menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5621  
Nieprzeczytane 11-03-2019, 16:21
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Jagódko - jakby tego było mało to dwa koty córki są sikające, więc możesz sobie wyobrazić ile jest roboty.
Czasami ją podziwiam,że radzi sobie z tym wszystkim zwłaszcza że ma małe dziecko.
Fanatykiem zwierząt jest mój mąż, a córka ma to po nim !
Ja kocham zwierzęta,ale patrząc na to z boku, muszę ich stopować !
Najchętniej zamieniliby firmę na schronisko !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5622  
Nieprzeczytane 12-03-2019, 10:23
Jagoda52's Avatar
Jagoda52 Jagoda52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 945
Domyślnie

Witaj, to co piszesz to wprost nieprawdopodobne mieć małe dziecko i opiekować się tyloma kotami, dla mnie to masakra.
Dla mnie trzy koty to już maksimum. Ostatnio jak Oskar chorował to już miałam serdecznie dość, no ale trzeba było wytrzymać do końca.
Pozdrów córkę od nieznajomej bo jest dla mnie wielka.
__________________
Istniejemy póki ktoś o nas pamięta.......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5623  
Nieprzeczytane 12-03-2019, 15:06
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Dziękuję Jagódko, zrobię to.
Mąż jest tak samo zaangażowany, nawet nie wiem czy nie więcej.
Soboty i niedziele jeździ rano i popołudniu do kotów.
Rano żeby je nakarmić i wypuścić, a popołudniu żeby nakarmić i zamknąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5624  
Nieprzeczytane 21-05-2019, 16:38
B.Sz's Avatar
B.Sz B.Sz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Łódz
Posty: 361
Domyślnie Ogłoszenie grzecznościowe - oddam rasową kotkę w dobre ręce

Witam,

Mam do oddania rodowodową, 5- letnią kotkę rasy Święty Kot Birmański (umaszczenie blue point).

Kotka jest bardzo towarzyska, odważna, chętna do zabawy i uczuciowa w stosunku do właściciela, z którym potrafi stworzyć głęboką więź. Chętnie przyjdzie na kolana, da się wygłaskać, pomruczy, a jeszcze chętniej pobiega za wędką czy myszką. Jest oczywiście nauczona korzystania z kuwety, swojego drapaka oraz poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym (w szczególności czesaniu oraz ścinaniu pazurków).

Kotka jest zdrowa, wysterylizowana, posiada paszport, wszczepiony chip oraz jest odpowiednio zaszczepiona.

Dobrze odnajdzie się zarówno w rodzinie ze starszymi dziećmi, ale będzie także prawdziwym przyjacielem dla osób/ osoby bez dzieci.

Powodem, dla którego jestem zmuszona oddać kotkę do adopcji jest brak czasu i należytej atencji, aby się nią dobrze zająć (w szczególności po powiększeniu naszej rodziny). Jest to, bowiem kocica, która potrzebuje czułości, zainteresowania ze strony właścicieli oraz zabawy.

Więcej szczegółów o charakterze i upodobaniach kotki podam telefonicznie. Zainteresowanych proszę jedynie o przemyślaną decyzję, ponieważ kot birmański nie jest jedynie maskotką rodziny a jej prawdziwym członkiem. Kotka do odbioru we Wrocławiu.
__________________
Barbara
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5625  
Nieprzeczytane 15-05-2020, 17:55
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Dawno nikogo tu nie było, chociaż nie wątpię, że miłość do kotów nie wygasła. Chciałabym dołączyć do tego grona, ponieważ niedawno minęło pół roku od kiedy mam kota. Mój pupil wabi się Curek, ma 7,5 miesiąca. To jego zdjęcie z pierwszego dnia zamieszkania ze mną:



A to Curek teraz:



Sto utrapień z nim, ale pociech też nie mniej. Może wątek odżyje, poopowiadamy sobie wzajemnie o radościach i nie tylko wynikających z kociego towarzystwa.
Ula,


__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5626  
Nieprzeczytane 16-05-2020, 18:03
Jagoda52's Avatar
Jagoda52 Jagoda52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 945
Domyślnie

Witaj, rzeczywiście wątek dawno nieodwiedzany, a kiedyś bardzo często odwiedzany.
__________________
Istniejemy póki ktoś o nas pamięta.......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5627  
Nieprzeczytane 16-05-2020, 19:45
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 781
Domyślnie

Witaj Kaimo...dzięki, że odgrzebałaś ten wątek...zaglądałam tu kiedyś, ale nie pamiętam nawet czy pisałam, czy tylko śledziłam zza węgła. Z przyjemnością będę obserwowała jak Twój Curek rozwija się i czytała, czy masz z nim jakieś problemy.
Ja mam dwa koty... ponad 7 letnią dzikuskę Kicię i podrzutka - nie wiem ilu letniego Znajdusię, zwaną Dusią.
Oto Kicia...



