menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 12:40
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Marzka

Cytat:
Napisał Marzka67
Wszystkim,którzy przejęli się moim losem,którzy próbowali wspomóc mnie radą...bardzo dziękuję i obiecuję,że jeżeli coś zmieni się w moim życiu podzielę się z wami właśnie na tym forum...
trzymam kciuki, powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 17:57
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Gaduła Marzka67

Pamiętaj że życie ma się tylko jedno - pomyśl o SOBIE.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 21:10
Maryna46's Avatar
Maryna46 Maryna46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: mazowsze
Posty: 11 178
Domyślnie Marzka 67

Wszystko zależy od Ciebie jak postąpisz z córkami. Życzę Ci powodzenia i serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 14-07-2009, 17:07
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Konsekwencja, konsekwencja w postepowaniu-córki potrzebuja Twojej miłości- bo bez tej milości nie da sie życ, ale pamietaj o sobie.Powodzenia.E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 22-07-2009, 13:30
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Co słychać u Ciebie Marzko?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 22-07-2009, 21:29
ula49's Avatar
ula49 ula49 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Płock,Mazowsze,Polska
Posty: 233
Domyślnie

Życzę powodzenia i wierzę że Ci się uda tak ustawić to wszystko żebyś mogła mieć spokojne życie....pozdrawiam.....
__________________
Jeden uśmiech znaczy więcej niż wiele słów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 22-07-2009, 22:39
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Matka-jaka będzie twoja? któż to wie w wieku dziecięcym.Powinna być opiekuńcza, kochana i kochająca,taka moja i jedyna. Gorzej, jeżeli się trafi lekkomyślna, egoistyczna,zimna i oschła. Zostawi dzieciątko małe - roczne - u babci - widzi je raz, dwa razy w roku.Dziecko rośnie bez jej miłości, a kiedy ją zobaczy przy okazji odwiedzin-nie zna jej-nie zna jej pocałunków i uścisków.Dopiero kiedy dziecko dorasta, może być przydatne, może w wieku 15 lat iść do pracy, wtedy przypomina sobie, że ma córkę!!! Ma przeciez jeszcze inne dzieci, które tez nie wiedzą że mają siostrę, patrzą na nią wrogo-bo niby dlaczego miałyby ja kochać a choćby tylko lubić? Przecież to jest obcy człowiek!!!!
Nie będę tu opisywać moich /bo to niestety o mnie chodzi/ przeżyć, dość powiedzieć, że mam do rodziców wielki żal, a zwłaszcza do matki.Teraz na stare lata wymaga specjalnych względów, obrażona na cały świat, bo pochowała 3 mężów i została sama.Przeczytałam kiedyś mądre słowa: Z miłością jest tak samo jak z pieniędzmi. Im więcej złożysz ich w b anku, tym więcej procentują.Jak nie złożysz nic, nie masz nic!!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 09:10
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

" Im więcej złożysz ich w b anku, tym więcej procentują"- prawda, tylko banki też różne są i mogą przynieść straty na lokatach. Ja tak mam w relacji z wnuczką.
Aniu ! Nie bardzo wiem w czym problem. Mam88- letnią mamę u siebie i jest trudno. Ale to chyba problem w czym innym. Napisz jasniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 11:26
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał lucy4na
" Im więcej złożysz ich w b anku, tym więcej procentują"- prawda, tylko banki też różne są i mogą przynieść straty na lokatach. Ja tak mam w relacji z wnuczką.
Aniu ! Nie bardzo wiem w czym problem. Mam88- letnią mamę u siebie i jest trudno. Ale to chyba problem w czym innym. Napisz jasniej.
Ania napisała dość jasno,że trzeba dawać miłość swoją ,by otrzymać w odwrocie.Sama miała problem nie otrzymując jej od rodzicow,ale napewno sama postępuje inaczej.
Aniu
ale bywa i tak,że dzieci nie obdarzone właściwą miłością w dzieciństwie,nie obdarzają nią swoich dzieci.Mam taki przykład w rodzinie,niby kocha,ale widzę skutki wychowania.Czasami ze mną lepiej się dogadywały niż z mamą.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 12:07
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Wracam do mojego postu i waszych opinii-otóż nauczona własnym doświadczeniem moje dzieci były i są obdarzone miłością wielką, znają moje przeżycia/bo to już dzieci dorosłe/,ponadto wychowałam od 1,5 roczku syna własnej siostry, która też nie stanęła na wysokości zadania. wiedział on że to jest jego" ciocia", kiedy sie żenił powiedziałam mu prawdę i do dziś dnia nie utrzymuje z nią żadnego kontaktu.Tak że wierzę w powiedzenie że dobre rzeczy pamięta się długo, ale złe jeszcze dłużej!!!
Na temat mojego życia i relacji z rodzicami mogłabym napisać tomy, ale to już nic nie zmieni.Pozdrawiam !!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 09:41
Marian K Marian K jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Dąbrowica
Posty: 3
Domyślnie Matka

