menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Pielęgnacja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Pielęgnacja Wszystko o zabiegach i sposobach, na piękny i zadbany wygląd - nie tylko dla Pań.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 01-01-2010, 15:53
Eunicka's Avatar
Eunicka Eunicka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Polska, Pomorze
Posty: 101
Domyślnie

Cytat:
Napisał B.B.
Czytałam ,ze tak zwane suplementy diety powinny być stosowane Z PRZERWAMI , tak aby organizm zdołał przyswoic i korzystnie przetworzyc skladniki.

Na tzw. suplementy diety szkoda forsy. Powstają przy użyciu chemicznych odczynników, no bo jak inaczej wtłoczyć do małej kapsułki ilość flawonoidów z porcji surowca... Połykanie tych żelowych kapsuł też nie należy do przyjemności. Są bardziej szkodliwe, niż pomocne, ale nie z tego powodu, który wymieniłam. Stwarzają pozory zdrowia, a organizm coraz mniej sobie radzi samodzielnie.

O wszystkim zaś decyduje stan jelit. Bo nie jest ważne, co połkniemy, a co organizm z tego przyswoi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 01-01-2010, 22:19
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Przed świętami w radio była króciótka audycja o suplementach.Ma być zaostrzona sprzedaż/nie wiem czego by dotyczyła/,ponieważ niektóre kolidują z lekami przyjmowanymi.Albo obniżają dzialanie innych leków,lub potęgują.Ja radzilabym przyjmowanie suplementów,przy równoczesnym przyjmowaniu innych leków ,jednak pod nadzorem lekarza.Ponoć duza część ma zostać wycofana.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 20:30
Eunicka's Avatar
Eunicka Eunicka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Polska, Pomorze
Posty: 101
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Ja radzilabym przyjmowanie suplementów,przy równoczesnym przyjmowaniu innych leków ,jednak pod nadzorem lekarza.Ponoć duza część ma zostać wycofana.
No, i słusznie, suplementy to de facto leki, jak inne, tylko występując pod płaszczykiem substancji rzekomo "naturalnych" nie podlegają obowiązkowym badaniom. Tak sprytnie urządzili się tacy potentaci, jak Vision, Calivita, Naturell, a także pomniejsze firmy pracujące z ziołami. O ile jednak surowce użyte do produkcji są naturalne i potrafimy przewidzieć ich efekty (do pewnego stopnia, ale obserwując reakcje krzywdy sobie nie zrobimy), to te same surowce chemicznie przetworzone, skoncentrowane, zamknięte w żelowych (ogromnych, że można zejść od samego połknięcia) kapsułkach mają siłę rażenia, która nie została zweryfikowana z powodu braku ww. badań.
A co do lekarzy, to co oni wiedzą na temat tych substancji!? Tyle wiedzą, co przeczytają w ulotce lub usłyszą od producenta na "szkoleniach" będących niczym innym, jak naganianiem do sprzedaży.
W ogóle farmacja to potęga, a chorych przybywa. Dobrze byłoby zacząć wyciągać wnioski z otaczającej rzeczywistości, a nie polegać na reklamach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 23:35
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Masz rację Lilly, coraz częściej mówi się o przestępstwach z lekami i zmianą nazwy na suplementy, a wogóle to firmy farmaceutyczne nakręcają te wszystkie choroby i poziomy np. cholesterolu żeby na tym zarabiać miliardy, przecież to jest wielka mafia porównywalna z przemysłem zbrojeniowym, coraz częściej mówi się o tym, np, wczorajszy film na TVN ''Wierny ogrodnik'' tam pokazano jak to wyglada, a jutro w super eksprsie też w TVN, zobaczymy jak u nas testuje się leki i szczepionki na bezdomnych i im podobnym, warto pooglądać /widziałam reklamę programu i jutro zobaczę/
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 07-01-2010, 11:10
Damian17 Damian17 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: dolnyslask
Posty: 58
Domyślnie

Jestem za naturalnym odżywianiem , a jeśli maseczki czy okłady pomagają to jak najbardziej,podobno masaż kaminiami wulkanicznymi jest ciekawy ,czy ktoś już miał taki masaż?
__________________
Niezależnie od tego, kto był ojcem choroby, zła dieta była na pewno jej matką.

http://blog.badzzdrowy.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 10:42
Klonowski Klonowski jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 9
Domyślnie

