menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 16:51
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Reklamy i ich ogłupiający wpływ na człowieka


Aby odejść trochę od zagadnień polityki, przerywanych nachalnym reklamami, powiedzcie do czego one są nam potrzebne.
Kiedy widzę wstrętną reklamę, bodajże Ery, gdzie wszystko jest w pomarańczowych kulkach, to cierpnie mi skóra.
Hałaśliwe, bez gustu i wrażeń estetycznych, potrafią zepsuć przeżywanie najlepszego filmu, który nimi jest przerywany.
Co tu zrobić, aby się od nich uwolnić. Nic oczywiście, ale ja się do nich nie mogę przyzwyczaić.
Może trzeba głośno krzyczeć, że owszem, niech będą, ale z poszanowaniem ludzkich uczuć.
  #2  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 17:01
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

SAguelo Tobie , mnie i wielu innym, reklamy nie są potzrebne...ale istotą reklamy jest to, aby zapadała głęboko w świadomosć odbiorcy....a jaka reklama zapadnie najgłębiej? ta, która wzbudza największe emocje a wiec ta , która nas drażni, złości, denerwuje, brzydzi...jest tak idiotyczna,zę pytamy jak mozna coś takiego wymyśleć...ale te właśnie reklamy najszybciej i najdłużej siedzą w naszych głowach..i o to chodzi pomysłodawcom reklam....
A czy normalni tzn nie chcący ogladania reklam moga cos zrobić? nie wiem.....najwyżej wyłączyc fonię i wizję....
  #3  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 17:25
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Ja to jestem uprzedzony do reklam od dziecka.W tym czasie to się pisało na płocie.Idę raz sobie a tu na płocie piękny napis"Doopa"chciałem pogłaskać i mi drzazga w rękę weszła.
  #4  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 17:29
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

tak to jest jak się "pcha paluszki między drzwi"....
  #5  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 17:33
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

nie oglądam-mam stały stosunek od lat do wciskania mi kitu.Sugeruję się opinią rodziny lub znajomych,którzy wypróbowali dany produkt i uważają go za godny polecenia.
  #6  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 17:40
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

A pamiętacie, były takie wdzięczne.

  #7  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 17:43
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Saguelo, Jezu..nie pamiętam tych prehistorycznych..hihi
  #8  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 18:00
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Telewizje komercyjne istnieją dzięki reklamom. Pamiętam też reklamy Pewexu i Baltony
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #9  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 18:03
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Uwaga Coś sobie przypomniałem

Cytat:
Napisał Malwina
tak to jest jak się "pcha paluszki między drzwi"....
Niestety miłe to nie będzie,z góry przepraszam Gospodynię tego wątku że zbaczam z tematu ale jak nie napiszę zaraz to zapomnę co chciałem napisać.Otóż Malwinko miłe były posty,ale mnie wciąż nurtowało że skądś Cię znam.No i przypomniałem sobie,jak widzisz ja jestem i tu i tam,raz przechodziłem koło twego domu gdy miałaś remont.Stało tam kilkanaście kontenerów piwa chciałem pomóc aby się ekipa nie upiła.A Ty"ani be ani me"odeszłem wściekły.Nie odezwałem się bo"swój honor i swoją emeryturę mam"To by było na tyle.Przepraszam Gospodynię że się wpie........ na wątek.
  #10  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 18:08
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Dociekliwy, nie masz za co przepraszać.
Wątek spadnie szybko na pewno, ale dzięki niemu
powiedziałeś to, co tak długo Cię nurtowało.
  #11  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 18:25
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Uśmiech Dziękuję

Cytat:
Napisał saguela
Dociekliwy, nie masz za co przepraszać.
Wątek spadnie szybko na pewno, ale dzięki niemu
powiedziałeś to, co tak długo Cię nurtowało.
Cieszę się że się na mnie nie gniewasz.A nie wiesz czasem czy Jej tego piwa coś zostało?
  #12  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 18:26
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

