menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 20:03
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Przepraszam,tego wiedziec nie mogłem ale sama przyznała że z deszczu wpadła pod rynnę co również jest obraźliwe i o tym pisałem.
  #42  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 20:57
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Cytat:
Marbello może wiec opowiesz nam o (bo chyba wiedziałas o tym z autopsji a temat jest TABU) istniejacych w Oświęcimiu (obozie) "domach publicznych" gdzie więźniarki zmuszane były do prostytucji mając obowiazek obsłużenia 20 więźniów dziennie.Czyżby to właśnie był ten deszcz? z pod którego wpadły pod rynne?

Chłopie jak Ty się będziesz golił?
Przecież nie spojrzysz na siebie w lustrze, łeb sobie urżniesz.
  #43  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 21:04
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Tadeuszu, Martuniu...szkoda Waszych slow. Dranstwo urodzilo sie dranstwem i zdechnie dranstwem...i tylko psy beda go podsikiwac.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #44  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 21:38
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Basiu - mysle, ze Twoj wysilek, aby rzetelnie przekazać przezycia z Auschwitz na pewno jest potrzebny.
To przeciez swiadectwo dla pokolen, aby nigdy juz nie powtorzylo sie bestialstwo wojny.
To co tutaj wypisują wibi i stalin obraża nas wszystkich.
A "z deszczu pod rynne" - moga o tym opowiedzieć Polacy więzieni przez reżim sowiecki, własnie w wyzwolonym obozie koncentracyjnym w Oświecimiu po roku 1945.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #45  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 21:55
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Co tam dużo dyskutować z takimi, którzy nawet niewiadomo kim są, jeden ma profil, który świadczy o ty, ze jest po praniu mózgu przez stalinowską szkołe, a drugi prawdopodobnie jakimś eterycznym duchem wypranym przez niewiadomo kogo, normalni ludzie nie boją się pokazać swojej twarzy, choćby mieli niewiadomo jakie poglądy, więc nie ma co z nimi dyskutować,
__________________
]


  #46  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 22:24
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Ludzie głósnio mówią o cierpieniach obozowych i innych wojennych, w sensie martyrologii i przesladowań. Nie wstydzą się tego, choć wielu z tych, którzy przezyli koszmar wojennych okrucieństw, z trudem wraca do tamtych czasów nawet we wspomnieniach. Ale gwałty na kobietach, dokonywane przez Niemców i żołnierzy Radzieckich, sa skrywane, bo kobiety te często boja się pohańbienia ze strony współczesnych ludzi. A jest to chyba jedno z najgorszych upokorzeń, jakie może zadać jeden człowiek, drugiemu człowiekowi. To co wyprawiali żołnierze radzieccy w niektórych przypadkach, przechodzi ludzkie wyobrażenie. Z autopsji znam przypadek, gdzie po wejsciu wojsk radzieckich, żołnierze zbiorowo zgwałcili i zabili na oczach małego jej syna kobietę. Kobietę, której mąż został rozstrzelany przez niemców pod koniec 1939 roku.
Zaznaczam, że opis tamtych w/w wydarzeń, przedstawiła mi sąsiadka tej kobiety i wiele innych osób, a ocalałego jej syna, dziś juz Pana w podeszłym wieku, znam bardzo dobrze.
  #47  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 23:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Marbello może wiec opowiesz nam o (bo chyba wiedziałas o tym z autopsji a temat jest TABU) istniejacych w Oświęcimiu (obozie) "domach publicznych" gdzie więźniarki zmuszane były do prostytucji mając obowiazek obsłużenia 20 więźniów dziennie.Czyżby to właśnie był ten deszcz? z pod którego wpadły pod rynne?

Wibi, zatkało mnie. :mad

Nie dość nieszczęścia tych kobiet, aby tu jeszcze się pastwić?
Zmuszane -napisałeś. Pod karą śmierci - co wiemy.
Czyli gwałcone, za drutami pod wysokim napięciem.

Po tylu latach, Ty Polak, w rocznicę wyzwolenia obozu, który obozem być nie przestał ( i to był temat TABU),
przypominasz upokorzenie tych nieszczęśliwych kobiet, z którym im żyć przyszło. O ile je Rosjanie nie dopadli.
  #48  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 04:31
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Jak powtarzałem wielokrotnie - szacun dla wszystkich, którzy tam byli...
Ale myślę o przyszłości i jestem zainteresowany tym, żeby moje dzieci otrzymały to, co zapracowałem i żeby nikt im nic nie odbierał i ich nie gwałcił....
To jest tak trudne do zrozumienia????
Znaczy same bezdzietne tu są, ja to rozumiem i współczuję ale medycyna postępy robi, to może z probówki???
Jakby co, to z najwyższą niechecią ale zgłaszam sie na dawcę...
__________________
  #49  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 12:01
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Jak powtarzałem wielokrotnie - szacun dla wszystkich, którzy tam byli...
Ale myślę o przyszłości i jestem zainteresowany tym, żeby moje dzieci otrzymały to, co zapracowałem i żeby nikt im nic nie odbierał i ich nie gwałcił....
To jest tak trudne do zrozumienia????
Znaczy same bezdzietne tu są, ja to rozumiem i współczuję ale medycyna postępy robi, to może z probówki???
Jakby co, to z najwyższą niechecią ale zgłaszam sie na dawcę...

