatnim roku i załączył darmowego avasta i te Malwarebytes.
Przed 5 dniami "alarm o wykryciu Konii Troj.,ale znowu nie wiedziałam co począć i Alunia dała cynk o Skanowaniu i to pomogło,ale ta nieszczęsna tablica pojawiła się znowu.Zobaczę wieczorem.Dzięki za chęć pomocy i pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #484  
Nieprzeczytane 16-08-2011, 23:13
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Aluniu
Bardzo dziekuję. Mam już nową Java(TM)6 Update 26. Mogę wykonywać drukowanie. Teraz mam inny problem. Po drodze do tego celu ustawiłam punkt "Przywracania systemu" na 14.08.godz.14:30 i instalowałam nową Javę. Ponieważ pierwsza instalacja (aktualizacja) nie wyszła, przywróciłam system. W efekcie znikła mi ikona Javy z Panelu sterowania. Jak ją przywrócić?
Jakie masz oprogramowanie, Vistę?
Jeśli tak, to kliknij
- Panel sterowania i dalej ->
- Programy i funkcje
tam w spisie wszystkich programów jakie ma Twój komputer powinna być też: Java (TM) 6 Update 26.
Jeśli tak, nie ma kłopotu, że nie ma jej w Panelu sterowania. Może pojawi się przy ponownym uruchomieniu komputera?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #485  
Nieprzeczytane 16-08-2011, 23:34
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Witaj Stasieńko ja mam laptop 2,5 roku i tylko miałam Nortona przez 3 miesiące.Potem nie było żadnego Anty i zaczęło szwankować.Wprowadziła mnie "Netia" w błąd że mają takie łącza które chronią Komputery.
Wiesz ze nie mam nikogo młodego w domu lub koło domu i przypadek sprawił że przyszedł młody Sąsiad spod 1 a ja mieszkam wiele nr dalej.Studiuje ten Chłopak Informatyke na ostatnim roku i załączył darmowego avasta i te Malwarebytes.
Przed 5 dniami "alarm o wykryciu Konii Troj.,ale znowu nie wiedziałam co począć i Alunia dała cynk o Skanowaniu i to pomogło,ale ta nieszczęsna tablica pojawiła się znowu.Zobaczę wieczorem.Dzięki za chęć pomocy i pozdrawiam.
Wiesz, może ma rację Basia- emka, że to informacja o czyszczeniu pamięci podręcznej /cache/ CCleanerem.
Ale dlaczego robi to tak długo i rozjaśnia ekran??
Mnie niepokoi ten alarm o koniach trojańskich. Co z nimi zrobiłaś, dałaś do kwarantanny czy usunęłaś?
Może trzeba wykonać ponowny skan avastem?
Ja bym też radziła przeskanować komputer programem Spybot-Search-Destroy
http://www.dobreprogramy.pl/Spybot-S...ows,12546.html
i AdAware
http://www.dobreprogramy.pl/AdAware-...ows,12969.html

Na co dzień ich nie używam, ale w sytuacji awaryjnej...?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #486  
Nieprzeczytane 16-08-2011, 23:42
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Jeszcze do eledand...
Łatwiej byłoby doradzić gdybyś zrobiła screen - zrzut ekranu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #487  
Nieprzeczytane 18-08-2011, 18:40
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Jakie masz oprogramowanie, Vistę?
Jeśli tak, to kliknij
- Panel sterowania i dalej ->
- Programy i funkcje
tam w spisie wszystkich programów jakie ma Twój komputer powinna być też: Java (TM) 6 Update 26.
Jeśli tak, nie ma kłopotu, że nie ma jej w Panelu sterowania. Może pojawi się przy ponownym uruchomieniu komputera?

Nie mam Wisty. Mam Windows Home Edition/ IE8 / Opera.
Uruchamiałam ponownie.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #488  
Nieprzeczytane 20-08-2011, 21:57
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Mam dylemat. Kilka miesięcy temu, podczas próby wejścia w internet , pojawił się taki komunikat.

Kliknęłam na TAK... i poszło. Gdy zamykałam już system, pojawiło się na niebieskim polu, powiadomienie, że trwa " Przygotowanie do konfiguracji... czegoś tam.." i to trwało około godziny.. Musiałam wyjąć baterie, i wezwać informatyka.
Wgrał mi CAŁY nowy system od zera.
Teraz znów pojawił się komunikat jak na zał. obrazku. i boję się , więc klikam na NIE. Dziś weszłam w błękitny link na komunikacie i pojawiło się to

Nie wiem co robić, jak ustawić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #489  
Nieprzeczytane 23-08-2011, 00:40
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

W pierwszym zrzucie była jakaś aktualizacja FF. Może trzeba było dłużej poczekać - mogło być wolne łącze a aktualizacja duża - albo zawiesił się i na ogół pomaga odłączenie od żródła zasilania.

Gdy naciśniesz "tak" program zainstaluje się.


