menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-09-2011, 21:55
Prawnikodpowiada Prawnikodpowiada jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: SZczecin, POlska
Posty: 1
Domyślnie Odwołania od decyzji ZUS


Kto otrzymał decyzję odmowną z ZUS, proszę pisać, pomogę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-10-2011, 20:34
oblugaprawnadokitu oblugaprawnadokitu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: wygwizdowo
Posty: 1
Domyślnie

Witam, wysłałam do Pana pytanie i krótki opis mojej historii na maila.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-10-2011, 15:03
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

Witam.... ja mam nietypowe pytanie ponieważ nie umiem znaleźć w sieci odpowiedzi:
- czy istnieje dodatek wypłacany do
emerytury z tytułu posiadania Krzyża zasługi,
- czy istnieje dodatek do emerytury za honorowe krwiodawstwo...
czy mogę liczyć na odpowiedź ?
pozdrawiam
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-10-2011, 22:56
matta matta jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Polska
Posty: 285
Domyślnie

Cytat:
Napisał largetto
- czy istnieje dodatek wypłacany do
emerytury z tytułu posiadania Krzyża zasługi,
- czy istnieje dodatek do emerytury za honorowe krwiodawstwo

Na mocy przepisów Ustawy z dnia 17 października 1991 r. o rewaloryzacji rent i emerytur
dodatek z tytułu orderów przestał być wypłacany.


Dz.U. 1991 nr 104 poz. 450
Ustawa z dnia 17 października 1991 r. o rewaloryzacji emerytur i rent, o zasadach ustalania emerytur i rent oraz o zmianie niektórych ustaw.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...DU19911040450# (Plik spakowany w pdf.)



Krwiodawcy, który posiada tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi przysługuje tylko bezpłatne zaopatrzenie w leki objęte wykazami leków podstawowych i uzupełniających do wysokości limitu ceny.
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20.06.2008 r. (Dz. U. Nr 118, poz. 761) obejmuje jedenaście pozycji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 29-03-2013, 23:15
stan2300 stan2300 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: pomorskie
Posty: 5
Domyślnie

witam serdecznie i z okazji swiat zycze duzo zdrowia
i mam zapytanie ;w 2011 roku skonczylem 60 wiosen i zlozylem papiery o emeryture z tytulu pracy w warunkach szczegolnych ,zus mi dal omowe wiec skierowalem sprawe do sadu ,gdzie z nimi wygralem ,ale ciagnelo sie to rok czasu ,
sąd przyznal mi emeryture od chwili zlozenia dokumentow ,w tej chwili chcialbym zawalczyc o odsetki za ten okres ,zwracalem sie do sędziny w czasie rozprawy o zasadzenie odsetek ,jednakże powiedziala mi ze moge wystąpic o wpis po uprawomocnieniu sie wyroku ,jednakze zus wystapil o uzasadnenie wyroku wiec uprawomocnienie sie przedluzylo wiec nie zachowalem terminu ,gdyz sprawa byla w opolu a ja mieszkam w gdansku ,a nie mialem swiadomosci ze o uprawomocnioy wyrok musze pisac do sadu ,wyslalem do zus pismo z wezwaniem do zaplaty odsetek 26pazdziernika 2012roku i do chwili obecnej nie mam od nich zadnej odpowiedzi,jesli mozna to prosze o podpowiedz co robic dalej
z powazaniem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-12-2014, 19:56
zayas's Avatar
zayas zayas jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: małopolska
Posty: 77
Domyślnie zus odebral rente

Moja mama przez 14 lat byla na rencie chorobowej Bo tym czasie zostala wezwana na komisje na ktorej orzecznik stwierdzil ze jest calkowicie zdolna do pracy Odwolywala sie, skladala wniosek o przyznanie renty ponownie i nic Orzecznucy twierdzili ze jest zdolna do pracy Mama jest po 2 operacjach na kregoslup ma problemy neurologiczne i ruchowe W ub. roku na komisji z PCPR zostala jej przyznana grupa inwalidzka Mama zlozyla do zus kolejny wniosek o przyznanie renty i nawet nikt nie spojrzal na ten dokument Z dnia na dzien sie zle czuje ma problemy z funkcjonowaniem na co dzien Do tego teraz przez sytuacje z zusem jej samopoczucie jest coraz gorsze (powiedzialbym ze wpada z dnia na dzien w depresje) jedynym zrodlem utrzymania jest renta taty z KRUS (800 zl na dwoje na caly miesiac w tym oplacenie rachunkow jedzenia i lekow tata tydzien temu przeszedl 2 operacje kregoslupa a czekaja go kolejne) Zadne z nich nie da rady pracowac fizycznie Gdzie moge sie kierowac co robic aby zus poruszyc?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zus Ibir Emerytura, renta, ZUS 3 01-12-2011 13:48
Pamięć i podejmowanie decyzji - zaproszenie do wzięcia udziału w badaniach smarta Zaproszenia 0 16-11-2010 17:21
Zaproszenie do udziału w badaniach nad pamięcią i podemowaniem decyzji smarta małopolskie 0 16-11-2010 17:18
Zus Ibir Ogólny 7 03-09-2010 15:42
Zus wuere'le Emerytura, renta, ZUS 3 29-09-2008 21:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.