menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Te same linki ten sam temat prawie jednocześnie.
http://www.klub.senior.pl/zarzadzani...tml#post547692
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:44
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

[Q
.Prawdziwy chrzescijan krzywd nie czyni !
W Polsce prawdziwych chrzescijan jest mniej niz tych co "chrzescijanami" sa tylko z nazwy.
Aby byc prawdziwym chrzescijaninem w dzisejszych czasach to...... i faktycznie trzeba byc biednym .
Fanatyzm i nadgorliowsc jest gorsza od faszyzmu ![/quote]
Wybrałam kilka Twoich stwierdzeń by się do nich ustosunkować. Po pierwsze to nie znam pojęcia "prawdziwy chrześcijanin. Pomińmy więc słowo "prawdziwy". Otóż Chrześcijanie na przestrzeni dziejów, wymordowali miliony ludzi. Czy to nie były w/g Ciebie krzywdy? to było dobrodziejstwo? A weźmy obecne czasy w Polsce . Jestem za całkowitą wolnością wyznania. Niech każdy wyznaje jaką chce wiarę ale za własne pieniądze , a nie cudze, bo inaczej można ich nazwać, że okradają innych czyli są złodziejami. Przykład. Wszyscy obywatele Polski bez względu na wyznanie lub niewierzący płacą podatki., tak tworzy się budżet państwa. Jakim prawem z podatków niewierzących i ludzi innych wyznań KK zabiera z tego budżetu około 5- 6 mld zł rocznie. To właśnie jest okradanie mniejszości przez większość. To właśnie chrześcijanie krzywdzą innych. Inna sprawa, z którą się absolutnie zgadzam. W w Polsce nie ma ponad 90% katolików. Nie można twierdzić, że każdy ochrzczony to katolik., ponieważ chrzczone się dzieci nie mogące wyrażać swojej woli. Trzecia sprawa- twierdzisz,że aby być chrześcijaninem w dzisiejszych czasach , trzeba być biednym. Tu mam wielki dylemat. Jak to, chrześcijan ma być biedny? To przecież właśnie duchowieństw w Polsce żyje w przepychu. Kardynałowie i biskupi mieszkają w pałacach ( nie w stajenkach), proboszczowie -we dworach. A jakim samochodami jeżdżą (to oczy bledną) , a przysłowie mówi, że "kto ma księdza w rodzie to go bieda nie ubodzie" Dobrze, . przyjmuje wiec twoje twierdzenie i mówię duchowieństwo w Polsce to nie chrześcijanie. Lud boży zostawiam w spokoju. I czwarta sprawa- absolutnie prawdziwa. Fanatyzm i nadgorliwość religijna jest gorsza od faszyzmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 17:17
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Czujesz się zdominowana?
Hegemonię rozumiem tu bardziej w znaczeniu: panowanie, wywyższanie.
Dominację owszem też w znaczeniu wpływu na życie społeczeństwa.

Nie będę podejmować szczegółowej dyskusji chyba, że powiesz
iż znasz treść książki "Byłem księdzem" - 3 części. Mnie ta lektura bardzo przygnębiła.
I to bardziej w opisach mówiących prawdę o zakłamani systemu, niż w momentach opisujących
hedonizm ludzi Kościoła Katolickiego.
Mam uczucie jakby mi coś cennego odebrano, obnażono to czego nigdy nie pragnęłam zobaczyć.
Link do pierwszej części:
http://chomikuj.pl/schneider92?fid=15005808

W kontekście dyskusji o WOŚP i uczciwości Owsiaka, przeczytaj fragment z tejże książki, odnoszący się do rozdzielnictwa darów napływających z zachodu w latach 80-tych (str 32 i 33).
Pewnie Owsiak kręci przy tej okazji własne "lody", ale daj Boże więcej takich "lodziarzy".

Ostatnio edytowane przez Alunia : 09-01-2010 o 18:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 17:24
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

A tu wszystkie części książki:
http://chomikuj.pl/danka0550/By*c5*82em+Ksi*c4*99dzem

Plik z częścią I
http://www.voila.pl/266/1af06/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 17:58
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

http://www.klub.senior.pl/moje/bodzi.../?s=1&pageno=5
To dostęp do dwóch rozdziałow.
Więcej w moim "chomiku" w folderze Byłem księdzem .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 18:01
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Tak właśnie przedstawia się miłość do bliźniego i chęć niesienia pomocy innym. Wiecie skąd to się bierze .......o tyle mnie pieniążków wpłynie do kiesy KK. Nie liczy się to ilu ludziom pomógł ten sprzęt zakupiony przez WOSP liczy się ubytek w kasie KK - ot i cała prawda - ja tak ją widze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 18:57
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Jadziu i tu masz rację.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 19:59
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Wiesz Polu lepiej nie czytać tych wypowiedzi. Lepiej wierzyć, że ludzie są dobrzy. Oczerniać tyle dobrych rzeczy dla chorych dzieciaków, które zrobił Owsiak to jest nikczemne. Moja córka pracuje w szpitalu położniczym i na bieżąco wiem ile dzieci dzięki tym orkiestrowym inkubatorom uratowano.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 23:43
and1951's Avatar
and1951 and1951 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 3 867
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Tak więc niewierzący to osoby wychowane w kulturze nie akceptującej istnienia Boga, odstępcy od religii wyniesionych z domu rodzinnego bądź nawet wskutek wpływu środowiska aprobujące, przejawiające a nawet chętnie demonstrujące nienawiść albo wręcz wrogość do religii, kościołów lub osób je reprezentujących. Przejawami takiej wrogości są morderstwa dokonywane przez sprawców znanych (Papież) lub „nieznanych” (x.Zych, x.Niedzielak, x.Popiełuszko), obelżywe zachowania (instalacja Nieznalskiej, głaz na figurze Papieża), złośliwe epitety kierowane do kapłanów(o.Rydzyk x.Jankowski), zakłócanie działań służących dobru wspólnemu (geotermia).