W ustawieniach, które pokazałas na drugim zrzucie masz kontrolę nad programami innymi niż Windows i przy kazdej instalacji czy aktualizacji będzie wyskakiwać to okienko.
.Przy ustawieniach konta użytkownika naciśnij ok.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #490  
Nieprzeczytane 11-09-2011, 18:51
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witajcie

Witajcie i mam nowy problem.Wczoraj wyskoczyła tablica informująca że mam pobrać Internet Explorer 9 i że poprawi sprawność mojego komputera.Mam Vista.
Pobrałam i zainstalowało to się i pod koniec wszystkie paski górne zadań pokazały się w jez.Angielskim.
Szukałam dzisiaj w pr.Files i chciałam odinstalować,ale nie szło.Gdzie mam poklikać.Spróbuję zrobić zrzut Dysku"C" i rozejrzycie się co się pobrało.To co się pobrało to wczoraj 10.9.2011.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #491  
Nieprzeczytane 11-09-2011, 20:34
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Dzięki a pomogła mi dzisiaj "Alsko"Może coś w tym zrzucie jest do odinstalowania to spojrzyjcie.Wielkie dzięki.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #492  
Nieprzeczytane 18-03-2014, 23:42
janek1947's Avatar
janek1947 janek1947 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: polska/wielkopolska
Posty: 1
Domyślnie

Witam. Proszę o pomoc.W przeglądarce Chrome w czasie korzystania z internetu bardzo często gaśnie mi ekran w laptopie i pojawia się napis w dolnym rogu ekranu-"Intel Graphics Accelator Driversfor Windows Vist(R) przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność.Jak się pozbyć tej nachalnej przypadłości która wykańcza nerwowo.Za pomoc bardzo dziękuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #493  
Nieprzeczytane 19-03-2014, 00:21
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał janek1947
Witam. Proszę o pomoc.W przeglądarce Chrome w czasie korzystania z internetu bardzo często gaśnie mi ekran w laptopie i pojawia się napis w dolnym rogu ekranu-"Intel Graphics Accelator Driversfor Windows Vist(R) przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność.Jak się pozbyć tej nachalnej przypadłości która wykańcza nerwowo.Za pomoc bardzo dziękuję.

Związek tej dolegliwości z przeglądarką Chrome wydaje mi się czysto przypadkowy. Być może korzystając z niej, wyświetlasz strony o bardziej zaawansowanej grafice, co wymusza intensywną pracę procesora graficznego i jego przegrzewanie.
Problem leży w karcie graficznej, zintegrowanej z płytą główną laptopa. Możliwe, że pomogłaby aktualizacja sterowników graficznych.
Bardziej prawdopodobne jest jednak uszkodzenie procesora graficznego (chip na płycie głównej). Jeśli tak jest, to wada ta będzie się z czasem nasilała i wymagała naprawy serwisowej.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #494  
Nieprzeczytane 19-03-2014, 11:06
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Cytat:
Napisał janek1947
Witam. Proszę o pomoc.W przeglądarce Chrome w czasie korzystania z internetu bardzo często gaśnie mi ekran w laptopie i pojawia się napis w dolnym rogu ekranu-"Intel Graphics Accelator Driversfor Windows Vist(R) przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność.Jak się pozbyć tej nachalnej przypadłości która wykańcza nerwowo.Za pomoc bardzo dziękuję.
1.
W GCh wejdź w Ustawienia, potem "Pokaż ustawienia zaawansowane.."
Pod "System" zaznacz obydwie pozycje.

2.
Wejdź w Pomoc GCh.
Tam masz dużo do przeczytania i pomocy:
http://s25.postimg.org/jvu5gbahb/20140319095708.jpg .

S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 19-03-2014 o 11:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #495  
Nieprzeczytane 20-03-2014, 21:06
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Cytat:
Napisał janek1947
Witam. Proszę o pomoc.W przeglądarce Chrome w czasie korzystania z internetu bardzo często gaśnie mi ekran w laptopie i pojawia się napis w dolnym rogu ekranu-"Intel Graphics Accelator Driversfor Windows Vist(R) przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność.Jak się pozbyć tej nachalnej przypadłości która wykańcza nerwowo.Za pomoc bardzo dziękuję.
Janku, nie odpowiadasz !

Na forum kSenior poradzono Ci wykonać Przywracanie systemu.

Doradzam jeszcze:
1) Sprawdź tędy: Komputer > ppm na Dysk lokalny C: > Właściwości > Narzędzia > Sprawdź.

2) I jeszcze prosty program: http://www.experto24.pl/firma/komput...dy_komputerowe .

3) Jest też taki uniwersalny, a skuteczny program AdwCleaner: http://www.dobreprogramy.pl/AdwClean...ows,38865.html .

Odpowiedz.
Podaj jaki masz system: XP, W7, W8 ?

S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #496  
Nieprzeczytane 22-06-2014, 02:29
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 895
Domyślnie S.o.s.

Może Ktoś mi pomoże, na moim profilu niefortunnym kliknięciem w usuwaniu komentarza, teraz nie mam opcji: napisz komentarz i wysyłanie do mnie prywatnych wiadomości. Jak powrócić do poprzedniego stanu? Może Ktoś napisze mi ścieżkę jak klikania, mój profil zrobił się "martwy". Pozdrawiam - tesia22022
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #497  
Nieprzeczytane 23-06-2014, 00:42
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Cytat:
Może Ktoś mi pomoże, na moim profilu niefortunnym kliknięciem w usuwaniu komentarza, teraz nie mam opcji: napisz komentarz i wysyłanie do mnie prywatnych wiadomości.
Alu.
Spróbowałem czy jest możliwe wysyłanie do Ciebie PW. Tak, jest możliwe. Więc nie rozumiem.
Otworzyłem Twój profil. Masz w nim dwa komentarze. Oba dzisiejsze. 1-szy od Mimozy z g.13:52, 2-gi wcześniejszy z g.12:56 Twój.
Czyli wpisywanie komentarzy w Twoim profilu też jest możliwe.
Pozdrawiam.
Janek.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 23-06-2014 o 08:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 14:46
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 17:34
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 16:28
Jestem po lekturze i chętnie udostępnię araukaria eSenior 38 04-08-2007 19:42
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje jolita Polityka - wątki archiwalne 506 17-07-2007 02:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.