menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 01-02-2008, 12:15
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Bianko

aparat fotograficzny, komputer dla siebie i Małgosi, telefon komórkowy, telewizor kupowałam na Allegro.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 01-02-2008, 12:59
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
aparat fotograficzny, komputer dla siebie i Małgosi, telefon komórkowy, telewizor kupowałam na Allegro.
A co z gwarancją? Kupowałaś od jakiejś firmy?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 01-02-2008, 14:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Bianko

Cytat:
Napisał Bianka
A co z gwarancją? Kupowałaś od jakiejś firmy?
zawsze kupuję od firmy z gwarancją i fakturą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 01-02-2008, 15:26
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Używane

Bianko,

ja kupiłam na Allegro aparat fotograficzny używany, już po upływie gwarancji.
Kierowałam się... to głupie, ale naprawdę - wyczuciem.

Miałam wybraną markę i typ, polecone przez znajomego. Szukałam tego konkretnego aparatu.
Czytałam opisy, bardzo dokładnie komentarze do transakcji - z wielu zrezygnowałam, zanim trafił się właściwy sprzedający.

Był z Łodzi, spotkaliśmy się w pół drogi, sprawdziłam aparat, popatrzyłam w oczy sprzedającego - hi, hi, hi, to już żart!

W każdym razie aparat działa, u mnie już trzeci rok.
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 01-02-2008, 16:13
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Aniu,

Intuicją kieruję się jednak w innych sprawach. Przy zakupie jakiegokolwiek bezdusznego sprzętu wolę mieć gwarancję na piśmie z pieczątką i datą
Ale skoro Basia twierdzi, że kupuje z gwarancją... to wszystko ok. Pozostaje tylko znaleźć sprzedawcę.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 01-02-2008, 18:48
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Powiem wam,że odkąd kupuję proszki do prania na allegro,oryginalne,z kodem paskowym np. z Niemiec, np.vizir czy ariel,a i inne..także u tzw.super sprzedawców to wiem co to znaczy wyprana bielizna.Może to dziwne, ale mam wrażenie,że niektóre firmy chemiczne nieżle "robią nas w konia".Płacimy dużo,a efekty marne-dlaczego?Może ktoś powiedzieć, że nie popieram rodzimego przemysłu,ale jak się spróbuje ,to człeka diabli biorą,naprawdę!To tak jakby z jednej paczki oryginalnego proszku było zrobione ze cztery,jakimś magicznym sposobem.To zresztą temat na inną pogawędkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 01-02-2008, 19:25
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Ojej, a ja zawsze obawiałam sie kupna czegokolwiek na allegro.A to dlatego,z e kilka lat temu przypadkowo weszłam na te strone, tak tylko z ciekawosci i ktos zdażył podszyc sie pod moje konto internetowe. Nie mam pojecia jak to było mozliwe, ale byłam dwukrotnie wzywana przez policje i stad moja rezerwa. Chyba czas to zmienic, bo mam wrazenie ze zostaje w tyle, taka niedzisiejsza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 01-02-2008, 19:31
Alicja60's Avatar
Alicja60 Alicja60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 99
Domyślnie

Elizka!
Zainteresowałaś mnie bardzo, i zgadzam się z Tobą, bo jak mi koleżanka przywiozła oryginalny proszek z Niemiec, to zupełnie inaczej wyglądało pranie. Podaj adres tego sklepu internetowego gdzie zamawiasz proszki i płyny do zmiękczania.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 03-02-2008, 20:45
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Jest wiele sprzedawców proszków i musisz sama wybrać np.masz taką stronkę
http://www.allegro.pl/search.php?str...zek+do+prania+
szukasz sobie,możesz zadzwonić do sprzedawcy,zapytać czy proszek ma kod kreskowy 400-440,to jest właśnie niemiecki,sprawdż czy sprzedawca nie ma negatywów,co tam jeszcze sprzedaje,co inni o nim piszą,wybierz cenę,która ci odpowiada i decyzja należy do ciebie.A propos kodów to mnie też nie tak dawno oświecono i wiem,że polskie produkty mają na kodzie kreskowym jako pierwsze cyferki 590,tak wiem np.czy wino z obco brzmiącym napisem jest polskie czy z innego kraju.Francja ma 30-37,Włochy 80-83 itd.,zresztą jest ten spis na stronie
http://www.cobrpp.com.pl/k_inf19.php ,naprawdę warto wiedzieć-sama sie przekonałam.Co najdziwniejsze,że wielu sprzedawców nie wie "z czym to się je".A co to kogo obchodzi-moja pani!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 03-02-2008, 21:30
Alicja60's Avatar
Alicja60 Alicja60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 99
Domyślnie

Dziękuję Elizko za informacje,przydadzą się, bo nie wiedziałam nic o tych kodach.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 03-02-2008, 21:31
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie :-((

Czytałam, że wiele produktów "na Polskę" jest gorszej jakości, ale nie przyszło mi do głowy, że mogę sobie tutaj kupić niemiecki proszek...