Po pierwsze, to jeśli jesteś zainteresowany tym, by twoich dzieci w przyszłosci nikt nie ....... i żeby nie było wojen i takich okrucieństw, to oddziel politykę, od rzeczywistosci. Bo ludzie których dotykały nieszczęścia w czasie wojen, mieli polityczne plany w głębokim poważaniu. Modlili się i przeklinali, a najbardziej sie bali.
Do tego, robisz wszystko, choć być może twoje pole działania jest bardzo malutkie, by historia z okrucieństw sie powtórzyła, bo do tak drastycznego wątku, wkładasz drwiace komentarze o probówkach, i chęci bycia "dawcą"
Sorry, ale sporo w tym pogardy dla pamięci o tamtych wydarzeniach. A pogardą byli nacechowani ci, którzy czując sie zwycięzcami, zniewalali ludzi, którzy doświadczyli tego, czego oby nam nie było doświadczyć.
  #50  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 22:02
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał iksigrek
A pogardą byli nacechowani ci, którzy czując sie zwycięzcami, zniewalali ludzi, którzy doświadczyli tego, czego oby nam nie było doświadczyć.

O jakim zniewoleniu mówisz bo tego nie potrafię zrozumieć?czy uważasz, że ludzie którzy zwykłymi rękami odbudowywali kraj ze zniszczeń wojennych,Warszawę,Wrocław i wiele,wiele miast i miasteczek,budowali Nową Hutę, i inne o których nie wspomnę bo brakło by forum ZNIEWALALI LUDZI??? Czyżbyś nie widział tego entuzjazmu jaki panował przy każdym nowo odbudowanym domu,takim prawdziwym a nie propagandowo upiekszonym.Czy nie zdajesz sobie sprawy jak kraj był ZNISZCZONY , w roku 1948 nie było jeszcze mozliwe nabycie zwykłego garnka w którym mozna by coś ugotować nie mówiąc już o np.butach na zimę.Ech,szkoda gadać...gdzie sa ci którzy te czasy pamietają....teraz tylko pełno jakichs "farbowanych lisów" którzy dodali sobie lat by móc na forum uchodzić za SENIORÓW, żałosne to doprawdy bo zamiast faktów posiłkuja się propagandowymi stronami stworzonymi przez takich samych jak oni.
  #51  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 22:28
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Zatem po raz kolejny - szacun dla wszystkich którzy przeszli to piekło i temat jest absolutnie nie do dyskusji, blogosławiony Maksymilian Kolbe i tak dalej.
Fakty historyczne są takie:
Nikt Oswięcimia nie wyzwalał, po prostu Niemcy wyszli a Ruskie weszli,
Niestety, poza Czerwonym Krzyżem i ludnością okoliczną nikt o więźniów nie dbał
Nie mam tej książki u siebie, ale faktem jest że mniej więcej 3 maja 1945 roku RAF zbombardował statki w Kilonii na których byli zaokrętowani więźniowie obozów,
Zatem - po raz kolejny powtórzę - szacun dla gehenny, bo nie wiem, jakbym ja się zachował i ZERO tolerancji dla głupoty politycznej, czy wreszcie to jest zrozumiałe??????
Po raz kolejny powtórzę - naprawdę szacun i naprawdę ZERO tolerancji...
__________________
  #52  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 22:28
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
O jakim zniewoleniu mówisz bo tego nie potrafię zrozumieć?czy uważasz, że ludzie którzy zwykłymi rękami odbudowywali kraj ze zniszczeń wojennych,Warszawę,Wrocław i wiele,wiele miast i miasteczek,budowali Nową Hutę, i inne o których nie wspomnę bo brakło by forum ZNIEWALALI LUDZI??? Czyżbyś nie widział tego entuzjazmu jaki panował przy każdym nowo odbudowanym domu,takim prawdziwym a nie propagandowo upiekszonym.Czy nie zdajesz sobie sprawy jak kraj był ZNISZCZONY , w roku 1948 nie było jeszcze mozliwe nabycie zwykłego garnka w którym mozna by coś ugotować nie mówiąc już o np.butach na zimę.Ech,szkoda gadać...gdzie sa ci którzy te czasy pamietają....teraz tylko pełno jakichs "farbowanych lisów" którzy dodali sobie lat by móc na forum uchodzić za SENIORÓW, żałosne to doprawdy bo zamiast faktów posiłkuja się propagandowymi stronami stworzonymi przez takich samych jak oni.

napiłeś się czegoś że chrzanisz od rzeczy? Co ty mi człowieku za bzdury piszesz. Gdzie napisałem, że mam w głębokim poważaniu tych, co odbudowywali kraj?
Gdzie napisałem, że pamiętam 1948 rok? poprzekręcałeś wszystko i sam chyba jesteś zdrowo pokręcony.
Czytaj w całości i wtedy się ustosunkowuj do postu.
  #53  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 22:37
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

wątek zamknięty na prośbę autorki
dysputy na temat kontrowersji politycznych proszę przenieść do działu Polityka.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
89.rocznica Bitwy Warszawskiej kultura-bemowo Zaproszenia 0 06-08-2009 14:58
64 rocznica wyzwolenia Oswiecimia - Auschwitz Mar-Basia Społeczeństwo - wątki archiwalne 22 27-01-2009 11:47
64 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego Mar-Basia Społeczeństwo - wątki archiwalne 220 18-08-2008 22:08
Rocznica zamachu na JPII tadeusz50 Społeczeństwo - wątki archiwalne 8 01-07-2008 11:23
Rocznica admin Informacje 37 05-10-2007 13:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.