menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 14-12-2020, 17:28
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Też jestem zdania, że typowe antydepresanty to ostateczność. Są leki ziołowe, nie otumaniające, które skutecznie choć łagodnie wyciszaja, pomagają zasnąć (np. Neurexan). Warto też zdecydować się na psychoterapię. Dopiero jeżeli to wszystko nie pomoże udajemy się do psychiatry.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 14-01-2021, 14:47
Peloś Peloś jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2021
Posty: 1
Domyślnie

Przewlekły stres bardzo często jest lekceważony, a tak naprawdę stanowi bardzo poważny problem, z którym zmaga się multum osób na całym świecie. Niestety – mało kto decyduje się na skuteczną terapię ze specjalistą – psychologiem/psychiatrą.

Sam miałem wątpliwą okazję zmagać się z poczatkowym stadium depresji i wiem, że najlepszym rozwiazaniem jest psychoterapia. Typowe antydepresanty są skuteczne, ale wystarczy przeczytać listę potencjalnych skutków ubocznych, aby zrozumieć, że niekoniecznie jest to najlepsze rozwiązanie.

Oczywiście nie każde problemy ze stresem wymagają natychmiastowego wsparcia osób trzecich, ale na pewno nie zaszkodzą. Sam polecam reagować stosując produkty poprawiające nastrój, takie jak chociażby Restilen. Swoją drogą to produkt, który bazuje tylko na naturalnych składnikach, co czyni go bezpiecznym dla organizmu.

Ostatnio edytowane przez Peloś : 14-01-2021 o 15:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 20-03-2021, 10:52
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Tak naprawdę, każdego z nas może spotkać tak ciężka sytuacja. Właśnie dlatego warto wiedzieć, co zrobić, jeśli się nam to przytrafi. W https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ znajdziecie więcej informacji na temat tego, gdzie szukać odpowiedniej pomocy, dlatego też koniecznie powinniście tam zajrzeć w pierwszej kolejności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 22-04-2021, 16:56
kerluke.kelsi's Avatar
kerluke.kelsi kerluke.kelsi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2021
Miasto: Katowice, Polska
Posty: 3
Domyślnie

Nikt nie powinien pozostać w potrzebie sam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 28-04-2021, 22:12
flaming's Avatar
flaming flaming jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 17
Domyślnie

Sami przez to przechodziliśmy, trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości. Nasza babunia się z nią zmagała. Nie skarżyła się nikomu tylko popłakiwała sobie i wolała być sama. Jeżeli kogoś zainteresuje, można poczytać Pomoc psychiatryczna dla osób w każdym wieku Trzeba być z taką osobą a kiedy stan się przedłuża poprosić psychologa lub psychiatrę o pomoc.

Ostatnio edytowane przez flaming : 28-04-2021 o 22:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 07-06-2021, 11:53
bliżniaczka49's Avatar
bliżniaczka49 bliżniaczka49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 30
Domyślnie ..anna

Jestem seniorką. Chcę opisać mój problem, wpadłam w straszną niechęć do życia.Zmarła mi bardzo bliska osoba- brat Choroba trwała dokładnie 2 tygodnie i umiera człowiek. Był mi bardzo bliski, pomagał bardzo dużo, odwiedzał często. Liczyć mogłam tylko na niego. Mam dzieci ale one mają swoje życie i przyznam szczerze, to brat był zawsze wsparciem,pocieszeniem w rożnych życiowych sytuacjach. Nie wiem czy to depresja czy to tylko chwilowe załamanie. Nie mogę jeść, śpię tylko dzięki prochom.Głowa moja tak ciężka że ledwo żyję a nogi nie mają siły chodzić.
!0 06. mam odebrać drugą dawkę szczepionki. Nawet mi nie zależy czy po niej będę żyć czy umrę.Nie chciałabym po szczepieniu zbyt cierpieć.
Może jest ktoś na forum i doradzi jak przetrwać ból po stracie brata. Może ktoś też tak cierpi i podzieli się ze mną bólem.
Pozdrawiam ..anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 07-06-2021, 12:24
bliżniaczka49's Avatar
bliżniaczka49 bliżniaczka49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 30
Domyślnie

Ewa - gawa czy jesteś jeszcze na forum.?
Daj znać, chętnie skorzystam z Twojej rady.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 17-06-2021, 09:41
Simma Simma jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 487
Domyślnie