To ciekawa wiadomość, możliwe, że skorzystam
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 06-02-2008, 15:01
dzwoneczek dzwoneczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 23
Domyślnie

Podobno proszki do prania kupowane w Polsce rzeczywiście są mniej skoncensowane z powodu samych gospodyń, które mają w nawyku wsypywac więcej proszku do prania niż jest wymagane. Dlatego też są mniej treściwe niż zagraniczne.
Ale z drugiej strony jest to błędne koło - skoro mniej treściwszy proszek, to wsypujemy go więcej..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 28-02-2008, 19:58
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Teraz z innej beczki,a mianowicie dbałosć o zęby -własne i protezki.Znalazłam cudowny sklep w stolicy,do której normalnie to mam daleko ,ale dzięki internetowym zakupom,ratuję swoje dziąsła i zęby,póki jeszcze mi służą.Do rzeczy:to sklep gdzie mogę kupić wszystko co najlepsze do higieny zębów.Mam już szczoteczkę która jest miękka,a nie rozpłaszcza się i naprawdę myje,a wcale nie jest taka droga, mimo że szwajcarska,dla mnie genialna!Super pasty,płyny...no zobaczcie sami!Nici dentystyczne na widełkach..... i wiele innych fajnych rzeczy. A w dodatku bardzo miła obsługa.Zapłacić można przelewem,ale i u listonosza
przy odbiorze.Naprawdę extra!
http://www.dentylium.pl/index.php?os...589b057730436b
To nie reklama,ale wynik własnego doświadczenia!Warszawiankom to dobrze!Ech!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 28-02-2008, 23:54
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Robie zakupy przez internet i jestem bardzo zadowolona. Nie kupuje jedynie kosmetyków. Kupuje ubrania(spodnie, bluzki, bez bielizny bo jeszcze takowej w taki sposób nie zakupiałam), sprzęt, książki i wiele innych rzeczy. Nie zawsze mam czas na bieganie po sklepach a poza tym to ja niczego tak nienawidzę jak mierzenia. No ponad moje siły, męka. Piszę swoje wymiary i jeszcze mi sie nie zdazyło zeby nie trafili. Dla mnie to luksus. Mąz mnie nie dręczy, bo on jakis inny i lubi po sklepach latac, a ja mam luzior.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 29-02-2008, 00:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Mam tak samo

Cytat:
Napisał chickita
Robie zakupy przez internet i jestem bardzo zadowolona. Nie kupuje jedynie kosmetyków. Kupuje ubrania(spodnie, bluzki, bez bielizny bo jeszcze takowej w taki sposób nie zakupiałam), sprzęt, książki i wiele innych rzeczy. Nie zawsze mam czas na bieganie po sklepach a poza tym to ja niczego tak nienawidzę jak mierzenia. No ponad moje siły, męka. Piszę swoje wymiary i jeszcze mi sie nie zdazyło zeby nie trafili. Dla mnie to luksus. Mąz mnie nie dręczy, bo on jakis inny i lubi po sklepach latac, a ja mam luzior.
kupowałam nawet meble od producenta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 29-02-2008, 00:36
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Moja kolezanka antyki i faktycznie były to perelki. Potęga internetu Basiu. Jaki luksus!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 29-02-2008, 12:08
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Moja córka, ma problemy z zakupem butów. Ma dużą stopę i wysokie podbicie. I właśnie na allegro ma możliwość zakupu na miarę. Podaje swoje wymiary i dostaje buty idealnie pasujące, nawet kozaczki. Dla niej to jedyne wyjście. A i ceny dobre.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 10-03-2008, 17:26
dzwoneczek dzwoneczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 23
Domyślnie

A propo`s niemieckich proszków i prania made in germany:
Zauważyliście, że tamtejsze pranie ma taki specyficzny zapach? Nie wiem czy to proszek, czy też jakiś narodowy płyn do płukania tkanin, ale myślę, że wywąchałabym bez problemu pranie od naszych sąsiadów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 10-03-2008, 18:49
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Jednak płyny do płukania germany nie są rewelacyjne/z tych które znam/.Płyn K polski bije je na łeb-ceną po pierwsze, ale w parze z nią idzie i jakość.To samo można powiedzieć o płynie do mycia garnków-Ludwik -dla mnie jest najlepszy.Mówi to doświadczona w myciu naczyń/niestety!/pani domu.A proszki germany ,jak pisze Dzwoneczek ,na razie trzeba kupować na allegro.Znalazłam jeszcze coś fajnego-chusteczkę do prania kolorowej i białej odzieży razem.To prawda!Cena jest jednak wysoka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 10-03-2008, 21:00
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Na Allegro kupuję również kawę jest naprawdę bardzo dobra, ostatnio kupiłam kosmetyki Sally Hansen, kupuję też "ziemię egipską".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet - komentarze wrocławianka Ogólny 14 12-01-2013 14:09
Zakupy kufa86 Uzależnienia 39 30-12-2007 01:36
Zakupy na aukcjach Allegro Basia. Różności - wątki archiwalne 121 25-10-2007 11:32
Zakupy po polsku - komentarze Basia. Ogólny 8 28-06-2007 00:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.