menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Kosmetyki
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Kosmetyki Kremy, mleczka, toniki, tusze do rzęs, pudry, farby do włosów...

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 12-06-2015, 12:06
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 274
Domyślnie Co do twarzy?

http://jasminsklep.pl/na-dzien-i-na-...045063126.html

Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 12-06-2015, 21:27
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

- SORAYA Kolagen+Argan krem do twarzy przeciwzmarszczkowy

Skladniki:
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii Butter, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Argania Spinosa Kernel Oil, Soluble Collagen, Sodium Hyaluronate, Propylene Glycol, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Disodium EDTA, Tetrabutyl Ethylidenebisphenol, Caprylyl Glycol, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Alpha Isomethyl Ionone, Citronellol, Eugenol.

Zrodlo:
Soraya Lokagen Argan - http://www.rossnet.pl/Produkt/Soraya...96,3359,6031#;
Phenoxyethanol - http://www.aboneobio.com/blog/post/2...es-cosmetiques
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 22-06-2015, 15:33
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vendôme
---------


Iwostin, Sensitia (krem nawilżający)
Skladniki:
Aqua, Iwonicz Aqua, Mineral Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cyclomethicone, Vitis Vinifera Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascrobic Acid, Citric Acid



Iwostin, Lipidia, Krem lipidowy do skóry wrażliwej, alergicznej i suchej
Skladniki:
Aqua, Caprylic/Capric Trigliceryde, Iwonicz Aqua, Persea Gratissima (Avocado) oil, Macadamia Ternifolia Oil, Sommondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Glycerin, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Cholersterol, Palmitoyl PG-linoleamide (Omega 6 - Ceramide), Cocogluciside, Panthenol, Betaine, Squalane, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acrylodimethyl Taurate Copolimer, Polysorbate 60, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Ethylhexyl Glycerin, Inulin Lauryl Carbomate, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbic Palmitate, Citric Acid, Triethanolamine

EDTA = kwas etylenodiaminotetraoctowy, kwas wersenowy, komplekson II : Surowce na bazie EDTA są silnie zanieczyszczających dla środowiska i w ten sposób mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzi.


Zrodlo: < http://lotionsecrets.com/glossaryharmful2.html>


O rety! Idę sprawdzić składy. Teraz przerzuciłam się na Pharmaceris, ale pewnie to też nie lepsze...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 23-06-2015, 03:28
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Cytat:
Napisał kalina3
Obecnie stosuję szampony Seboradin, które są właśnie dostępne tylko w aptekach. Co do składu - aż tak bardzo się nie znam, ale na pewno nie mają żadnych zbędnych substancji zapachowych etc. Zapach jest ziołowy, nie do końca przyjemny, ale ulatnia się po wyschnięciu włosów.

Szanpon Seboradin Niger
Skladniki:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Glycol Distearate, Cocamidopropyl Betaine, Raphanus Nigra Extract, Matricaria Extract, Nettle Extract, Balm Mint Extract, Coltsfoot Leaf Extract, Horsetali Extract, Horse Chestnut Extract, Rosemary Extract, Sage Extract, Lauryl Glucoside, Disodium EDTA, Limonen, Quaternium - 80, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Panthenol, Pine Oil, Parfum, Metylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol, Tea Tree Oil, Coriander Oil, Thymol, Sodium Chloride.

Wszystko co napisalem na zielono to sa wlasnie ziola (dla tego moze ma taki zapach). Oprucz ze sa i tez 3 toksyczne składniki, to nie jest taki szkodliwy szampon, dzieki tych roslin. Istnieja duzo szanpony o wiele gorsze.

Co tu mamy:
- Disodium EDTA: o tym juz napasialem przedtem
- Metylchloroisothiazolinone i Methylisothiazolinone

O co chodzi:
To sa konserwatywne cząsteczka biobójce; a więc zabijają, bakterie, drożdże, grzyby i inne mikroorganizmy proliferujących w kosmetykach, które zawierają wodę, ponieważ we wodzie maja idealne warunki do rozkwitu

Dermatolodzy z SFD (Stowarzeszenie Francuskiej Dermatologi), ruchomili alarm w grudniu 2013, ponieważ widzieli co raz bardziej kontaktowe zapalenie skóry, egzema, itd., głównie ze względu stosowanie produktów kosmetycznych zawierających tych konserwatorow : Metylchloroisothiazolinone i Methylisothiazolinone.
Te konserwatory byly dozwolone w kosmetykach od 1976 roku na bardzo niskim poziomie (0,01%), i pozniej cytowane w 2010 roku jako jednych z najbardziej alergizujących cząsteczek (chociaz prawie ich nie uzywano od 20 lat, z powodu ze bardzo alergenne i irytujące. Kiedy w 1976, Francuska Agencja Bezpieczeństwa Farmaceutyczna zalecala nieużywanie tych cząsteczek, Kosmetyka Przemysłowa rzucila się do parabenów).

