menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > podlaskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-09-2015, 13:48
Mat's Avatar
Mat Mat jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 107
Uśmiech Can you help me ??? Good advice is worth more than ......


Can you help me ??? Good advice is worth more than money but a common travel routes through the beautiful countryside - is priceless.

Nieraz powracam do tak niedawno minionych lat kiedy to pewien człowiek zapytał tu u nas,w Szczecinie, żartując - „ pomożecie???”. „Pomożemy!!! - gromkim echem po halach stoczniowych „przebiegł” okrzyk "żartownisiów".
Ale ta moja prośba o pomoc to już poważna sprawa, bo z tym „angielskim”,.... to też żart.
Ale,…. Podlasie to miejsce do zwiedzenia którego zawsze brakowało czasu, zawsze nie po drodze, tak jak moje "ziemie wyzyskane" z moim ukochanym Szczecinem, o którym tam w "starej Kongresówce”mówili „ wy – tam nad morzem>” A do morza to jeszcze ponad 100 kilometrów a Szczecin??? - to tam gdzie ..., "diabeł mówi dobranoc". Tu wszyscy przybyli i każdy traktuje Szczecin jak swoje miasto. Bo Szczecin to miasto wielu Narodów. Nie mój, nie Twój ale nasz, nas wszystkich. Tak opowiadam o swoim mieście moim wnukom:
https://www.youtube.com/watch?v=xtaNzd9zLiY

A Podlasie dla mnie ? - to „ ziemia nieodkryta - undiscovered land”. Choć czas zaciera dawne ślady przenikających się rożnych narodowości,języków, religii, kultur, obyczajów i tradycji. Tych wielu
charakterystycznych dla pogranicza, Podlasia,ziem dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Warto więc zobaczyć i poczuć ten klimat i atmosferę tego wszystko, co pozostało
z dawnej świetności pogranicza.
W niedziele 20.09.2015 rozpoczynam wraz z małżonką swoje spotkanie z Podlasiem. Na pewno: - „Szlak Tatarski” , „ Puszcza” , Białystok i okoliczne miejsca i …. na pewno na miejscu „dobre duszki” poprowadzą ciekawymi szlakami Podlasia. Zamieszkamy w Supraślu i dwa tygodnie ( wiem, że to jest mało) na spotkanie z „pograniczem”. Oczywiście, prościej z biurem podróży, ale tak jak w wielu moich wędrówkach, nie ma tam tej atmosfery i „klimatu” spotkania się z historia i tradycją miejsca. Możesz mi wskazać kierunki, miejsca ciekawe i szczególne – OK. Dobra rada jest więcej warta niż pieniądze. Proszę, ewentualne propozycje przesłać na mój „pryw”. Oczywiście, będę starał się odpowiedzieć na wszystkie ewentualne propozycje poznania Podlasia w czasie mojego pobytu a już na pewno po powrocie z tej „Krainy Baśni”.
A w podziękowaniu zapraszam na wędrówkę po moim ukochanym Szczecinie:
http://www.travelmat.com.pl/w-szczecinie.html

Zbyszek Mat
www.travelmat.com.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-10-2015, 17:22
Mat's Avatar
Mat Mat jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 107
Domyślnie Thank you for your advice and help

Dwa tygodnie pobytu i wędrówek po Podlasiu szybko minęło. Dziękuję Wszystkim Państwu którzy w e-mailach do mnie przekazali mi dużo informacji o miejscach ciekawych zobaczenia, o zwyczajach i obyczajach Podlasia gdzie jeszcze ….. „przybyły” przyjmowany jest z tradycją „prynuki” a i miejscach związanych z naszą nieraz smutną historią naszej Ojczyzny - Ojczyzny wielu Narodów i wielu kultur. W podziękowaniu za pomoc, jeżeli będziecie Państwo na „Ziemiach Zachodnich” pomogę przekazując informacje w zorganizowaniu zwiedzania mojego miasta Szczecina – Miasta Wielu Narodów.
Pozdrawiam
Zbyszek Mat
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.