menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 09:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ja zainstalowałam piec na eko groszek.Bo się boję wzrostu cen.
Znacie prognozy analityków ?Baryłka ropy ,która przekroczyła 140 $ ,ma do końca roku doskoczyć do 200.A wtedy następuje załamanie rynku.Naszego ,bo taka Rosja na ropie siedzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 16:14
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Uśmiech

A ja zamieniłabym moje miasto na wieś z zamkniętymi oczami. Cisza, spokój, przyroda - przez cały rok , to jest to czego pragnę. Ale to tylko marzenia,mąż jeszcze pracuje, najmłodsza córka chodzi do gimnazjum- musieliby dojeżdżać,
mogę więc sobie tylko codziennie pomarzyć.....
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 29-06-2008, 23:24
Lonelia's Avatar
Lonelia Lonelia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 56
Domyślnie

Świetny temat! Dla mnie zawsze aktualny. Ja zawsze byłam rozdarta między miastem a wsią. Mieszkajac w mieście tęskniłam za sielskim spokojem, za polnymi drogami, a gdy jestem na wsi brakuje mi tętniących życiem ulic.
Gdy byłam mała, mieszkałam w mieście powiatowym, pod Wrocławiem, ale najlepsze chwile spędzałam na wakacjach na wsi, u babci. Chyba dzięki temu, zalęgła się we sympatia do wsi. I gdy mieszkając w Poznaniu poznałam chłopaka ze wsi nie miałam aż takiego problemu, by wyprowadzić się z nim na tę, oddaloną o 60 km od Poznania, wieś na stałe. Mieszkam tu już ponad 20 lat. Róznie było, raz lepiej raz gorzej, ale jakoś wytrwałam. I tak sobie często myślę, czy na tzw. stare lata chciałabym z powrotem wrócić do wielkiego miasta. Lubię Poznań, jeżdzę do niego co tydzień, oddycham w nim pełna piersią, ciesze się swą anonimowością na ulicach, gwarem, bogactwem życia kulturalnego etc. Ale, jeśli będę stara, niedowidząca i niedosłysząca, czy wtedy nie będzie mi przyjemniej zamiast iść na spacer po ruchliwej ulicy ( a latem na dodatek jeszcze mocno rozgrzanej), usiąść sobie pod moim wielkim drzewem, posłuchać szumu wiatru, śpiewu ptaków, albo nawet ciszy, pooddychać świeżym powietrzem, popatrzeć na kwiatki, nawet polne są piękne, podrzemać na ławeczce, podreptać dookoła drzewa, etc. Gorzej w zimie – trzeba dom ogrzać, to kosztuje, ale w mieście też płaci się za wszystko, czasem nie można wyjśc na spacer,ale w mieście też bywa ślisko i niebezpiecznie na ulicach. Lecz wszystkie niedogodności może nam wynagrodzić zimowy wiejski pejzaż, oczywiście jeśli spadnie trochę śniegu. Mam duża lodówkę, można wcześniej zrobić zapasy żywności, i cieszyć się przyrodą. A że ludzi mniej – to może nawet i czasem lepiej. Sama nie wiem co robić. Narazie, póki mogę, daję radę, pozostaję na wsi, Poznań zostawiam sobie jako odskocznię i urozmaicenie codziennosci. A co będzię dalej, będę myśleć, jak już to "dalej" nastąpi. Wszystko będzie zależało, od wielu okoliczności. Miasto jest na pewno wygodne, bardziej komfortowe, jeśli chodzi o warunki socjalne (służba zdrowia na miejscu na przykład - tez bardzo ważny aspekt), ale mimo wszystko człowiek żyje jak w klatce. Nie ma wolności.
__________________
http://filmowo.blog.pl/
-------------------------------------
http://www.baba-o-filmach.blog.pl/

Co kuleje - idzie /S.J.Lec/

Ostatnio edytowane przez Lonelia : 30-06-2008 o 00:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 09:58
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Bo mam wybór...w grę wchodzi Częstochowa i Kraków.
Moja wiocha jest urokliwa..Mieszkam w lesie,ale mam - asfalt i chodniki,gaz i kanały sanitarne..
Przychodnia ( sprywatyzowana ) rzut beretem..
Ośrodek dla niepełnosprawnych ( który swego czasu nieco sponsorowałam ) też bliziutko,w razie czego..
5 salonów fryzjerskich z kosmetyką ,na przyzwoitym poziomie..oraz luksusowe knajpy,do których zjeżdża się pół Częstochowy..
Tłumy- turystów oraz miłoników wspinaczki..
Zaznaczam,że wiocha miała prawa miejskie przed Częstochową.Zostały jej odebrane po wielkim pożarze w XIX w.

Jest OK.Na razie ..ale mimo wszystko nie jest to miasto.
To jest bardzo atrakcyjne miasto, jasne, że Kraków jest większy i daje wiele mozliwości spędzenia godziwie czasu, ale okazuje się, że krakowianie mając Kraków do dyspozycji wcale z niego nie korzystają. Co do Częstochowy to się nie wypowiadam bo znam ją wyłącznie z przejazdu z Krakowa gdzieś i do Krakowa skądś. Może jeszcze się zastanów czy warto rzucać urokliwe miejsce i całkie dostosowane do życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 10:53
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Tak jak wszystko i to ma dwie strony medalu - na wsi doibrze jest mieszkac od wiosny do zimy .Na zime byloby najlepiej przeniesc sie do blokow .
Letnia pora to bliskosc z przyroda ,przyjemnosc bycia wsrod zieleni, spiewajacych ptaszkow ,spozywania posilkow na zewnatrz.
Zima na wsi - to koszmar ktory juz w lecie spedza mi sen z oczow - palenie w centarlnym,wynoszenie popiolu,.podtrzymywanie temperatury slowem okropnosc
.
.Wowcas jedynie wspomnienie lata i perpektywa ze zima sie musi i tak skonczyc podtrzymuje mnie na duchu
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 11:04
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) Prawie jak na wsi...