Teraz odkrylo ze parabeny sa mocno podejrzane o zaburzające gospodarkę hormonalną !... I Przemysł Kosmetyczny znowu wraca do Metylchloroisothiazolinone!!!
To prawdiwy skandal, ale kto czyta skladniki!? Malo kto; prosze obserwować kupujących w sklepach — Szukaja znane nazwy i pierw wachaja i patrza na cene... Marketing przed nasze zdrowie.



Przykro mi kalina3, ale znalazlem Ci cos wlasnie gorszeko :

Seboradin, szampon, przeciw wypadaniu włosów
Skladniki
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Cocamide DEA, Sodium Laureth Sulfate,Glycol Distearate, Coco – Glucoside i Glyceryl Oleate, Glycerin Polyquaternium-7, Zapach, Butylene Glycol, Aqua i PPG-26-Buteth-26-PEG-40 Hydrogenated castor Oil, Apigenin, Oleanolic Acid,,Biotinyl Tripeptide-1, Ginseng (Panax Ginseng),Extract, Water, Glicerin, Lecithin, Sorbitol, Xanthan Gum, Hammamels Virginiana extract, Diathomeaceous earth, Disodium EDTA, Tocopheryl acetate, Glyceryl linolenate, Panthenol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Sodium chloride, Benzi alcohol, Methychlorosothiazolinone, Methylisothiazolinone.

... czyli całkowity koktajl na egzema i rozne swinstwa


Cytat:
Napisał promienna
O rety! Idę sprawdzić składy. Teraz przerzuciłam się na Pharmaceris, ale pewnie to też nie lepsze...
... nie panikuj!

Jak przed tem napisalem: "Oddzielnie lub pojedyncze, kiedy w malej dawce, duzo z tych skladnikow chemicznych nie sa za bardzo szkodliwe.

Ale dziennie, 2% tego, plus 5% tego, plus 3% tego, plus duzo innych w jednymym kosmetiku, i do tego jeszcze wielu dodatkowych procentow z innych produktow (np, dzienny krem, nocny krem, szampon, mydlo, mleczko do oczyszczania makijarzu, płyn do mycia naczyń, domowe środki czyszczące, itd.), na koncu dnia to i owo stwarza "efekt koktajlowy" — a tego zadna marka nie moze oficialnie zagwarantować ze jest bez toksyczności, ani przewidziec konsekwencje skutkow wielokrotnego uzywania tego wszystkiego razem, w czasie."


__________________
Quot homines, tot sententiae

Ostatnio edytowane przez Vendôme : 23-06-2015 o 16:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 07-07-2015, 13:22
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Z seboradin mam akurat ten Niger... Hmmm... Przyznam, że nie potrafię czytać etykietek kosmetyków, ponieważ się na tym nie znam. A jakie są takie a miarę naturalne szampony?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 16-07-2017, 16:14
kamiliana kamiliana jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: budzyno
Posty: 1
Domyślnie mydło aleppo

Podobnie jak moi przedmówcy i przedmówczynie polecam mydło aleppo. Szkoda, że coraz trudniej o oryginalne produkty. Trzeba więc uważać na podróbki. Podobno na ryku nie ma stężeń mydła wyższych niż 20%.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 10-10-2017, 15:39
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 879
Domyślnie

Z mydłem aleppo problem jest jeden. Mianowicie wszystkie fabryki w Syrii zostały zbombardowane, tak więc mydło nie pochodzi stamtąd i nie jest już oryginalne

Jesli szukacie naprawde profesjonalnego kosmetyku to polecam Procleanse Balm od firmy Dermalogica:
https://dermalogica.pl/daily-skin-he...anse-balm.html
Konsystencję ma nietypową ponieważ przekształca się z balsamu w emulsję. Oczyszcza skutecznie i delikatnie, bardzo dobrze również zmywa makijaż.
Rozpuszcza praktycznie wszystko. Warto jest jednak uzyć do mycia twarzy rękawicy ( wtedy jest to bardziej efektywne)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 12-10-2017, 03:47
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie MYDLO ALEPPO (Savon d'Alep)

Cytat:
Napisał kamiliana
Podobnie jak moi przedmówcy i przedmówczynie polecam mydło aleppo. Szkoda, że coraz trudniej o oryginalne produkty. Trzeba więc uważać na podróbki. Podobno na ryku nie ma stężeń mydła wyższych niż 20%.
Wlasnie jest .

