menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Kosmetyki
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Kosmetyki Kremy, mleczka, toniki, tusze do rzęs, pudry, farby do włosów...

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 23:15
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Malwino!
Kupujemy je przez internet
http://www.biolander.com/index.php?m...roducts_id=618 Jednak
chyba na allegro jest najtaniej.Wpisz w google i się powinno pokazać.
Ono o tyle jest lepsze od jelenia,że nie potrzeba do płukania po nim dodawać octu czy cytryny,jak to należy przy białym jeleniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 14:37
fionna fionna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 26
Domyślnie

No lniane brzmi zachęcająco, choć ja bym się tutaj trochę obawiała zapachu, nie potrafię go sobie wyobrazić
Zostaje przy dove Choć nie powiem, lubię czasem zaszaleć i kupić sobie czekoladowe mydełko w specjalnym sklepie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 14:52
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Inko-ni, no to, o czym piszesz jest dowodem,że nie powinnas żadnych mydeł do twrzy uzywac, jedynie specjalny środek w żelu do mycia twarzy dla alergikółw (w aptece są rózne)spróbuj, moja córka używa od lat i jest bardzo zadowolona...
Dzięki Elizka,Fionna mydełko lniane jest bardzo przyjemne w zapachu..spróbuj....Dla tych , które mają kłopoty ze swędzeniem , puchnięciem oczu- Dziewczyny a moze to sie wiąże z kremami jakie używacie na noc?
Bardzo ważna uwaga-kremów do twarzy nie wolno używac pod oczy-kremujemy częśc twarzy tylko do kosci jarzmowych, powierzchnię pod oczami zostawiamy albo wolną od kremu, albo stosujemy krem z wyraźnym wskazaniem pod oczy i na powieki
Wiele swędzeń ,zapuchnieć bierze sie z niewłasciwie stosowanego kremu do twarzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 19:02
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Tu się na 100%zgadzam z Malwiną.Jak już dbam o twarz i dodaję jej "blasku" ,to i o oczach pomyślałam.Kupiłam za niezłą kasę krem pod oczy i na powieki-tak się nazywał.Po posmarowaniu skończyło się na wizycie u okulisty.Oczy zareagowały totalnym zaczerwienieniem i pieczeniem.No to zmiana kremu i nowa próba, i nowa afera.Koniec z drogimi kremikami pod oczy przy wrażliwej cerze.Na te partie /jak napisała powyżej Malwina/tylko nivea i to nie co dzień.Na policzki,brodę,czoło mogą być inne,ale oczy omijam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 11:17
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

A korzystałyście kiedyś z mydeł z mydlarni, takich krojonych z kostki...drogie jak diabli, ale dla mnie marzenie, łagodne, cudnie pachnące(ja akurat mam fioła na punkcie zapachu patchuli) i baaaardzo wydajne....mam czasem na nie kaprys, bo z racji ceny nie sposób go używac na co dzień....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 12:36
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

od paru miesięcy zaczęłam stosować Oilatum -emulsja do kapieli- do kupienia w aptekach w butelkach o różnej pojemności. Wskazania- jest wskazana do łagodzenia stanu podrażnionej, suchej, swędzącej i łuszczącej się skóry, a także do kapieli niemowląt.
Używam do kąpieli albo po prysznicu nacieram ciało.
skóra jest miękka, miła w dotyku. i ładnie pachnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 20:34
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Wiadomo, że źle dobrany środek może podrażniać skórę, wysuszać ją, a nawet powodować alergię.
Skóra normalna
Generalnie do mycia skóry normalnej mydła nawilżające, a do twarzy można używać mydeł dziecięcych w kostce, ponieważ zawierają lanolinę (która zapobiega wysuszaniu skóry).

Skóra tłusta i mieszana
Taki typ skóry potrzebuje dobrego oczyszczania. Do mycia ciała preparaty peelingujące, np. mydło glicerynowe z otrębami i pestkami owoców. Do twarzy płyn głęboko oczyszczający (z siarką, cynkiem, wyciągami z szałwi, rozmarynu, malin), które regulują działanie gruczołów łojowych.