Niestety, w kwestii suplementów diety należy być bardzo ostrożnym i uważnie przyglądać się etykiecie. Większość z tych suplementów prozdrowotnych kosztuje krocie, a faktyczna zawartość substancji czynnych przypadająca na kapsułkę w żaden sposób nie jest adekwatna do ceny tegoż "leku". Naturalne metody są doskonałe, jednakże, niektóre "suplementy" oparte są właśnie na stuprocentowo naturalnych składnikach a właściwie esencji - czyli są zupełnie bezpieczne, skuteczne i działają natychmiastowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 11-08-2010, 18:34
Alina25 Alina25 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 46
Domyślnie

Tylko, że suplementacja działa od środka, maseczki od zewnątrz. Według mnie najlepszy efekt - to połączyć te dwie metody.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 09:51
Vitamarket_pl's Avatar
Vitamarket_pl Vitamarket_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Domyślnie

suplementacja powinna być dobrana w zależności od wieku, niedoborów i wzmożonych zapotrzebowań na konkretne składniki, także trudno wybrać jeden cudowny środek na wszystko. Nie można zapomnieć, że żadne suplementy nie zastąpią wartościowej diety i trzeba do nich podchodzić z rozsądkiem i umiarem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 13-07-2012, 15:51
Cygnus's Avatar
Cygnus Cygnus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Posty: 6
Domyślnie

Zgadzam się z Tobą. Przemysł farmaceutyczny to potęga. Jest w czołówce jeżeli chodzi o generowany zysk. Aż mnie skręca na samą myśl o tym ile kosztuje wyprodukowanie leku, a za ile się go sprzedaje (najwięcej kosztuja badania i testy ale one zwracają się po roku, może dwóch sprzedaży). Ale wracając do tematu to ja nie wiem, czy wszystkie te kosmetyki do higieny dla kobiet, balsamy i szampony sa takie super. Dla mnie to jedno i to samo. Wydaje mi się, że przyjmowanie witamin i suplementów diety to dobre wyjście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 13:01
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Ja polecam oleje Amla - rewelacja do włosów, o jeszcze olejek arganowy - ma świetne działanie.

Ogólnie jestem za naturalnymi sposobami dbania o urodę, nie warto stosować żadnych suplementów, gdyż one tylko mogą w dłuższej perspektywie zaszkodzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 02-08-2012, 16:46
Sygin Sygin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 10
Domyślnie

Ja kiedyś stosowałam naturalne suplementy przy odchudzaniu, głównie wspomagające przemianę materii, ale wszystko przy kontroli lekarza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 14-08-2012, 10:49
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Nie powinniśmy brać żadnych suplementów, bo one mogą tylko zaszkodzić. Np betakaroten, nie lepiej brać trzy morele suszone dziennie niż łykać tabletkę, która w dłuższej perspektywie zaszkodzi.

Na prawdę trzeba mieć świadomość, jak nas trują tabletkami, a raczej jak sami się trujemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 28-02-2013, 17:28
Bogusia55 Bogusia55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Gózd
Posty: 39
Domyślnie

ja nie brałam i nie zamierzam brać żadnych suplementów na urodę, wolę to wszystko co działa od zewnątrz, w końcu o wątrobę trzeba brać, a w naszym wieku mało kto jest bez żadnych stałych leków, te już wystarczą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 20-03-2013, 12:15
Maria59 Maria59 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Tomaszów Maz Polska
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Leokadia
Ostatnio pojawia się bardzo dużo fajnych artykułów na temat naturalnych maseczek odżywiających włosy, cerę i paznokcie. Przyznam szczerze, że te przepisy są bardzo kuszące i ponoć naprawdę skuteczne. Moja znajoma często robi sobie maseczki z ogórka a na włosy z bananów i jest zadowolona, bo efekty naprawdę widać. Ja z kolei zastanawiam się nad jakimś suplementem, bo odżywianie od wewnątrz też jest ponoć skuteczne. Czy ktoś zna może jakieś godne polecenia suplementy? Jak długo trzeba je brać, żeby zauważyć jakieś efekty?
Witam milutko ,oczywiście że znam sama je używam i proponuje innym jako konsultantka firmy kosmetycznej Vivetia oraz A.T.W .może nie maseczki które również upiekszaą naszą cerę ale na krótko lecz kremy które są antyoksydantami zwalczającymi wolne rodniki , a także np:olej lniany z omegą3 .I nie tylko te produkty jak ja to nzywam .zapraszam zaiteresowanych na miłą pogawędkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 20-03-2013, 12:21
Maria59 Maria59 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Tomaszów Maz Polska
Posty: 10
Uśmiech