Na polskim rynku mozna kupic 20 %, 35 %, 50 % i 70% oleju laurowy.
Ja, np, przeprowadzam poczta z Nowego Sacza (bo taniej niz u nas):
- Olej laurowy + olej z oliwek : 70% + 25,9%
- Olej laurowy + olej z oliwek : 50% + 50%
Firma < L'ORIENT > nadal proponuje tego mydla ktorego mozna kupic w sieci sklepów Mydlarnia u Franciszka - www.ufranciszka.pl - http://www.ufranciszka.pl/nasze_sklepy.html
Mozliwe ze to sa mydla importowane z Francji.


Cytat:
Napisał Baisa
Mianowicie wszystkie fabryki w Syrii zostały zbombardowane, tak więc mydło nie pochodzi stamtąd i nie jest już oryginalne
To nie tak prosto...

Nazwa "mydło Aleppo", to jest metoda produkcji, tajemnica przekazana od ojca do syna. Kiedy polski szef kuchni otwiera polska restaurację w Paryzu, pozostaje to kuchnia polska, a nie kuchnia francuska. To samo dotyczy mydła ; np francuska firma < ALÉPIA > znajdujaca sie kolo Paryza byla ztworzona w 2004 roku z Hassan Harastani, mistrz-producent mydła który schronił się we Francji z rodziną.
Oczywiscie prawie wszystkie z pięćdziesiątek fabryki mydła były zniszczone, ale kilkoma udalo sie przenieść poza Aleppo, np w rejonach kurdyjskich i na południu Turcji. Inni misztrzowie przyjechali do Tunezji lub do Francji, i teraz mydlo aleppo jest wyprodukowane i w Europiei, przewaznie przez byly mistrzowie-producentow mydła z Aleppo i mieszanie iz proporcjonowanie składników, zmydlanie, wylewanie, cięcie, suszenie: wszystko odbywa się zgodnie z metodami, które mają ponad 3000 lat.

Ale i tez, pomimo wojny, Syria nadal exportuje mydlo.
50% mydlo aleppo sprzedawane u nas pochodzi z Syrii, a drugie 50% sa produkowane w Francji. Mydła opuszczają teren Aleppo ciezarowkami (drogi sa pod kontroli rezimu) i dołączają do dużego syryjskiego portu Lattaqué, skąd są wywożone na cały świat w kontenerach o pojemności 26 ton.

Tadddée de Slizewicz, wlasciciel francuskiej firmy < TADÉ - Pays du Levant > importuje rocznie z 150 ton prawdziwego mydla aleppo z Syrii. Zas cala Francja importuje od 800 do 1000 ton rocznie ; a od jedynej tony produkuje sie 5.000 standardowych 200 gramów bar mydła jak są sprzedawane w celach komercyjnych.

Jezeli oryginalnego mydla aleppo mozna dostac w Francji, to chyba tak samo musi byc w Polsce. Tylko trzeba uwazac na podróbki (czesto z Chiny, i z Malezji).

Jak rozpoznac prawdziwego mydla aleppo :
- sa tylko 4 skladniki : olej laurowu, oliwkowy, sol, woda (Sodium laurate, sodium olivate, sodium hydroxide, aqua)
- mydło jest zawsze kwadratowe i z nierównej powierzchni
- srodek mydla jest zielone, a na zewnątrz jest beżowy z powodu utleniania
- kiedy jest zanurzony we wodzie czesto pozostaje na powierzchni (z powodu pęcherzyki powietrza wytwarzane podczas przygotowywania, i oleje)








Zrodla :
- http://www.lavoixdunord.fr/80201/art...e-disparition#
- http://www.ladepeche.fr/article/2016...arisienne.html
- https://www.al-bara.com/2083-nos-produits


Just my few cents
__________________
Quot homines, tot sententiae

Ostatnio edytowane przez Vendôme : 12-10-2017 o 04:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 31-10-2017, 08:59
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

A ja teraz stosuje mydło z Yope. Co sądzicie o tej firmie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 14-02-2018, 22:22
Shori Shori jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Polska
Posty: 3
Domyślnie

Mówiąc szczerze nie czytam składów kosmetyków i głównie kieruję się zapachem. Niestety zapach kosmetyków naturalnych i dermokosmetyków mnie odrzuca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 14:33
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie

Miałam to mydło z Aleppo. Jednak mi osobiście nie podpasowało:
nieladnie pachnie
jest twarde
I szczerze to troche się namęczyłam aby je skonczyć jest tak wydajne

O wiele bardziej lubie mydła Od Olivia plum
https://www.oliviaplum.pl/

Nie wiem czy znacie ale są to mydła naturalne, wytwarzane ręcznie, bardzo dobre w składzie bo na bazie naturalnej oliwy z oliwek. Cudownie pachną, fajnie się pienią.