Skóra sucha
Należy myc delikatnymi żelami. Do ciała mydła w płynie z dodatkiem kremu lub mleczka, które pozostawiają na skórze warstwę chroniącą przed utratą wody. Do twarzy żel z oliwką dla skóry suchej.
Żele pozostawiają ok. 30% naturalnego nawilżenia skóry.

Tekst powstał na bazie art. gazetowego.

Ostatnio edytowane przez Janczar : 21-03-2009 o 19:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 04-04-2009, 22:37
szczuromysz's Avatar
szczuromysz szczuromysz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 14
Domyślnie

Witajcie Czysciochy!Ja tak samo uzywam mydla,zeli pod prysznic,balsamow po kapieli i jeszcze paru rzeczy i w dodatku mnie to nic nie kosztuje.Zaczelam na stare lata wspolprace z firma Avon.Zarabiam, dostaje prezenty od firmy,Polecam, bo kosmetyki sa naprawde dobre.Zawsze mam przy sobie male mydelko i korzystam z niego w miejscu publicznym.Brakuje mi jedynie towarzystwa do kapieli,bo moj domowy gryzon w wodzie sie nie kapie,preferuje piasek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 19:12
BabciaKacperka BabciaKacperka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 11
Domyślnie

ja też tradycjonalistka jestem i wolę mydła w kostce. Jakoś nie mogę się przekonać do mydeł w płynie. Podobnie mój mąż. Zwykle mamy arko albo dove ale od czasu do czasu lubię kupić jakieś droższe ładnie pachnące Fajne są z firmy Nesti Dante takie włoskie, ostatnio właśnie takie mieliśmy. Nawet mąż zauważył, że ładnie pachnie! Ale pod prysznic to jednak częściej żel używam. Jakoś wygodniej. w kwestii żelu jestem od dłuższego czasu wierna firmie Lavera i jej eko kosmetykom, bo mi najlepiej służą. Córka mi kiedyś w prezencie kupiła i tak zostało. Teraz sama przez internet kupuję na portalu kremoteka.pl. A mąż pod prysznic wierny mydłom w kostce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 26-08-2009, 13:12
amber amber jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 44
Domyślnie

Ja kupiłam niedawno na spróbowanie mydło do kąpieli z Ziaji. Nie oczekiwałam cudów, bo też cena jest niewielka, około 7zł. Ale jestem miło zaskoczona
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 27-08-2009, 14:31
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie Chomik

Czy znacie gąbkę p.t. chomik? Jest przeznaczona, z zasady, do
wykorzystania pozostających zwykle resztek mydła.
Ja natomiast wkładam do niej nowe mydło, zwykle dobrego gatunku i ładnie pachnące. Mam dwa w jednym. Bardzo dobrze
myć się tym wynalazkiem pod prysznicem i w wannie też.
Kupuję chomików większą ilość, kosztują grosze i od lat
stosuję. Zawsze jestem wypucowana "na glanc", w każdym
miejscu. Polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 21:54
lukrecja_123 lukrecja_123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 2
Domyślnie

Ja polecam mydło oliwkowe pod prysznic Ziai. Jest wydajne, przystępne cenowo, dobrze się pieni i przepięknie pachnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 22:12
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
A korzystałyście kiedyś z mydeł z mydlarni, takich krojonych z kostki...drogie jak diabli, ale dla mnie marzenie, łagodne, cudnie pachnące(ja akurat mam fioła na punkcie zapachu patchuli) i baaaardzo wydajne....mam czasem na nie kaprys, bo z racji ceny nie sposób go używac na co dzień....

korzystam i nie przesadzaj, że są drogie.
Dla mnie jakość się liczy a Biały jeleń jest też ok
Piling ciała to fusy z kawy (wysuszone)
a pod prysznic i po Yves Rocher - KOSMETYKA ROŚLINNA
wydajne, skuteczne dla mnie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 23:17
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