Cytat:
Napisał Maria59
Witam milutko ,oczywiście że znam sama je używam i proponuje innym jako konsultantka firmy kosmetycznej Vivetia oraz A.T.W .może nie maseczki które również upiekszaą naszą cerę ale na krótko lecz kremy które są antyoksydantami zwalczającymi wolne rodniki , a także np:olej lniany z omegą3 .I nie tylko te produkty jak ja to nzywam .zapraszam zaiteresowanych na miłą pogawędkę.
również detox który uwalnia z naszego organizmu toksyny ,które są odpowiedzialne za hamowanie pozbywania się tłuszczu z naszego organizmu ,i nie wiem jak byśmy sie odchudzali mając nadmiar toxsyn w organizmie nie damy rady z żucić zbednego bagażu jakim jest nasza nadwaga czyli kilogramy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 21-07-2013, 22:38
Katarzyna i Jerzy's Avatar
Katarzyna i Jerzy Katarzyna i Jerzy jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Kraków
Posty: 55
Domyślnie

Oczywiście, że naturalne metody są lepsze. Z tym, że trzeba mieć ogromna wiedzę i czasami jest to kłopotliwe, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. No cóż ja polecam zastanowic sie nad naturalnymi suplementami. Są zdrowe i poręczne. Niektórzy twierdzą, ze zbyt drogie ale ile sie trzeba nagłowić żeby zakląć nature w pastylkach?
__________________
http://zdrowadroga.com
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 05-03-2014, 10:06
edrnona edrnona jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Rzeszów
Posty: 1
Domyślnie

Wszystko, co jest w tabletkach, powinno być przyjmowane przede wszystkim świadomie, tj. po zapoznaniu się z ulotką, składem, przeciwskazaniami i ewentualnie po konsultacji z kimś, kto ma większą wiedzę niż my sami.

Jednak może się okazać, że na suplementację jesteśmy skazani. Pamiętajcie, że nawet warzywa i owoce, jeżeli kupowane są w dużych sklepach, nie mają tych samych właściwości, co własne i samodzielnie wyhodowane. Proces ich przechowywania, przetwarzania czy chemia służąca do nawożenia odbijają się mocno ograniczonym składem witaminowym i mineralnym. Polecam Wam serdecznie wywiad z doc. dr hab. n. farm. Aleksandrem Ożarowskim "skazani na suplementację".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 17-06-2014, 11:42
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Ja jednak stosuję suplementację. Oczywiście wiem,ze najważniejsze jest zdrowe odżywianie się, niemniej zauważyłem,że jednak stosując witaminy czuję się lepiej.
Raczej pojedyncze witaminy takie jak c czy też czasami b.
Jakiś czas temu przeczytałem również książkę: http://najtaniej.co/produkt/ksiazki/...320038101.html , którą polecam praktycznie każdemu ponieważ zawiera bardzo wiele cennych rad na temat tego jak stosować witaminy. A także jak się odżywiać tak aby w diecie zapewnić organizmowi kompleksowe zapotrzebowanie na wszystkie składniki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 17-09-2015, 16:28
Anielkajasna Anielkajasna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Łódzkie
Posty: 18
Domyślnie

jasne, że starać się dostarczać organizmowi potrzebnych składników naturalnie, ale przecież nie jesteśmy w stanie codziennie aż tak dokładnie pilnować diety, żeby mieć absolutną pewność, że nic mu nie zabraknie. suplementacja. ale z głową
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 01-10-2015, 21:19
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Katarzyna i Jerzy napisali:
Oczywiście, że naturalne metody są lepsze. Z tym, że trzeba mieć ogromna wiedzę i czasami jest to kłopotliwe, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. No cóż ja polecam zastanowic sie nad naturalnymi suplementami. Są zdrowe i poręczne. Niektórzy twierdzą, ze zbyt drogie ale ile sie trzeba nagłowić żeby zakląć nature w pastylkach?

A ja dodam: przestawić się na pozytywne myślenie. Wyobrażać sobie wyleczenie - wizualizować. To nic nie kosztuje a może pomóc. Warto próbować.
Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cukrzyca - nowe metody leczenia - komentarze Jadwiga60 Ogólny 5 05-08-2022 13:38
Sredniowieczne metody? Moze tak? grazyna Choroby, badania, terapie 33 23-05-2016 15:08
metody wychowawcze Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 41 12-04-2008 15:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.