Ostatnio praktycznie zupelnie sie na nie przerzuciłam z żeli do mycia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 18:29
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Witajcie wszyscy i Vendoome także.

Mam kilka mydeł,moich ulubionych.Ładnie pachną i taki asortyment jest mi potrzebny

Życie ,zmienia się wtedy zastanawiamy się co można zrobić by być dalej szczęśliwym.
No,cóż choroba nie pyta się czy ma przyjść,ale sama wlezie,wtedy mamy zakłócone,całe resztę życia.Z tym trzeba żyć i kochać tą przypadłość.
Od pewnego czasu,myję się leczniczo.,białym jeleniem.Tez zapach zwala mnie z nóg,ale nie mam jako takich problemów alergiczno-skórnych.To sędzenie daje zdrowo popalić.

Chcę od Was porady co używać,by nasmarować moje .ciało.Ma trochę pachnieć..Nie jeden raz stają mi łzy w oczach i najlepiej nie wychodziłam już z domu.
Używam przepisane maści od Dermy.Teraz kupiłam od Ziaji.
Mam na stoliku Ivostin balsam do ciała.

Zaznaczam że jestem Cukrzykiem i ten słodkawy zapach mnie prześladuje.Poza tym,jeszcze na tle nerwowym wpadam w stany gdzie pot zlewa się ciurkiem.

W zapasie mam takie mydła.
Bois de Santal Sandolwood Paris.Od 30 lat je kupuje w RFN.
Kappus Blue Iris Luxury soop Sapone.
GewuerzseifeKappus Riesa.

To tyle..Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 04-09-2018, 13:04
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Nie wiem czy wiecie, ale aktualnie juz nie ma oryginalnego mydła z Syrii ale pochodzą one z Algierii czy Maroka.Niestety ale wszystkie mydlarnie zostały zniszczone przez wojnę. Samo mydło jednak polecam ponieważ skład jest dobry, a mydło jest niesamowicie wprost wydajne.
Jesli chodzi o higienę intymną, polecam żele Vis Plantis: są delikatne, mają kwaśne ph oraz nie podrażniają. Jesli nie znajdziecie stacjonarnie to jest możliwość zamówienia przez internet:
https://darmarsklep.pl/higiena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 04-10-2018, 13:05
rusto's Avatar
rusto rusto jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa,Mazowieckie,Polska
Posty: 212
Domyślnie

Również miałam okazję ostatnio przetestowac mydło z aleppo z uwagi na to, że moja corka mi je przywiozła, ale nie mogę napisać tutaj, że zrobiło na mnie jakieś super wrażenie:
nie pachnie
jest bardzo twarde
i nie podoba mi sie to,ze sie nie pieni

Aktualnie uzywam takiego olejku pod prysznic:


Zamawiałam tutaj: https://over-cosmetics.pl

I bardzo sobie chwalę. Skóra jest po nim nawilżona jak nigdy wcześniej!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 08-03-2019, 11:32
barbara-krasowska's Avatar
barbara-krasowska barbara-krasowska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 10
Domyślnie

Ostatnio jestem fanka czekoladowego mydła Ziaji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 22-08-2019, 15:42
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Dostałam od córki kremowy żel, skóra po nim jest całkiem miła w dotyku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 05-02-2020, 08:32
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

A ja sama robię żel. Rozpuszczam w odpowiednich propocjarch mydło roślinne z wrzątkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 28-05-2021, 19:39
jairo26's Avatar
jairo26 jairo26 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2021
Miasto: Warszawa
Posty: 3
Domyślnie

A czy korzystacie z gąbek? Czym najlepiej się myć?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
O czym warto pamiętać pisząc CV - komentarze edward wrzosek Ogólny 2 19-07-2012 14:54
Kanapka - z czym jeść by była zdrowa? - komentarze enia60 Ogólny 20 26-04-2012 20:26
Czym jest bol ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 11 17-04-2008 12:15
Czym czyścicie monitory? iwo1111 eSenior 19 21-04-2007 01:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.