No Artfilko, przepraszam 10dkg mydła 18-20zł to tanie????no dla mnie nie do użytku codziennego....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 24-03-2010, 20:12
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Ostatnio odkryłam mleczko do twarzy i oczu L'oreal Triple Aktiv przeznaczone do cery suchej i wrazliwej. Jest swietne i w dostepnej cenie. Cera jest po nim gładka i nawilzona, jest bardzo łagodne, można go uzywac do zmywania oczu i nie powoduje zadnych alergii/przynajmniej u mnie, a musze bardzo uwazac/. Dobre sa tez zele do mycia twarzy z serii AA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 24-03-2010, 21:10
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 792
Domyślnie

Po raz pierwszy zajrzałam na ten wątek i mogę dorzucić swoje 3 grosze ? Twarz myję tylko mleczkiem, bo moja skóra nie znosi mydla.Ostatnio stosuję Micelarny płyn do demakijażu oczu i twarzy -z AA - ultra nawilżanie.jestem zadowolona.
Co do kosmetyków " z górnej półki ' - czyli tych drogich jestem sceptyczna.Moja przyjaciolka używa tylko takich , bo ją na to stać , ale zmarszczek ma wiecej jak ja .Kosmetyki Ziaji są bardzo dobre i tanie.Zaprzyjaźniona kosmetyczka jest tego samego zdania.
A tak naprawdę to sekret dobrej cery leży w genach.I na to mam niezbite dowody.Stres też jest czynnikiem destrukcyjnym.
Do kąpieli wolę żel z kremem , Dove jest dobre. bo ja mam prysznic , nie siedzę w wannie.
No to nagadałam co wiedzialam .Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 24-03-2010, 21:15
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie To nie ten link....

Cytat:
Napisał elizka
Malwino!
Kupujemy je przez internet
http://www.biolander.com/index.php?m...roducts_id=618 Jednak
chyba na allegro jest najtaniej.Wpisz w google i się powinno pokazać.
Ono o tyle jest lepsze od jelenia,że nie potrzeba do płukania po nim dodawać octu czy cytryny,jak to należy przy białym jeleniu.


Ten link jest do mydeł naturalnych :

http://biolander.com/produkty/kategoria/f-mydla/

Ja z nich nie korzystam. Mój małżonek jest alergikiem i one go ratują. Konkretnie najlepsze jest to

http://biolander.com/produkty/katego...ne-alep-200gr/ nieładnie wygląda i zapach ma....a,co będę gadać....ważne,ze pomaga.

Ja lubię taki
Eris Lirene Beauty Care nawilżajaco- kojący ŻEL DO MYCIA TWARZY ...dla mnie ok!

http://www.ceneo.pl/395862
W podobnym pojemniku jest z tej samej firmy żel peelingujący i co pewien czas sobie nim peelinguję...hi,hi...twarz. Kosztuje ok.12 zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 06-06-2010, 18:03
Jadwiga B. Jadwiga B. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 5
Domyślnie

Ja używam mydła szarego.

Jest przyzwoite i podobno bez żadnych chemikaliów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 00:53
MSen MSen jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 69
Domyślnie

Jeżeli biorę prysznic to na pewno bardziej odświeżające i wygodniejsze są żele. Mydło tylko podczas kąpieli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 09-08-2010, 12:24
Ludwika_Maria Ludwika_Maria jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Pruszków, mazowieckie, Polska
Posty: 1
Domyślnie

Ja bardzo lubię mydła w kostce, kupuję różnych marek. Najlepsze są moim zdaniem te, które sprzedają na oddzielnych stoiskach w supermarketach. Przyjemnie pachną dobrze się pienią i do tego ładnie wyglądają w łazience. Ostatnio znalazłam w sklepie też emulsją do higieny intymnej cleanic, przyznam , że wcześniej nie próbowałam takich preparatów, ale faktycznie warto ich używać do mycia tych miejsc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
O czym warto pamiętać pisząc CV - komentarze edward wrzosek Ogólny 2 19-07-2012 14:54
Kanapka - z czym jeść by była zdrowa? - komentarze enia60 Ogólny 20 26-04-2012 20:26
Czym jest bol ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 11 17-04-2008 12:15
Czym czyścicie monitory? iwo1111 eSenior 19 21-04-2007 01:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.