menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 14:46
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Super jak to sie robi?


Od niedawna mam dostep do kompa nie wiem jak pisac posty jak sie komunikowac z innymi.co prawda pracuje od kilku lat na komputerze ale jest to tylko standartowa obsluga znznych programow.jak podzielic sie z innymi wiadomosciami,jestem typowa pracujaca kura domowa, ale uwielbiam haft, roboty na drutach,i na stare lata chce sie nauczyc fotografowac dopoki jeszcze widze/jestem inwalida wzroku,widze tylko jednym okiem i to nie najlepiej/jak ktos to przeczyta to bedzi moj maly sukces
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 15:26
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie witaj Kundziu

komputer.gifwitam Cię w naszym gronie! Nic się nie martw,jest tu wiele zyczliwych osób,które dużo wiedzą na tewat komputera.WsZelkie informacje znajdziesz w dziale "Pomoc",albo wyślij posta do Jolity-ona wie prawie wszystko!Nie przejmuj się drobnymi potknięciami i nie rezygnuj.Każdy z nas przechodził te męki , zanim opanował piekielną machinę zwaną komputerem.Pozdrawiam cię serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 16:26
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Witaj Kundziu

Już pierwszy krok uczyniłaś więc nie jest źle. Niestety w robótkach ręcznych nie jestem zorientowana (kiedyś trochę "machałam" drutami, ale to była raczej potrzeba psychiczna...)Żeby nawiązać z nami bliższy kontakt - najlepiej jak narazie rozpoczniesz od klikania w "Nowe Posty" - tam znajdziesz tematycznie ulokowane najnowsze wypowiedzi, albo klik w Szybkie Menu i nast. klik w dzisiejsze posty. Każdy temat ma przeważnie kilka stron więc z chwilą chęci wpisu dobrze byłoby żeby dokonać go na ostatniej stronie (może to nie konieczne, ale lepiej...). Dużo tematów "o wszystkim i o niczym" znaj dziesz w dziale Różności. Dobrze byłoby żebyś doszukała się wątku "Przedstaw się" i tam dokonała wpisu.Potem napewno za czas jakiś znajdziesz dla siebie posty w dziale "Powitania". Nie przejmuj się to wszystko wydaje się zawiłe, ale tak nie jest. Większość z nas swoją przygodę z komputerem rozpoczęła właśnie w Klubiku, a Ty masz przewagę praktyki. Będzie dobrze! Na początek kliknij w ten link - powinno pokazać się "przedstaw się"
http://www.klub.senior.pl/roznosci/t...age15-256.html
Name:  blog - powodzenia.gif
Views: 838
Size:  4.7 KB
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 18:10
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Udalo mi sie dzis "dorwac"do kompa niemal na caly dzien.tak naprawde to jestem w pracy ale spokuj to moge sobie poserfowac po roznych stronach klubu, wiele dla siebie juz znalazlam.Jolito zazdroszcze ci awatora bo to moj ulubiony kwiat na rowni z azalia.skad wziasc taki obrazek?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 18:13
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 066
Domyślnie

Miła Kundziu.... znam ten ból... ile ja się namotałam nim jako tako trochę się rozeznałam, ale pomoc forumowiczów zawsze uzyskasz, są bardzo chętni ... a co najważniejsze już dokładnie obeznani z tymi zawiłościami. Będzie dobrze, cieszę się że do nas trafiłaś.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 19:32
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Kunegundzie












1)8,o2 KB 2)3,66KB 3)4,04KB Mam jeszcze kilka, ale nie przyjęło mi na 1 korespondencję
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 19:37
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Lucynce



15.02KB



16.09KB
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 20:01
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Uśmiech

Witaj w klubie.Kunegundo nie martw się ja też jeszcze bardzo dużo nie umiem ale się staram,na przykład nie umiem wstawiać obrazków. Myśle że będzie Ci tu miło spędzać czas. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 20:45
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie Witaj Kunegundo

Nie martw się, nie taki diabeł straszny jak go malują/powidziała taka co to ledwo cokolwiek się nauczyła/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 23:52
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Gaduła Witaj Kunegundo