W/g siekierki niewierzący są sprawcami wszelkiego zła. Ale przykłady wybrane na poparcie tej, odrobinę dyskusyjnej tezy nie są chyba najszczęśliwsze.
Ali Agca to muzułmanin, sprawcy następnych czynów przyznaje - nieznani ale to już na pewno ateiści, jak też wymienieni artyści, którzy publicznie, zdaje się, deklaracji wiary nie składali.
Padały tu w dyskusjach różne cyfry, dot. ilości katolików (czyli - wierzących) w Polsce - od 95% do nawet 99%.
Jak myślisz, czy u nas 95 do 99% przestępstw popełniają ateiści, czy może właśnie wierzący?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 00:13
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Wiesz Polu lepiej nie czytać tych wypowiedzi. Lepiej wierzyć, że ludzie są dobrzy. Oczerniać tyle dobrych rzeczy dla chorych dzieciaków, które zrobił Owsiak to jest nikczemne. Moja córka pracuje w szpitalu położniczym i na bieżąco wiem ile dzieci dzięki tym orkiestrowym inkubatorom uratowano.
Czytać nie musisz, odsłuchać - warto.
Może tu nie o dobroć chodzi, ale o zaślepienie, bezgraniczne zaufanie do teorii i opnii lansowanych przez tę stację.
Podejrzewam, że gdyby z tymi słuchaczami porozmawiać poza anteną, zmieniliby zdanie, bo oni raczej nie mają własnego zdania i jak echo powtarzają to, co usłyszą .
To też niepokojące zjawisko, bo tacy ludzie coś tam wrzucają do urn, a więc decydują o losie nas wszystkich.

Czyżbyś wolała żyć w nieświadomości?
Wszyscy ludzie nie są dobrzy...nigdzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 10:27
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Ja napisałem: osoby zaliczające siebie z przekonania - lub- lenistwa do ludzi niewierzących. Tak więc niewierzący to
1. osoby wychowane w kulturze nie akceptującej istnienia Boga,
2. odstępcy od religii wyniesionych z domu rodzinnego bądź
3. (osoby) nawet wskutek wpływu środowiska aprobujące, przejawiające a nawet chętnie demonstrujące nienawiść albo wręcz wrogość do religii, kościołów lub osób je reprezentujących.

Jak widzicie, wyróżniam tu trzy grupy w/g możliwości wywodzenia się niewierzących. Przytym tylko tej ostatniej przypisałem złe skłonności.

Ale moje kochane antagonistki chętnie pomijają to, i lansują swoją interpretację moich słów, aby dopasować "treść" do swoich o mnie teorii.
Na tym poziomie nie będę z Wami podejmował dyskusji. Amen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 11:07
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Owsiak i jego "orkiestra" ?

Przeciez z czegos trzeba w tej Polsce zyc !
Z darow tez .
Ksiadz moze ,to i "owsiakowi ludzie" moga.
Jak swieta to swieta i....orkiestra gra .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:17
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Senior siedz sobie na tej Florydzie ględz dalej te swoje androny pisz chłopie te swoje głupoty już tylko ludzie specjalnej troski ciebie czytają a tym co piszesz to już chyba nikt sobie głowy nie zawraca .Ale odczep się od WOŚP nie Twoja sprawa jak taka Twoja wola ale te swoje obrzydliwe insynuacje zachowaj dla siebie i sobie podobnych oszołomów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:49
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

To może cos z życia wzięte/z mojej pracy ,ktorą wykonywałam/
Pewnego dnia przywieźli mi młodocianego przestepce-zabójcę własnej siostry.Miał na szyi lańcuszek z krzyzykiem.Muasiał go oddać do depozytu,nie dlatego,ze tak mi sie podobało/jestem niewierząca/ale dlatego,ze mogli go wspólzatrzymani tym łańcuszkiem usdusic,kiedy by się dowiedzieli za co jest zatrzymany.Młodociany zabójca nawyzywał mnie strasznie i cóż mogłabym mu ten krzyzyk zostawic,/mnie on naprawde nie przeszkadzał/,ale szkoda mi było ,zeby mu sie krzywda stała.
I drugi przypadek-jest wigilia,mam słuzbę,jest kilkoro zatrzymanych,idę z nimi na kolację i podaje im /przyniesiony z domu/ opłatek i dzielę sie nim z mlodymi przestepcami i zyczę im ,zeby im się w zyciu poukładało.Siekierko,widzisz jak mnie w domu rodzinnym wychowano?
Bez komentarza.Pozdrawiam serdecznie wszystkich wierzących i wszystkiego dobrego im życzę w nowym 2010 roku.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 14:33
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Owsiak i jego "orkiestra" ?