Co znaczy słowo matka dla dziecka które zostawiła jak było malutkie,a po wielu latach znowu się go wyrzekła gdy ją znalazło.Jaką sobie dać odpowieć na to słowo,co powiedzieć swoim dzieciom ,matka która po dwakroc wypiera się własnego syna.Jest oczywiście osoba bardzo wierzącą gdzie ,pokora ,miłość do drugiego człowieka.Jak trudno jej odezwać się do wlanego dziecka po 30 latach od jego porzucenia.Przepraszam dobre i bardzo troskliwe matki one wiedza co to jest dziecko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 12:03
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marian K
Co znaczy słowo matka dla dziecka które zostawiła jak było malutkie,a po wielu latach znowu się go wyrzekła gdy ją znalazło.Jaką sobie dać odpowieć na to słowo,co powiedzieć swoim dzieciom ,matka która po dwakroc wypiera się własnego syna.Jest oczywiście osoba bardzo wierzącą gdzie ,pokora ,miłość do drugiego człowieka.Jak trudno jej odezwać się do wlanego dziecka po 30 latach od jego porzucenia.Przepraszam dobre i bardzo troskliwe matki one wiedza co to jest dziecko.
Nie wiem czy to jest Twoje doświadczenie życiowe?Niestety życie pisze różne scenariusze.A to o czym piszesz to nie jest matka,to jest producentka dzieci.Niektore osoby są pozbawione uczuc wyższych,gorsze od zwierząt,które dbają o male do czasu usamodzielninia.Przykro mi ,że są osoby które los dotknąl takim doświadczeniem.Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 03-05-2010, 10:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nadgorliwość, czy strach przed utratą stanowiska


Minister oświaty urodziła dziecko i po 2 tygodniach wróciła do pracy

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos....html?skad=rss

Jak dla mnie nie nadaje się na tak odpowiedzialne stanowisko. To zły przykład dla pracodawców.
Dobrze chociaż, że to nie w Polsce
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 19:08
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Tadziu! można pracować i kochać dziecko-jedno drugiemu nie przeszkadza zbytnio.Jeżeli ma kogoś zaufanego do opieki nad maluchem, a po pracy jest z nim i objawia mu swoja miłość, to jeszcze nie tragedia. Przecież MY matki "socjalizmu" też musiałyśmy pracować,dzieci oddawać do żłobka i przedszkola, ale po 15 godzinie było się w domu przy mężu i dzieciach!!!Pisałam że pomimo, a może właśnie dzięki moim przykrym nad wyraz doświadczeniom z własnymi rodzicami obdarzałam i nadal to czynię moje dzieci wielką miłością i pomocą.Zbliża się Dzień Matki-do mojej nie pójdę-Wybacz mi Boże!!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 19:19
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Tadziu! można pracować i kochać dziecko-jedno drugiemu nie przeszkadza zbytnio.Jeżeli ma kogoś zaufanego do opieki nad maluchem, a po pracy jest z nim i objawia mu swoja miłość, to jeszcze nie tragedia. Przecież MY matki "socjalizmu" też musiałyśmy pracować,dzieci oddawać do żłobka i przedszkola, ale po 15 godzinie było się w domu przy mężu i dzieciach!!!Pisałam że pomimo, a może właśnie dzięki moim przykrym nad wyraz doświadczeniom z własnymi rodzicami obdarzałam i nadal to czynię moje dzieci wielką miłością i pomocą.Zbliża się Dzień Matki-do mojej nie pójdę-Wybacz mi Boże!!!!

ANIU
Ale o ile wiem i pamiętam to ani wówczas ani obecnie nikt nie zmusza matki do powrotu do pracy w dwa tygodnie po porodzie. I wtedy i obecnie matki pracują i oddają niemowlę do żłobka, niańce, babci lub bardzo rzadko dziadkowi. (jestem tego przykładem). Nadgorliwość bywa złym przykladem.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 08:41
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Tadziu - nikt jej nie zmuszał do takiej decyzji-wiedziała co robi!!! To jeszcze nie czyni z niej wyrodnej matki-prawda?
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moja matka oszalała? Anonymous Miłość, przyjaźń, związki, samotność 84 01-12-2009 00:04
Zastępcza matka Basia. Rodzina bliższa i dalsza 16 10-06-2009 12:06
Jestem Matka,Ojcem,Babcia, Dziadkiem blizniakow Mar-Basia Rodzina bliższa i dalsza 28 10-05-2009 17:27
Matka prezydenta Francji nie zgadza się na kolejny ślub syna - komentarze Lila Ogólny 4 27-12-2007 16:47

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.