Oto Dusia...



Kotki - pomimo iż są razem od ponad roku nie tolerują się i wyrczą na siebie. Wprawdzie Dusia schodzi z drogi Kici, ale czasami walczą, aż sierści lecą i trzeba interweniować. Może ktoś, kto ma do czynienia z kotami podpowie sposób, aby sprawić, by się zaprzyjaźniły... Obie kocice uwielbiam... są radością w moim domu, chociaż Kicia jest bardzo niezależna i nie lubi pieszczot...Dusia przeciwnie.
Pozdrawiam Kaimę, Jagodę i wszystkich kociarzy.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5628  
Nieprzeczytane 16-05-2020, 21:46
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Jagoda, Iza, hej!
Iza, słyszałam, że takie tricolorki jak Dusia, są bardzo cenne. Czy Kicia jest długowłosa? O matko, jak dajesz sobie radę z sierścią? Dzisiaj przeglądałam mnóstwo stron na kocich forach i widziałam pytanie odnośnie relacji między kotami w jednym domu. Nie przeczytałam, bo mnie to nie dotyczy - Curek pozostanie jedynakiem. Może poszperaj w necie, z pewnością coś znajdziesz. Ja dzisiaj dowiedziałam się, że podbieganie boczkiem, na sztywnych łapkach i z wygiętym grzbietem to jest zaproszenie do zabawy. A martwiłam się że to oznaka choroby psychicznej.






Moje kocisko jest niewychodzące, jedyny kontakt ze światem to okno. Babeczki z innego wątku ostrzegają mnie, że to może źle się skończyć, ale nie potrafię odmówić mu tej przyjemności. Mieszkam na 1. piętrze (bez balkonu), a on jest ostrożny i bojący, więc może jakoś unikniemy nieszczęścia.
Dobranoc!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5629  
Nieprzeczytane 17-05-2020, 08:30
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 781
Domyślnie

Kaimo...uroczy ten Twój Curek...podobają mi się takie rude koty...sąsiadka ma takiego.
Nie...Kicia nie jest długowłosa, ma normalne umaszczenie...może pod brzuszkiem trochę miększe, ale sierść ma sztywną, przylegającą. Dusia za to ma miękkie, aksamitne futerko. Pytasz jak sobie radzę z kocią sierścią. Odkurzam 2 - 3 razy w tygodniu... ścieram dywany i podłogi na mokro i czasami Dusię wyczesuję - Kicia się nie daje - drapie i ucieka.
Moje kotki praktycznie wychodzą na zewnątrz sporadycznie, raz, dwa w ciągu dnia na 10 - 15 minut i wracają do domu. Ich drzwiami jest też okno...wyskakują przed dom, do ogrodzonej części ogrodu, bo z drugiej strony domu jest pies podwórzowy, który nie toleruje kotów. Pozdrawiam...Fotki fajne...buzia się uśmiecha do Curka....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5630  
Nieprzeczytane 17-05-2020, 20:50
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Niedziela Curkowi minęła normalnie - spał, jadł, dokazywał, wietrzył się na parapecie. Przez chwilę był niezadowolony, bo pani wyszła na plotki, ale ponieważ wychodząc dała duży kawał smakołyka, więc nie nabroił. Czasem nie jest tak wspaniałomyślny i mieszkanie wygląda mniej więcej tak:

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5631  
Nieprzeczytane 19-05-2020, 06:15
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 781
Domyślnie

Kaimo...to faktycznie Curek nabroił... może dlatego, że to młody kot i lubi zabawy. Moje - jak nie gonią za sobą, aż chodniki fruwają - to całymi dniami śpią, a za to o 4-tej, 5-tej robią pobudkę i chcą wyjść na dwór. Po 10 minutach wracają i znowu śpią. Ale pewnie dlatego, że to dojrzałe koty...tylko najeść się i spać.
Pozdrowienia dla Curka od Kici i Dusi.

A to Kicia - kilka dni temu grzejąca się na kaloryferze....lubi to, całą zimę tak spędza, będzie nieszczęśliwa jak wyłączę ogrzewanie.