Cytat:
Napisał kunegunda
Od niedawna mam dostep do kompa nie wiem jak pisac posty jak sie komunikowac z innymi.co prawda pracuje od kilku lat na komputerze ale jest to tylko standartowa obsluga znznych programow.jak podzielic sie z innymi wiadomosciami,jestem typowa pracujaca kura domowa, ale uwielbiam haft, roboty na drutach,i na stare lata chce sie nauczyc fotografowac dopoki jeszcze widze/jestem inwalida wzroku,widze tylko jednym okiem i to nie najlepiej/jak ktos to przeczyta to bedzi moj maly sukces
Przeczytałam Twój post, niewiele Ci pomogę, "dobry Bóg zrobił, co mógł, a teraz potrzebni fachowcy", do grona których nie należę , ale jeśli lubisz czytać, interesuje Cię np. prasa lub inne teksty w necie, to dla oszczędzenia oczu możesz korzystać z syntezatora mowy Expressivo. Instalacja jest prosta, wersja demonstracyjna - na 60 dni za darmo, (ja już zakupiłam, 99 zł), dostępna na stronie: http://www.expressivo.info/pl/ - kliknij, poczytaj, pobierz, warto.
Są jeszcze inne ułatwienia (np. program lupa), ale być może o tym już wiesz.
Serdecznie pozdrawiam, witam na pokładzie i oszczędzaj oczy. Pa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 09:53
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Witaj w gronie senioritek.Tez jestem poczatkujaca i lapie sie za glowe co wiekszosc wyprawia na stronkach >seniora>.Staram sie ale wiele jest dla mnie niezrozumiale ze az wstyd sie przyznac .Ale jest duzo chetnych i przyjaznych duszkow i napewno ktos ci pomoze .Ja niestety pomimo naj naj checi sama wymagam >stalej pomocy > BUniA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 11:10
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie do "wstydliwych"

Przypominam o możliwości wysyłania t.zw. "prywatmych wiadomości" do osób obdarzonych zaufaniem (kliknij w avatara osoby wybranej, tam pokaże się możliwość wysłania wiadomości, kliknij w to, pokaże się miejsce na korespondencję, pisz, wyślij. Odpowiedź przyjdzie tą samą drogą t.zn gdy w prawym górnym rogu pod przywitaniem pokaże się obok napisu "prywatne wiadomości" cyferka - kliknij w napis, a będzie możliwość odczytania 1 lub kilku odpowiedzi) Napewno k a ż d y klubowicz w miarę możliwości udzieli odpowiedzi. Ja często korzystam z takiej formy i tu i teraz wszystkim dziękuję za pomocne dłonie.Name:  blog kw.anim.gif
Views: 400
Size:  8.9 KB
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 18:53
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka do kunegundy

Witaj Kunegundo.Tez jestem inwalidą wzroku,jednym okiem widze słabo/po dwóch operacjach odwarstwionej siatkówki/,drugim troche lepiej i to mnie ratuje.Moje napisane teksty kilka razy sprawdzam przed wysłaniem.Okulary trochę mi pomagają.45.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 19:50
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
OK Avatary

http://www.avatary.ork.pl/
MNOSTWO AVATARKOW DO SCIAGNIECIA
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 20:10
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Ojejku Qrystynko ! Jakie jeszcze znasz tajemnice tego typu?
Widzę,że macie śliczne nowe gify (o awatarkach po raz pierwszy usłyszałam!) a ja stale trafiam na już oklepane...Name:  blog 1 zez.gif
Views: 401
Size:  2.8 KB
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 20:31
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

www.erozrywka.pl
Tez swietna stronka, avatary, smieszne filmiki, senniki itd.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 21:42
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Fajne, ale ja najbardziej gustuję w gifach (wiem, że to nie najlepszy sposób na edukację, ale na tą już późnawo...)
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 22:23
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 713
Domyślnie

Jolitko: po pierwsze primo na edukacje nigdy nie jest za pozno.Po drugie primo gify są fajne i chyba wszyscy je lubią
ale nie wszyscy sie do tego przyznają.Po trzecie primo rozweselają posty i nasze forum.Po czwarte ...oj chyba są tylko trzy prima a ja chciałam dodać że też je lubię
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 27-03-2007, 20:52
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Gaduła

Ja się przyznaje że lubie gify.Zajrzałam też na stronke z awatarami, jest super. Najgorsze jest to że ja jeszcze się nie nauczyłam wklejać na naszą strone i jest mi smutno z tego powodu ot poprostu jestem tępa łyyyyyyyyy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 27-03-2007, 21:08
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Mnie to najlepiej wychodzi przez www.fotosik.pl
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Niech sie swieci MAJ ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 31 02-05-2008 14:01
Co robi "kogut domowy" ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 14 31-03-2008 11:44
konczy sie marzec ... BUNIA Miłość, przyjaźń, związki, samotność 23 27-03-2008 10:07
Stalo sie ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 9 23-01-2008 15:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.