menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Kosmetyki
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Kosmetyki Kremy, mleczka, toniki, tusze do rzęs, pudry, farby do włosów...

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-02-2008, 16:16
dzwoneczek dzwoneczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 23
Domyślnie Niekonwencjonalne sposoby na urodę, osobliwości kosmetyczne


Założyłam wątek o niekonwencjonalnych sposobach na urodę - ze sklepu oraz z domowych składników. Wątek inspirowany buszowaniem po sklepach kosmetycznych. W jednym z internetowych sklepów trafiłam na ziemniaczany krem do rąk (pielęgnacja dłoni) i krem ze śluzu ślimaka (m.in na blizny i ujędrnienie skóry).
Początkowo mnie odepchnęło od takich propozycji pielęgnacji urody.
Ale może ktoś już ma za sobą tego typu eksperymenty i może się podzielić doświadczeniem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-02-2008, 18:30
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 859
Domyślnie

Dzwoneczku....z tego co wiem, to na spierzchnięte i spękane dłonie, bardzo dobra jest kąpiel rąk w krochmalu z mąki ziemniaczanej...
A na trudno gojące się rany, zwłaszcza po oparzeniach sok z aloesu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-02-2008, 18:56
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Krem ze śluzu slimaka to niewypal,nie dość,ze drogi to uzywalam go po operacji na dużą biznę i nic nie dalo,ale dalo wyrzucenie pieniędzy.Wiem,że aloes to stary leczniczy sposób i napewno pomaga.Ja używam krem glcerynowy i jast dobry.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-02-2008, 20:34
tyna's Avatar
tyna tyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 21
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzwoneczek
Założyłam wątek o niekonwencjonalnych sposobach na urodę - ze sklepu oraz z domowych składników. Wątek inspirowany buszowaniem po sklepach kosmetycznych. W jednym z internetowych sklepów trafiłam na ziemniaczany krem do rąk (pielęgnacja dłoni) i krem ze śluzu ślimaka (m.in na blizny i ujędrnienie skóry).
Początkowo mnie odepchnęło od takich propozycji pielęgnacji urody.
Ale może ktoś już ma za sobą tego typu eksperymenty i może się podzielić doświadczeniem?

Dzwoneczku jeżeli mogę coś doradzić odnośnie pielęgnacji popękanych dłoni, to z tego co wiem ,najlepszy jest sok z cytryny,należy go wcierać w dłonie i będzie widoczna poprawa.
__________________
tyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 15-02-2008, 12:38
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Kiedyś wcierano w popękane ręce zwykłą glicerynę. Na noc, oczywiście. Też b.szybko pomagało.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 15:04
dzwoneczek dzwoneczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 23
Domyślnie

Pozwolę sobie zbiorowo odpowiedzieć:

Bogna, tyna, jakaż intuicja! Dziękuję za poradę. Muszę odgrzebać gdzieś mój zapomniany krochmal.


inka-ni: no widzisz, u Ciebie niewypał, a ostatnio okazało się, że moja dawno niewidziana znajoma regularnie smaruje sobie ślimakiem zmarszczki i sobie go chwali.

Ale wracając do wątku - kosmetyki oparte na naturalnych składnikach stały się ostatnio modne. Tylko dlaczego powrót do prostych składników, ale w postaci kremu, musi być najczęściej drogi?

Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 15:10
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 859
Domyślnie

Dzwoneczku...bo to jest biznes, trzeba ruszyć głową żeby proste składniki wpakować do jakiegoś kremu, dać odpowiednią nazwę, rozreklamować...i interes się kręci. A ci co ich na to nie stać muszą zadowolić się tylko naturalnymi składnikami bez oprawy, ale najważniejsze jest to żeby pomogło, a że nie jest w pięknym słoiczku to już bez znaczenia...Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-02-2008, 15:52
dzwoneczek dzwoneczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 23
Domyślnie

Bogna, myślę, że tego typu produkty, proste, naturalne, ale w efektownych opakowaniach, trafiają najczęściej do osób mieszkających w mieście. Bo gdzie tam szukać np pokrzywy do płukania włosów?
Ostatnio poczytałam sobie, że mieszkając na wsi można zrobić niezły interes na zbieraniu i suszeniu ziół. Tylko najpierw trzeba znaleźć tę prawdziwą wieś..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-02-2008, 16:02
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie dodaj

Cytat:
Napisał dzwoneczek
Bogna, myślę, że tego typu produkty, proste, naturalne, ale w efektownych opakowaniach, trafiają najczęściej do osób mieszkających w mieście. Bo gdzie tam szukać np pokrzywy do płukania włosów?
Ostatnio poczytałam sobie, że mieszkając na wsi można zrobić niezły interes na zbieraniu i suszeniu ziół. Tylko najpierw trzeba znaleźć tę prawdziwą wieś..

jeszcze ze ta wies musi byc w gorach gdzie jest nieskazony teren i powietrze. Ziola musza to miec aby utrzymac swoje lecznicze wlasciwosci..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 29-02-2008, 14:02
anga's Avatar
anga anga jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 187
Domyślnie

Podaje prosty przepis na maseczkę, zaczerpnięty z kalendarza Babci Aliny z 91 r.
Maseczka z papki sporządzonej z ugotowanego ziemniaka i odrobiny mleka doskonale i szybko usuwa z twarzy zmęczenie i wygładza zmarszczki.Maseczkę rozprowadzamy na twarzy i szyi,Usuwamy, gdy ostygnie. Efekt widoczny przez kilka godzin.
Kiedyś robiłam sobie jeden dzień w tygodniu " dzień dobroci dla siebie" i wtedy były aromatyczne kąpiele, maseczki,relaks.
Dlaczego przestałam być dobra dla siebie nie potrafię powiedzieć, ale dzięki wam przypomniałam sobie o tym i muszę powrócić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 29-02-2008, 21:17
cyberbaba cyberbaba jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Trójmiasto
Posty: 2
Domyślnie naturalne kosmetyki