__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5632  
Nieprzeczytane 19-05-2020, 21:04
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Iza, Kicia normalnie wygląda mi na długowłosą - taką ma puszystą i lśniącą sierść.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5633  
Nieprzeczytane 31-05-2020, 10:44
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Mieszkam z moją Mimi. Ona ma teraz ok. półtora roku i zawładnęła mną całkowicie. Nawet teraz włazi mi na klawiaturę. Albo śpi, albo biega jakby miała ADHD. Ale kocham moją Mimi, bo osładza mi samotność. Załączam zdjęcie.

__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5634  
Nieprzeczytane 01-06-2020, 20:55
gjotka's Avatar
gjotka gjotka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 3 350
Domyślnie

Ładna kicia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5635  
Nieprzeczytane 02-06-2020, 09:15
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 781
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
Iza, Kicia normalnie wygląda mi na długowłosą - taką ma puszystą i lśniącą sierść.
Krysiu...Kicia nie jest długowłosa tylko - jak piszesz - ma puszystą sierść i tak wygląda. Widziałam koty z długą sierścią, są inne.
Pokaż jakąś świeżą fotkę Twojego Curka...ciekawa jestem jak dorasta.

Januszu...piękna ta Twoja Mimi...lubię czarne koty, są jakieś takie dostojne.

Pozdrawiam kociarzy.... Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5636  
Nieprzeczytane 03-06-2020, 15:18
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 781
Domyślnie

Gjotka...witaj. Miło, że wpadłaś. Masz jakiegoś pupila w domu, czy tylko z sympatii do czworonogów zajrzałaś na wątek.
Zaglądaj...może jeszcze ktoś coś wrzuci i napisze. P o z d r a w i a m....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5637  
Nieprzeczytane 09-06-2020, 11:13
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Dawno nie zaglądałam, ale jakoś nie mam czasu. Panienki Kicia, Dusia i Mimi, a Curek jeden... miałby powodzenie.
Ostatnio miał mnóstwo wrażeń - pierwszy raz chodził po trawie, a stuknęło mu już 8 miesięcy. Zaryzykowałam i zawiozłam go rowerem na działkę. Podróż (w transporterku na bagażniku) zniósł dobrze. Na miejscu najpierw godzinkę pomieszkaliśmy w altance, a potem wypuściłam go w plener. Od razu wszystko go zainteresowało i nie wiedział, czym się zająć. Wszędzie było go pełno, nawet nie mogłam zrobić mu porządnego zdjęcia. Nie przechodził poza płot i co jakiś czas sprawdzał, gdzie jestem. Na obiad zjadł 2 porcje. Spędziliśmy tam 6 godz., a w drodze powrotnej żałośnie miauczał - widocznie było mu żal wracać. Potem byliśmy jeszcze raz i będziemy jeździć, gdy tylko pogoda pozwoli.



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5638  
Nieprzeczytane 09-06-2020, 11:17
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Ale sobie dzisiaj dałem w kość!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5639  
Nieprzeczytane 09-06-2020, 15:10
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 781
Domyślnie

Kaimo...Brakowało tu Curka do kompletu...
Odważna jesteś, że wywiozłaś go w nieznane mu miejsce...mógł uciec, ale nie znam na tyle zwyczajów kocich, aby podjąć dyskusję. Dobrze, że mu się spodobało i wrócił pod Twoje "skrzydła". Super wygląda w swoim domku. Moje kotki wolą bezpośredni kontakt i śpią na łóżku, fotelu lub kanapie.
Pozdrawiam...Wpadaj częściej z nowościami...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5640  
Nieprzeczytane 09-06-2020, 17:31
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 688
Domyślnie

Curek też sypia wszędzie, także ze mną w łóżku, ale też na półce w szafie, na pralce w łazience, nawet w kabinie prysznicowej. A to na zdjęciu to jest torba do transportu. Był tak zmęczony i senny po działce, że nie wyszedł na zewnątrz - okręcił się dokoła i zasnął.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ktoś wygrał z tym "Prominentem" i odzyskał kasę? konris Zarządzanie finansami 2 25-09-2012 12:34
Czy ktoś tu kocha koty? Część II. weronika1 Wszystkie zwierzęta duże i małe 500 06-05-2010 22:57
Czy ktoś tu kocha koty? GracekristGold Wszystkie zwierzęta duże i małe 547 06-05-2010 20:06
Wątek fotograficzny - "Czy znasz swój kraj ?" częśc XIV ignesja Podróże, turystyka 527 22-04-2010 23:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.