Przeciez z czegos trzeba w tej Polsce zyc !
Z darow tez .
Ksiadz moze ,to i "owsiakowi ludzie" moga.
Jak swieta to swieta i....orkiestra gra .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 14:39
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
To może cos z życia wzięte/z mojej pracy ,ktorą wykonywałam/
Pewnego dnia przywieźli mi młodocianego przestepce-zabójcę własnej siostry.Miał na szyi lańcuszek z krzyzykiem.Muasiał go oddać do depozytu,nie dlatego,ze tak mi sie podobało/jestem niewierząca/ale dlatego,ze mogli go wspólzatrzymani tym łańcuszkiem usdusic,kiedy by się dowiedzieli za co jest zatrzymany.Młodociany zabójca nawyzywał mnie strasznie i cóż mogłabym mu ten krzyzyk zostawic,/mnie on naprawde nie przeszkadzał/,ale szkoda mi było ,zeby mu sie krzywda stała.
I drugi przypadek-jest wigilia,mam słuzbę,jest kilkoro zatrzymanych,idę z nimi na kolację i podaje im /przyniesiony z domu/ opłatek i dzielę sie nim z mlodymi przestepcami i zyczę im ,zeby im się w zyciu poukładało.Siekierko,widzisz jak mnie w domu rodzinnym wychowano?
Bez komentarza.Pozdrawiam serdecznie wszystkich wierzących i wszystkiego dobrego im życzę w nowym 2010 roku.


Cieszę się, że jak niewielu funkcjonariuszy, potrafisz odróżnić sprawy służbowe od swoich spraw prywatnych. Jest wiele przypadków uczciwości i nieuczciwości zarówno wśród wierzących jak i niewierzących. I tu nie ma mowy o rozróżnianiu kto skąd sie wywiódł. Boli natomiast celowa, błędna interpretacja słów i czynów oraz wyszydzanie osób o odmiennych poglądach. Szczególnie, jeśli dotyczy to np. staruszki drepczącej w mohairowym berecie do kościoła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 16:15
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Zgadza się, to farsa. Kościół w Polsce jest uprzywilejowany, więc gdzie tu dyskryminacja? To raczej dzieci,które nie chodzą na religję i ich rodzice są dyskryminowani.

To jest tak oczywiste!
Ludzie niewierzący lub agnostycy sa w mniejszości i jeżel,i to oni są dyskryminowani. W obecnych czasach kościół jest wszędzie, w każdym miejscu i o każdej dobie, czy się chce czy nie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 20:05
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
.
Ale moje kochane antagonistki chętnie pomijają to, i lansują swoją interpretację moich słów, aby dopasować "treść" do swoich o mnie teorii.
Na tym poziomie nie będę z Wami podejmował dyskusji. Amen
Siekierko, czytam prawie wszystkie Twoje posty na różnych wątkach i mam takie wrażenie, że jesteś taki nieszkodliwy prowokator. Słusznie sądzisz,że aby dyskutować to konieczna jest różnica poglądów. No bo cóż by to była za dyskusja jak jeden drugiemu by tylko przytakiwał. Nudy. Nie jestem psychologiem, ale jakiś wewnętrzny głos mi mówi, że dobrze się bawisz, jak wkładasz przysłowiowy kij w mrowisko. Dlatego Twoje posty zupełnie mnie nie irytują. Bądź jednak ostrożny bo dostaniesz wiele żółwików. A tak poważniej mówiąc, dlaczego wysnuwam takie wnioski, ponieważ jesteś seniorem ( nie wiem młodszym czy starszy), więc masz duże doświadczenie życiowe, i jesteś zdolny logicznie myśleć i krytycznie oceniać wydarzenia. Nie mieści mi się więc w głowie abyś tak myślał jak piszesz. Jeśli się mylę, to mój minus.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 09:43
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zolwiki ? Aaaaaa zolwiki i to w tak dostojnym gronie ?
"Jestem niewierzaca ale dziele sie oplatkiem !"
To,to,to - to jest przekonywujace jaka jestem dobra na.... i na sluzbie.
Bedac dyskryminowany ciesze sie,ze tu jestem za aprobata tych co to jeszcze do konca sie nie ......... zestarzeli i zolwiki im w glowie.
Wiwat w kar-nawale !
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskryminacja przy korzystaniu z usług bankowych? admin Senior w banku 31 19-10-2022 10:47
Dyskryminacja na rynku pracy - komentarze Basia. Ogólny 7 13-05-2007 15:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.