a jednak w mieście !
Dzielnice miast mają to do siebie, że często są oazą spokoju.
I chyba na starość udało mi się znaleźć takie miejsce.
Choć nie było to oczekiwane z mojej strony. Po prostu życie zadecydowało za mnie.
Samochodem jestem w 5-7 minut w samiutkim centrum miasta.
Autobus jedzie 12-15 minut.
Cisza i spokój. Kawałek ogródka.
Zaczynam się przyzwyczajać do tego miejsca
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 11:26
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 071
Domyślnie

Destii...to podobnie jak ja i chociaż zimą wkurza mnie ogrzewanie domu, odśnieżanie podwórka i ulicy, to i tak za nic nie przeniosłabym się do bloków. Zresztą może dlatego że od dzieciństwa tak mieszkam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 12:45
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Gaduła

Bunia a ja lubię palić w piecu i wynosić popiół. Umiem też utrzymywać temperaturę pieca , miałam kiedyś centralne - to najprzyjemniejszą rzeczą dla mnie był ogień i palenie. Teraz niestety lub stety mam gazowe, ale i tak tęsknię za żywym ogniem. Hi hi i dam się skremować- tak na marginesie.
Ale to jest teraz, nie wiem jak będzie jak dożyję "starości i niedołęstwa" wtedy pewnie lepiej w mieście.
Ale i tak tęsknię do wsi- czy latem czy zimą jest tam piękniej.
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 21:25
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie miasto czy wieś

Witam wszystkich, chcę dołączyć swoje zdanie .Od 7lat mieszkam na wsi w Wielkopolsce do Konina lub Jarocina mam ok 20 km.Przez 44 lata mieszkałam w moim ukochanym Wrocławiu,lubię wieś ,bo tutaj się urodziłam i żyłam 14 lat, ale gdybym musiała podjąć teraz decyzję, to nigdy bym się nie wyprowadziła .Bardzo tęsknię za Wrocławiem,znajomymi,rodziną i jak tylko zdrowie pozwala to jadę,ale to już teraz coraz rzadziej.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 21:46
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jaki wniosek?

Nie ma gotowej recepty na to czy miasto czy wieś jest najlepszym miejscem na jesień życia. Każdy musi sam sobie to miejsce wybrać zgodnie ze swoimi upodobaniami, dla mnie wieś to powolne umieranie, to życie w miejscu, dla kogoś innego tym samym będzie miasto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 22:55
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Zgadzam się się z Tobą Basiu.:powolne umieranie:pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 22:56
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 071
Domyślnie

Dziewczyny, nie przesadzajcie...teraz na wsi to nie to co dawniej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 22:57
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Powiedzcie mi

dlaczego ja nie pale w piecu i nie musze wynosic popiolu??
Wlaczam ogrzewanie.. piec zaczyna funkcjonowac i dmuchac cieple powietrze do mieszkania..(w lecie nastawiam go na klimatyzacje ) Nawet nie wiem czy on jest na gaz czy na elektryke.. ( mam dwa) Dlaczego w Polsce tez takich piecow nie ma??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 23:10
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Nie ma ?

Asiu...są !!!
Ja też nie palę w piecu. Mam ogrzewanie gazowe i nawet nie schodzę do piwnicy, bo sterownik mam w przedpokoju
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 23:13
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

To chyba nie chodzi o wygody ,ale raczej o myślenie i podejście do życia mieszkańców wsi ,jakoś nie pasuje mi sposób bycia,ale może to ja nie umie się porozumiewać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 23:18
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Basiu nareszcie

sie czegos dowiedzialam.. Takie luksusowe domy buduje sie teraz w Polsce.. i wierzyc mi sie nie chcialo ze takie prymitywne sa do nich urzadzenia.. Ciesze sie ze tak jest ..
Ja tez uwazam ze najlepiej jest miec dom z ogrodem w miescie.. Juz to gdzie napisalam.. A na starosc?? Tez.. Bo nie wiem czemu mialabym sie tloczyc w jakims mieszkaniu z sasiadami ze wszystkich stron.. ktorym cos tam zawsze nie pasuje.. We wlasnym domku z ogrodkiem jest duzo lepiej.. w srodku miasta..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 23:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Gazowe ogrzewanie to i ja mam w środku lasu swego..
Ale co z tego ,skoro Gazprom nam tak zaśpiewa,że koszty ogrzewania będą ogromne.A ja muszę mieć ciepło w domku...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 23:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiu

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
dlaczego ja nie pale w piecu i nie musze wynosic popiolu??
Wlaczam ogrzewanie.. piec zaczyna funkcjonowac i dmuchac cieple powietrze do mieszkania..(w lecie nastawiam go na klimatyzacje ) Nawet nie wiem czy on jest na gaz czy na elektryke.. ( mam dwa) Dlaczego w Polsce tez takich piecow nie ma??
są ale nie wszystkich na nie stać. Ci, którzy mają mało pieniędzy muszą niestety wygarniać popiół i palić w piecach. Nie paliłam w piecach, miałam wszystkie wygody na wsi i zdania nie zmienię ..... dla mnie to było powolne umieranie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 23:40
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila ciekawa jestem

jakie sa teraz w porownaniu z naszymi..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 23:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
jakie sa teraz w porownaniu z naszymi..

Asiu,nie mam pojęcia.Muszę się dowiedzieć.Wiem ,że ceny są wysokie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.