Nerwice i depresje często zaczynają się nagle...wystarczy malutki impuls i trach...u mnie np. zapłonem okazały się tabletki antykoncepcyjne po których wpadłam w straszne stany depresyjne i nawet odstawienie nie pomogło bo później zaczęły się dziwne napady lękowe, które też wg mnie nie wynikały z żadnych konkretnych sytuacji (oczywiście na terapii chyba dotarłam i przeanalizowałam wszystkie ew źródła powstania takich problemów ale konkretnego źródła nigdy w sumie nie znalazłam) i dopadały mnie wszędzie: w domu,tramwaju, w sklepie, na uczelni, na imprezie etc. a z czasem tak przybrały na sile że aż w pewnym momencie zupełnie nie byłam w stanie nawet podnieść się z łóżka... Pomogła terapia u psychologa, na spotkania chodziłam przez rok, jednak z każdym kolejnym czułam sie o wiele lepiej.
https://centrum-mk.pl/wplyw-marihuan...nusy-marihuany
Dobre działanie moze wykazywać marihuana medyczna.
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 20-06-2021, 10:16
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

To bardzo poważne tematy, w których zawsze powinniście sięgać po jak najlepszą opiekę psychologiczną. Wystarczy zajrzeć do https://psychomedic.online/ by samemu się przekonać, w jak prosty sposób moglibyście już teraz dostać się do najlepszych ekspertów. To ważna rzecz, więc nie czekajcie dłużej z tym tematem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 18-08-2021, 13:57
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 882
Domyślnie

Dobry psycholog nigdy nie potraktuje Cię z góry. Jest po to żeby pomóc i ma umiejętności dzięki którym podczas wizyty stres się zmniejszy. A jak trafisz na takiego,który zupełnie Ci nie odpowiada, czujesz, że coś z nim jest tak, albo będzie arogancki to nie bój się zmienić specjalisty.

Od siebie polecam Avigon:
https://avigon.pl/lista/obszary-wsparcia

Pracuje tam wielu psychoterapeutów i psychologow, można nawiązac tam kontakt ze specjalistą na drodze online.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 18-10-2021, 12:31
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Depresji nie powinno się lekceważyć. Ogromnie pomaga ruch i kontakt z ludźmi, ale czasem potrzebna jest pomoc specjalisty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 11-03-2022, 10:00
rozmar rozmar jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 99
Domyślnie

Pomogą! Dobry lekarz i dobrze dobrane leki mogą bardzo pomóc. Ja z podobnym stanem (może łagodniejszym) trafiłam do psychologa kilka lat temu. Zapytałam, czy jest potrzeba brać leki czy się obejdzie. Odpowiedział jednym pytaniem: Czy objawy utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie? Jeśli tak, to warto wziąć leki.

Jesli szukacie dobrej przychodni psychiatrycznej w Warszawie, polecam https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/ Jest również możliwość konsultacji na drodze online.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 21-04-2022, 20:17
finezyjna finezyjna jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 166
Domyślnie

Ja jestem zdania takiego, że najlepiej tutaj zaradzi po prostu dobry psycholog warszawa. Gdzie szukać? Ja znalazłam ostatnio świetnego specjalistę tutaj https://poradnia-harmonia.pl/psycholog-warszawa/ w poradni Harmonia. Także w razie czego możecie się chociażby do nich zgłosić, według mnie warto....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 09-03-2023, 08:05
kasandra kasandra jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 60
Domyślnie

Niestety, podobna dolegliwość zaczęła mi dokuczać na emeryturze. Dodatkowo doszła do tego jeszcze chroniczna bezsenność. Przypuszczam, że wynika to z braku regularnego rytmu dnia i ograniczonej aktywności fizycznej. Przez długi czas nie mogłam zasnąć, a gdy już udało mi się zrobić, to budziłam się praktycznie co godzinę. Nie chciałam jednak od razu decydować się jakieś drastyczne środki, dlatego w pierwszej kolejności zastosowałam się do wskazówek znalezionych na https://melatonina.pl/akademia-snu/z...-swojego-zycia. Zwróciłam uwagę na to, co jem i o której godzinie, ograniczyłam też kofeinę, zwłaszcza po południu. Już samo to przyniosło znaczną poprawę. Złotym środkiem okazała się jednak melatonina, którą zaczęłam regularnie suplementować. I problemy z zasypianiem i snem zniknęły jak ręką odjął.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Depresja - komentarze siekierka Ogólny 99 16-08-2012 21:12
depresja malgos651 Choroby, badania, terapie 169 17-02-2011 19:45
Depresja często towarzyszy chorobom reumatycznym - komentarze LOTOS Ogólny 5 14-12-2010 12:35
Depresja, a styl życia - komentarze Ircia Ogólny 17 11-08-2010 18:26
Depresja w jesieni życia - skomplikowana, ale uleczalna - komentarze rybka Ogólny 19 22-02-2008 21:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.