Cytat:
Napisał anga
Podaje prosty przepis na maseczkę, zaczerpnięty z kalendarza Babci Aliny z 91 r.
Maseczka z papki sporządzonej z ugotowanego ziemniaka i odrobiny mleka doskonale i szybko usuwa z twarzy zmęczenie i wygładza zmarszczki.Maseczkę rozprowadzamy na twarzy i szyi,Usuwamy, gdy ostygnie. Efekt widoczny przez kilka godzin.
Kiedyś robiłam sobie jeden dzień w tygodniu " dzień dobroci dla siebie" i wtedy były aromatyczne kąpiele, maseczki,relaks.
Dlaczego przestałam być dobra dla siebie nie potrafię powiedzieć, ale dzięki wam przypomniałam sobie o tym i muszę powrócić.
Proponuję inne naturalne kosmetyki z ziemniaka i nie tylko. Kiedyś je stosowałam często, ale potem wszystko inne stawało się ważniejsze. Teraz najwyższy czas wrócić do dnia "naturalnej dobroci" dla siebie. Zaczynam więc odkopywać stare przepisy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 29-02-2008, 22:02
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

myslę że maseczki powinnismy dobierac do rodzaju skóry,zwlaszcza suchej,ja do tej maseczki dla siebie dodalabym zamiast mleka- smietany,muszę spróbować.
Pozdrawiam Angę za pomysl.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 11:53
dzwoneczek dzwoneczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 23
Domyślnie

A co sądzicie o ekologicznych proszkach do prania? Ktoś stosował, dobrze piorą?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 09-04-2008, 00:15
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 171
Domyślnie

Ja już nie mam siły, mam kłopoty z cerą ... wiek robi swoje, ale ja już kupowałam drogie kremy dla siebie cery mieszanej, byłam u kosmetyczki , która stwierdziła, że powinam używać kremy tłuste dla siebie. Może mi coś poradzicie. Mam prawdopodobnie "trądzik różowaty" umieszczony po obu stronach nosa, Używałam kremu z serii DAX na dzień i noc. , przez okres 3 m-cy, po obu stronach nosa mam tzw tarkę.Od wczoraj zaczęłam używać próbkę kremu z serii A A.po pięć-dziesiątce.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 14:25
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Wydaje mi się, że Twój "trądzik różowaty" jest wynikiem kłopotów z układem trawiennym. Żołądek Ci sie "nie wyrabia" (i nie tylko żołądek), stąd wykwity. Trzeba przede wszystkim odstawić wszelkie słodycze, potrawy kwaśne i surowe. Maseczki, kremy itd. nie leczą przecież Twojego problemu, więc szkoda na nie pieniedzy.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 16:11
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie Inko!

[quote=inka-ni]Krem ze śluzu slimaka to niewypal,nie dość,ze drogi to uzywalam go po operacji na dużą biznę i nic nie dalo,ale dalo wyrzucenie pieniędzy.QUOTE]
Potwierdzam Twoją opinię o tym kremie.
Mnie pomaga olejek pichtowy,można o nim poczytać i spróbować.

Tu są nawet przepisy
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/pichta.htm

Ostatnio edytowane przez elizka : 18-04-2008 o 22:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 22-04-2008, 00:55
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

Dodam jeszcze 1 sposób za grosik--wiele lat stosowałam ;cuda: aby mieć ładna skórę na stopach.Od ubiegłego roku po każdym myciu wcieram olej parafinowy/ 200ml--2 zł/i rewelacja-- sóra miekka bez zgrubień i zadziorów.REWELACJA.Mogę znowu czuć mile pieszczot dotyk.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 22-04-2008, 01:09
Tami's Avatar
Tami Tami jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 53
Domyślnie

Co do ładnej cery i ogólnie skory, to wyglad jej zalezy przede wszystkim od tego jak dbamy o nia od wewnatrz. I np. 70% nawilzenia pochodzi od wew. a reszte czyli 30% moga nadrobic kremy.powinno sie pic dużo wody niegazowanej, ktora oczyszcza caly organizm i nawadnia. Nie wlicza sie w to herbaty, ani innych płynów(jesli chodzi o nawadnianie), przy czym jeśli pijemy duzo kawy i czarnej herbaty,to odwadniamy organizm, więc po kazdej filizance kawy(herbaty)dodatkowo szklanka wody.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 22-04-2008, 08:46
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Bardzo ciekawy watek .
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 20:05
smerfeta's Avatar
smerfeta smerfeta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: dollny śląsk
Posty: 392
Domyślnie

Usunęłam brodawki i mam teraz małe,młode blizny-czy są jakieś rady na to?
__________________
Życie jest smerfne !
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sposoby na bezsenność - komentarze Lusia Ogólny 68 31-10-2022 10:42
Sposoby na oszczędzanie - komentarze senior A.P. Ogólny 30 01-03-2022 23:34
Sposoby na dobrą pamięć - komentarze duszka07 Ogólny 27 06-03-2011 23:29
Domowe sposoby na poprawienie urody - komentarze BUNIA Ogólny 6 14-12-2010 12:00
Sposoby na młody wygląd - komentarze lecher Ogólny 45 14-12-2010 11:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.