W Polsce reklamy wchodzily tak jakos wolniej, szlo sie przyzwyczaic,ale jak ja wyjezdzalam ,nic nie trzeba bylo reklamowac bo nic nie bylo ,tu ...szok,reklamy w telewizji tez upierdliwe i nachalne,reklamy przy autuatradach na domach,autobusach, kolejkach,w radiu,w gazetach,magazynach.Obled,tak mmnie to denerwowalo,ze chyba przez pomylke kupowalam reklamowany produkt ,lub korzystalam z uslug wciskanej mi na sile firmy.
Na poczatku,kiedy nie znalam jezyka nic a nic,ogladalm filmy na zasadzie ruszajacych sie obrazkow i kiedy juz cos zaczelo mi sie ukladac-relkama.
A ja oczywiscie nie rozumialam ,czy to nowy watek w filmie,czy cos sie pokickalo.
Zanim to ogarnelam, dziiiii ,nie cierpie reklam.Na szczescie jest pare kanalow filmowych,gdzie reklamy sa miedzy filmami ,no i platne,ale ja tych nie mam,czasami mlodzi zamawiaja jakis specjalny kanal na jednorazowe wejscie.
  #13  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 18:29
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Najgorsze, że reklamują niezdrową żywność. Te wszystkie zupki z torebki i wielkie ochy i achy, że jest taka strasznie pyszna, jak u mamy w domu.
Batoniki różniste, a potem się dziwią, że nasze społeczeństwo robi się grube.
Leki, których cena w aptece przeraża i te wszystkie cudowności na odchudzanie.
Niech się pukną w głowy, a może to ja powinnam się puknąć i wreszcie zaakceptować
Dlaczego nie propaguje się zdrowej żywności, warzyw i owoców i polecać ludziom więcej ruchu.
No, zgadzam się jedynie na reklamę wody, bo to jest zdrowe, zwłaszcza w takie upały.
  #14  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 18:31
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

dobrze, zę napisałeś , bo byś zapomniał....myślę, zę Ci lżej?ponieważ remont u mnie z dużą przerwą będzie jeszcze trwał, poprosze Cię w stosownej chwili o pomoc jeśli jeszcze będziesz miał ochotę pomóc.....dobrze?
Saguelo , ja tez przepraszam, ale to wszystko przez tę Dociekliwego "doopę", którą chciał na płocie pogłaskać......
  #15  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 18:38
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Uwaga Omyłka

Cytat:
Napisał Malwina
dobrze, zę napisałeś , bo byś zapomniał....myślę, zę Ci lżej?ponieważ remont u mnie z dużą przerwą będzie jeszcze trwał, poprosze Cię w stosownej chwili o pomoc jeśli jeszcze będziesz miał ochotę pomóc.....dobrze?
Saguelo , ja tez przepraszam, ale to wszystko przez tę Dociekliwego "doopę", którą chciał na płocie pogłaskać......
Ja tylko przy piciu chciałem pomóc.
  #16  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 18:48
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

no, tośmy sobie wyjaśnili...hihi
  #17  
Nieprzeczytane 15-07-2010, 09:04
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

A teraz o reklamie:Swego czasu funkcjonowała w aptekach duża reklama cherbatki ziołowej na przeczyszczenie,nazwy nie podam bo znów by była reklama.Na dole małymi literami napisano:Przeczyszcza łagodnie nie budząc ze snu.Nawet miała powodzenie...do czasu.Aby uciąć wszelkie komentarze podaję że jej nie piłem ups...http://www.youtube.com/watch?v=hTJ3e6pF9qM

Ostatnio edytowane przez Doc : 15-07-2010 o 15:51.
  #18  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 20:01
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Temat reklam już tu jest, po co zakładać nowy wątek?
http://www.klub.senior.pl/roznosci-w...klamy-507.html
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #19  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 20:35
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Ja nie znoszę reklam, zawsze zawsze wyłanczam głos aby chociaz tych durnych tekstów nie słyszeć ..
Uwazam jednak ze sie przydają ,przynajmniej wiadomo czego nie kupowac ,
reklamowanych towarów nie kupuje .
  #20  
Nieprzeczytane 16-07-2010, 21:48
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Pytanie Trochę zakurzony

Cytat:
Napisał wuere'le
Temat reklam już tu jest, po co zakładać nowy wątek?
http://www.klub.senior.pl/roznosci-w...klamy-507.html
Ostatni wpis na tym wątku gdzieś luty 2008 no to trochę nieświerzy i jak widzę archiwalny.Odkurzanie by zajęło więcej czasu niż założenie nowego.Takie jest moje zdanie jako użytkownika.A swoją drogą akcje tego wątku na giełdzie musiały wzrosnąć skoro znajdują się spadkobiercy.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Blokujace reklamy nollewska Różności - wątki archiwalne 1 10-02-2010 01:14
Reklamy świąteczne - kto pierwszy (ten lepszy)? Ewunia Humor, zabawa - wątki archiwalne 9 14-12-2009 18:24
Dalaj Lama i olimpiada w Pekinie (prawa człowieka a polityka międzynarodowa) Karol Polityka - wątki archiwalne 85 04-08-2008 16:28
Czy przyzwyczajenia są drugą naturą człowieka lawenda Społeczeństwo - wątki archiwalne 90 31-03-2008 12:12
Reklamy wuere'le Różności - wątki archiwalne 20 21-02-2008 22:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.